Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Siera


Siera
senior tag

Jól hangzik,bár szerintem ezután már nem csak a kóreai gold farmerek állnak majd rá a 24/7 noliferkedésre... :DDD :N

(#2) Malachi


Malachi
addikt

(#3) Televan74 válasza Siera (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pl. a Silkroad , már alig legit player. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Csak az árak nehogy elszabaduljanak...

(#5) Necroman_Mk2 válasza Malachi (#2) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ha nem akarnak erős választóvonalat tenni a single-ben megszerzett és a multi során megszerzett cuccok között, akkor elképzelhetőnek tartom.
De remélem ez majd azt jelenti, hogy a single-ben megszerzett cuccokat azonnal el lehet adni, de ha nem akarsz, nem hívsz másik játékost.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#6) xKacsax válasza Malachi (#2) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Hát akkor az már úgy lenne hogy a Blizzard egy új MMO-t csinált ? :)) amúgy ez tényleg nem lenne jó ötlet. :W:W:W:W:W

Verba volant, scripta manent.

(#7) nofi válasza Malachi (#2) üzenetére


nofi
őstag

Ez 100% - szinte az összes béta beszámolóval rendelkező blogon/oldalon már tényként említik. Szerintem itt volt már az ideje...

Xbox GT: nozsolt

(#8) Ptech


Ptech
őstag

Na erre kíváncsi leszek, annyi buktatója van a dolognak, hogy szerintem ezt nehezen lehet működőképessé tenni, és fenntartani..

(#9) Malachi válasza nofi (#7) üzenetére


Malachi
addikt

oké, akkor érveket szeretnék a játékosok szemszögéből - nekem, mint tuti vásárlónak miért lesz jó az, ha akadozik a net és kivág a single? ha a szerver nem bírja a terhelést és nem enged be, mint ahogy azt számtalanszor tapasztalhattam máshol? még egyszer - single!

a többi okosság, friend list, chat, pénzért adok-veszek nem is érdekel. csak az, hogy ha megveszem a játékot, miért SZOPATNAK ilyen marhasággal, amikor csak játszani szeretnék? vagy inkább várjak néhány napot majd a virágboltira, ami úgy megy majd, ahogyan egy single játéknak mennie kellene?

micsoda dilemma, hm-hm...biztosan ezt akarta a Blizzard? :(

(#10) whatever válasza Malachi (#9) üzenetére


whatever
aktív tag

na a tipikus komment amitől ökölbe szorul a kezem
amikor a hozzád hasonló warezhuszárok megtalálják a tökéletes kifogást és fennhangon bejelentik hogy ők warezolni fognak most is (mint mindig).. :W

(#11) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Eszembe juttatja a régi L2es időket amikor 23ft/1 milla adena,meg 1000 dodo egy karakter.Sok kis gazdag nyugatinak ez nagy előny lesz:)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Legalize it!

(#13) pepperhaj


pepperhaj
tag

Mocskos pénzéhes banda ez a Blizzard, undorító. Szóval az lesz a legjobb akinek a legtöbb pénze van és mindent megvehet? Szép.

(#14) Ptech válasza IreN!CuS (#11) üzenetére


Ptech
őstag

Meg nekem aki WoWban is majdnem milliomos voltam ^^
Képes voltam egész nap az aukciós ház előtt állni, mert izgalmas volt a kereskedés :)
Kíváncsi vagyok hogy működni fog-e ez az egész rendszer.

(#15) mephi666 válasza pepperhaj (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, és neked nem lenne jó, ha mondjuk megvennéd a játékot, aztán szép lassan visszatermelnéd az árát? :U imádtam a játék első 2 részét és nekem tetszik ez a valódi pénzért adok-veszek dolog, mert leegyszerűsíti a kereskedést... (én speciel ki is használnám ezt a lehetőséget, ha normálisak lesznek a feltételek: pl nem húzzák le majdnem az egész pénzt, ha a saját számlámra akarom rakni)

ui: ja arra meg magasról teszek, hogy valaki összevásárolja magának a cuccokat... inkább örülnék is az ilyennek, ha jóáron el tudok neki adni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Malachi válasza whatever (#10) üzenetére


Malachi
addikt

1: kisfiam, garantálom, hogy több eredeti játékom van, mint neked
2: az értő olvasás nyilván nem erősséged, az első mondatomban írtam, hogy tuti megveszem
3: figyelj oda, mert nem viszed sokra az életben, ha tökismeretlenül ilyen sarkos megállapításokat teszel idegenekről
4: ezek után ha nem haragszol részemről mellőzném is a további társalgást
5: az ökölbe szorított kezedet meg dugd oda, ahova gondolom. macskajancsi.

(#17) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ezen az átlagfelhasználók nyernek a legkevesebbet ..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#18) scream válasza olbaidhun (#17) üzenetére


scream
veterán

Hát azthiszem a Blizzardnak nem is az volt ezzel a célja,hogy az átlagfelhasználóknak kedvezzen ... sokkal inkább magának ;]

@ (#19) Mr.Csizmás : sok kicsi sokra megy ...

[ Szerkesztve ]

(#19) Mr.Csizmás válasza pepperhaj (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Fontos, hogy a Blizzard nem fog kínálni semmilyen mikrotranzakciós lehetőséget. vagyis tőlük nem lehet majd tárgyakat vagy aranyat venni.

csak egy pár %-os ÁFA lesz, ami a blizznek megy...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) whatever válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


whatever
aktív tag

áfa orbánnak megy
igen akkoris ha battle.neten vásárolsz.

(#21) nofi válasza Malachi (#9) üzenetére


nofi
őstag

Komolyabb másolásvédelemmel rendelkező játékoknál már évek óta "divat" a netkapcsolat szükségessége. Az akadozásnak miért kéne szempontnak lennie egy olyan világban ahol már majdnem az utolsó közterületi mellékhelyiségből is elérhető valamilyen internetkapcsolat? Persze, idehaza sűrűbben vannak rossz napok, meg borzalmas szolgáltatók, én is sokszor rázom az öklöm, de ha nincs netem (pár óráig/napig) akkor nekem speciel a játék a legkisebb problémám... A mi kis országunk viszonylag fejletlen hálózata miért lenne szempont?
Hamarosan net nélkül még az operációs rendszered sem fog elindulni.

A Diablo szerintem sosem volt single játék. Nagyon egyszerű a képlet, az eladási részleg megnézte, hány kópia fogyott a legutóbbi Diabloból és ebből hányan játszanak Battle.neten. Az eredmény egyértelműen azt mutatta, hogy fölösleges az offline mód. Miért vágná maga alatt a fát a Blizzard az egyik legnyereségorientáltabb kiadó árnyékában?

Xbox GT: nozsolt

(#22) Mr.Csizmás válasza whatever (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

akkor úgy fogalmazok, a blizznek egy minimális rész leesik minden eladás/vételből.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) nofi válasza whatever (#20) üzenetére


nofi
őstag

szegény blizz ;]

Xbox GT: nozsolt

(#24) Malachi válasza nofi (#21) üzenetére


Malachi
addikt

aham, hát meglátjuk. mindenesetre nagyon nem szeretnék majd olyat tapasztalni, mint mondjuk az IWnet-nél, hogy lehetetlen volt az első 2 hétben egy normális meccset végigvinni. tudom, hogy nem ugyanaz, de több millió játékos lesz itt is, a szerverpark meg bír amit bír. nálam atomstabil a net, közvetlen fali csatlakozós belső hálózattal (vagy mivel) de akkor is, sokan szívnak majd az állandó netkapcsolat szükségessége miatt, az 100%

ha az a kérdés, hogy a vevőnek, felhasználónak mi a jó, én nem látom be, hogy a kötelező netkapcsolat miért lenne jobb, mint egy offline/online lehetőség egy single játéknál. nem az van, hogy dönthetsz, hanem rád kényszerítenek valamit, te megveszed és aztán vagy tetszik, vagy nem. háát...

ja és ha hiszed, ha nem, az USA-ban meg mondjuk az EU nagy részén sem olyan rózsás ám az internet ellátottság, plusz a stabilitás. itthon aránylag még szerencsések is vagyunk. a világon talán csak Japánban meg Koreában van normális internet, a többi mind esetleges.

nagyon várom már a Diablo3-at és kurva dühös lennék, ha valami hülyeséggel az utolsó pillanatban elszúrnák. ne már.

(#25) sh4d0w válasza ProEvoFan (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A piaci mechanizmusok itt is ugyanúgy működni fognak, tehát mindent annyiért tudsz majd eladni, amennyiért megveszik. Ezt már korábban, más játékok esetében is megtapasztalták.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Wolverine válasza Malachi (#24) üzenetére


Wolverine
félisten

A Blizznek van tapasztalata a szerverparkok stabil működtetésében - WoW, SC2... Ezzel együtt olyan még nem volt, hogy a megjelenéskor mindig minden teljesen stabil lett volna; de hosszú távon részükről biztosan nem lesz probléma.
A saját ISP-ddel viszont ők nem fognak tudni mit kezdeni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) WayneGace válasza Malachi (#9) üzenetére


WayneGace
őstag

Ha jól tudom battlenet 2-öt használ a D3 is, mint a sc2. Tehát kell hozzá net, akkor is, ha single-t játszol. Viszont a b2 már 1 éve működik és nem az a rendszer, ami gyakran leszokott állni, tehát nem kell nagyon félned attól, hogy emiatt ne tudnál játszani. És a b2 elég jól össze van rakva. Az se utolsó, hogy felmész mondjuk d3-at játszani, látod, hogy a haverod sc2-zik. Szólsz neki, hogy nincs-e kedve játszani vagy csak köszönsz. Persze, ha nem tetszik, nem veszed meg. Bár valószinű ez lesz a divat kifogás a warez mellett. Egyébként gondolom az lesz, mint az sc2 esetében, tehát az alapot feltörik, lehet játszani a single-el (bár sc2-nél pár single mód nem érhető el battlenet csatlakozás nélkül), de a pachek után már az sem fog menni illetve ugye kimaradsz a javításokból és a velük érkező játékmodokból.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#28) nofi válasza Malachi (#24) üzenetére


nofi
őstag

A Starcraft 2-nek is kötelező a netkapcsolat, különben csak gyakorolhatsz az AI ellen. Diabloban nehezebb a helyzet, mert most akkor egy karakter vagy offline, vagy online. Egyikből a másikba nem lehet átruccanni a 2. rész óta és ez egy nagyon jó meglátás volt. Az open karakterek sorra trainerezett kamu játékosok voltak - tisztelet a kevés kivételnek (én is itt aszalódtam a betárcsázós netemmel majdnem egy évig), míg a closed Battle.neten azért viszonylag egyenlő esélyekkel indulhattál.
Mióta konzolom is van már különösen fontosnak tartom a csalók, warezelők távoltartását (ennek érdekében elég sok mindent el tudnék viselni és az online hozzáférés szerintem még nagyon az alja). Az pedig, hogy rám kényszerítenének valamit akkor lenne igaz ha kötelező lenne megvennem a soron következő Diablo részt. Mondjuk ha barbármentes lenne a Diablo 3 nem is venném meg! :P

Viccet félretéve, majd meglátjuk mi sül ki ebből. ;) Szerintem most a legtöbben a nyereségorientált AH-zal vannak elfoglalva :K

Xbox GT: nozsolt

(#29) bAtt001


bAtt001
addikt

ez elég rossz lesz szerintem annak aki nem akar majd valódi pénzt áldozni a játékra a megvétel után... ha csak megnézem a tf2-t amiben sapkákat árulnak (ami nem jó semmire) ott is már olyan kereskedés folyik hogy hihetetlen, rendes pénzek forognak egy halom pixelért ami totálisan felesleges a játék élvezetéhez... kitudja itt mivel megy majd az üzlet. :(

(#30) velizare


velizare
nagyúr

undorító.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31) rt06 válasza velizare (#30) üzenetére


rt06
veterán

az, ocsmany
varjunk csak, miert is?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#32) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ha kiutaljuk a számlánkra az a magyar törvények szerint jövedelemnek számít, tehát SZJA köteles :D Mehet a söralátétre.

[ Szerkesztve ]

(#33) Mr.Csizmás válasza [CsuCsu] (#32) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aztán egy raidben jön a NAV ellenőr, és bekéri az egyenlegeket? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) D1Rect válasza rt06 (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert gondolkozni fárasztó.

(#35) [CsuCsu] válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ahogy ismerem az itteni dolgokat, az állam kikötheti, hogy csak akkor jelenhet meg/működhet így a játék, ha a Blizz hajlandó a pénzügyi adatokat kiadni nekik.

De valószínűbbnek tartom, hogy ez az extra magyar reggel nem lesz elérhető (legalábbis az eladás). Ahogy a WoW-ban se kvalifikálhat magyar az aréna-bajnokságra, mivel az szerencsejátéknak minősül, és arra itt monopólium van.

[ Szerkesztve ]

(#36) Malachi válasza WayneGace (#27) üzenetére


Malachi
addikt

azért szóltam egyáltalán, mert meg akarom venni. ha warezolni akarnék, kb. lesz*rnám, milyen netkapcsolat kell hozzá. nem olyan nehéz ezt megérteni szerintem. a Dio nekem mindig is single játék volt, hát mostantól talán ez megváltozik, talán még jobb is lesz, mint eddig, jó pénzért eladni valami speckó lootot a pénzes amcsiknak. :D

csak vannak fenntartásaim na.

(#37) Wolverine válasza [CsuCsu] (#35) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, ez egy opció, és valószínűleg ez lesz a vége.

#30: jobb az illegális feketepiac? :U A Blizzard a terv szerint korlátozni fogja, mennyit kérhetsz egy cuccért maximálisan, ergo senki nem fogja rákölteni erre egy családi ház árát.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) IreN!CuS válasza Wolverine (#37) üzenetére


IreN!CuS
őstag

És hogy tudnánk korlátozni,minden itemnek lenne egy max price vagy hogy?Meg mennyi idő emailben/msn/telon/személyesen megbeszélni,hogy egy adott cuccért ki mennyit kér?
Példa L2ben ugye tilos volt Adenát/itemet/stb/stb venni,még is volt aki egy BJ-ért eladta a kocsiját elvont példa de sajnos nem ritka főleg MMO-nál.
Ha már bevezetnek egy ilyen opciót fölösleges lelimitálni úgy sem lesz betartva.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#39) rt06 válasza IreN!CuS (#38) üzenetére


rt06
veterán

"...volt aki egy BJ-ért eladta a kocsiját..."

hat, az egy jo draga cummantas volt (vagy egy nagyon tre kocsi)

p.s.: ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) Stauffenberg válasza pepperhaj (#13) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valóban milyen undorító! Eddig is mentek a különféle multis játékokban (főleg MMO címekben) a tárgy kereskedelmek, amiket ráadásul játékon kívül bonyolítottak, megszegve az EULA-t...

Milyen szemét a Blizzard, hogy ezt inkább behozza a játékon belülre és nem kell félned a bantól. Az meg már hagy ne legyen negatívum, hogy ezért cserébe levesz egy picit a bevételedből amit ráadásul nem is kemény munkával, hanem játékkal szereztél. Nem kötelező eladnod, nem kötelező vásárolnod valódi pénzért, hátrányba sem kerülsz, mert amit mások pénzért vesznek meg, azt te ugyan úgy megszerezheted a játékban! Nem úgy, mint egy átlagos mikrotranzakciós rendszernél, ahol a fizetős játékosok több tartalmat kapnak, mint az ingyenesek (bár ez utóbbi rendszerben sem látom az unfair hozzáállást, elvégre mit vár az ember ingyen). Itt a Blizzard megengedi, hogy a saját rendszerén, ellenőrzött körülmények között bonyolítsd az üzletet, pénzügyi rendszert biztosít és nem mellesleg jóval biztonságosabbá teszi az egészet.

Vagy talán a te bankod ingyen adja a pénzügyi szolgáltatásait?

(#41) Wolverine válasza IreN!CuS (#38) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, mondjuk kikötik, hogy semmit nem adhatsz el 25 dollárnál drágábban az AH-ban. Ha játékon kívül többet adnál érte, azt megakadályozhatják azzal, hogy a karakterek között megtiltják a közvetlen trade-et, és csak az AH-n keresztül adhatsz el valamit.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#42) Stauffenberg válasza whatever (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pontosabban szólva eladsz. Igen, a normál SZJA bevallásban az ilyen bevételt is fel kell vezetni és adózni utána. Ahogy ha kiteszel a blogodra egy Google Ads hirdetést, már az után is adózni kell.

(#43) nofi válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


nofi
őstag

Ott a pont! ;)

Xbox GT: nozsolt

(#44) velizare válasza Wolverine (#37) üzenetére


velizare
nagyúr

igen jobb. az elvek miatt. az eddigi elv az volt, hogy akkor juthattál legálisan jobb cucchoz, ha kiverted valamiből, ami meg hosszú távon arányos volt a beleölt játékórák számával. tehát minél többet foglalkoztál a játékkal, annál jobban volt felszerelve a karaktered.
és most mi az elv? money, money, money, azaz lézer jános szabad fordításában akinek nincs semmije, az annyit is ér, immár hivatalosan.
afelől meg nincsenek illúzióim, hogy a blizzardék korlátját egy kétéves gyerek ne tudná kijátszani.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45) Ptech válasza velizare (#44) üzenetére


Ptech
őstag

De ezután sem lesz kötelező pénzért megvenni, ingame aranyért is megveheted a felszerelést, nem vagy kötelezve, hogy valódi pénzt költsél rá.
Ha meg valóban konvertibilis lesz az ingame pénz és felszerelés, akkor akár pénzt is vehetsz ki a dologból, szóval nem értem hol a gond.
Szerintem azért úgy lesz belőve a dolog, hogy az ottani kereskedéssel is meg lehet szerezni sok mindent, de egyes dolgokhoz meg csak úgy tudsz hozzájutni, ha kicsapkodod valamiből.

(#46) Wolverine válasza velizare (#44) üzenetére


Wolverine
félisten

Nyilván minden kijátszható valahogy; de ezt meg lehet nehezíteni.

Egy példa a wow.hu vonatkozó hírének kommentjeiből (copyright by The Faceless One):

"tegyük fel, hogy 25 dollárnál drágábban nem tehetsz be semmit, és van 8 slot a karaktereden, amire tehetsz lootot (mindkét számot hasraütéssel találtam ki; lehet 10 dollár és 12 slot is a végső verzió). Akkor 200 dollárból bárkinek meglehet a maxos karija... aki nem olyan mázlista, hogy sikerüljön jó itemeket lootolnia."

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47) Kassadin válasza velizare (#44) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez csak akkor lesz rossz, hogy ha valaki tele van pénzzel és felvásárol mindent, és ezáltal előnyt élvez veled szemben aki csak mobokból/küldetésekből szerzi a cuccait.

(#48) rt06 válasza velizare (#44) üzenetére


rt06
veterán

igazad van, tok jo lehet, mikor fullos babaval, mikor nem fer az ember a rare sorci set-ektol

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#49) velizare válasza Ptech (#45) üzenetére


velizare
nagyúr

a gond ott lesz, hogy jelenleg is létezik, sőt virágzik az ingame javak farmolása irl pénzért. mennyit fizetnek az ilyen kínai farmereknek? 1$/nap, vagy 1$/óra? még úgy is, hogy naponta rengeteg bankkártyaszámot lőhetnek el a bannolások miatt. és még úgy is veszik, hogy alkalmankét a blizzard, meg a többiek ezres/tízezres/százezres nagyságrendben írtják a feketén vásárló accountokat.
képzeld el, mi lesz, ha ettől nem kell tartaniuk, ha mindez legális lesz, és a veszteség oldal és a kockázati tényező eltűnik?
365/24 campelt spawn pontok, ahol bármi értékeset is dobhat valami.
bár általában nem kis örömet okoz a goldfarmerek betrainelése, de azért ez, mint várhatóan egyetlen lehetséges módszer arra, hogy esélyed legyen egy értelmes spawnra...
és innentől lehet akármilyen jó a játék, nagyon hamar meg fogja unni a nép a szenvedést.

@46: jó, akkor csak akkor adom el neked a xyz atomtáp cuccot, ha előtte bveszel tőlem szar 25000 dodó értékben. hidd el, lesz olyan, akinek így is kell.
@47: nézd, ez a cím egyszerűen legenda már. várhatóan elég sok rekord fog megdőlni az eladások tekintetében. ebből kifolyólag elég sokáig lesz majd kellő mennyiségű olyan csemete, aki majd jól lenyúlja apuci visáját.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#50) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Új iparág bontakozik ki. Virtuális farmelkodás valódi pénzért! Új munkalehetőség kicsiknek és nagyoknak :)

David Icke: Ébred már az oroszlán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.