Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) _Zsolt_ válasza htg (#98) üzenetére


_Zsolt_
tag

Igen az enyém is Cseh... :)

(#102) DarkChild válasza _Zsolt_ (#100) üzenetére


DarkChild
senior tag

Thx. Hát ha a szobahőmérsékletből fakadó difit vesszük, az enyém akkor is 10 fokkal melegebb. Igaz, én kb. 8 órás használat után méricskéltem. Kipróbálom azt a beállítást, amit írtál, aztán meglátjuk, kisebb fényerő mellett mit ad elő :K

(#103) DarkChild válasza _Zsolt_ (#100) üzenetére


DarkChild
senior tag

No, visszatértem meleg témában :DDD Úgy állítottam be, ahogy Te is és most némileg alacsonyabb értékek jöttek ki: 27C fokos szobában 40C fokot mértem a tetején. Szóval úgy látszik a fényerőnek elég nagy hatása van a panel melegedésére... mondjuk ez logikus :)

Azért paráztam rá ennyire erre a hőmérséklet témára, mert tetőtérben vagyok, itt bizony nyáron egy-egy melegebb napon nem ritka a 35-38 fok sem a szobában és ez a klíma már sztem feszegetni fogja a monitor tűréshatárát :N Arról nem is beszélve, hogy a panel is hozzájárul a szobahőmérséklet növekedéséhez. Szóval erős a gyanúm, hogy valami hatékony hűtési megoldást kell szerezzek ide nyárra...

Amúgy Te hogy bírod ezt a beállítást nézni? :DDD Nekem olyan sötétnek tűnt, hogy örültem, mikor visszavettem 50/50-es értékre a fényerőt + a kontrasztot :U

[ Szerkesztve ]

(#104) _Zsolt_ válasza DarkChild (#103) üzenetére


_Zsolt_
tag

Azért van így, mert reggel elmegyek dolgozni és délután mire haza érek, már sötétedik. :)
Egy 40W asztali lámpa mellet szerintem elég…
Ha világos van, és süt a nap akkor kevés.

(#105) Joczek


Joczek
tag

Jó tudni, hogy...

Az ÖSSZES Dell Ultrasharp U2410 enyhén rószaszínes/zöldes elszíneződést mutat fehér háttérnél, Adobe RGB módban:

[link]

Ez a probléma a panel gyártásából adódik, megoldás nem lesz rá. Elvileg azért a prémium ár, hogy szélesebb színskálát kapjunk, nemde? Grafikai munkára gyakorlatilag alkalmatlan.
Szürkeárnyalatos képeknél pedig ott a dithering (szemcséződés) problémája. Bár ez utóbbi baj az új revíziókban orvosolva lesz a Dell januári ígérete szerint (kérdés, mi lesz a már megvett készülékekkel).

Mellesleg a PS3 is használhatatlan jelenleg ezzel a monitorral:

[link]

Az új firmware javítani fogja az ígéretek szerint, de ahhoz vissza kell vinni a kereskedőhöz a kijelzőt.

Én is most veszek új monitort és igyekszem alaposan körülnézni. Potenciálisan ez lett volna az egyik jelölt, de elálltam tőle.
Ezzel a hozzászólásommal csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy nem elég egy-két rajongói tesztet elolvasni. Olvassátok el a Dell fórumát, érdemes!

[ Szerkesztve ]

(#106) Joczek


Joczek
tag

Firmware update a monitorhoz. Mindenki csak saját felelősségére használja:

Dell Ultraharp U2410 firmware update

Figyelem, használata garanciavesztéssel járhat! - kérdezd az eladót, ahol a monitort vetted.
Mindensetre megszünteti a dithering effektust, amit a monitor produkál.

(#107) code1005


code1005
senior tag

Grafikai munkára (PS) használja valaki ezt a monitort? A lent említett probléma tényleg előjön?

Mert ilyen monitort szeretnék venni vagy DELL ULTRASHARP U2410. Nem tudom melyik lenne a jobb, de az alanti panaszkodás aggasztó egy kicsit...

üdv.

plata o plomo

(#108) DarkChild válasza code1005 (#107) üzenetére


DarkChild
senior tag

Most akkor ilyet vagy ilyet vennél? :U
Én amúgy nem vettem észre semmi vészeset eddig a monitor képén, igaz, én "Standard" módban használom és DisplayPorton keresztül, nem HDMI-n.

(#109) _Zsolt_ válasza code1005 (#107) üzenetére


_Zsolt_
tag

Most azért mert 100-ból két ember hibás panelos monitort kapott (és ezért tele irkálja a fórumokat) az nem jelenti azt, hogy az egész típus szar…
Nekem is ez a monitorom van, és én sem vettem észre ezeket a másik fórumon linkelt képeken lévő hibákat. Pedig jól megnéztem! ;)
Egyébként szerintem ez garanciális probléma. (Bár ezt nem tudom biztosan…)

(#110) code1005 válasza DarkChild (#108) üzenetére


code1005
senior tag

Ezt jól elírtam... :B Ez lenne a Dell ellenfele: HP LP2475w

plata o plomo

(#111) code1005 válasza _Zsolt_ (#109) üzenetére


code1005
senior tag

Ez azért biztató, nem szeretnék mellé nyúlni. Habár erősen gondolkodok a lenti HP-n is.

plata o plomo

(#112) _Zsolt_ válasza code1005 (#111) üzenetére


_Zsolt_
tag

A választásban nem tudok segíteni, mert azt a hp-t nem ismerem/nem láttam élőben.
Írjál a „Milyen 23''-24''-es TFT-t?„ topikba, ott tudnak neked érdemi információt adni...

(#113) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hello!

A menüben a wide módból (1:1, Fill,Aspect) melyiket kell/érdemes használni? illetve mik a gyakorlatbeli különbségek?

Előre is köszönöm!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#114) dezz


dezz
nagyúr

Sziasztok!

Nem is tudtam, hogy ilyen élet van még ebben a topikban. :)

A korábbiakra...

Jobbra dőlés: a monitor pivot funkcióval rendelkezik, "hosszában" is lehet nézni (a TN-ekkel ellentétben [ahol ilyenkor hatványozottan kijön a kis függőleges szög, már az egyik szem is sötétebb képet lát, mint a másik] itt nagyon jól használható pl. dokumentációk vagy hosszúkás képek nézésére), azaz 90 fokkal el lehet fordítani. Tehát könnyen előfordulhat, hogy összerakás közben véletlenül kicsit elfordul! Persze az sincs kizárva, hogy adott esetben az említett csavarokkal kell beszabányozni a végállásokat.

(#105) Joczek: "Az ÖSSZES Dell Ultrasharp U2410 enyhén rószaszínes/zöldes elszíneződést mutat fehér háttérnél, Adobe RGB módban:"

Ha a jobb/baloldalira gondolsz, akkor ez nem igaz. Ha korábban volt is ilyen probléma, mára sokat javíthattak rajta, mert épp a napokban néztem 3 (újabb) U2410-est, egyiken sem jelentkezett elszíneződés. Olyan előfordulhat, hogy a fehéregyensúly nem tökéletes, de ezen több módon is lehet javítani, a legjobb persze kalibrációval (külön az Adobe és sRGB-re).

Úgy tudom, a PS3-as probléma is megoldódott.

(#80) Lunder: Az nem valami jó teszt és a közölt profilok sem valami jók! (Egy user is beküldött egyet, még az is jobb!)

(#90) Integra: Nem nagyon, mert színtér szempontjából nem alakítják át a ripben. Amúgy a moziban nem a sima sRGB színteret használják, szal itt jól jön a széles gamut...! (Csak itt jobban ki tud jönni az is, ha nem teljesen jól volt belőve a bőrszín a videón. Így amikor ez a fontos, vissza lehet venni pl. sRGB-re. A Custom nekem nem nagyon jött be, ajánlom inkább a menüben a Graphics mód Video módra állítását. Ott is van HUE és Saturation.

--Disztroj--: Szerintem ez le van írva a cikkben, de egyébként az 1:1 nagyítás nélkül jeleníti meg a képet, a képernyő közepén (mintha egy kisebb monitorod lenne, natív bontásban használva); az Aspect a képarányt megtartva nagyít, a Fill pedig teljesképernyőre nagyít.

[ Szerkesztve ]

(#115) DarkChild


DarkChild
senior tag

Én decemberben vásároltam az U2410-esem, és Adobe RGB-ben használom.
Most néztem EIZO teszttel a full hófehér képernyőt és semmilyen elszíneződést nem látok... A széleken halovány (perem)sötétedés tapasztalható ugyan, de amúgy full hófehér a kép.

(#116) code1005 válasza DarkChild (#115) üzenetére


code1005
senior tag

az enyém februári szerzemény és szintén mentes az elszíneződéstől...

plata o plomo

(#117) Joczek


Joczek
tag

Jelentem, mégis vettem egy ilyen monitort, de már az új, A01 szériából. És igenis van elszíneződés, amit hárman is egyértelműen láttunk, amikor használatba vettem a monitort. Egy sima Word ablakot vagy fehér Windows hátteret javaslok behozni. Nálam A kép bal alsó részén enyhén rózsaszínes a fehér elég nagy területen, míg a jobb felső részen inkább zöldes árnyalat figyelhető meg. De gyakorlatilag fotókon vagy bármilyen képnél ez nem vehető észre, ezért engem sem zavar. Nem hiszem, hogy ennek a jelenségnek bárkit is el kellene tántorítani a vásárlástól, mert amúgy kiváló darab. Azonban ha van rá mód, érdemes a vétel előtt megnézni a portékát. Van akinél esetleg durvább ez a jelenség, máskor gyakorlatilag nem is látható, hisz a panelok közt szórás figyelhető meg, de mindenkinek más a tűrőképessége.

(#118) Cyberpunk válasza Joczek (#117) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem is Rev.A01 van jelentem nálam nincs semmilyen látható elszíneződés.
Mondjuk ez nálam már a második ilyen monitor az előzőt cserélték pixelhiba miatt az A00-s volt, de ott sem vettem észre ezt a hibát. És persze nem csak én néztem mivel elkerülendő az esetleges vakságot:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#119) VGYke


VGYke
addikt

Töröm a fejem ilyen moncsin. Mint hozzá nem értő kérdezem, színvisszaadásban és úgy "általában" (a filmlejátszási, bemeneti opciókat, valamint a felbontásbeli különbségeket figyelmen kívül hagyva) mennyivel kapok többet a jelenlegi ősrégi Samsung 931C monitoromnál, vagy az alternatívaként kiszemelt Samu PX2370 monitorral szemben?
Felhasználás: ált. mint PC (internet, excel, stb) 40%, Fotók, videók amatőr szerkesztése: 20%, Cad és stb. tervezés 10%, filmek 30%.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#120) DarkChild


DarkChild
senior tag

:O
Na f*sza, fél éves a monyi és beleszaladtam az első technikai problémába :W
Történetesen kifingott a bekapcsoló gomb LED-jében valami - nem halt meg teljesen, hanem időnként elkezd vibrálni, mint valami stroboszkóp. Rohadtul idegesítő... :(((
A probléma nem egyedi, vannak még panaszosok itt, meg itt, meg itt...

(#121) DarkChild


DarkChild
senior tag

Na pont ilyen a hibajelenség nálam is: DELL U2410 led defect

(#122) Nyugdíjas válasza DarkChild (#121) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nyugi... Visszaviszed, kicserélik. Nem fog robbanni. Szerintem... :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#123) DarkChild válasza Nyugdíjas (#122) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nem izgulok :DDD Inkább csak bosszant, hogy egy 10 Ft-os vacak LED miatt kell plussz köröket járkálnom és gondolom ha beadom a szervizbe, legalább 1 hétig ülni fognak rajta... tartalék monitorom meg nincs :(((

Már ha valóban csak a LED az oka az egésznek és nem valami áramköri, vagy tápegység-beli hiba a kiváltó ok, ez utóbbiak már jobban aggasztanának.

Na mind1, megpróbálok utánajárni a szerviznél, anélkül, hogy bevinném hozzájuk a panelt, hátha DELL-éktől tudnak némi infót szerezni. A DELL fórumos bejegyzések alapján már hivatalosan is tudnak a problémáról, szóval gondolom van hibakód a jelenséghez rendelve, megvan az eljárás rá, mit kell ilyenkor tenni :)

Ha tényleg csak a LED gagyi, letakarom valamivel, aztán nem foglalkozok vele :U

(#124) VGYke


VGYke
addikt

Ezt a monitort egy HD5870-el min célszerű összekötni: DisplayPort, DVI-D, esetleg HDMI (bár ezt kétlem)?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#125) DarkChild válasza VGYke (#124) üzenetére


DarkChild
senior tag

DisplayPort

(#126) VGYke


VGYke
addikt

Mége egy kérdés, bocsánat! A 1080p tartalmakat hogyan jeleníti meg? Okosan széthúzza a képet, vagy alul felül 60 pixel, azaz kb. 16-16mm fekete sávval? És mit csinál a nem 16:9-es filmekkel, mert nekem ilyenek vannak: 12:5, 24:13, 40:17, 1920:800, 1920:816, stb, stb. Szóval ezeket hogyan jeleníti meg?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#127) Nyugdíjas válasza VGYke (#126) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerencsére ahogy szeretnéd :)
Tud 1:1 pixel-mappingot is, meg szét is húzza, ha akarod.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#128) VGYke válasza Nyugdíjas (#127) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm a válaszokat! :C
Akkor ez magaslabda :O . Felment a dolcsi de nagyon és ezt a monitort nem tartogatják raktáron így a Ft/Dell ára is felment :O . Bezzeg a Samu XL2370 ára csökkent, mert szabadulnának a készlettől. Nagy dilemma :W Persze a 2 nem 1 kategória, no de a píííz..

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#129) Nyugdíjas válasza VGYke (#128) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát, én nemtudom te mit nézel,de legolcsóbb ára ami valaha volt ennek a monitornak az sem volt a mostaninál 10ezerrel sem alacsonyabb. Az azért nem egy veszett dolog..

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#130) VGYke válasza Nyugdíjas (#129) üzenetére


VGYke
addikt

Több cuccott (komlett PC-t + monitort) kellene vennem és ha lehet, egy helyről beszerezve. Az az egy hely, U2410-re 144 250 Ft ajánlatot adott.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#131) Nyugdíjas válasza VGYke (#130) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem 15 ezer forintért megéri ezt az egy dolgot máshol beszerezni :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#132) gygabor1981


gygabor1981
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném ha valaki segítene nekem, mert nem rég vettem egy Dell U2410-es A01-es verziójú monitort, és van vele némi gondom, csak azt nem tudom hogy a probléma garanciális-e vagy sem.
A problémám a monitorral az hogy azonos színű háttereknél, például ha a teljes képernyő fehér vagy szürke akkor a képernyő közepe kb 20 cm es sávban tónuseltéréses, illetve sötétebb a szélei viszont világosabbak.

Mit lehet ezzel tenni? Lehet ezen javítani valamit?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#133) Nyugdíjas válasza gygabor1981 (#132) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szomorú leszel,de ez sajnos ilyen. Mindegyik inhomogén valamennyire. Ki nem fogják erre cserélni, és ha cserélnék is, az uj monitor is pont ilyen lenne. Lehetne azt is mondani, ami gonoszan hangzik, pedig nem az, hogy ennyiért ez jár. A többzsázezres EiZO-kon van DUE, és garantálják a tökéletes homogenitást. Ott ilyen nem lesz,...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#134) VGYke válasza Nyugdíjas (#131) üzenetére


VGYke
addikt

A fenébe! Hol eldöntöm ez kell, hol eldöntöm hogy másik :W
Ez a monitor hogy viszonyul a 1080p24 lejátszáshoz?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#135) gygabor1981


gygabor1981
csendes tag

Köszönöm a választ!
Már rájöttem hogy ahol sötétebb a kép ott kicsit zöldes árnyalat van ahol pedig világosabb ott rózsaszínes. Ez is a gyártással jár?
Azért kérdezem mert nekem már volt ez előtt 3 hónapig egy U2410-es A00-s de annál nem vettem ilyet észre! Csak azt sajna pixelhiba miatt cserélni kellett! :(
Egyébként ha nem lenne ez az elszíneződés nagyon jó kis monitor lenne! :)

(#136) Nyugdíjas válasza gygabor1981 (#135) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, ez ilyen sajnos... Ez az ún. green/pink tint egy tipushibája a monitornak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#139) Integra


Integra
titán

basszus, ferde a monitorom, a jobb felső sarka szerintem vagy 0.5-1 centivel lejjebb van, mint a bal. hogy lehet ezt vízszintesbe barkácsolni?!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#140) Integra válasza htg (#98) üzenetére


Integra
titán

na, kilazítottam. ferde most is :(
de ami sokkal jobban zavar, az az, hogy kékes árnyalatú az egész kép, nem értem...
a fehér nem fehér, az egész színskála elvan csúszva:(
múltkor még gyönyörű volt az egész.
5870 van összekötve dvi kábellel.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#141) VGYke válasza Integra (#140) üzenetére


VGYke
addikt

Pl.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#142) DarkChild válasza Integra (#139) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nálam is ferde volt... Miszlikbe szedtem az egész talpát, mire valami kis fém biz-basz visszapattant a helyére és azóta egyenesen áll :DDD

Egyébként szép a képe a monitornak (HD 5750 hajtja DisplayPorton keresztül), pedig ez A00-ás modell, de semmi színelcsúszás és egészen homogénnek tűnik teljes felületén (Adobe RGB-ben megy).

A sok kis apró gebasz miatt (ferde talp + tojást lehetne sütni a panelen, olyan meleg + hibás LED a bekapcsoló gomb mögött) viszont nem hinném, hogy újra ezt a monitort venném, ha most vásárolnék... :U

(#143) Integra válasza VGYke (#141) üzenetére


Integra
titán

ezt megcsináltam, arcára fektettem a monitort, kivettem a tartót a hátából és a 4 csavart meglazítottam. talán minimálisan csökkent a ferdeség, de nem oldotta meg, most is ferde szerintem:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#144) Integra válasza DarkChild (#142) üzenetére


Integra
titán

a talpát??? nem a monitor hátlapjában azt a 4 csavart amiket látsz ha leveszed a talpát?

nekem is A00-s modellem van, de nincsen displayport kábelem még, csak egy dvi kábelem. de amikor először összedugtam vele jó volt. de most meg elvan színeződve. mondtam is hogy ez meg mi a rák, pár napja mikor utoljára bekapcsoltam, gyönyörű színe volt dvi-n keresztül is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#145) DarkChild válasza Integra (#144) üzenetére


DarkChild
senior tag

Bizony-bizony, rossz irányban kutakodtál :N A talpat kell szétszedni, annak a közepén van valami négyzet alakú kis fém valami, na az ferde. Gyakorlatilag a vázig visszabontottam én is az egész szerkezetet, amikor jól hallható csattanással bepattant a helyére ez a fémdarab. Utána már egyenesen állt.

Közben nálam is változás állt be a monitor állapotában: úgy fél órával ezelőtt a már említett LED végleg megdöglött... :(((

(#146) Integra válasza DarkChild (#145) üzenetére


Integra
titán

ok, akkor ma szétkapom a lábat:)

vidd vissza a monitort, legalább 2 év gari kéne legyen rá.
minden esetre ez nem valami örömteljes hír..
pedig ez már nem a vacak monitor kategória:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#147) Nyugdíjas válasza Integra (#144) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szin ügyben: Nem töltött be valami szoftver valami hazug-okádék ICC profilt? :) MErt h aeddig jó volt, akkor nem kellene elszineződnie.
DP kábel meg volt a dobozban elvileg.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#150) Integra válasza Nyugdíjas (#147) üzenetére


Integra
titán

őőőő, azt nem néztem meg:DDD
profilt a monitor menüjében nézzem meg vagy a vga kártya menüjében található profilra gondolsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.