Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) worxland


worxland
addikt

"gyártó állítása szerint remek szellőzési képességekkel bír" - megint vastag volt a marketingesek bőre. Ezeken a rácsokon keresztül pont annyi levegőt kap a ház, mint én náthásan.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2) Predatorr válasza worxland (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

De hát leveheted, írják. :U
23e-ért ennél sokkal nagyobb teljesítményű, 14cm-es tripla Fracral hűtőcsomagot lehet venni 103CFM légszállítással /db.
2db USB előlapi csatlakozó? Semmi type C?
25 ezret, azt mondom, megér. 17e-ért ott a CMT230-am, 3db(!) Masterfan 14cm (106cfm) ventit vettem bele összesen kevesebb mint 5000-ért újan. Nem RGB-s, viszont tényleg jól szellőzik.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Tök jó hogy feltalálták a Meshify C-t 4 éve késéssel szarabbul és drágábban.

(#4) codec


codec
senior tag

Ennyi pénzért már igazán kerülhetett volna rá 5.25-ös foglalat. Nem értem, miért jó a villogó látványért beáldozni az ODD-t?
Ha meg "gáz" van mehet a sz..pás a pen-ek formázásával..
Az usb-s odd-t meg inkább hagyjuk!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Tudom, ízlések és pofonok. Én mindenesetre nem nevezném átgondoltnak, HDD és főleg ssd rögzítés szánalmas. Nekem képek alapján egy olcsósított gyártású bóvlinak tűnik.

(#6) Graphics válasza codec (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én már sok felhasználási területet nem látok az ODD-nek, te mire használod, amire nem jó egy pendrive? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Kansas válasza Graphics (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Pl a régi CD-k/DVD-k lejátszására? Zene/film/régi játék lemezről máshogy nem megy...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) Graphics válasza Kansas (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

En ezert nem tartok bent egy DVD meghajtót.

De persze kinek mi az igenye :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) worxland válasza Kansas (#7) üzenetére


worxland
addikt

10 éve vinyóra raktam mindent. 7 éve nincs a gépemben CD/DVD. Jópár éve már vinyó se, arra ott a NAS.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10) fanti


fanti
addikt

Nem mondanám olcsónak ahhoz képest, hogy a képességei átlagon aluliak ebben az ársávban.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) codec válasza Graphics (#6) üzenetére


codec
senior tag

El se hinnéd mennyi mindenre lehet jó, most ne beszéljünk az eredeti lemezekről, amihez kb alap, de mikor pont jól jön az a boot dvd, esetleg rescue cd, amire szükséged van (mert a hiba amit javítani próbálsz boot pendrive-val nem orvosolható), kb felbecsülhetetlen, de a húúúde értek mindenhez, és nekem az se kell típusnak is jól jöhet egy előlapról vezérlehető, pc monitorozó kijelző.
Bár az rgb fanoknak ezt lehet magyarázni!
Inkább akkor jön elő az odd port hiánya, mikor pont kellene!
Szóval, ha csak a helyet meghagyják a házon és adják a portable lefogatót hozzá, az is bőven elég lenne.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#12) Graphics válasza codec (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Superpendrive :DDD már egy ideje csak abban hiszek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Kansas válasza Graphics (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Hinni talán inkább a templomban kéne... Nem tudtam, hogy ez hit kérdése lenne...

Egyébként tényleg miért is teszünk egyenlőséget az 5,25"-ös bővítőhely és az ODD-k között? Annyi minden másra jó lehet... HDD/SSD rack, hűtés-vezérlés, hangkártya panel, extra előlapi I/O(USB, kártyaolvasó, stb.) meg ki tudja hány más dolog még...

Ennek a háznak inkább az a nagy hátránya, hogy a leírtakkal ellentétben nagyon vacak az előlap légáteresztése, nagyon kicsi része lyukas, talán 5% sincs a lyuk:fém arány(ez kb 15%)... a tápalagút miatt pedig még lentről felfele irányuló légáramot se lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) Graphics válasza Kansas (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jól van, ne vedd ennyire mélyen a dolgot.
Én tudom, hogy annyi minden másra jó lehet, nem is volt cél egymást meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Kansas válasza Graphics (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Jól van na, értem én, hogy néha mindenkinek jól esik kicsit trollkodni... :D időnként nekem is...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) fanti


fanti
addikt

Amúgy Ti mire készítetek mentéseket?

Mondjuk adva van 1TB olyan adat ami számotokra nagyon értékes, pl családi fotósorozatok és videók tömkelege, stb...tehát úgynevezett pótolhatatlan anyagokról beszélek.

Mire és hogy archiváltok?

Én Bluray lemezekre, persze jó minőségűekre 25-50 év adatgaranciásokra mentek és dupla példányban.

Mert nekem egy gépház esetében épp ezért az 5,25"-ös bővítőhely létkérdés!!!

Van is idehaza még 2db tartalék Bluray író/olvasó a szekrényben, és ameddig a SATA port nem hal ki, addig nincs gondom ezzel.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17) worxland válasza fanti (#16) üzenetére


worxland
addikt

3 vinyóra.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) Graphics válasza fanti (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Házi szerverre :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) SidCorky válasza fanti (#16) üzenetére


SidCorky
senior tag

iCloud, OneDrive.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20) antikomcsi válasza fanti (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

2 ssd tükrözve, és a rouerre dugva, mindig mindenhonnan elérhető.

[link]

(#21) Kansas válasza fanti (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Tresorit felhőbe.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#22) XCube válasza fanti (#16) üzenetére


XCube
tag

Backup server, NAS (redundáns módban), külső HDD, cloud.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#23) XCube válasza codec (#4) üzenetére


XCube
tag

Vannak új, relatíve jó minőségű, jól felépített és jól szellőző házak 5,25" -es beépítőhellyel. Nem tudom, hogy a mai világban miért lenne szükség arra, hogy minden házon legyen. Nekem például nem hiányzik az erősebb gépemről egyáltalán, ha szükség van rá van egy külső USB meghajtóm, ami pontosan elég a célra, illetve van olyan számítógépem, amiben van beépítve optikai lemezmeghajtó. Ha nagyon szükséges, akkor meg leveszem az oldallapot és rákötöm direktbe az egyiket a szekrényből.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem is tudom. Jó lett volna, ha a tápegységet hátulról be lehet tolni, mint egy Fractalnál.
Az árához mérten meg nagyon nem szép az a nagyon műanyag front.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) antikomcsi válasza XCube (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem nem az a gondja, hogy nincs minden új házon, hanem az, hogy nagyon kevésen van. Nem csak azok igénylik a szabad helyet a gép elején, akik optikai meghajtót szeretnének beépíteni. Lehet kapni, csak eléggé korlátozottak a lehetőségek.

(#26) XCube


XCube
tag

Az én szememben ez a ház egy enyhén túlárazott pléhdoboz olcsó műanyagelemekkel. Semmi olyat nem tud, amit egy olcsóbb modell ne tudna ugyanilyan (vagy akár jobb) anyagminőség mellett.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#27) XCube válasza antikomcsi (#25) üzenetére


XCube
tag

Nyilván vannak olyanok, akik simán el tudnak használni 3 5,25" -es beépítőhelyet ODD nélkül, de ezen vásárlók aránya körülbelül annyira alacsony a piacon, amennyire alacsony az ilyen lehetőségeket kínáló házak száma. És ez még mindig nem azt jelenti, hogy nagyon korlátozott lenne a a kínálat, a legalja filléres tákolmányokon kívül mindegyik kimondottan jó. Én legalábbis találnék magamnak olyat, amit szívesen beállítanék hadrendbe, ha szükségem lenne ilyesmire. Viszont manapság vannak sokkal praktikusabb megoldások rack helyett (pl dedikált rackes házak), ventilátorvezérlésre és monitorozásra ott vannak a szoftverek, amiket vezeték nélkül is lehet továbbítani mobil eszközökre és még sorolhatnám. Az ODD csak speciális esetekben szükséges és kiváltható külső eszközzel is. A hangkártya panel is jó ideje kihalóban van, legtöbb esetben külső egységet kapnak, ha kapnak egyáltalán.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#28) Jim Tonic válasza antikomcsi (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez alighanem kereslet-kínálat függvénye. Ha lenne széles kereslet, meglenne a kínálat is.
Amiket pl. felhoztak példának, azok pl. elég ritkák vagy nehezen érthetőek.
Pl. én zenét már csak valamelyik online szolgáltatónál hallgatok, ha volna olyan régi lemezem, ami nincs fent, akkor meg felpakolnám a szerverre. De ha nagyon ritkán mégis kellene optikai lemezt olvasni, arra az esetre már sok évvel ezelőtt bedobtam egy laptop olvasót egy külső házba. 6-7 év alatt kb. 3x került elő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Predatorr válasza fanti (#16) üzenetére


Predatorr
őstag

BD lemezre ÉS 2HDD-re. A felhőt könnyen elfújja a szél és könnyen átjár rajta, aki csak akar, gratulálok a bizalmas adatokat felhőbe mentőknek. :DDD

Apropos, valaki nem tudja, hol lehet alaplap/előlapi USB3.2 Gen 2 Type C kivezetést kapni? (A szűk csatlakozós alaplapos). Nemc cserélném ezért a CMT230-at, főleg, hogy az újabb lapokon már nincs, csak hátul.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#30) Graphics válasza Predatorr (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincsen szar felhő, csak szar jelszó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) worxland válasza Graphics (#30) üzenetére


worxland
addikt

Amíg ki nem szivárog a jelszavad, mint száz másik esetben.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#32) Graphics válasza worxland (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Többlépcsős azonosítás :K

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) worxland válasza Graphics (#32) üzenetére


worxland
addikt

5,9 millió találat:
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34) Graphics válasza worxland (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben. :) Várom a javaslatod akkor.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) worxland válasza Graphics (#34) üzenetére


worxland
addikt

Bizalmas adatot nem mentünk felhőbe. Fontosat lehet. Például a fényképeimet, családi videókat simán menteném felhőbe, az fontos, de csak nekem. Banki/ügyfélkapus stb. adatokat, jelszavakat nem, az marad lokálban (szerintem ezek összmérete kevés embernél éri el akár csak az 1-2 gigabájtot is).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36) Kansas válasza worxland (#33) üzenetére


Kansas
addikt

SMS-es 2FA... annál azért vannak sokkal jobb megoldások(Google/MS Authenticator pl., de akár még az e-mail is, ha titkosított)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#37) Predatorr válasza Graphics (#30) üzenetére


Predatorr
őstag

Haha. Azért kerültek ki milliós csomagok a google-től, az apple-től, meg mindenhonnan (valamelyiknél sima txt fájlokban tárokták a hozzáféréseket). :P Az adataid akkor is ott vannak, ha kismillió pajzzsal megparasztvakítanak, hogy milyen biztonságosak. ;) Minden titkosítás amúgy is visszafejthető. A digitális adat valójában nem is létezik.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#38) Graphics válasza Predatorr (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor kell egy jó ransomware rá :B oszt akkor nem lesznek ott.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Predatorr válasza Graphics (#38) üzenetére


Predatorr
őstag

The Schroedinger-algorithm.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.