Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Talán az utolsó sorozat rendes fémházas, rendesen bővíthető mobil munkaállomás. :O

Jó gépek voltak ezek, bár izmosítanak is rendesen. Különösen a téglányi tápegységgel együtt akkora a súlyuk, mint egy általános iskolás gyerek táskája.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Sajnos ma már egy olcsóbb kocsi áráért sem kapható ilyen jó minőségű laptop. :N

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Urby66


Urby66
aktív tag

Köszi a részletes tesztet!
Kérdés: Ha jól látom akkor Win8-at használsz. (Legalábbis az egyik benchmark képernyő ezt mutatja.)
Miért pont ez az oprendszer? Általában mindenki vagy a 7-hez vagy a 10-hez ragaszkodik. Nem igazán ismerek olyat aki Win8-at használ.

(#4) martensdr2 válasza Urby66 (#3) üzenetére


martensdr2
csendes tag

Ez a konfig van dell e6440 maschineriamban, ott viszont ips a kijelző is.Egyetlen gyengepontja (thinkpadek utan) a trackpoint.

[ Szerkesztve ]

(#5) Francia91


Francia91
veterán

Jó cikk :R
Én évekig egy M6600-as Precision-t használtam, nagy elégedettséggel, nem oly' rég adtam el, mivel asztali gépre váltottam :)
De a legjobb eddig laptopomnak mondanám pályafutásom kezdete óta (ThinkPad T500 - EliteBook 8570W - DELL Precision M6600)

Motoros túráról egyszer hazajövet elkapott az égszakadás, az M6600-as szarrá ázott a hátizsákban, itthon kicsurgattam, kiszárítottam, és aztán tökéletesen üzemelt. Valamint 2x borítottam bele 1-1 pohár üdítőt a billentyűzetbe, klaviatúra kiszed- töröl, és problem solved :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Igaz, èn kifejezetten szeretem a Windows 8.1-et, hdd-s konfiguráción messze a leggyorsabb os, de a laptopon windows 10 van. Az unigine valley tesztje detektálja win8-nak a win10-et :)

(#7) Logan_M


Logan_M
csendes újonc

bírom ezt a retro fujitsu siemens amilo kinézetet

Egy dal szavak nélkül, mint egy éjszka álom nélkül...

(#8) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogyha HDD-s gépen kikapcsolod az indexelést és a előtöltést (prefetch) akkor a WIn10 lesz a gyorsabb. Tegyél vele egy próbát.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) bacsis válasza nemlehet (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azt már Win7 alatt is célszerű kikapcsolni :DDD
Én viszont azt tapasztalom, hogy még úgy is a Win8.1 a gyorsabb :)

(#10) balazs1022


balazs1022
őstag

Hű jó tudni, hogy vannak még jó gépek. Jó bemutató lett! Köszönöm!
Szívesen váltanám erre a jelenlegi gépem, viszont annak nincs már értéke a használt piacon, hogy jó árban lehessen eladni.

Én már nagyon régóta egy 8540w-t nyúzok win7-tel. Szerintetek érdemes win10-et rakni egy ilyen idős gépre?
(Kb 8 éve volt telepítve SSD bővítés miatt)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#11) bacsis válasza balazs1022 (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 8540W szerintem a valaha volt egyik legjobb gép. Volt 8530P-m, és az is egy álom volt... A 8540W pedig még jobb... Elvileg akkor neked legalább első gen i5 proci van a gépedben.. Igen azon már tök jól elszaladgál a Win10, abban a gépben még mindig van 1-2 év :)

(#12) Francia91 válasza balazs1022 (#10) üzenetére


Francia91
veterán

Az M6600/6700/6800 szerintem a mai napig az egyik legjobb ár/érték arányú gép a piacon. Ha találsz eladót ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#13) silentkiller


silentkiller
senior tag

Az elmúlt évtizedben örömmel használtam DTR gépeket: HP 8710W > HP 8730W > DELL M6800.
A Dell volt az amire azt mondom, hogy non-plus-ultra! Soha nem volt jobb gépem, ezt el kell ismernem.

Esetleg nem te vetted meg a gépemet Budaörsön? :D

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#14) bacsis válasza silentkiller (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Aránylag elég egyedi konfigurációs ez a Dell Precision M6800, lásd az AMD FirePRO VGA kártya, az 512-es mSATA SSD, a Magyar!!! billentyűzet... felismered-e vagy sem? :DD
Ha igen, és tőled vettem... nem azt mondtad, hogy nem vagy fent a PH-n? :P :DDD

(#15) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Az M6800 volt az utolsó olyan gép amiben lehetett cserélni a CPU-t. Az utód a 7710 már sajnos alaplapra forrasztott CPU-t kapott és egy újabb ház designt. Ennek ellenére még az is egy nagyon jó gép.

(#16) Qkackca válasza Urby66 (#3) üzenetére


Qkackca
őstag

A cikkíró nevében nem tudok nyilatkozni, de a 8 azért jó (inkább a 8.1), mert olyasmi mint a 7 csak gyorsabb, könnyedebb. Meg ott még te állítod be a dolgokat, és minden ott van ahol lennie kellene, nem 3 felé szétdobva ugyanannak a beállításnak a részei mint a 10-ben...

A kedves írónak pedig köszönet a tesztért.
Az ssd-ről nincs teszt véletlenül, mondjuk egy Atto v4 vagy AS ssd?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#17) totron válasza Qkackca (#16) üzenetére


totron
addikt

Nem tudom milyen konfigurációban és felállásban tud nálad gyorsabb lenni a 8.1-es, jóval többet eszik.

(#18) Ciccuka válasza Urby66 (#3) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gyors, stabil, egyszerű

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19) Qkackca válasza totron (#17) üzenetére


Qkackca
őstag

Mit eszik többet?
Én többféle konfigurációval is használtam, mindegyik gyorsabbnak érződött.
(celeron g3930, amd a10-6700, athlon200ge, i5-2500, xeon e3-1240 v1-v2, ryzen 2700, g630t)
volt 4gb ram single channeltől kezdve 2x8gb dual-ig minden ddr3 és 4 is.
Alapvetően mindegyik alatt ssd volt a rendszer meghajtó, sata2-3, msata, pcie m.2

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#20) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Nekem is egy ilyen a magan dolgozos gepem es tenyleg egy jo mobil munkallomas. Nekem mondjuk a Quadro-s verzio van es 2016-os jatekok futnak rajta eleg jol.
A legnagyobb problemaja 2021-ben azt, hogy csak SATA van benne es hogy az akkori csucsprocinak a single core teljesitmenye eleg gatya :(
Ja es a ventik lenyomnak egy felszallo Concorde-ot lazan :)

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.