Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Helmoras


Helmoras
őstag

Minden elismerésem!

Nagyon részletes cikk lett.

(#2) Lewzke


Lewzke
őstag

Milyen reviziójú U2312HM-et használtatok? A tftcentral tesztjében éppen ellenkezőleg, túllőtt az overdrive.

(#3) mepet


mepet
addikt

Júj, de szépek ezek a monitorok hátulról! Ha ilyenem lenne, én hátulról nézném. ;)

(#4) Isual


Isual
veterán

Újabb alapos cikk, grat hozzá! :R

Az U2312HM szervízmenüjébe végül belenéztél hogy mi a manó van? Korábban a tftcentral egy 23"-es LG-vel járt ugyanígy, hogy nyilvánvalóan nem működött benne az overdrive és 6ms gtg adat ide vagy oda, a 14ms-os (szintén overdrive nélküli) EA231WMi teljesítményét hozta (próbálta hozni ;] ) a PixPerAn tesztben.

Lehet érdemes belekukkantani a tulajoknak akkor abba a szervízmenübe mert ki a túl agresszív OD-ra panaszkodik, máshol meg nem is műkszik ... ejejj :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5) Lewzke válasza Isual (#4) üzenetére


Lewzke
őstag

Nekem alapból be volt kapcsolva, csak nem tudom, hogy végzi-e a dolgát vagy sem ... milyen fényképezési beállítással fotózzam a Pixperan-t?

(#6) Laybee


Laybee
őstag

Nem vág ide, de szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet beállítani bármilyen lcd monitort? Hol találok leírást? Köszi!

(#7) Isual válasza Lewzke (#5) üzenetére


Isual
veterán

nem kell itt fényképeszkedni... látsz zavaró utánhúzást akárhol? nem? akkor végzi a dolgát, te meg nyugodtan alhatsz :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8) Lewzke válasza Isual (#7) üzenetére


Lewzke
őstag

Nos, kipróbáltam. Beraktam a mozgó autót, beléptem a szervíz menübe és ki-be kapcsoltam az OD-t, kikapcsolva jól elmossa az autót, bekapcsolva pedig minimálisan. Szóval működik.
Az enyém egy novemberben gyártott fekete Rev. A02 verziójú.

[ Szerkesztve ]

(#9) madgie


madgie
titán

Na ezt nevezem monitortesztnek :)

(#10) Nyugdíjas válasza madgie (#9) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De azám:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ahogy nézelődöm új monitor után, egyre jobban belemerülök ezekbe a szakmai cikkekbe. Most már nem teljesen kínai az egész (csak a fele :) ).
Délután lehet meg is veszek egy 2212-t (előbb persze megnézem saját szemmel), mert a keretbe ez fér bele a legjobban és a tesztekből következtetve hangyányival jobb, mint a 2312.

Jó teszt! :R

Harrrr!!!!

(#12) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Van nékem egy 2312 monitorom, ha letöltöm innen a profilt, és az osd-t beállítom az itt leírtakra akkor elvileg kalibrált lesz az enyém is, vagy ez darabonként eltérő, így darabonként kell kalibrálni?

(#13) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Na ez teszt most jól jött. Közben felfedeztem magamnak a 2212HM-et is :DDD
Per pill 2209wa (használt) és 2212HM között vívódom. :U

Ndruu: Kiváncsi lennék majd egy személyes véleményre ha megveszed azt a 2212-t. Persze csak ha van időd pár sort írni róla. :R

(#14) Isual válasza Fr3eWar (#12) üzenetére


Isual
veterán

cikket tetszett olvasni? :U "a cikkben közölt OSD-s R-,G-,B- Gain értékek kizárólag csak a teszthez használt példányokra érvényesek, azokat pusztán diagnosztikai célokból és érdekesség gyanánt tettem közzé. Nem javaslom, hogy valaki a saját példányához is ezeket használja, mivel 50-50% eséllyel akár rosszabb is lehet velük az eredmény, mint ha Standard módban hagynánk a monitort!"

@ez_meg_emaz: vedd meg mindkettőt! :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15) wody21


wody21
tag

Ezt nevezem átfogó monitor körképnek' :) Köszönjük, érdekes volt!

(#16) szakmaster válasza ez_meg_emaz (#13) üzenetére


szakmaster
tag

Szia!

Én hosszas vacilálás után múlt héten vettem egy a tesztben is szereplő 2212HM típusú monitort. Nem kalibráltattam be, ugyanis nem tervezem professzionálisabb grafikai célokra használni és a tesztek szerint gyári beállításokkal is megfelelő a képe. Standard profillal használom, 38-as brightness és 75-ös contrast értékeken. Gyönyörű a monitor képe, párom is hasonló véleményen van. Feketéjével is nagyon elégedett vagyok, bevilágításoktól mentes a képernyő, így filmekhez is tökéletes. Az IPS glow természetesen itt is jelen van, de közel sem oly mértékben, mint amire én előzőleg számítottam. A régi TN paneles Samsungomat (2043BW) nagyon alázza minden szempontból, a laptopom monitorát már meg sem említem. :D
Ha bármi kérdés van, szívesen válaszolok, ha tudok persze. :B

[ Szerkesztve ]

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudok tudományosan alátámasztott véleménnyel szolgálni, de egy hónapja vettem 24-est és nekem bejött.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) vond


vond
MODERÁTOR

Respect a cikknek és létrehozójának! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Gratulálok az átfogó cikkhez, még párszor azért átolvasom :))

Már több hónapja van egy 2312HM-em, nagyon elégedett vagyok vele. Egyszeri felhasználónak van értelmi display portot használni dvi helyett?

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#20) schawo


schawo
titán

Maxi respect a cikkért. :R

A 2412-mel nagyon meg vagyok elégedve. Két apró problémám, ami miatt nem mondhatom, hogy számomra tökéletes:
- kicsit agresszív tükröződésgátló bevonat (ez a nagyobbik gebasz)
- csak 60 Hz frissítés, bárhogy kísérleteztem DP-n saját készítésű driverekkel (szóval nem csak neked nem sikerült életet lehelned a 72Hz-be)

(#19) Johnny001 A 72Hz-es üzemmód miatt lehet, hogy érdemes.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) janos666 válasza szakmaster (#16) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Contrast-ot azért javaslom 74-re állítani akkor is, ha nem kalibrál(tat)od. ;)
A fényerő ízlés és környezeti fény függvénye.
Az R,G,B-Gain értékek és a VGA LUT már véletlenszerű, így egyedi méréseket igényel.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22) Johnny001 válasza schawo (#20) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszi a választ, nekem megy a 72 Hz (csak win7, xp nem), köszönet WonderCSabo.
Ha nem lesz színesebb a képe, akkor nem keresgélem a kábelt :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#23) janos666 válasza Johnny001 (#19) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ennél a monitornál képminőségben nem lesz lényegi különbség, de ha egyéb szempontból mindegy, akkor inkább a DP felületet javasolnám. Már a csatlakozót is kényelmesebb kezelni (fizikailag) és fejlettebb átviteli szabványt használ, mint a DVI.

Ami miatt fontos is lehet, az a 72Hz, mert nekem például csak DP-n sikerült ezt elérni. Ha sokat nézel Blu-Ray filmeket (beleértve az azokról készült akár 720p RIP-eket mkv konténerből...), akkor érdemes így beállítani, mert látható a különbség a mozgás folytonosságában. Az 50Hz pedig még fontosabb a 25fps-el pergő anyagoknál (EU-s TV adásokról készült letölthető felvételek), mert az sokkal csúnyábban jön ki 60Hz-en, mint a 24Hz (többet ér lelassítani 24fps-re, ha fix 60Hz-es monitoron nézed).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Köszi a cikket, pont most gondolkozom U2312 vásárlásán.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25) Johnny001 válasza janos666 (#23) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszönöm a kimerítő választ, akkor azért csak megkeresem!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#26) janos666 válasza schawo (#20) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vállalkozó kedvűek számára van megoldás:
How To Remove the Anti-Glare Coating from a Dell U2x12HM Monitor
Bár ez egyrészt veszélyes, másrészt siker esetén is garanciavesztéssel jár!
Szóval nem javaslom, én sem vettem rá magam, hogy lehámozzam a saját 2410-esemről.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) Johnny001 válasza janos666 (#26) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

És így már lehet benne borotválkozni is :K

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#28) janos666 válasza Johnny001 (#27) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, de ha lehúzod a redőnyt és lekapcsolod a villanyt (vagy csak egy kis lámpát, esetleg fehér LED-eket fordítasz a monitor mögötti falra), akkor jobb. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) schawo válasza janos666 (#26) üzenetére


schawo
titán

Nézegettem már a cikket, majd ha már lejár a garancia, akkor valószínűleg így frissítek egy jobb képre új monitor vásárlása helyett. Aztán ha a sikeres operáció során a beteg meghal, akkor legalább lesz biztos okom az új készülékvásárlásra.

Ja igen még egy probléma a2412-vel, ami eszembe jutott, az a PWM -es LED vezérlés. Azért a legnagyobb kár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Isual válasza schawo (#29) üzenetére


Isual
veterán

"Aztán ha a sikeres operáció során a beteg meghal" - Ezt mifelénk sikertelen operációnak hívják... ;] :D na jó a korrektség végett ez csak szőrszálhasogatás volt, van olyan is amiről te beszélsz, az a kellemetlenebb típus...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31) janos666 válasza Lewzke (#2) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A02 és friss, feltöretlen (Dell szócskákkal telepakolt) gyári szalaggal volt lezárva a doboz (egy rétegben) és a monitornak is új, nem újracsomagolt hatása volt (refurbished címkét sem láttam rajta - a Dell ezt be szokta tartani, ha újra forgalomba hoznak egy visszaküldött darabot, bár azt inkább garanciás cseréknél szórják ki: használt hibás monitor helyett használt javítottat adnak).

Szóval ahogy a cikkben is írtam, ez vagy egyedi véletlen hiba, vagy ez a revízió így lett belőve. Ha időm engedi és lehetőségem lesz rá majd megnézek még pár másik U2312-t. :K

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32) ez_meg_emaz válasza szakmaster (#16) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszönöm. :R
Én leginkább fotószerkesztésre és netezésre használnám. Igazából szerintem egyik monitorral se buknék nagyot, de ennyiért nagyon felkeltette az érdeklődésem ez is. :)

(#33) janos666 válasza ez_meg_emaz (#32) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(Fél-)profi fotószerkesztésre talán már megfontolandó a NEC PA231W is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34) Isual válasza janos666 (#33) üzenetére


Isual
veterán

de megám :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35) ez_meg_emaz válasza janos666 (#33) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Meg a Dell 2410 se lenne rossz, csak a pénztárca szab határt :D
Azért 3x-4x akkora keretből én is más típust néznék. :)

(#36) Źşë' válasza mepet (#3) üzenetére


Źşë'
addikt

kb, kegyetlen 'un'formatervezett példányok!!! hova teszik a tervezők a szemeiket? vagy az is lehet hogy nincs... ami benne van az nem érdemel meg ilyen "csomagolást" +!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#37) Isual válasza Źşë' (#36) üzenetére


Isual
veterán

mutass nekem számodra szép monitort! kíváncsivá tettél :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38) Nyugdíjas válasza Źşë' (#36) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem is tudtam, hogy időközben a "szép" az egy abszolút fogalom lett.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#39) #06658560 válasza Isual (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vala egy ösi dakota mondás: a mütét sikerült, a beteg meghalt.

(#40) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi a bemutatót! :R

(#41) El Kebir


El Kebir
őstag

jó kis dell körkép! :R

"24"-ost viszont nem tudtam erre rávenni (ez nem jelenti azt, hogy nem megoldható..."

az elektronikája ugyanúgy 83kHz-es, mint a kisebbeké, ami azt jelenti, hogy nem megoldható, felesleges az a félmondat, 1200 sor 70Hz feletti meghajtásához jobb elektronika kellene.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42) schawo válasza Źşë' (#36) üzenetére


schawo
titán

Az én Dellem gyönyörű. Ja hogy te a káváról beszélsz. Azt nem tudom, én a monitort bekapcsolva szoktam nézni, nem látom sok értelmét a kikapcsolt monitor tartós bámulásának. :P

(#41) El Kebir De 1080p-ben sem hajlandó 60 Hz fölött elindulni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) El Kebir válasza schawo (#42) üzenetére


El Kebir
őstag

"De 1080p-ben sem hajlandó 60 Hz fölött elindulni."

fizikailag akkor is ott van az 1200 sor pixel. ez nem crt. (az interpolációval kapcsolatos oka lehet, hogy nem megy akkor sem)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#44) reflxx


reflxx
aktív tag

imádom a monitorom U2312hm user :))
jó kis cikk :)

(#45) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem délután egy másik U2312-t. Egyértelműen működött az overdrive, sőt, nem is igazán lehetett kikapcsolni. A szervízmenüs kapcsolótót OFF-ra állítva kicsit csóvázott, de úgy tűnt még mindig aktív az overdrive (nem úgy kezelte a mozgást, mint a tesztpéldány). Sőt, a monitor kikapcsolása után visszaállt az OD kapcsoló ON állásba.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46) Źşë' válasza Isual (#37) üzenetére


Źşë'
addikt

látom itt páran nem tudják értékelni a formatervezettséget.. samsungnak, philipsnek szerintem eléggé az :U

(#38) Nyugdíjas nekem nem célom az hogy egy olyan környezetet alakítsak ki amiben ne "múltbéli csöves rádiós" kinézetű cuccok legyenek... a tudását, minőségét elismerem, de ahogy kinéz egy okádék.. kb mint mikor megjelentek a féltégla mobiltelefonok, csak az akkor volt korszerű ez meg már most nem az :R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#47) BalaNce87 válasza Źşë' (#46) üzenetére


BalaNce87
addikt

Egyetértek sajnos a dell-ek sose a szépségükről (design) voltak híresek.

(#48) madgie válasza Źşë' (#46) üzenetére


madgie
titán

Ugyanilyen lekerekített szappanok a Philipsek is.

(#49) richies


richies
senior tag

es mi va na kristalycukor effekttel?

vaknak kell ahhoz lenni ,hogy ne legyen szembetuno feher / vilagos kepnel...

Rozsomak of Power

(#50) gandrus


gandrus
tag

Ez azért vicces, hogy pont ma jelent meg a cikked, amiben az egyik monitor olyan típus, mint amit ma kaptam kézhez, és tegnap este rendeltem meg Amazonon. :)

Dell Ultrasharp U2312HM-et vettem, ez az első, nem TN paneles monitorom, de én el vagyok ragadtatva tőle. Mondjuk még nem sokat használtam, mert ma este, munka után üzemeltem csak be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.