Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) juan88 válasza deja vu (#50) üzenetére


juan88
tag

Ezt azoknak akiknél a funkció a formát követi, soha az életben nem fogod tudni megmagyarázni. A Dell XPS-m 6 évesen is teljesen használható készülék, de ugye az apple "szebb". Egyszer volt rá panaszom, ismétlem panasz, nem hiba, másnap alaplapot, vidikarit hűtést cseréltek rajta a kollégiumi szobámban, de ugye nem applecare... Az apple, főleg a Mac user külön embercsoport.
Mindensetre szépségen szerintem kár vitatkozni, a forma kövesse a funkciót, ahogy mondani szoktam. Hol tud egy Mac funkcionalitásában annyival többet adni?

(#52) fi:zi'k válasza deja vu (#50) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mára a prémium fogalma megváltozott. Hogy maradjunk az autós hasonlatnál, nem azért lesz a BMW, Mercedes, stb. prémium márka, mert sokkal megbízhatóbb vagy sokkal több garanciát vállalna az autóira.
Almáék is egy életérzést adnak a termékeik mellé, amit itt sokan magukénak éreznek és emellett egy sokak számára kellemes külsőt. Ezért prémium. Emellé jön a prémiumárazás,legyen szó termékről vagy épp szervizről.
Aki racionálisan közelíti meg, az csak speciális esetekben fogja az almát választani, mert az OS miatt jobb.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#53) juan88


juan88
tag

Még egyetemen volt egy csoporttarsam, egyszerre vizsgaztunk egy tárgyból. Nálam volt néhány írott jegyzet, meg a Dellem, nála a párja Macbookja. Lemerült a gépe, az enyémen meg volt szufla, oda akartam adni, hogy tanuljon arról nyugodtan. Alig akarta elfogadni, mert "elszokott attól, hogy ne két ujjal forgassa, meg nagyítsa a pdf-et". Megmutattam, hogy lehet egy ujjal, kicsi nagyító, kicsi klikk. :) Na ennyire gondolkodnak máshogy :)

(#54) brumi1024 válasza deja vu (#50) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért egy Focus RS nem csak egy Focus, a padlólemezen kívül szinte minden más, és jobb.

Tudom, hogy ennyiért kihozható jobb gép, de valakinek erre nincs igénye. Viszont szép egybegépre igen. Ezt nem lehet megmagyarázni észérvekkel, én pl nem is vennék iMac-et, de valaki meg igen ez van.

A prémium termékek körében például nem feltétlen jellemző a sok gari. Az Alienware termékekre például 1 év gari jár az USA-ban, ott megszokott az extraként vehető plusz 2 év gari. A Dell sem ad minden gépére NBD garit itthon. (Ismért autós példa: Kia 3 millióért 7 év gari, BMW 25 millióért 2 év.) Egy szóval nem mondom azt, hogy ez jó lenne, de így van, és ez a jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#55) deja vu válasza juan88 (#51) üzenetére


deja vu
addikt

A Dell gari a legjobb itthon, ha az almánál is 3 évig házhoz jönnének ezért az árért bármilyen galiba után akkor egyel kevesebb kritika érné őket. Mondjuk tényleg szép az Imac és ez úgy tűnik mindenek felett áll, meg elismerem a kevesebb kábel is jó. Sok munkára is jó az Imac, fotósok is szokták használni, mondjuk Stauffenberg aki fotós elárulta van egy csomó Eizo monitorjuk is a Mac-ek mellett.

"Hol tud egy Mac funkcionalitásában annyival többet adni?"
Nem tudom, de lentebb a fiúk leírták, hogy prémium életérzés meg a többi.

brumi1024, fi:zi'k :R
Igen srácok igazatok van. :)

Brumi
Annyit még, hogy a prémium alkatrészeknél azért más a helyzet, ott azért van nagyon sok gari mert valami minőségi pl: Seasonic platina tápok 7 év garancia, Eizo monitorok 5 év garancia, Samsung MLC ssd-k 5 év garancia, ramok még több garival.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#56) llaszlo válasza Szakiii (#30) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezzel a nyomorék szöveggel jön a sok okoskodó, hogy féláron megkapni azt a gépet. Persze külön-külön alkatrészenként egy bazi nagy és zajos hangos házban.
Aztán amikor all-in-one gépeket néz az ember érdekes módon nem kapja meg annyiért. De mutass ilyen hw-el all-in-one gépet 150e. Ugyanez laptopnál, az összes ilyen okoskodótól amikor azt kérik, hogy mutasson olyan tudással rendelkező gépet fél áron vagy olcsóbban, akkor az sosem meg.
Ja, hogy az nem megy, de a fröcsögés az igen.

[ Szerkesztve ]

(#57) Szakiii válasza llaszlo (#56) üzenetére


Szakiii
addikt

Tudtam hogy lesz valaki aki ilyen hangvetelben fog valaszolni mint te. Erdekes modon akinek irtam tudott rendesen valaszolni... beloled mar ki is nezem hogy azt hiszed ez hasznaltan 400k ert 3 ho garival fasza vetel.

(#58) llaszlo válasza Szakiii (#57) üzenetére


llaszlo
veterán

Szóval nem megy, értem.

(#59) Paul119 válasza Totheground (#36) üzenetére


Paul119
addikt

Jó tudom nincs annyid szóval marad a csoze Apple :) prémium termék 1 év Garival kár hogy nincs Tibi atya smile
llaszlo: asus G széria :)..jaj bocsi ez 3x annyit tud fele annyiért :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#60) Szakiii válasza llaszlo (#58) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem is kerestem egybe gepet sose vennek ezekert az arakert meg vannak jobb vetelek volt itt aki mondott is variaciot, az hogy naluk csak egybe gep van az az en hibam? Ne kitelezzen mar engem erre senki se ok se mas ceg. Plusz erre a stilusra nem fogok tovabbiakban reagalni.

(#61) brumi1024 válasza Paul119 (#59) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagyon nem ugyanarra való a két gép (Asus G - MBP). Már csak a több mint 1 kiló tömegkülönbség, az 5 centi vastag ház és a 2,5 óra üzemidő miatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#62) deja vu válasza brumi1024 (#61) üzenetére


deja vu
addikt

Mondjuk tényleg más kategória.
Srácok végén még törlés lesz az egész topic :DDD
Egyébként ez egy fizetett hír? Egyre több az ilyen, tudom hogy el kell tartani az oldalt, de amikor Rudi egy kifutott Toshiba laptopot ajánlott 300 pénzért múltkor, aminek az utódja egy tucat dologban majdnem üzleti vonalra fejlődött, ráadásul azonos áron kapható, na az azért már fájt.

A Macbook pro kategóriában inkább egy üzleti Dell Latitude E7440 FullHD IPS kijelzővel cserélhető ram, ssd-vel, újabb generációs procival 3 év helyszíni garanciával kijön, volt hirdetve használt, ennyiből kijön mint a használt Macbook pro.

llaszlo
Van már elég sok hangszigetelt ház, venti nélküli hangtalan Seasonic táp, minőségi Noctua ventik. Egy ilyen kombó garantáltan hangtalan. Igaz nem egybegép. :R
Szia!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#63) Griff55


Griff55
senior tag

Ilyen áron olyan gamer laptopot vennék, hogy az apple összefo*ná magát...

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#64) llaszlo válasza Szakiii (#60) üzenetére


llaszlo
veterán

Szóval nekem volt igazam csak kötözködés van, értem.
Senki nem mondta, hogy aio gépet kell venni. Főleg azért nem, mert baromira nem egy kategória a kettő. de azt sem mondta senki, hogy ide kell jönni fröcsögni.

[ Szerkesztve ]

(#65) brumi1024 válasza deja vu (#62) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennek ellére folyamatosan jönnek a gamer laptopot vennék kommentek :DDD Már eleve az oprendszer nem stimmel a játékos célokra, szóval egyáltalán nem értem miért jön mindenki velük. Az tuti, hogy nem láttak még Alienware-t és MacBookot egymás mellett. :)

Az pedig megint másik kérdés, hogy 300-ból gamer laptop kb az Y510p van. Ami nem rossz, de pusztán minőségre nem összehasonlítható egy MBP-vel.

(#63) Griff55: Milyen áron és milyet? És mitől konkurenciája egy gamer laptop a MBP-nak? Vagy esetleg az iMacre gondoltál árban? Mert kb annyi értelme van őket összehasonlítani, mint egy kávéfőzőt egy teafőzővel.

[ Szerkesztve ]

(#66) brumi1024 válasza brumi1024 (#65) üzenetére


brumi1024
veterán

"Az pedig megint másik kérdés, hogy 300-ból gamer laptop kb az Y510p van. Ami nem rossz, de pusztán minőségre nem összehasonlítható egy MBP-vel."

Mielőtt valaki nekemesne, ezzel egy szóval nem szeretném azt mondani, hogy 300k-ért a fenti Early 2011 gép jó vétel! Csak hogy 300-ból még nincs igazán gamer notebook.

[ Szerkesztve ]

(#67) Szakiii válasza llaszlo (#64) üzenetére


Szakiii
addikt

Miben volt igazad? Hogy mert egybe gep meg apple draga? Igen az :D gratulalok az igazsagodhoz tied a gyozelem.

(#68) deja vu válasza brumi1024 (#65) üzenetére


deja vu
addikt

"(#63) Griff55: Milyen áron és milyet? És mitől konkurenciája egy gamer laptop a MBP-nak?"
Neee, ilyeneket ne kérdezzél mert elindul a lavina, és törölve lesz minden. :DD Már így is para van :D

Játékra inkább asztali, laptopon kis kijelzőn nem olyan tuti, amit korábban linkeltem 365-ért[link] az már okés, 27-es kijelzőn, vga később cserélhető, talán az az R9 270x szénné húzható R9 280X(korábbi 7970) szintre, nem tudom :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#69) brumi1024 válasza deja vu (#68) üzenetére


brumi1024
veterán

Játékra egyértelmű az asztali fölénye, és igaz, inkább nem is kérdezek semmit :DDD

(#70) Paul119 válasza brumi1024 (#61) üzenetére


Paul119
addikt

Azt ne mond hogy le szakad a vállad a plusz egy kilótól :) ha 20 centi lenne még alá írnám de 2 centi..nemár :D ha csak netezel stb akkor az sem fogyaszt többet sokkal :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#71) Kasya válasza brumi1024 (#65) üzenetére


Kasya
nagyúr

En lattam. Es biza mondom neked, sose vennek MBP-t jatekra, mert egyertelmuen nem alkalmas ra.
Mellesleg notebook is lehet tokeletes gamer gep, nincs azzal semmi gond. 17" nekem azert nem kicsi, foleg ha nem masodlagos billentyuzetet hasznalok, hogy a gepet hatratoljam a falhoz. Ilyen esetben viszont kulso monitor is eletkepes :)

(#72) brumi1024 válasza Paul119 (#70) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak 10 W-al eszik többet az Asus, ami akksiról rengeteg, lásd teszt: MBP, Asus. Látom te sem próbáltad még egymás mellett a két gépet. NAGYON sokat számít az a két centi és egy kiló. Ennyi erővel egy tetszőleges Ultrabooknál is sokkal jobb az Asus, mert csak 3 centi van a kettő közt és csak 2,5 kiló... :U

(#71) Kasya: Nem arra való ez tény, ezt magyarázom. :) Alkalmi játékra nem rossz, de nem ez a fő profilja.

A notebookokkal alapvetően nem a monitor mérete a gond, ha játékról van szó, az még megoldható egy külső monitorral. De a notebookos videokártyák elég komoly lemaradásban vannak az asztali társaikhoz képest. Próbáltam egy hétig egy Alienware 17-et, és még ott is rengeteg kompromisszumot kell kötni, ha az újabb, gépigényesebb játékokkal akarsz játszani. És 800k-ért nem szeretnék 1080p mediumon játszani.

[ Szerkesztve ]

(#73) tDr1v3r válasza deja vu (#43) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igaz hogy alázza, de a vásárlóközönség leginkább AIO-t akar venni, azok meg mind ennyibe kerülnek ilyen hardverrel.

A 800-hoz viszont hozzácsapnék ~500k-t 'szt a kövér lúd elvén vennék egy MBX mk2 kuckót meg levizezném az összes hardvert. :P

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#74) Paul119 válasza brumi1024 (#72) üzenetére


Paul119
addikt

Csak nem lány vagyok ennyi az egész :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#75) brumi1024 válasza Paul119 (#74) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát akkor hordozd nyugodtan a gamer gépet és keresgélj 230V-ot 2 óránként. ;)

(#76) Paul119 válasza brumi1024 (#75) üzenetére


Paul119
addikt

Pót aksi ;] és ez a 2 óra meg nettó hülyeség, a Gtx 260m es g60j is bőven végig bírt egy Békéscsaba - fehérvár utat :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#77) Kasya válasza brumi1024 (#72) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ne haragudj, de en alkalmi jatekra se mernem hasznalni ennyi penzert. Vagyis igen, de csak medium grafikan mindent...

"De a notebookos videokártyák elég komoly lemaradásban vannak az asztali társaikhoz képest."
Ez igy azert eleg eros tulzas. Ahhoz kepest hogy mibol kell gazdalkodnia egy mobil VGA-nak, eleg jol tartjak az iramot. Csak ne a megnezevezes alapjan varjuk az egyenlo teljesitment, hanem tudjuk egy kategoriaval lejjebb tenni (pl 7970m nem 7970 kategoria).
800-ert mar SLI-s AW-t lehet kapni. En szemely szerint nem szeretem az SLI-t, legyen az pc vagy noti.
En a lassan ket eves gepemen sem jatszok semmivel se mediumon...szerencsere mindent visz a kello sebesseggel.

(#78) brumi1024 válasza Paul119 (#76) üzenetére


brumi1024
veterán

Optimus nélkül? A 2-2.5 óra abszolút reális, lásd teszt. Továbbra sem értem miért akarod bizonyítani, hogy a G szériás Asus jól hordozható gépek, mert nem azok. De a gyártó nem is erre találta ki őket.

(#77) Kasya: Hivatalosan áfa-s számlával, rendes garival? Nehezen hiszem: [link]. Ismerem a notebookos videokártyákat, egy jó ideje foglalkozom ezzel, nekem nem kell bemutatnod. Azért a GTX780M-nél sem látom, hogy minden játéknál meglenne a 60 fps, néhányszor a 30 sincs ultrán. És még mindig csak 1080p-ről van szó, amit manapság már kezdünk túllépni. És ezt a teljesítményt asztaliból kihozod 200k környékén. Megéri a felárat a korlátozott mobilitás? Számomra egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

(#79) Paul119 válasza brumi1024 (#78) üzenetére


Paul119
addikt

Igen igaz hogy tartalék aksival de 5ora akkor is 5ora, nem, ez tény de ha lan partira megyek stb akkor megint más :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#80) Touch-ko válasza juan88 (#49) üzenetére


Touch-ko
őstag

Oke, a Mac Pro ara:$9,599
A cikk osszehasonlitotta a MAc Pro-t es a hozza hasonlo alkatreszekbol osszerakott szinten pro usereknek szant gep, ara $11,530.54 US lett. Ehhez meg a Win8 $99 plussz koltsegkent jon ra.

Itt pedig egy masik, tobb geppel osszehasonlitva:

A cikkben egy `Logitech egeret adnak, ami nem valoszinu, hogy felveszi a Magic Mouse-al a versenyt. Tehat valami basic eger es bill van az arban $25-ert...
Tovabba az Apple-hoz 3 ev garanciat szamoltak a masikhoz 2 evet.. a webcamera szinten jobb az iMac-ben, tehat a PC-nel az olcsobbat vettek (720p).
Van a jobb oldalon egy masik gep, annak az arat is erdemes megnezni.

[ Szerkesztve ]

(#81) tDr1v3r válasza Touch-ko (#80) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Magic Mouse-nál nem nehéz jobbnak lenni. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#82) Kasya válasza brumi1024 (#78) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igaz, hogy nem mindenben van meg a 60 fps, de a 30-35 minimum igen (ultran). De nem szokasom az osszes uj jatekot vegigprobalni, csak azt, amivel jatszok is rendesen :) Igy lehet hogy van olyan jatek, amit ugy futtat, de igen keves...

Tessek hivatalos honlapjarol megrendelni. Az AW 18 750 ezerrol indul. Aki ennyi penzt tud kolteni egy ilyen szepsegre, biztos vagyok benne, hogy megoldja azt a gondot (mar ha gond), hogy kulfoldon veszi meg.
Nekem szemely szerint megeri. Egy a gondom vele, hogy nem csepp es por allo... Kocsival, repulovel amugy se volt sose gond cipelni, ellenben egy rendes pc-vel. Siman elfer a gyari taskajaban par napi cuccom, a gep es jegyzeteim, amit a repulon mint kezipoggyasz felengendek.

Az ar meg magas, igen. De nyilvan nem azert mert AW, vagy mert megtehetik, hanem mert a magas felszereltseeg bizony aranytalanul magas aron (felarral) vannak eleve a piacon.. Egy MBP-hez kepest olcsobb es jobb felszereltseget ad, igaz nehezebb es mas a design. De ahogy a tablet arat se hasonlitjuk a mobil arahoz, ugy a pc-t se hasonlitsuk a notebook arahoz.

(#83) DiVaD


DiVaD
senior tag

Ezektől az iPad áraktól valahogy nem estem hanyat... Akkor inkább már egy új. :U

Amúgy meg felesleges összehasonlítani egy Win-es gépet egy Mac-el. Van amiben az egyik, van amelyikben a másik jobb. Viszont fentebb valaki írta, hogy az egyetemen valaki annyira hozzászokott a mac trackpad gesztusaihoz, hogy furcsa volt neki használni simán a nagyítót egy PDF olvasásakor. Ez velem is így van. És ez nem baj szerintem. Mivel sokkal kényelmesebb a mindennapi használat ezek miatt. Illetve amikor a mostani gépet vettem, előtte egy Latitude-ot akartam venni és a kettő között kb. 140k volt a különbség, de abban HDD volt, nem SSD illetve 2GB RAM volt benne ebben meg 4GB és OS se volt benne az árban.
Egyedül ami hiányzik néha az a numerikus pad, de mivel ritkán kell, ezért max. egy külsőt vennék, ha gyakran kellene.

[ Szerkesztve ]

(#84) Flind válasza Touch-ko (#25) üzenetére


Flind
senior tag

És neked miért kell minden Apple hírhez járni terjeszteni az elvakult fanboy igét? Kétlem hogy te elhiszed amilyen badarságokat írsz néha. Használd akkor örömmel az almáiadat, minket nem kell meggyőzni a valótlanról.

(#85) X3B6O0X válasza Touch-ko (#80) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Whoa, ez aztán az igényes kis lista, csak kár, hogy van benne pár csúsztatás.

Például az alaplap. Teljesen felesleges beletenni az Asus felsőkategóriás Z77 foglalatú lapját, amikor ezt a procit soha a büdös életbe nem fogja tudni húzni 3,7-3,8 GHz fölé. -100$ kb.

HDD: itt csalok, mert többe kerül kb. 20 dodóval a végtermék, de van benne egy 3 terás meghajtó a fájloknak, plusz egy 120 gigás SSD. Ebben az iMacben nincs SSD.

Vidkari: ugye nem kell magyaráznom, hogy az asztali verzió köröket ver a mobil verzióra. Kb 1,5-szeres a különbség a kettő közt.

Az a hangszóró az iMacben, hááát, nem hiszem, hogy valami jó lehet. Nyilván napi dolgokhoz megfelel, de filmezéshez, zenehallgatáshoz valami komolyabb kéne.

A külonbség 400$, és nekem van egy erősebb gépem, szebb kijelzőjű monitorom, valamint bármit kicserélhetek benne. És ezt a 400 dodót elverném annyi játékra, amennyit csak tudnék venni, és hülyére játszanám magam, miközben a Mac-tulaj csak sóhajtozik unalmában :D

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#86) Touch-ko válasza tDr1v3r (#81) üzenetére


Touch-ko
őstag

...mondod te...
En eleg regota ezt hasznalom es a multi touch funkciokkal megkonnyiti a mindennapi munkat. Nemtudom, hogy van-e hasonlo tudasu eger a piacon.

(#87) Touch-ko válasza X3B6O0X (#85) üzenetére


Touch-ko
őstag

A listat nem en csinaltam, gondolom nem tudtak ugyanolyat szerezni, igy lett hasonlo az alaplap.
HDD-rol beszelunk, kerlek maradj a listanal.

Az iMac-ekben Harman Kardon hangszoro van. Regebben volt rovid ideig egy iMac-em, korabbi verzio, es iszonyatosan szepen szolt. Hangos is volt es meglepoen jol szolt. Built-in hangszorohoz kepest szerintem ritka szepen szolt. Azota ez csak fejlodott. Zenet hallgattam rajta, valamint filmet is neztunk, egyiknel sem panaszkodhattam. Egyertelmuen nem lehet osszehasonlitani egy 5.1-es Dolby-val.

A kulonbseg kevesebb $293 dollar. Abbol vehetnel egy normalis billentyuzetet, valamint egeret.
Mellesleg igazan tudhatnad, hogy az Apple-nel figyelnek az optimalizaciora, ami egy sima PC-nel nem tapasztalhato. evek ota nem kell viruskeresot hasznalnom, bar 2 honapja kivancsisag keppen feltelepitettem egyet es lefuttattam: 0 volt az eredmeny, ezt sikerult 2 ev alatt begyujtenem antivirus nelkul. Nekem ez a $293 dollar meger annyit, hogy ne azon idegeskedjek, hogy megint miert fagy le a windows, megint hogyan lett virusom, nem felek, hogy crash-el a rendszer, kifagy az alkalmazas, stb. En windowsrol valtottam Ubuntura, ami jobb volt, csak nem volt iTunes,igy lett Mac, es sosem ternek vissza PC-re..

Te jatszol vele, en nem. Nekem nem jatekra kell a Mac. (kb 7 eve nem jatszok szamitogeppel az utolso jatek amit megvettem a TDU volt). Ha jatszani akarok akkor elokapom az iPad-em, es par percet jatszom. Nem nagyon van idom jatekra, inkabb eltoltom hasznosan.

Erdekes, hogy minden Apple termek valakik szerint szar.. Jelen esetben a kommentelok egy resze ZERO tapasztalattal allitja ezt. A forumokbol szamomra kiderult, hogy az Apple semmit sem csinal jol, minden draga, sz.r, elavult, nem eri meg, gyatra, stb.. En mint Apple user (lassan 1 evtizede) valahogy nem nagyon erzek beloluk tul sokat.. Annyit nem, hogy valtani akarnek.

Szep estet!

(#88) fi:zi'k válasza Touch-ko (#86) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert amit te mondasz az szent és sérthetetlen? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#89) Szakiii válasza Touch-ko (#87) üzenetére


Szakiii
addikt

"Mellesleg igazan tudhatnad, hogy az Apple-nel figyelnek az optimalizaciora, ami egy sima PC-nel nem tapasztalhato. evek ota nem kell viruskeresot hasznalnom, bar 2 honapja kivancsisag keppen feltelepitettem egyet es lefuttattam: 0 volt az eredmeny, ezt sikerult 2 ev alatt begyujtenem antivirus nelkul. Nekem ez a $293 dollar meger annyit, hogy ne azon idegeskedjek, hogy megint miert fagy le a windows, megint hogyan lett virusom, nem felek, hogy crash-el a rendszer, kifagy az alkalmazas, stb."

Azért ha 1 évtizede használsz apple cuccokat akkor hogy tudod összehasonlítani egy windowsal? Azért 10 év sok idő.. ez kb ugyan az, hogy neked sincs összehasonlítási alapod így hogy 10 éve csak azt használsz... Én se használok se tűzfalat se vírusirtót és tökéletesen működik a rendszer nem vírusos nincs vele semmi gond. Pár sec alatt feláll a rendszer. Kifagyást meg crashelést még játékoknál se tapasztalok soha úgy se hogy sli van benne pedig azt néha hülyén kezelik a játékok a progikkal meg főleg nincs gond. :U

(#90) 8th válasza X3B6O0X (#85) üzenetére


8th
addikt

Ennyi. :K

(#91) Flind válasza Touch-ko (#87) üzenetére


Flind
senior tag

Nem azt mondjuk hogy az összes Apple termék egy nagy szar, hanem hogy túlárazottak. Ettől függetlenül szerintem mindegyik jól használható, minőségi cucc, de annyi pénzért amennyit kiadnék érte már találok jobb alternatívát. Így én valószínűleg soha nem leszek alma júzer, csak ha ráveszem magam egy iPad megvásárlására, de mire ez sorra kerülne remélem win8.1-es tabok is lesznek elérhető áron, és akkor megint nem. De ez nagyon off bocsi.

(#92) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Persze hogy minden Apple topikban előkerül az ár, hiszen a legtöbb Apple vasnak nagyon rossz az ár érték aránya, hiszen az Apple sokkal magasabb nyereséggel dolgozik. Itt viszont az a fő gond, hogy olyan használt gépeket akarnak az új árához képest nem sok engedménnyel adni, amiknek az esetleges meghibásodása gyakran gazdasági totálkár - annyira drágán javíthatóak - és csak 3 hónap garanciát vállalnak.

Én használok iPadot, MacBookot évek óta és a hardverrel eddig nagyon elégedett vagyok, de pl. az OS X (10.7-9) vs Windows (Vista - 7) összehasonlításban nálam a Windows győzne magasan, még ha az OS X-ben van jópár egyedi és hasznos feature. (W8-at még nem használtam)

Az OS X egyik nagy negatívuma az, hogy az Apple csak a legkritikusabb hibákkal foglalkozik megfelelő prioritással, de már sok közepesen komoly hibát évek óta nem javítanak. Az Apple support fóruma tele van komoly hibákkal, amikre ők magasról tesznek és a felhasználók próbálnak midenféle workaround-al segíteni egymásnak, pedig ugye alig néhány vason kellene működnie a rendszernek.

A másik negatívum az, hogy sosem hallgatnak a felhasználók visszajelzésére és gyakran kivesznek, megváltoztatnak valamit ami korábban nagyon jó volt.

Az OS X előnye az, hogy az Apple fejleszti és legfőbb problémája is az, hogy az Apple fejleszti.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#93) Alexx7


Alexx7
csendes tag

Széép :) elolvastam az összes hsz-t és azt kell mondjam örülök :) Mikor végig azt látom, hogy az iMac-et,ami még mindig egy AIO gép vagy a benne lévő alkatrészeket olyan dolgokhoz hasonlítják mint 100%os RGB monitor, Mobil VGA-t az asztali VGA-hoz, a hangszóróit egy házimozihoz,(mert kb. ehez képest szólhat szarul maximum.) vagy akár egy teljes összerakott géphez, akkor mégjobban meggyőződöm róla, hogy tényleg valamit nagyon jól csinálnak, ha csak ilyen példákkal lehet szarnak beállítani :) és ezt ezek az emberek is tudják, még csak beléjük sem kéne kötni csak olvasni a sorok közt :) Nyílván nem ér 600ezret egy mac, ahogy az iPhone-t is kb 80K-ba kerül legyártani de mégis 200ért árulják.. és ha annyira nem érné meg az árukat a cuccaik, nem ők lennének a legértékesebb vállalat a világon. bár nyílván ebbe benne van az is, hogy rohadt nagy profitjuk van mindenen, de akkorse lennének sehol ha nem lennének vásáróli. Az meg hogy azzal jobb a Win, hogy macen nem lehet játszani hát.. értelmes összehasonlítás ez is, mintha egy pasi üvöltene ki a hajójáról, hogy a szar kocsid nem tud úszni.. amúgy meg ottvan a Bootcamp. Játszadozni egy iMac teljesítménye is elég, a hardcore gémerek meg miért is vennének macet?? nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#94) ak76 válasza juan88 (#53) üzenetére


ak76
senior tag

Ezen "prémium termékek vásárlói",többnyire a külső miatt veszik meg ezeket a vasakat,amik nem rosszak,de az árukból sokszorosan erősebb,minőségibb gépeket lehetne összerakni,ergo ez is olyan mint a magyar prémium autó vásárló,ha az ötös/hetes BMW-be lehetne rendelni 1.3-as Fiat multijet dízelmotort,(természetesen a kocsi C oszlopán az elmaradhatatlan V12 logoval)hát idehaza,(meg a káejrópai blokkban zusammen,külön kiemelve az ukrán,román,orosz,szerb vonalat) garantált sikertermék lenne,hosszú várólistával.

(#95) ak76 válasza Alexx7 (#93) üzenetére


ak76
senior tag

Itt nem az a vita lényege hogy jobb e a MAC,vagy a PC,hanem hogy mi indokolja a MAC 3X-os árfölényét.
Szerintem,és sokan mások szerint is,semmi egyéb a sznobsági faktoron kívül,ezért létezhet Luis Vuitton bőrtáska az Andrássy úton 3 millióért,vagy Vass cipő a Váci utcában másfélért.

(#96) Kasya válasza ak76 (#95) üzenetére


Kasya
nagyúr

Te sznobsagnak hivod, mas pedig elfogadhato dolognak. Valakinek nem tetszik "ugymond az olcosbb" es csak a magasabb kategoriaba talalja meg a hozza illot... lasd. egy noi ruha, taska. 2 honap kereses utan vegre talal egy elfogadhato termeket a holgy, az viszont pont az az arkategoria, ami tul magas lehet.

A Mac magas arat egyszeruen az indokolja, hogy kizarolagosan csak ok gyartjak azt amit.

(#97) llaszlo válasza Szakiii (#67) üzenetére


llaszlo
veterán

Abban volt igazam, hogy nem tudsz mutatni olyan gépet ami azt tudja, mint egy mac, abban a kategóriában és fele annyiba vagy kevesebbe kerül. Nem tudom, hogy akik azzal érvelnek állandóan, hogy külön-külön alkatrészekből jobb gépet hánynak össze azok értelmi fogyatékosak lennének, hogy nem képesek felfogni, hogy nem egy kategória a kettő? Asztali gép vs aio. Capishe???
Tessék rakj össze egy jobb gépet, mint egy MacPro 500e-ből, vagy kevesebből. Az asztali gép és nem aio. Ez valahogy sosem megy csak az okoskodás meg a trollkodás.

(#98) nuke7 válasza xmaas (#15) üzenetére


nuke7
veterán

:)) vicces, hogy mennyiren nincsenek képben egyesek ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#99) Szakiii válasza llaszlo (#97) üzenetére


Szakiii
addikt

Te nem vagy kepes felfogni hogy nem arrol beszelek. Mivel olyat soha a budos eletbe nem vennek nem csak az ara miatt hanem mert szimplan szar az a teljesitmeny amit nyujt. Az ara csak hab a tortan, nevetseges foleg hasznalt cuccert :D. Laptopnal viszont mas a helyzet, ami nekem alairasomban van 310 volt es korbe rohogi a cikkben emlitett 300 ezres laptopot. Egyszeruen eg es fold a ketto... de remelem ezt megjobban szivedre veszed es meg ingerultebben fogsz ra reagalni en meg majd jot mosolygok rajta. Ui: asztali gep az akkor is asztali gep.. es en allitom ossze es olcsobb es jobb ha meg nem olcsobb meg jobb :D.

(#100) nuke7 válasza Szakiii (#99) üzenetére


nuke7
veterán

te se tudod, hogy miről beszélsz.
szar teljesítmény :))

mennyit megy a te 310ezres laptopod akksiról..? :U

szerintem az fáj, hogy van akinek van pénze minden célra olyan gépet venni, amivel nem kell kompromisszumot kötni :U ;)

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.