Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tDr1v3r válasza Szakiii (#99) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az Y510p-d csak teljesítménybe röhögi körbe, anyaghasználatban sehol sincs az MBP-hez.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#102) Lirion válasza tDr1v3r (#101) üzenetére


Lirion
addikt

Miért, miből van a mbp, aranyból meg gyémántból talán? Hagyjuk már ezt az anyaghasználatot, az apple is ugyanazt a műanyagot/fémet/üveget rendeli a kínaiaktól, mint a többiek..

(#103) brumi1024 válasza Lirion (#102) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, csak míg a MBP egy unibody alumínium és üveglap, addig az Y510p full műanyag. (Nem, a fedlap és a csuklótámasz csak egy micronnyi fémbetét, stabilitási célokat nem szolgál.) Ha valakinek jó minőségű gép kell akkor nem Y510p-t vesz azon az áron, hanem üzleti gépet, gyengébb hardverrel.

(#104) Szakiii válasza nuke7 (#100) üzenetére


Szakiii
addikt

Ha azt akarnám hogy sokat menjen akkor 17"os notit vennék... :D Ahhoz hogy út közben használatban legyen ahhoz egy netbook is bőven elég üzletni notinak meg persze hogy nem y510p-t vennék de nem is mac-et. Anyaghasználatra meg minőségre annyit hogy lakótársamnak még egyetemen volt macje asszem valami 350ért vette és pár éven belül +150be volt neki javítások miatt mert ugye gari az nem túl hosszú életű hiába akkora prémium termék, ne akarjatok már ilyen bullshit dolgokkal meggyőzni ez kb ugyan az mint a telefonoknál hogy de jó az egybeöntött ház mert jó fogni.. jó fogni de ha baja lesz nem 4 ezer egy aksi csere rajta mint pl egy samunál hanem jóval több meg nem 2 ezer egy hátlap hanem 30... ezek miatt ilyen drága a macbook? Mert képesek ilyen házat gyártani? Erre voltam kíváncsi egyébként hogy mi oka van ennek az árazásnak de itt van 100 hsz és azon felül hogy ennyi az ára mert "prémium" meg "szép" (ami egyébként is szubjektív) semmi sem indokolja, ja de a hype.

(#105) Szakiii válasza nuke7 (#100) üzenetére


Szakiii
addikt

Nuke7 még annyit hogy honnan tudod hogy nekem mennyi pénzem van? :D Ne menjünk már bele más pénztárcájába mint írtam én is 320ért vettem most laptopot mellette egy éven belül 3x cseréltem telefont amiből mind 150 volt, de nem is ez a lényeg.. "az a fáj neked hogy nincs rá pénzed" a legszánalmasabb amivel itt érvelni lehet maradjunk ennyiben.

(#106) brumi1024 válasza Szakiii (#104) üzenetére


brumi1024
veterán

Miért mi szokta még indolni a prémiumárazást a prémiumságon kívül? Miért drágább egy 5-ös BMW mint egy Mondeo, ha egyik sem rossz, nagyjából konfigurálhatóak azonosan, hasonló teljesítményű motorral? Egy alap Alienware is sokkal drágább mint az Y510p és gyengébb.

(#107) Lirion válasza brumi1024 (#103) üzenetére


Lirion
addikt

Nem tudtam, hogy a fém és az üveg jobb anyag, mint a műanyag. Szerintem egy kicsit erős kijelentés ez így.

(#108) brumi1024 válasza Lirion (#107) üzenetére


brumi1024
veterán

Használtál már Y510p-t? És MBP-t?

Pontosítok, mert látom kell: jobb minőségérzetű és stabilitású a MBP, mint az Y510p. Laptopoknál ezt jelenti a jobb anyaghasználat.

[ Szerkesztve ]

(#109) Szakiii válasza brumi1024 (#106) üzenetére


Szakiii
addikt

Hm ez jó kérdés. De pl ott van a samsung prémium garancia na az pl jogosan az mert olyan szinten túlmutat a többi megoldáson hogy indokolja a prémium elnevezést. Számomra prémium az ami jóval jobb mint a konkurens termék/megoldás stb. De az igaz hogy manapság sok esetben már a márkanév jelenti a prémiumságot (már ha van ilyen szó :D), de pont erről beszélek én is hogy ez az oka annak hogy ilyen "drága" egy mac a neve miatt.

(#110) brumi1024 válasza Szakiii (#109) üzenetére


brumi1024
veterán

Ami a BMW-Ford közt megjelenik az megvan Apple-Lenovo közt is: jobb anyaghasználat, "prémiumabb anyagok", jobb kijelző (nem feltétlen felbontásra, hanem színhelyességre gondolok: közel 100% sRGB), hosszabb üzemidő, kecsesebb, vékonyabb ház, slot-in DVD olvasó, csendesebb működés, és igen a név mindig benne van a dologban. És igazából nem is konkurenciája az Y510p-nek a MBP, mert az egyik játékra lett kitalálva a másik pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#111) f(x)=exp(x) válasza brumi1024 (#103) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jó az alumínium csak télen amikor kiveszed a táskádból és megfogod már nincs olyan minőségérzeted. De természetesen minőségibb csak nem mindig jobb.

(#112) brumi1024 válasza f(x)=exp(x) (#111) üzenetére


brumi1024
veterán

Sajnos ez áll a legtöbb mai gépre, mert az alu betét a csuklótámaszon/fedlapon ugyanúgy lehül.

[ Szerkesztve ]

(#113) Touch-ko válasza brumi1024 (#110) üzenetére


Touch-ko
őstag

Hagyd oket a francba. Azt sem tudjak mirol beszelnek. Az Apple hirek olyanok itt mint a troll magnesek.. Itt minden fikazo jobban tud mindent mint az Apple felhasznalok:)
Van aki szerint a muanyag jobb minoseget tukroz mint az aluminium uveg:)
Van aki szerint a MBP is muanyag.. Ezekkel ertelmetlen vitazni.. Szerintuk meg dragabb is mint osszerakni egy gepet ugyanazokbol az alkatreszekbol es az osszes ujsagiro teved az osszes cikkben:)

(#114) f(x)=exp(x) válasza brumi1024 (#112) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jogos, de használtam alumínium meg műanyag notit is és amikor nem hurcolod télen akkor az alumíniumot össze se lehet hasonlítani a műanyaggal, de ha viszed ide-oda akkor már nem olyan jó. :)
Touch-ko: " Van aki szerint a muanyag jobb minoseget tukroz mint az aluminium uveg"
Hogyha ezt nekem írtad akkor nem tudsz értelmezni. Ha nem nekem írtad akkor nem szóltam. Tetszik az aláírásod :C :Y :W

(#115) nuke7 válasza Szakiii (#105) üzenetére


nuke7
veterán

azt is írtam, hogy fogalmad sincs arról, amiről beszélsz - ugyanis ha használtad volna tudnád ;)
nekem a nagy gépem windows-os (nyilván játékok miatt)
de laptop-bol eszembe se jutna nem macbook-ot használni, egyszerűen sokkal gyorsabb és jobban használható...
nem csak a szoftver miatt (amiatt is) de egyszerűen a beviteli eszközök minősége is ver minden gépet 4-500 ezer alatt ;)
És bizony, ha nem csak játszani akarok rajta, akkor számít, hogy milyen könnyen és gyorsan tudok váltani 2 böngésző ablak, 4 excel, 2 pdf, és két szöveges doksi között pl. :U (külső egér és bill. nélkül)
És bizony, akksi idő sem mindegy meg a súly ... :))
De persze, a lenovo a tuti ;)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#116) nuke7 válasza nuke7 (#115) üzenetére


nuke7
veterán

ja, sry.
a mail kliens kimaradt a listából, de így is kellene értened.

amúgy meg ajánlom a 36-os hsz-t is :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#117) Szakiii válasza nuke7 (#115) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem azt mondtam hogy a lenovo jobb hanem hogy ár/tudásban jobb.. istenem.. ÁR TUDÁSról beszéltem ezért írtam árat és hoztam fel a tudást és teljesítményt hol írtam azt hogy a lenovo jobb márka? Annyira a szívére veszi itt 1-2 ember a kritikát hogy már fáj :). Te vagy az egyetlen aki nem fogadja el azt a tényt hogy ezért az árért lenovonál ha már ez volt a példa nagyobb teljesítményű gépet lehet kapni. Engem csak szimplán már a tudat zavarna hogy ezért az árért kapok egy közép kat hardveres cuccot, kijelzőt leszámítva. Amit írtál teljesítményt más gyártó üzeleti laptopja is simán hozza ssd-vel ami ebben az árkategóriában(de inkább jóval olcsóbban is) alap. De azt aláírom hogy sok embernek az számít mit gondol más és ezért jó választás üzleti laptopnak mert tárgyaláson azt veszed elő többre tartanak mert tudják hogy ez tuti drága volt... de sajnos nem sajnos én nem azzal szoktam foglalkozni más mit gondol hanem hogy mit kapok a pénzemért ezért sem vennék mbp-t üzleti laptopnak sem. Egyébként vannak speciális esetek amikor tényleg jó/jobb apple terméket venni, aláírom hogy nagyon minőségi kiegészítőket (de az is igaz hogy ezeknek is brutális áruk van) lehet hozzájuk venni és ebben tényleg érezhető a prémiumitás de másban szerintem csak hype. Pl. egyik ismerősöm DJ igaz még nincs a toppon :D de már 3 kilót keres vele szóval főállásban foglalkozása és ő mondta hogy azért vett macet mert a hang kütyükkel nagyon jól működik együtt és minden kis kiegészítőjével. Szóval én nem fikázás miatt nem értek veletek egyet szimplán csak mérsékeltebb ár lenne a reális (szerintem). Szépnek szép, jónak jó, de nagyon drága. :)

(#118) Touch-ko válasza f(x)=exp(x) (#114) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nezted, hogy kinek ment?
Amugy ez a tema mindig fsljon minden apple termeknel...

(#119) janos1988 válasza Griff55 (#63) üzenetére


janos1988
addikt

Még 2 is kijönne belőle és még pizzára való is maradna... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#120) Kasya válasza janos1988 (#119) üzenetére


Kasya
nagyúr

300-bol biztos...hitelre esetleg ;]

(#121) lexter00


lexter00
őstag

3 hónap garancia?Ez mindent elárul hogy mennyire bíznak a használt termékeikben.

(#122) Alexx7 válasza ak76 (#95) üzenetére


Alexx7
csendes tag

az elején ez volt a vita, mostanra felfogta mindenki h AIO gépet ne hasonlitson összerakotthoz.. oké most jön az hogy miért kerül ennyibe.. a téma ami nem hiányozhat egy Apple cikk alól sem.. de akkor nézzük máshogy egy új (hasamra ütök) Opel astra kb 5Millio a szalonban (de vegyünk extrásat mondjuk10ért) míg egy 3as(4es) BMW 20nál kezdődik.. miért? mindkettőben van klíma, szervo,elektromos minden, és nem olyan nagy az anyaghasználati kül. sem belül a két kocsiban.. Miért a BMW 2xes ára? RR vagy Bentley miért kerül kb 3x annyiba mint egy S Merci vagy 7es BMW? mind2 luxusautó.. de akkor ottvan a Rolex, Omega vagy amit te is mondtál LV, Armani, Chanel stb stb.. mindegyik cég terméke rohadtul tulárazott de miért? Ha a semiért lenne akkor nem vennék a cuccaikat, mint ahogy a HTC is rohadt prémiumnak akar tűnni, de mégis a csőd szélén állnak mert a kutya se veszi.. nekik vajon miért nem jön be? Mondják azt, hogy a jót nagyon könnyű megszokni.. és igen miután megvettem az i4S-em, már nem lenne szivem venni egy középkategóriás telefont, inkább gyűjtök. És aki vesz egy 7est az utánna nem cserélné le egy opelre.. Tuti van az emberekben (a legtöbben) valamilyen rejtett vágy, hogy olyan dolgokat vehessen amiről tudja hogy nem mindenki teheti meg vagy nemtudom nem vagyok agyturkász.. aki pedig nem teheti meg annak marad az irigységből fakadó kritizálás.. misem mutatja ezt jobban annál, hogy amíg nem jöttem ki Angliába gyűlöltem az Applet.

(#123) brumi1024 válasza Alexx7 (#122) üzenetére


brumi1024
veterán

(Csak kis korrekció/kákáncsomókeresés: a 3-as BMW inkább 10-nél kezdődik, 20-ért már 525xd-t lehet kapni, jól felszerelve. :) )

(#124) nuke7 válasza Szakiii (#117) üzenetére


nuke7
veterán

:N
mondták már neked, hogy funkcionális analfabéta vagy..? :F

"Amit írtál teljesítményt más gyártó üzeleti laptopja is simán hozza ssd-vel ami ebben az árkategóriában(de inkább jóval olcsóbban is) alap."

Pont ez a lényeg, hogy nem. Azokon szenvedés - vagy legalábbis sokkal lassabb - külső perifériák vagy érintőképernyő nélkül olyan ütemben és annyit dolgozni mint a MBP-n. ;)
(és igen, nekem volt mindkettő - sőt - neked meg nem :N )

de mindegy, te játékra akarod használni a laptop-ot - arra nekem ott az asztali - ezért neked sose lesz jó a mac.

A gondom csak annyi, hogy úgy csinálsz, mintha értenéd, hogy miről van szó. :U

A barátodnak meg gratulálok, csak így tovább. (bár az elektronikus zene nem az én stílusom, de attól még az is zenész)

https://youtube.com/user/nuke7

(#125) ak76 válasza Alexx7 (#122) üzenetére


ak76
senior tag

Amiről beszélsz az a nettó,vegytiszta sznobizmus,rongyrázás,feltűnési viszketegség,arcolás,kivagyiság,nevezd aminek akarod,a hetes bimmert az LV-t meg a Rolexet is azok veszik akik ezzel akarnak jelezni a társadalmi hierarchiában betöltött szerepük szerint,ha körülveszik őket ezek a méregdrága csecsebecsék,különbnek,elitebbnek hiszik saját lényüket,a többség,az ÁTLAG felett pozicionálják magukat.
Nézd ezt a lámát,vesz egy százmilliós vasat,EGY felfújt,túlextrázott BMW-t,aztán lematricázza matt feketére,és rátesz egy félmilliós rendszámot,szerinted mit képzel ez rólad,aki Opelben ül,vagy bárki másról?
És mit hisz magáról?
Érted a párhuzamot?

(#126) Szakiii válasza nuke7 (#124) üzenetére


Szakiii
addikt

Én ezt teljes mértékben el is hinném mert tényleg csak futó kapcsolatom van vele és ezt többször is említettem ezért is kezdtem azzal első hsz.aimat hogy miért kerül ennyibe amennyibe mivel tud többet. Erre annyi választ kaptam hogy mert prémium meg csomó mellé beszélést. Asztali pc meg nekem azért nem jó mert novembertől januárig Ausztráliában voltam most meg Brazília lesz 5 hétig és mivel egyedül megyek esetleg egy német kolegával szabadidőmben játszogatok de asztali pc-t körülményes lenne magammal hozni :D

Szóval miért lehet gyorsabb ütemben dolgozni MBP-n mint másik vele kategóriás üzleti notin?

[ Szerkesztve ]

(#127) nuke7 válasza Szakiii (#126) üzenetére


nuke7
veterán

az operációs rendszer sokkal jobban kezeli a multitasking-ot mint bármelyik eddig látott windows és sokkal jobb a beviteli hardver alapból. plusz a levelező rendszere - meg minden - nagyon jól integrálva van az iphone-al és ipad-el is. (gépről is megy az imessage, facetime, stb.)
hardver & szoftver miatt.

és ugye a teljes MS office támogatás megoldott, ezért már nekem kínszenvedés nem mac. laptop-on dolgozni :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#128) Alexx7 válasza ak76 (#125) üzenetére


Alexx7
csendes tag

persze a 95% ez a réteg valóban ezt elismerem, de nagyon rossz érzés az, hogy pl nekem is iPhone-om van és ahogy előveszem rám van írva hogy 'sznob' vagyok.. pedig én nem azért veszem mert többnek képezelm magam annál akinek csak nokiája van, hanem mert szeretem magát a telefont a rendszert stb.. és ha ezt máshol nem találom meg egyből abba a paraszt rétegbe tartozom ez a baj.. nemrég vettem Macbook Air-t, és nem azért hogy kiröhöghessek vkit akinek csak HPja van, hanem mert ki akartam probálni az OSX-et és tudom, hogyha csalódok benne akkor max bukok rajta 50-100fontot fél év alatt. eközben ahogy kimennék vele az utcára egyből egy sznob paraszt lennék mert ilyet veszek ennyiért. Amúgy hálistennek ahogy észrevettem ez csak otthon van így. Itt nem bámulnak meg az emberek akármi van rajtad.

(#123) brumi1024: Bocsánat :$

(#129) nuke7 válasza Szakiii (#126) üzenetére


nuke7
veterán

amúgy ha folyamatosan utaznom kéne, én is valami ilyesmit lőnék.
(talán még alienware-t :U :DDD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#130) ipacs92 válasza Alexx7 (#128) üzenetére


ipacs92
csendes tag

Ezt a problémát egyféleképp lehet áthidalni:
Aki ismer és szorult belé némi értelem úgy is be fogja látni, hogy te nem a leköpködős ember vagy.
Aki nem ismer és úgy kezd el fikázni azokkal nem szabad foglalkozni :)
Programtervezőre járok, most egy mbp-t hajtok, de azért volt nekem is pár ember aki oda oda szólogatott, hogy így úgy amúgy. Azt viszont nem sokan tudják, hogy azért vettem mert iOs-re fejlesztek. Talán jobb is ez így.

Hogy a témához is szóljak: Nem volna ez rossz ajánlat, de a garancia tényleg elég nevetséges.

(#131) zeg válasza Szakiii (#117) üzenetére


zeg
senior tag

Mennyire kell lúzernek lenni ahhoz, hogy tárgyaláson az ember a SAJÁT laptopját/mobilját vegye elő? Ennyire ócska cégnél dolgozik, hogy még egy laptopot sem tudnak hozzávágni? A tárgyalásra is MÁVon utazott? Ez olyannyira szánalmas, mint saját Bömössel megjelenni. Legalább a saját cégének a lízingelt autója lenne a cégnevén..Eszembe nem jutna saját cuccal megjelenni, ha nem biztosítanának eszközöket vinnék 'kockás' jegyzettömböt meg radíros 'hegyezős' ceruzát, szégyellje magát a 'fővezér'. ;] :D

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#132) Tigerclaw válasza nuke7 (#127) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pár éve használok napi szinten OS X-et és szerintem a multitaskban pont hogy a Windows jobb.
Pl. Command + Tab -ra (a windows-os Alt + Tab-nak felel meg) pl. nagyon gyakran csak az alkalmazás fejléce jelenik meg, az ablak nem. Néha külön meg kell keresnem lent a dockon, hogy hol van a hiányzó ablak, de van hogy ott sincs és a fejléc menüben sincs lehetőség előhozni az ablakot. Ilyenkor be kell zárnom a programot és újra elindítani, hogy ne csak egy fejlecet lássak a programból. Szóval itt a taskok között nem lehet olyan simán ugrálni, mint a windows-ban és ez lassítja a használatot.

Több kijelzőnél meg totál random és minden logikát nélkülöz, hogy melyik alkalmazás hova nyílik meg. A teljes képernyős mód is gyakran annyira bosszantóan működik, hogy inkább kikapcsolom, míg windows esetén ez egy nagyon egyszerű funkció. Ez az egész több-megjelenítős dolog nem valami kiforrott. Van hogy elmegy sleepbe és nem jön vissza csak egy üres szürke képernyő. Ilyenkor csak a force restart segít, amivel persze ugrik minden amivel épp dolgozott az ember. Erről a wake bugról is tudnak már évek óta.

A Mail app is jóval fapadosabb bizonyos szempontból mint akár egy outlook express. Olyan egyszerű funkció nem működik, hogy a hiába van összerakva a Kontaktokban egy-egy csoport, nem tudom címzettnek beadni, hogy annak az egész csoportnak menjen az e-mail. A tavalyi Mountain Lion-ban a Kontakthoz még közvetlen link se volt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha az ember megnyit egy normális levelezőt és ír egy új levelet a To:, CC, Bcc mezőknél vagy az elején, vagy a végén van egy ikon, nyilacska vagy plusz jel, amivel azonnal odaugorhat a címjegyzékbe, ahol nagyon egyszerűen meg tudja adni, hogy kinek küldi a levelet és ha csoportnak küldi, az is 1-2 kattintás, akár ha már össze voltak rendezve akár ha még nem. A Mountain Lion-ig (1 évvel ezelőttig kb.) nem volt ilyen ikon a Mail levelezőben amivel a Kontakt-okhoz ugorhatott az ember. Külön kellett megnyitni a Kontaktok-at, majd drag n drop módszerrel húzgálni a neveket. Viszont ha teljes képernyőn volt a Mail, a Kontakt kis ablaka a háttérben maradt, vagyis ki kellett lépni teljes képernyőből, beméretezni, elrendezni az új levél ablakját és a kontaktot, hogy ne kézzel kelljen beírnom minden címet fejből. Az új Mavericks (OS X 10.9) óta már van egy kis plusz jel a címzett sorban, szóval már lehet ugrani a Kontaktokra, de a drag n drop csak egyesével működik, az egész csoportot nem tudom áthúzni és se a controlos, se a shiftes select-deselect nem működik. (ez egyébként viszont működött a Mavericks előtt, csak azóta nem)

Most is lecsekkoltam. Plusz ikon benyom, feljönnek a kontaktok, ott van tízen-pár ember egy csoportban (volt angol tanfolyamos csoportom) és ott hiába kattintok szimplát, duplát a csoportneven, hiába próbálom drag n drop módszerrel húzni, nem megy. A command-c, command-v, command-a le van tilva, a fejléc-szerkesztés menüben sem aktív a másolás. Átmegyek az egyedi címekhez, és ott se lehet select, deselect, select all módszerrel kijelöli többet. Csak egyesével tudom bepakolni a címeket. Persze lehet hogy van valami spéci bill kombó erre, amit nem ismerek, de elvileg a "just work" filozófiából az már kilógna.

Egyébként van egy közös bugja is a windows-al, ahogy ott is nagyon gyakran nem jön fel a taskbar automatikusan ha lehúzom az egeret a képernyő aljára, itt ugyanaz van a dockbar-nál, csak itt többször hibázik és állandóan, míg windowsnál ezt helyre lehetett tenni egy időre, ha a beállításokban ki majd bekapcsoltam a funkciót. Most kicsit próbálgattam és úgy látom, hogy ha gyorsan viszem le az egérmutatót a képernyő aljára, akkor 10-ből 10-szer nem ugrik fel a dock. Kíváncsi lennék, hogy mi lehet a bug mögött, de ezt se javították már évek óta, pontosabban az elmúlt 3 OS X verzióban ez ugyanilyen bugos volt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#133) tDr1v3r válasza Tigerclaw (#132) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A cmd+tab nem igazán jó az igaz (mint ahogy az Exposé is el lett sz*rva ezzel az összevonós izéval), de szerintem felesleges millióegy ablaknál használni, rendezd el külön asztalon 'szt kész.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#134) Szakiii válasza zeg (#131) üzenetére


Szakiii
addikt

Hatalmas hsz. :D :R :D

(#129) nuke7: Ugye ugye. :) Igen egy idegent én is kipróbálnék :D. Előtte lévő hozzászólásodról meg annyit hogy igen ez a kombó így jó lehet hogy teló, pad, laptop rendszere jól kommunikál egymással. Én android párti vagyok úgyhogy ezt nem tudom kiélvezni, de az biztos hogy ez nagy előnye az applenek, win phone meg nekem kevés lenne. Végre egy korrekt érv ebbe nem lehet belekötni csak egyetérteni. :R

(#135) brumi1024 válasza Tigerclaw (#132) üzenetére


brumi1024
veterán

"Pl. Command + Tab -ra (a windows-os Alt + Tab-nak felel meg) pl. nagyon gyakran csak az alkalmazás fejléce jelenik meg, az ablak nem. Néha külön meg kell keresnem lent a dockon, hogy hol van a hiányzó ablak, de van hogy ott sincs és a fejléc menüben sincs lehetőség előhozni az ablakot."

Ez akkor van, ha letetted vagy bezártad az ablakot, de a programot nem. Erre általában pl Findernél vagy Chrome-nál a CMD+T/CMD+N a megoldás (új tab/ablak), Mailnél pedig Statusbar-Ablak-Üzenetnéző. Programfüggő, hogy előhozható-e az ablak a Statusbarról.

"Több kijelzőnél meg totál random és minden logikát nélkülöz, hogy melyik alkalmazás hova nyílik meg."

Nálam Mavericksen minden oda nyílik ahol azt megelőzőleg volt. Ha a több kijelzős módban még nem volt megnyitva akkor a laptop kijelzőjére. Wake problémám még egyik MBP-n se volt, de a force restart esetén sem veszítesz sokat az Autosave miatt, maximum ilyen PH-n elkezdett privátot. De pl Word/Pages/Xcode/Android Studio/stb... mind mentik az állapotukat, így egy force restarttal kb ugyanott vagy, mint előtte, ráadásul a legtöbb programot automatikusan visszanyitja. Persze előfordulhat olyan program ami ezt nem támogatja, de velem ilyesmi nem nagyon fordult elő.

A Full Screennel mi a bajod? Tudom sokat megvetik, de én szeretem: a legtöbbször pl fejlesztés során megnyitok egy böngészőt + a fejlesztőkörnyezetet teljes képernyős nézetben egymás mellé, és 3 ujjas swipe-al/ctrl + jobbra-balra nyíllal gyorsan lehet váltani a kettő közt, és még helyem is marad mindkettőn. Ez számomra egyszerűbb és kényelmesebb a cmd+tabnál.

"Most kicsit próbálgattam és úgy látom, hogy ha gyorsan viszem le az egérmutatót a képernyő aljára, akkor 10-ből 10-szer nem ugrik fel a dock. Kíváncsi lennék, hogy mi lehet a bug mögött, de ezt se javították már évek óta, pontosabban az elmúlt 3 OS X verzióban ez ugyanilyen bugos volt."

Teljesen le kell vinni a képernyő aljára a mutatót, tehát a legalsó pixelsort el kell érni. Kipróbáltam, 30-ból 30-szor feljött, mindegy milyen sebességgel húztam az egeret. Full Screen appoknál pedig le kell húzni az alsó sorra és még egyet rá kell húzni, hogy előjöjjön, így oldották meg, hogy alul is lehessen matatni a dock előhozása nélkül.

Pár bugod szerintem szimplán csak azért van mert valami nem stimmel a rendszerben.

(#136) Paul119 válasza nuke7 (#129) üzenetére


Paul119
addikt

Jó kis 14,1 most is van eladó phn, hajrá :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#137) zeg válasza Szakiii (#134) üzenetére


zeg
senior tag

És arról még nem is beszéltem hogy a kulccsomómon lógó kedvenc bocis pendrájvom milyen jól mutatna a mellettem ülőtől elkunyizott laptopban :DDD

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#138) nuke7 válasza Tigerclaw (#132) üzenetére


nuke7
veterán

1) lion óta 3 ujjal fel, és ott van minden alkalmazás, több asztalon, kényelmesen gyorsan.
2) a piros cucc nem a programot zárja be, csak az ablakot. Ezt sokan nem tudják, ezért lehet az, hogy pl. nem találsz ablakot egy futó programnál - a minimalizálási beállításoktól is függ, hogy ha a sárgára kattintasz előjön-e.

3) több kijelzőt nem tudom, de ez most nem is lényeg, amikor rohangálós gépről van szó.
nekem még nem volt vele bajom - mavericks-nél ki lett javítva tudtommal.
(és tapasztalatom szerint is)

4) a kontaktokból próbáltad már a levélírást és nem a mail-ből? :U
(hirtelen ötlet, nem biztos, hogy működik csak nekem nincsenek csoportjaim, úgyhogy nem tudom ellenőrizni)

amúgy pont az egyszerűsége miatt jön be nekem sokkal jobban a mail. még nem volt vele komoly bajom. (kopp-kopp)

5) szintén sokan nem tudják, hogy a dokk dupla húzásra jön elő.
először leviszed a képernyő aljára a kurzort, utána otthagyod, és lefele húzod mégegyszer ;)
(szívesen :) ) ez valóban nem bug, hanem feature, nem úgy ,mint a win esetén :U
ez azért van, hogy ne zavarjon neked be direkt, ha teljes képernyőn vagy.

szerk.

Nnnnaaa.... most látom, megelőztek... :DDD
csakazértis bennhagyom :P

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#139) nuke7 válasza Paul119 (#136) üzenetére


nuke7
veterán

:( "sajnos" nem utazok annyit munka (vagy egyéb) miatt se.

így nekem az erős asztali - jó MBP a megoldás egyelőre :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#140) Misi1979 válasza ak76 (#125) üzenetére


Misi1979
őstag

"Amiről beszélsz az a nettó,vegytiszta sznobizmus,rongyrázás,feltűnési viszketegség,arcolás,kivagyiság,nevezd aminek akarod,a hetes bimmert az LV-t meg a Rolexet is azok veszik akik ezzel akarnak jelezni a társadalmi hierarchiában betöltött szerepük szerint,ha körülveszik őket ezek a méregdrága csecsebecsék,különbnek,elitebbnek hiszik saját lényüket,a többség,az ÁTLAG felett pozicionálják magukat."

Húbakker, Rolex pipa, Macbook pipa, kocsi pipa (bár nem bimmer, de a te szemszögedből nézve biza' rongyrázós). Kezdem magam rosszulérezni. Bár ha elitebbnek hiszem magam nálad, vajh miért is reagáltam a sületlenségedre?:) Erre azt fogod írni, hogy ezzel is bizonyítsam felsőbbrendűségemet. Pedig nem.

Nem lehet, hogy egyes emberek azért vesznek Rolexet, jó kocsit, jó laptopot, mert:

-miért ne? ha egyszer megtehetik. Tudod: Carpe diem.
-nem az ár-értékarány az elsődleges szempont számukra, vagy:
-számukra a megbízhatóság és minőség többet jelent, mint hogy elfusson 4k-ba' a Crysis3.

Miért van Macbookom? Miért váltottam HP Elitebook-ról (najó, megvan még az Elitebook, csak ritkán van használva)?

-mert szükségem volt egy stabil gépre. Stabil számomra: ha kinyitom, használom. Ha becsukom, nem rettegek attól, hogy vajh legközelebb felébred-e a windows. Pipa.
-minőség. Az Elitebookok jó gépek, simán kibírják, hogy rájuk áll egy ember. Ellenben ha megfogod egyik sarkánál fogva, recsegnek, érezni, hogy a saját súlyuktól meghajolnak kicsit. Naés az illesztésekről nem is beszélek! Macbook: egyben van a gép. Jó ránézni, jó használni, egyszerűen azt az érzést adja, hogy végre egy eszköz ÉRTEM van és nem fordítva, nem kell hekkelgetnem, drájvereznem, tuningolnom, shareware-freeware-warez-torrent-vírusölő-erőforráshiány-szavakra keserű nosztalgiával gondolok.
-OSX. Nagy betűvel. Jelenleg fut az AE, Indesign (esküvői meghívó tervezése), Gimpben meg van nyitva pár 300dpi-s képecske, Vmware-ben bootcampes windows (ami frissítéseket tölt le a windowshoz + WoT), 4 böngészőtab, az ájfonom backupol az iTunes-ba, miközben Dire Straits szól a háttérben, Airplay-en kilőve a gépről. Ja igen, skype is fut, meg a szokásos egyebek: mail, Adium. Ja igen, akkuról vagyok, mert táskámban maradt a töltő. Hátralévő idő: 4:04 perc. A ventit nem csak a zene miatt nem hallom..

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#141) ak76 válasza Misi1979 (#140) üzenetére


ak76
senior tag

(P:L)Hát azért,hogy ezzel is bizonyítsd felsőbbrendűségedet..(/P)
;]

Megaztán':
1.) 2014 van,a Windows már nem az a rettegni való kulahegy,mint az XP,vagy a Vista idején volt.
2.)Örülök a Rolexednek,nekem egy Pobjedám van,nagyfateri örökség,öltöny mellé felteszem,az időt mutatja,nyilván nincs benne titán,meg kronográf,de a medencébe nem is ülök be vele.
3.)A kocsim valami koreai szar,van rá 7 év gari,ebből 4 már letelt,eddig olajat,szűrőket,benzint,meg ablakmosót tettem bele,mást nem.
4.)Az épített gépemen ugyanazok elfutnának amiket felsoroltál,az OSX specifikus progik nyilván nem,ja,és nem Dire Straitsot hallgatok,hanem Prokofjevet,vagy Depeche Mode-ot,de nem a PC-n hanem a 32 éves NAD rendszeremen.
5.)A laposom pont egy használt Elitebook,még nem álltam rá,de a 115 kilómat nem hiszem hogy preferálná,a sarkai nyilván recsegnek,de pont le se szarom.
6.)Senkit nem szándékoztam megbántani,aki magára vette annak sorry,nem szabad nagyon komolyan venni semmit,ezt a fórumot meg pláne nem.
7.)Az iTunes-nál rohadtabb,ocsmányabb,gusztustalanabb szemét ótvart még nem hordott hátán a föld,a Windows féle Zune-nál,amit szerencsére már elhantoltak.

[ Szerkesztve ]

(#142) nuke7 válasza ak76 (#141) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#143) Lirion válasza Misi1979 (#140) üzenetére


Lirion
addikt

Mondjuk a Rolex az pont a rongyrázós kategória, ahhoz nem elég drága, hogy igazán elit, prémium, luxustermék legyen, de ahhoz eléggé, hogy az átlagfizetésből élők ne vehessék meg.

(#144) ipacs92 válasza ak76 (#141) üzenetére


ipacs92
csendes tag

Nagyon szép példa arra, hogy az emberek különböznek. Neked ez a zsánered, neki meg az. De kérlek ne öljetek meg ha azt mondom, hogy szerintem ez így van rendjén.

(#145) zeg válasza ak76 (#141) üzenetére


zeg
senior tag

Naés? Ha jobb cuccok kellenek, majd fizeti a céged! Adjon ruhapénzt, kocsit a hátsód alá, biztosítsa a technikai feltételeket. Nehogymár a saját gépedet karcold, a kocsidat koptasd, te vegyél a saját pénzedből presztízstelót. Csak röhögök azon a nyomorulton, aki saját bérből és fizetéséből megveszi a prémiumnak gondolt cuccot, és ezzel próbálja eladni magát üzleti tárgyaláson, miközben beszerzési igényt kell írnia SAP-ban egy sz@ros tűzőgép megvásárlásához...

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#146) Misi1979 válasza zeg (#145) üzenetére


Misi1979
őstag

Ezzel a stílussal és hozzáállással magadat minősíted, de elég keményen.

Nem tökmindegy neked, hogy ki milyen géppel tárgyal, pláne nem hiszem, hogy tárgyaláson az egyes laptopokra rá van írva, hogy CÉGESGÉP vagy SAJÁTGÉP. Ha meg röhögnél az ilyeneken, ember nem ülne veled egy asztalhoz.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#147) ak76 válasza ipacs92 (#144) üzenetére


ak76
senior tag

Ugyammá',ez csak egy fórum,jól elvagyunk itt,semmi komoly,csak egy kis cicaharc,vagy még annyi sem. :D

(#148) zeg válasza Misi1979 (#146) üzenetére


zeg
senior tag

Senkinek nem röhögök az arcába, de ettől még azt gondolhatok róla, ami jólesik, még ha neked ez nem is szimpatikus. Ez amolyan balkáni mentalitás hogy valaki a saját robotból összeizzadt cuccával villog, miközben a hátsó kint van, és senkiként kulizik. Ez számomra nagyon messze áll az előkelő üzleti körök mentalitástól, amit olyannyira hangoztattak ebben a topikban. A kényelem és használhatóság számomra sokkal meggyőzőbb érv egy alma mellett, mint ez az önámításos prémium baromság. Nagyon hasra fogok ám esni pl. egy plakátkészítőtől, mert előszed egy félmillás macbookot. Most aztán jól meggyőzőtt hogy ő mekkora király, mert fussa egy olyan gépre amiből egy tucatBömbiben még a bőrülés sem jönne ki... ;] :D

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#149) Kasya válasza ak76 (#141) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez tetszett :)

Amugy teljesen Megértem mindkettőtől álláspontját, mert nem tudom ki mennyire nez korul maga körül, de mindket álláspont igaz pl. Ram. A kérdés csak, hogy milyen temaban...
Az emberek különbözőek ;)

(#150) ak76 válasza Kasya (#149) üzenetére


ak76
senior tag

"Az emberek különbözőek"

Bizony ám! :R

(#151) ipacs92 válasza zeg (#145) üzenetére


ipacs92
csendes tag

Na várjál, ha nekem van egy MacbookPro-m amit történetesen a saját cégem vett magamnak, akkor mi a helyzet ? :))

[ Szerkesztve ]

(#152) Alexx7 válasza ipacs92 (#151) üzenetére


Alexx7
csendes tag

akkoris egy sznob köcsög vagy aki azt hiszi, hogy mindenki felett áll :U

(nehogy komolyan vedd :P )

[ Szerkesztve ]

(#153) Touch-ko válasza ipacs92 (#151) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerintem akkor ez a helyzet: a munkahelyed azt akarja, hogy te felvagj a szamitogepeddel, mert kgy azt hiszik, hogy te magad is tobbre tartod magad, igy sikeresebb okosabb, szebb leszel nagyobb lesz a p.csod, es mindenben mas felett fogsz allni. Ez miert jo nekik?
Mert akkor jobban fogsz teljesiteni es tobb penzt szerzel a cegnek. A mellekhatasa, hogy nagykepu sznob leszel:)

(#154) ipacs92 válasza Touch-ko (#153) üzenetére


ipacs92
csendes tag

Én akarom, hogy felvágjak és én találom ki hogy majd azzal jobban fogok teljesíteni? Oké! :)
Bár végül is igazad van neked, mert windows alatt neccesebb lenne jegyzettömbbe legyártani az obj-c kódot :D

(#155) Touch-ko válasza ipacs92 (#154) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem:) a munkahelyedtol kaptad a geped, szoval ok akarjak, hogy felvagj vele:) got it? De csak akkor tudsz felvagni, ha sokan latjak, vagy ha (ahogy itt fogalmaznak) "kicsapod az asztalra" ha normalisan leteszed az asztalra akkor nem vagsz fel vele, igy a fonokod haragudni fog rad es valszeg vissza fogja kerni a gepet, mert nem "kicsapod", hanem leteszed az asztalra, ergo nem rendeltetesszeruen hasznalod:)

Szoval ha nem "csapod ki" akkor felesleges MacBook, mert ugy nem mukodik... Csak "kicsapas" eseten vetheto be, mint felvagasra szant eszkoz. A felvago szemely (TE) pedig akkor jobb leszel a masik fel szemeben.

Huu bazzeg, ennek most van ertelme?:)

(#156) Lirion válasza Touch-ko (#155) üzenetére


Lirion
addikt

A saját cégéről beszél, aminek ő a tulajdonosa és a vezetője, saját maga főnöke és ahol ő vesz magának céges laptopnak egy macbookot. Nem annyira nehéz ám ezt megérteni, nem kell hozzá iCucc..

(#157) zeg válasza ipacs92 (#151) üzenetére


zeg
senior tag

Mi lenne? Céges gép, céges számláról. Gondolom nem a saját magánbankszámládra/megtakarításodra vetted. Ha a beosztottad lennék, elvárnád hogy abból a csekélyke összegből amit a bünti után kézhez kapok, még én vegyek gépet fél misiért, autót sokmilláért és egyebeket csak hogy megfeleljek a TE üzleti partnereid elvárásának? Nem neked kellene biztosítanod a felételeket?

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.