Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Nyugdíjas válasza Integra (#150) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Windows, vagy akármi op.rendszer szinkezelésére gondolok.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#152) Integra válasza Nyugdíjas (#151) üzenetére


Integra
titán

köszi.
lehet, nemtom, ati catalyst van csak fent, eléggé kusza dolog, megnézem. nem emlékszem, hogy valami profilt töltöttem volna be.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#153) Integra válasza DarkChild (#145) üzenetére


Integra
titán

megvan, sikerült:)
egyszerű az oka a ferdeségnek: amikor a 4 csavart meghúzza a robot, akkor az egészet elcsavarja jobbra. hiába passzol amúgy, a két kis rögzítőcsapocska ami a teljes elcsavarodást megakadályozza, pont enged ennyi játékteret elmozdulni.

most pedig jöhet a szín vissza állítás.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#154) Integra válasza Nyugdíjas (#151) üzenetére


Integra
titán

talán ezt is sikerült megoldani, nyomtam egy reset to default settings-t.
majd csinálok egy fullos bekalibrálást, amit dezz a cikk-ben mutat.
és még a displayport kábelt is megtaláltam:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#155) Nyugdíjas válasza Integra (#154) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

na! ,egy ez...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#156) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#155) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem nagyon megy ez a billentyűnyomogatás nekem :D Szóval megy ez, azt akartam :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#157) htg


htg
csendes tag

Érdekesek ezek a garanciális meg kábeles dolgok. El nem tudom képzelni ,hogy lehet hogy valaki kap tápkábelt, valaki meg nem, esetleg lemarad a nemtudom milyen kábelje. Én kaptam táp kábelt , kék monitor kábelt, Display port kábelt, Dvi kábelt, és 3 év csere garanciát akár egy pixel hibára is. Ugy hogy jön valaki egy napon belül és hoz helyette másikat futárral tök ingyen. Lehet ez csak észak-europában müködik igy (svédország) ? Amikor írtam annak a cégnek ahonnan vettem, hogy pixel garancia vagy ilyenek, olyan furcsán néztek rám kb. mintha meg akarnám ölni öket. :) Azt mondták hogy tesztelésen megy át a monitor a gyárba és nem jöhet ki hibás darab...

(#158) Nyugdíjas válasza htg (#157) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Köszönjük Emese. Bár ha te svéd vagy akkor ezt ugysem ismered :P Még jó, hogy neked már nem kell elszenvedni ezeket a megpróbáltatásokat mint nekünk itt a Balkánon ragadt szegény nyomorultaknak :D Büszkék vagyunk rád ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#159) htg válasza Nyugdíjas (#158) üzenetére


htg
csendes tag

Csupán furcsának találom, hogy ennyi gond van azokkal amik magyarországra kelrülnek és nem csak a monitorokkal.Pl. Haja, és DarkChild nem kapott hozzá tápkábelt, akkor nem ugyan olyan megy a "balkánra" mint más országokba?
Én is Budapest melett laktam régen, és tudom, hogy kiröhögtek volna a boltba , ha megkérdezem hogy pixelgarancia van-e rá? és közlik hogy olyan nincs is és nem is lesz, no meg nem is volt... ( Kivétel az értelmes boltok, ahol van lehetöség kiprobálásra, vagy a garanciák érvényesitésére)

[ Szerkesztve ]

(#160) Nyugdíjas válasza htg (#159) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

OK,de mit tett ez most hozzá érdemben a topichoz? Vállalod a monitorok exportálását onnan a csodás mennyországból, vagy esetleg szeretnél élére állni a felháborodott, magasabb minőséget követelő magyar fogyasztóknak? :D Mert eddig nekem ugy tűnt, hogy elmondtad, hogy "bibibiii, nekem jobb ám mint nektek" :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#161) dezz válasza htg (#159) üzenetére


dezz
nagyúr

Javaslom tanulmányozásra a nemzetközileg érvényes pixelhiba szabványt! Mérettől függően néhány szubpixel hiba nem számít garanciális hibának, a gyártók szempontjából! Így külföldön is belefuthatsz ilyenbe, és ha a megengedett hibaszám alatt van, nem fogják cserélni sem!

Nem sok olyan bolt van, ahol megvásárlás előtt ki lehet próbálni a cuccokat, főleg monitort... Ahol meg igen, ott ez bele van számolva az árba.

(#162) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi a tesztet!

essexboy

(#163) LonGleY


LonGleY
veterán

Esetleg az A02-es firmware-hez van valakinek kalibrált profilja?

[ Szerkesztve ]

(#164) LonGleY válasza LonGleY (#163) üzenetére


LonGleY
veterán

Már nem lényeg, be lett kalibrálva műszerrel. :]

(#165) echo001


echo001
aktív tag

hulye kerdes de hol a teszt?
nem talalom
udv

Echo

(#166) dabadab válasza echo001 (#165) üzenetére


dabadab
titán

A "Temaindito iras" link az, de tessek, itt van :)

DRM is theft

(#167) echo001 válasza dabadab (#166) üzenetére


echo001
aktív tag

koszi
azt nem veszi észre az ember ami kiböki a szemet :)
meg egy kerdes:
mi ez a műszeres kalibrácio ma vettem 1 ilyen moncsit de elég fogalmatlan vagyok a témába vagy honet lehet leszedni az icm profilokat a videokártya is fontos mint olvastam nekem sapphire 5870 cf em van mi a teendo ilyenkor.
udv

Echo

(#168) dabadab válasza echo001 (#167) üzenetére


dabadab
titán

"mi ez a műszeres kalibrácio"

Ha nem tudod, hogy mi az, akkor nincs is ra szukseged (foleg nem ennel a monitornal) :)

DRM is theft

(#169) echo001 válasza dabadab (#168) üzenetére


echo001
aktív tag

ezt most nem igazan értem, gondolom a színhűség miatt kell.
azért kérdeztem mert több helyen is írták hogy a vid karihoz kell belőni.
csak szebb lesz a képe nem vagy a gyári kalibrácio is jo ?
udv

[ Szerkesztve ]

Echo

(#170) Nyugdíjas válasza echo001 (#169) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szebb, persze:K A gyári kalibráció bár van,de sajnos elég érdekesen oldották meg, illetve icc, vagy icm file nélkül amugy sem teljes értékű...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#171) dabadab válasza Nyugdíjas (#170) üzenetére


dabadab
titán

Mitől lenne szebb? Főleg egy U2410, ahol a kalibrálás jól tönkrevágja a wide gamutot.
Nem hogy szebb nem lesz, hanem egyenesen csúnyább, cserébe viszont jobban lehet használni print cuccok készítésére.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#172) echo001 válasza dabadab (#171) üzenetére


echo001
aktív tag

akkor azt hiszem nem karibralok nem keszitek print cuccokat
koszi

Echo

(#173) echo001 válasza Nyugdíjas (#170) üzenetére


echo001
aktív tag

es ezt a icc icm gyri felet honnet lehet leszedni vagy adjak a moncsihoz?
udv

Echo

(#174) DarkChild válasza echo001 (#173) üzenetére


DarkChild
senior tag

A monitorhoz adott CD-n van.
A Windows Vezérlőpult "Color management" ablakában tudod telepíteni.

(#175) Nyugdíjas válasza dabadab (#171) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem értek veled egyet. Persze ez szuterén jogom, nem egy koncepciós tábor ez itt :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#176) Osz24 válasza Nyugdíjas (#175) üzenetére


Osz24
tag

Kérdés ha Oázisba vásárlok és nem kérem a pixelgarit,de futárral hozzák ki,
ugye internetes vásárlásnál él a 8napos terméktöl való elállás:)
Akkor ha pixelhibás a monitor 8napon belül visszavihetem és még a pénzt is vissza adjak?

U2410 es kiszemelt amugy:)

És a Kalibrálásnál,mi ez hogy rosszabb lesz a kép?

(#177) Nyugdíjas válasza Osz24 (#176) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amihez jogod van ahhoz jogod van, nem? :) Csak mondjuk, igy át kell csattognod egy másik boltba, ami tiszta macera, főleg, hogy ha ottis igy jársz akkor játszhatod a dolgot tovább.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#178) NikonD400


NikonD400
csendes tag

Egy érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb!

Adott egy DELL U2410 + ASUS ENGT240 videokártya (D-sub + HDMI + DVI) DVI-n hajtva. Iszonyatosan túlszaturált képek, ráadásul PS; LR; CNX2-ben akármit csinálok egy zöldes árnyalat minden képen (egyszerűen nem tudom beállítani a WB-t normálisan!

Monitort kalibráltam, színprofilt cserélgettem, (már-már le is "sz@ptam" csak jó legyen), de semmi értékelhető eredmény nem született.

Ma délelőtt fogom a régi monitort (LG FLATRON 1730S) és a meglévő monitorom mellé a D-sub csatlakozón (csak az van neki) keresztül második monitornak beállítottam.

Láss csodát! Normálisak lettek a DELL színei, természetesen sokkal több árnyalat látszik rajta mint a régi LG-n.

Egy hirtelen ötlettől vezérelve leszerelem az LG-t és minden visszaáll az előző sz@r állapotra.

AZ LG-t mégis visszadugom a gépre és ismét penge minden! Szóval eszem-f@szom megáll, hogy ez mitől van én nem tudom, de majd ti megmondjátok (remélem).

Azt még kipróbálom, hogy csak a DELL van a videokártyán, de nem DVI-n hanem D-sub-on, esetleg HDMI-in....

<A Föld IQ-ja állandó! ...csak mi vagyunk egyre többen!>

(#179) Locutus


Locutus
veterán

Hangot küldött már rá valaki, HDMI-n át?
Vagy esetleg HDMI-DVI átalakítóról, DVI kábellel, a monitor DVI csatijáról is leveszi a kisjackre?

Illetve HDMI esetén sincs korlátozva a felbontás 1920x1200-ról 1080-ra, igaz?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#180) AtHoS válasza Locutus (#179) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Én küldtem rá hangot HDMI és DP portokon keresztül. VGA DVI kimenetéről ATI kártyáknál a kártyához kapott DVI-HDMI átalakítóval biztosan átmegy a hang is (igaz ezt csak TV-vel próbáltam az U2410-el nem)

Nincs korlátozva a felbontás HDMI-vel sem.

Mondjuk a hangátvitellel annyi gondom van csak (4830, 5850 és 6950 karival is megvan a jelenség), hogy véletlenszerűen úgymond "megakad" a hang egy fél pillanatra, tehát nagyon rövidke időre majd egyből folytatódik is a lejátszás.

Azt hittem, hogy VGA fícsör ez, de három különböző VGA HDMI és DP portján szintén megvan a jelenség, ráadásul több különböző meghajtóprogrammal is illetve most már több OS alatt is produkciózik.

Erős a gyanúm, hogy a monitornál lesz valami, de sajnos nincs lehetőségem mással egyelőre kipróbálni. Bár az LCD Tv-vel azért megnézem mit sikerül alakítani :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#181) AtHoS válasza AtHoS (#180) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No 20 perc zenélés alatt egyszer sem tapasztaltam a megakadásos jelenséget TV-vel. nagyon úgy tűnik, hogy az U2410-nek lesz egy szép kis fícsöre ez a jelenség.

Mit mondjak, nem örülök neki :(

read-only mode on the forum

(#182) Locutus válasza AtHoS (#181) üzenetére


Locutus
veterán

Na ennek én sem örülnék :)
Viszont az jó hír, hogy DP kapcsolatnál is leveszi a hangot az U2410. Asszem akkor ezt fogom választani. (bár kicsit még odébb van, hogy ki is tudjam próbálni, hacsak DVI-DVI esetén nem megy át a hang?)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#183) AtHoS válasza Locutus (#182) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ment még utána egy jó órát, de nem tapasztaltam akadást a lejátszás során. Ennek tükrében nagyon érdekes az U2410-el tapasztalt akadozás.

DVI-DVI-vel nem próbálkoztam hangátvitellel, de azt hiszem értelme nem is lenne, mivel ha jól tudom, akkor a DVI nem visz hangot. Az AMD/ATI kártyáknál van a DVI kimenet a hangátvitelhez speciálisan kialakítva és csak a hozzájuk adott DVI-HDMI átalakítóval lehet azt levenni róla.

Szerk.

Sajnos U2410-nél nem kell negyedóra és jelentkezik az akadás. Több lejátszóval is próbálkoztam már, Wasapi, Asio és normál felület esetén is. Bár az akadás zenelejátszásnál jelentkezik.
Ha filmet néztem, akkor nem találkoztam a jelenséggel. No ez is érdekes azért :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#184) Goose-T


Goose-T
veterán

Ilyenem van nekem is, egy HP ProBook 6550b-re van rákötve dokkolón keresztül DisplayPort kábellel. Az történt ma, hogy egyszer csak fogta magát, és nem vette többet az adást a DP bemenetet keresztül, bármit kapcsolgattam össze-vissza. Kiiktattam a dokkolót és közvetlenül a laptopra kötöttem a monitort, de ugyanaz a szituáció. Ha nincs bedugva a kábel, akkor azt írja, hogy nem kap jelet. Ha bedugom a kábelt, akkor meg azt, hogy, "Entering Power Save Mode", de a gép nem érzékeli továbbra sem a monitort. Most előkapartam egy DVI-D kábelt, azzal meg jó. Tippek?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#185) Locutus válasza Goose-T (#184) üzenetére


Locutus
veterán

Én pl egy BENQ szarkupaccal jártam hasonlóan. Gondoltam átrakom DP kábelre, mert van mindkét végen. Először még ment, aztán újraindítás után a gép nem akart elindulni. Egészen addig nem tudtam bekapcsolni, amíg vissza nem raktam a DVI kábelt... a power gombra csak felpörgött majd le is állt (Fujitsu 6magos workstation). Remélem ez nem ilyen általános gond DP fronton...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#186) Goose-T válasza Locutus (#185) üzenetére


Goose-T
veterán

Utánaolvasgattam tegnap este, sajnos elég sok panaszkodást találtam a DisplayPort-tal kapcsolatban. Alapból van egy olyan hibája ebben a monitorban a DP-nek, hogy ha kikapcsolom a monitort, miközben be van kapcsolva a gép, nem jön vissza a kép a monitor újbóli bekapcsolása után, lemegy Power Save módba. A Dell fórumon azt írták, hogy szándékosan van így. Sajnos csak DP-vel lehetne élvezni a csodálatos 10 bites módot, erre megadta magát.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#187) DarkChild


DarkChild
senior tag

Érdekes... Én DisplayPorton hajtom és megesik, hogy kikapcsolom, miközben a gép megy, de nekem visszakapcsolás után ad képet egyből. Viszont a Win-desktop felbontását el szokta sz@rni, lemegy 800x600-ra, utána vissza kell állítani a natívra.

(#188) Goose-T válasza Goose-T (#186) üzenetére


Goose-T
veterán

Találtam valamit a Dell fórumon, este megpróbálom otthon, hátha beválik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#189) Goose-T válasza Goose-T (#188) üzenetére


Goose-T
veterán

Megpróbáltam, nem jött be. Írtam oda még egy-két dolgot, írtak még tanácsot, az sem jött be. A végén azt mondták, hogy vigyem vissza gariba.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#190) macimeister


macimeister
aktív tag

2311h ról megéri 2410 re váltani, ha az árkülönbséget nem vesszük figyelembe?

(#191) Locutus válasza macimeister (#190) üzenetére


Locutus
veterán

Ha az árat nem nézed, akkor hogy a fenébe ne érné meg :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#192) Locutus válasza AtHoS (#183) üzenetére


Locutus
veterán

Visszatérve erre, elméletben nem kéne DVI-ről is mennie a hangnak?
Hiszen elektronikailag szerintem a HDMI, DVI, DP is ugyanaz... szal digitálisan viszi a hangot, nincs ott dedikált hang "ér" vagy ilyesmi... (najó elvileg DP többet is tud, de ott meg már tudjuk, hogy átviszi a hangot is)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#193) AtHoS válasza Locutus (#192) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a DVI szabvány nem tartalmaz hangátvitelt. HDMI és DP ami ki lett bővítve ezzel és természetesen egyebekkel is [link]

read-only mode on the forum

(#194) DarkChild


DarkChild
senior tag

DVI-ban nem megy át az audio csak HDMI-ben.

(#195) Locutus


Locutus
veterán

Jelentem:

GTX570 Phantom -> DP kábel -> U2410 ->kisjack-nagyjack kábel->HD555

Gyönyörűen működik a hang eddig :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#196) AtHoS válasza Locutus (#195) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nincs akadozás lejátszás közben?
Milyen lejátszót használsz és azzal mit is játszol le? (értsd: Winamp, aimp, foobar zene -> mp3, wma, flac avagy mpc, vlc, wmplayer, kmplayer, stb... filmek -> avi, mpg, mkv a benne lévő hangsávokkal)

read-only mode on the forum

(#197) Locutus válasza AtHoS (#196) üzenetére


Locutus
veterán

kmplayerben meg bfbc2-ben egyelőre nem vettem észre...
Age Of Emprire Onlineban viszont néha mintha betompulna a hang egy-egy pillanatra, de teljesen összevissza. Van hogy egy fél órát semmi, aztán 10 másodpercenként megint csinálja... igazából nem zavaró, de jelen van.
Lehet hogy valamit a kimeneten kéne állítani? Hz, vagy bitráta...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#198) AtHoS válasza Locutus (#197) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én zenelejátszás közben (amip, winamp -> mp3, flac, dts) tapasztalom, hogy néha megakad a lejátszás úgy fél másodpercre: elnémul, de már egyből folytatódik is a lejátszás. Szóval, mintha megakadna. Ez van mikor perceken át nem jelentkezik és van mikor egymás után néhány másodperccel többször is jelen van.

mpc-hc és vlc alatt is tapasztaltam zene fájlok lejátszása közben. Viszont filmeknél eddig még egyszer sem :F

read-only mode on the forum

(#199) Locutus válasza AtHoS (#198) üzenetére


Locutus
veterán

Ma is nyektettem sokat, és nincs sehol hang akadozás. Csak AOEO-ban néha...
Kmplayerrel mp3, flac, és videók is tökéletesek, youtube is...
Viszont ami szar, az a BFBC2. Wartapes beállításon recsegések, meg visszhang van, sima headphonera állítva meg túl tompa minden. Audigy4-en ez sajnos sokkal jobb volt.
Lehet hogy holnap rávetemedek az alaplapi hang bekapcsolására...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#200) Locutus


Locutus
veterán

Viszont van egy fasza új bugom:
Ha kikapcsolom gombbal a monitort menet közben, akkor többet nem kel életre... értsd: még csak be sem kapcsol többet, nemhogy képet adna.
Ki kell húznom a DP kábelt, meg az áramot. Áramot vissza, monitor bekapcs. Ezután DP vissza, és így van csak kép...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.