Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Talán az utolsó sorozat rendes fémházas, rendesen bővíthető mobil munkaállomás. :O

Jó gépek voltak ezek, bár izmosítanak is rendesen. Különösen a téglányi tápegységgel együtt akkora a súlyuk, mint egy általános iskolás gyerek táskája.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Sajnos ma már egy olcsóbb kocsi áráért sem kapható ilyen jó minőségű laptop. :N

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Urby66


Urby66
aktív tag

Köszi a részletes tesztet!
Kérdés: Ha jól látom akkor Win8-at használsz. (Legalábbis az egyik benchmark képernyő ezt mutatja.)
Miért pont ez az oprendszer? Általában mindenki vagy a 7-hez vagy a 10-hez ragaszkodik. Nem igazán ismerek olyat aki Win8-at használ.

(#4) martensdr2 válasza Urby66 (#3) üzenetére


martensdr2
csendes tag

Ez a konfig van dell e6440 maschineriamban, ott viszont ips a kijelző is.Egyetlen gyengepontja (thinkpadek utan) a trackpoint.

[ Szerkesztve ]

(#5) Francia91


Francia91
veterán

Jó cikk :R
Én évekig egy M6600-as Precision-t használtam, nagy elégedettséggel, nem oly' rég adtam el, mivel asztali gépre váltottam :)
De a legjobb eddig laptopomnak mondanám pályafutásom kezdete óta (ThinkPad T500 - EliteBook 8570W - DELL Precision M6600)

Motoros túráról egyszer hazajövet elkapott az égszakadás, az M6600-as szarrá ázott a hátizsákban, itthon kicsurgattam, kiszárítottam, és aztán tökéletesen üzemelt. Valamint 2x borítottam bele 1-1 pohár üdítőt a billentyűzetbe, klaviatúra kiszed- töröl, és problem solved :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Igaz, èn kifejezetten szeretem a Windows 8.1-et, hdd-s konfiguráción messze a leggyorsabb os, de a laptopon windows 10 van. Az unigine valley tesztje detektálja win8-nak a win10-et :)

(#7) Logan_M


Logan_M
csendes újonc

bírom ezt a retro fujitsu siemens amilo kinézetet

Egy dal szavak nélkül, mint egy éjszka álom nélkül...

(#8) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogyha HDD-s gépen kikapcsolod az indexelést és a előtöltést (prefetch) akkor a WIn10 lesz a gyorsabb. Tegyél vele egy próbát.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) bacsis válasza nemlehet (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azt már Win7 alatt is célszerű kikapcsolni :DDD
Én viszont azt tapasztalom, hogy még úgy is a Win8.1 a gyorsabb :)

(#10) balazs1022


balazs1022
őstag

Hű jó tudni, hogy vannak még jó gépek. Jó bemutató lett! Köszönöm!
Szívesen váltanám erre a jelenlegi gépem, viszont annak nincs már értéke a használt piacon, hogy jó árban lehessen eladni.

Én már nagyon régóta egy 8540w-t nyúzok win7-tel. Szerintetek érdemes win10-et rakni egy ilyen idős gépre?
(Kb 8 éve volt telepítve SSD bővítés miatt)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#11) bacsis válasza balazs1022 (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 8540W szerintem a valaha volt egyik legjobb gép. Volt 8530P-m, és az is egy álom volt... A 8540W pedig még jobb... Elvileg akkor neked legalább első gen i5 proci van a gépedben.. Igen azon már tök jól elszaladgál a Win10, abban a gépben még mindig van 1-2 év :)

(#12) Francia91 válasza balazs1022 (#10) üzenetére


Francia91
veterán

Az M6600/6700/6800 szerintem a mai napig az egyik legjobb ár/érték arányú gép a piacon. Ha találsz eladót ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#13) silentkiller


silentkiller
senior tag

Az elmúlt évtizedben örömmel használtam DTR gépeket: HP 8710W > HP 8730W > DELL M6800.
A Dell volt az amire azt mondom, hogy non-plus-ultra! Soha nem volt jobb gépem, ezt el kell ismernem.

Esetleg nem te vetted meg a gépemet Budaörsön? :D

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#14) bacsis válasza silentkiller (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Aránylag elég egyedi konfigurációs ez a Dell Precision M6800, lásd az AMD FirePRO VGA kártya, az 512-es mSATA SSD, a Magyar!!! billentyűzet... felismered-e vagy sem? :DD
Ha igen, és tőled vettem... nem azt mondtad, hogy nem vagy fent a PH-n? :P :DDD

(#15) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Az M6800 volt az utolsó olyan gép amiben lehetett cserélni a CPU-t. Az utód a 7710 már sajnos alaplapra forrasztott CPU-t kapott és egy újabb ház designt. Ennek ellenére még az is egy nagyon jó gép.

(#16) Qkackca válasza Urby66 (#3) üzenetére


Qkackca
őstag

A cikkíró nevében nem tudok nyilatkozni, de a 8 azért jó (inkább a 8.1), mert olyasmi mint a 7 csak gyorsabb, könnyedebb. Meg ott még te állítod be a dolgokat, és minden ott van ahol lennie kellene, nem 3 felé szétdobva ugyanannak a beállításnak a részei mint a 10-ben...

A kedves írónak pedig köszönet a tesztért.
Az ssd-ről nincs teszt véletlenül, mondjuk egy Atto v4 vagy AS ssd?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#17) totron válasza Qkackca (#16) üzenetére


totron
addikt

Nem tudom milyen konfigurációban és felállásban tud nálad gyorsabb lenni a 8.1-es, jóval többet eszik.

(#18) Ciccuka válasza Urby66 (#3) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gyors, stabil, egyszerű

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19) Qkackca válasza totron (#17) üzenetére


Qkackca
őstag

Mit eszik többet?
Én többféle konfigurációval is használtam, mindegyik gyorsabbnak érződött.
(celeron g3930, amd a10-6700, athlon200ge, i5-2500, xeon e3-1240 v1-v2, ryzen 2700, g630t)
volt 4gb ram single channeltől kezdve 2x8gb dual-ig minden ddr3 és 4 is.
Alapvetően mindegyik alatt ssd volt a rendszer meghajtó, sata2-3, msata, pcie m.2

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#20) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Nekem is egy ilyen a magan dolgozos gepem es tenyleg egy jo mobil munkallomas. Nekem mondjuk a Quadro-s verzio van es 2016-os jatekok futnak rajta eleg jol.
A legnagyobb problemaja 2021-ben azt, hogy csak SATA van benne es hogy az akkori csucsprocinak a single core teljesitmenye eleg gatya :(
Ja es a ventik lenyomnak egy felszallo Concorde-ot lazan :)

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#21) mrcrnl


mrcrnl
tag

Kb 3 éve vettem én is egy ilyet 300ezerért. Quadro vga volt benne i7 proci, 32GB RAM és 512GB SSD társaságában. Az eredeti számla is megvolt hozzá, melyen 1.1 millió jó magyar forintocska virított.Még mindig nagyon jó gép. Kapott egy dokkolót is. Munkára kellett, de nem én használom. Virtuális gép fut rajta...

(#22) joghurt válasza mrcrnl (#21) üzenetére


joghurt
addikt

Na, az is megérdemli, aki forintért vette. Mi USÁkiából rendeltük. Először persze problémáztak, hogy miért nem valamelyik magyar Dell viszonteladótól. Amikor megírtuk, hogy az ő árlistájukon ugyanez a konfiguráció mennyibe kerül, postafordultával jöttek a gépek Amerikából. (És rendesen fizettünk utánuk vámot, áfát.)

A tej élet, erő, egészség.

(#23) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Szia Qkackca,

itt van nehany Atto benchmark. Az enyemben ket SSD van meg egy HDD

[ Szerkesztve ]

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#24) joeetm


joeetm
tag

Szerintem már több mint egy éve adtam el a HP 8770W-met. A legerősebb CPU (i7-3920XM) és GPU (Quadro K5000M 4GB) volt benne, Dreamcolor kijelzővel. Most minimum a dupláját érné, de a bánat sem gondolta volna, hogy így megbolondul a világ. Így maradok a W701 képernyője mögött ha éppen laptopon vagyok asztali helyett :)) Viszont egy fullos M6800 összepakolása már régóta mozgatja a fantáziámat :DDD .

_Az a hülye aki nem normális_

(#25) Pöttön


Pöttön
őstag

Grat a laptophoz!
Nagyon jók ezek a precision-ok. Én is nagyon sokáig szemeztem ezzel az M6800-al.
Végül egy T430-as thinkpad+ egpu kombónál kötöttem ki amit nem bántam meg.
Az előző gépem az egy Elitebook 8760w-volt, ami a példa értékű szinhűségű panel, és a rendkívüli anyag használat-össszeszerelési minőség ellenére is negatív élményt nyújtott számomra. Sajnos az alkatrész csere-fejleszthetőség terén szerzett negatív tapasztalatok miatt megfogadtam hogy hp gépem soha többet nem lesz.
Félre értés ne essék, nem azt mondom hogy rossz gépek, de nem nekem valók az is biztos... :))

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#26) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Látom végül megtaláltad amit kerestél, grat hozzá és jó használatot! ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27) bacsis válasza MaxxDamage (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nehéz menet volt, de igen úgy gondolom, összeillünk, mint borsó meg a héja :)

(#28) MaxxDamage válasza bacsis (#27) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ennek örülök. :)
Én is keresem a GT73VR utódját, de nem igen van olyan amire azt mondhatnám, ez megfelelő lenne... :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#29) Adamyno


Adamyno
tag

Jó kis gép. Én is az ilyeneket szeretem. Mondjuk nekem elég lenne az integrált videokártya, így kevesebb a fogyasztás is kevésbé is melegedne. Azt írtad eltávolítható. Ha kiveszed úgy is elindul a gép csak az intellel?

Nekem egy x230, T430 és egy valamilyen Dell Latitude gépem van. Utóbbit ritkán használom. Nehéz utódot találni mert valóban nehezen szerelhetők és bővíthetők az újak. Mocskosul rámentek az integrációra gondolom az olcsó gyártás érdekében.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#30) #06658560 válasza Adamyno (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha benne van a dedikált sem feltétlen használja. A gépem jelenleg kb. 99%-ban fut integrált VGA-n. Jó gép, de háromszor meggondolom, hogy hová akarom vinni magammal.

(#31) #06658560 válasza martensdr2 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyetértek, az valóban nem lett jó megoldás.
Illetve aki sokat gépel, annak a home/End páros funkcióbillel együtt a PGDwn PGUp gombokra költözése jobb lenne.Esetleg a Home/End párossal együtt a kurzorgombokra, és a világítás onnan fel a Home/end helyére.

(#32) MasterDeeJay

Grat! Ez már egy igaz profi mobil workstation. Kár hogy nem xeon procis.
Nekem a pár gennel régebbi elődje van a polcon félrerakva mert valami van a tápjával (villog össze vissza és nem mindig indul a gép). Az sem egy gyenge darab.
M6400
Q9100 proci de volt már benne X9100-as is 3,6ghz-re húzva
4x4gb DDR3 1066 (igen 16gb ddr3 ram van egy core2 notebookban!)
Ati HD5870M - ez kicsit árverés mert gyakorlatban egy 5770-es 1gb rammal. Saját szabványú mxm tehát csak pár féle kártya megy bele sajnos.
Integrált nem volt benne, Q43 chipset.
1920x1200-as kijelző. (lehet ips, nem vagyok benne biztos)
Van súlya a kis dögnek, azaz önvédelemre is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#33) bacsis válasza Adamyno (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mivel a prociban van IGP, ill OS alatt is az esetek többségében IGP-ről megy, így kell neki adnia képet IGP-vel is... igaz nem próbáltam le, de tudom hogy hasonló kaliberá gépeknél simán működő felállás az is... de túl sok akku időt nem lehet vele nyerni, mert ugye ha nem fut 3D alkalmazás, az IGP megoldja :)

(#34) Francia91 válasza bacsis (#33) üzenetére


Francia91
veterán

AMD-s modelleknél nincs IGP-re váltás, ez a verzió csak a GPU órajeleit állítja alaphelyzetbe, spórolva az energiával. Az nVidia Quadro-s modelleknél működik az nVidia Optimus funkció, ami automatikusan átvált az IGP-re, ha nincs grafikus terhelés, valamint az nVidia kezelőpaneljében manuálisan is tudod állítgatni alkalmazásonként, hogy melyikhez melyiket használja, ha az automatikával nem lennél megelégedve.
Tehát AMD-s verzió esetén fixen az AMD GPU megy, nVidia-s gépeknél pedig ha BIOS-ban engedélyezve van az Optimus, és a Windows driverek is ennek megfelelően vannak telepítve, akkor a rendszer maga váltogat az IGP és GPU között.

Kiegészítés: az IPS 10 bites kijelzős M6600/6700/6800-asok esetében viszont nVidia verziónál is fixen a GPU megy állandó jelleggel, mivel az Intel IGP nem képes 10 bites megjelenítésre

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35) #06658560 válasza Francia91 (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt nem tudod, honnan lehet megtudni milyen panel van a laptopban?
Céges, tehát nem tudok szabadon turkálni benne.

(#36) Francia91 válasza #06658560 (#35) üzenetére


Francia91
veterán

Aida64-gyel szoktam megnézni, a "Megjelenítés" menüpont alatt, ott megtalálod a panel típusát. Ha ez nem járható, akkor nemtudom, mivel tudnád megnézni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37) #06658560 válasza Francia91 (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Óje, ilyenekhez Admin jog kell.

(#38) bacsis válasza Francia91 (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az alap, hogy az Optimus csak Nvidiával megy :D Viszont bakke', azt nem tudtam, hogy az AMD-vel semmi ilyesmi nincs nálam :B , mindig tanul valamit az ember :R

(#39) Francia91 válasza bacsis (#38) üzenetére


Francia91
veterán

Az AMD-nek ebben a notiban a "Zero core" elnevezésű funkciója volt, amit írtam, hogy kikapcsolja, vagy minimálisra veszi a GPU órajeleit

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#40) #85163776


#85163776
törölt tag

Hát igen..ez valóban egy nagyon jó gép. Nekem egy M4800-am van Quadro K1100M-el, és egy 256GB SATA SSD-vel, és hát kifogástalan. Egyedül erre lennék hajlandó lecserélni, és azt sem a kijelző méret miatt, hanem a 2 sata miatt, nézem is a piacot, de nem találok olyan konfiggal egyet sem, ami szintén i7-4800MQ /i7-4810MQ + tökmindegymilyenvga + min. 16GB RAM +full hd kijelző konfiggal rendelkezne. Sajnos amiket eddig találtam, hogy jó lenne, mind hd+ felbontású kijelzőt kapott, de végülis jó ez is. :D

(#41) eldiablo válasza Urby66 (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Pedig vagyunk páran. :K
Otthon is herélt, módosított 8.1 fut a "szerveren". Stabil nem nyüglődik, nem önnállóskodik, teszi amit beállítottam neki. Nem saját találmány hálózatos kollégák is így nyomják otthon.

A géphez:

A fémház jól hangzik, csak ne kezd szétbontani, mert kiderül, hogy helyenként műanyagra van ragasztva egy lehelet vékony lemezke. :DDD
Ettől eltekintve persze ez még baromi jó konstrukció, szerettem ilyenekkel dolgozni.
Amúgy a mai Latitude gépek is kinyílnak 180 fokban.

(#42) sztanozs


sztanozs
veterán

Faja kis cikk lett. GPU-t tervezel cserélni (az elején említetted, de lehet, hogy átfutottam rajta).

más: az első charton a max és átlag értékek szerintem fel lettek cserélve a dell gép esetében:

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#43) Qkackca válasza TheAquir (#23) üzenetére


Qkackca
őstag

Ó, köszönöm szépen :R
Az a samu egész mutatós, a cruci meg nem annyira, apróbb fájloknál érezni a valóságban, vagy nagyobb mennyiségű kisebb fájlokkal nem dolgozol?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#44) silentkiller válasza bacsis (#14) üzenetére


silentkiller
senior tag

Nem tudhatom, de én külön cseréltettem FirePro-ra a GPU-t mert ha jól emlékszem, akkor 2000-es Quadro volt benne gyárilag + kapott magyar backlit-es billentyűzetet + webcam-et kerettel. A többi config stimm :)

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#45) bacsis válasza silentkiller (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na látod milyen híres lett a géped :DD
sztanozs! Hú bakke', télleg... köszi, hamarosan kijavítom :R

(#46) Immy


Immy
őstag

Ilyenel rendelkezek én is. Elég nagy van benne anyag, de nagyon jó rajta dolgozni.
Talán amit keveslek, hogy nincs lehetőség nvme csatolós ssd-t beletenni, hanem csak sata-t.
Ha pedig több SATA meghajtót teszek bele, akkor mindegyik ugyanazt az 1 SATA controllert használja, tehát a sebesség még kisebb lesz.
Én végül kidobtam az nvidia kártyát a gépből, így lényegesen halkabb lett és valamivel jobb lett a fogyasztása is.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47) Francia91 válasza Immy (#46) üzenetére


Francia91
veterán

Ha az Optimus engedélyezve van a BIOS-ban, és megfelelő a driverek telepítési sorrendje a Windows alatt, akkor működnie kell annak, hogy ha nincs grafikus terhelés, automatikusan lekapcsolja az nVidia-t, és az Intel IGP működik. Nekem az M6600-asomnál ez működött

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48) Immy válasza Francia91 (#47) üzenetére


Immy
őstag

Igen, ez mind szép és jó addig amíg nem használsz virtuàlis gépet és nem indítasz youtube-ot :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#49) #06658560 válasza Immy (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

Citrix elérés annak számít? CAD használata? Mellé másik 3D megjelenítő?

(#50) Immy válasza #06658560 (#49) üzenetére


Immy
őstag

Ezek használata esetén nem használta az nvidia-t? Lehet, hogy nálam volt valami elállítva de egy sima youtube videó is már kapcsolta is az nvidia-t meg a fűtést...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.