Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) e=mc² válasza Depression (#9) üzenetére


e=mc²
őstag

El ne hidd, a biztosító csak le akar rázni. Nézd meg a szerződésed / kötvényed, hogy mire érvényes. Kutya kötelessége fizetni. Egyébként meg Mabisz. [link]

Lakásbiztosítási szerződés esetén a biztosító arra vállal kötelezettséget, hogy a
kockázatviselés időtartama alatt a szerződésben meghatározott esemény bekövetkezte
esetén a szerződésben meghatározott módon és mértékben térítést nyújt. Ez jellemzően a
biztosított vagyontárgyban esett kár részben vagy egészben történő pénzügyi
kompenzációja, de lehet természetbeni teljesítés is (például szerelő kiküldése a károsodott
vagyontárgy helyreállításához stb.).

A lakásbiztosításban rendszerint meglévő felelősségbiztosítás megléte esetén a biztosító arra
vállal kötelezettséget, hogy a szerződésben meghatározott módon és mértékben mentesíti a
kárért felelős biztosítottat olyan kártérítési igények, sérelemdíj megfizetése alól, amelyeket
vele szemben támasztanak (pl. leáztatás esetén, vagy ha a lakás előtti járdán elcsúszó
gyalogos jelent be kárigényt a biztosítottal szemben stb.).

Minket pár éve beáztattak szinte fél évente. A biztosítónk már bemondásra mondta, hogy 50 e Ft és akkor nem megy ki kárszakértő. Persze a költéseket felmérve több volt, mint 50 e Ft, így kértük a kárszakértést. Kijött, felmérte (ez is megér egy misét, hogy csak az ázott fal felső 15 cm-t vette figyelembe, stbstb. - mondtam neki, oké, és akkor csak a felső 15 cm-t fessük át?) és fizetett nekünk a saját biztosítónk. Hiszen ezért én biztosítom be magam, hogy ha bármi történik a lakással, nekem legyen belőle lóvé a helyreállításra.

Ambulimax Provider

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.