Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Emre87


Emre87
friss újonc

Nos már 3. alkalommal olvastam el a tesztet, az első kettő után még tartottam magam és nem kommentáltam. De sajnos így a harmadik olvasatra nem tudtam türtőztetni magam, és csak ezért az egy hozzászólásért regisztráltam. Nekem is csatlakoznom kell az előttem szolokhoz.
Nem igazán értem miért kellett ezt a tesztet nyilvánosságra hozni. Ez nem egy független teszt hanem egy érzelmekkel teli novella amit a szerző saját véleményére alapoz. Ami mellesleg nem tiszta... Mi az olvasóközönség a puszta kendőzetlen tényekre vagyunk kíváncsiak, nem pedig az egyéni belső viaskodásra. Ráadásul nem egy akármilyen címről beszélünk hanem egy A+++ játékról. Egy ilyen kvalitású játéknál lojalitásra van szükségünk, nem pedig egy össze ollózott diplomamunkára. Nem egy teszt olvasása után merészkedtem egy kicsit mogorvább hangvételű hozzászólást írni, de sajnos ezt váltotta ki belőlem ez a teszt.
Szerintem az olvasok többsége értékelné, ha egy ilyen cím tesztje, egy olyan rostán menne át ami szigorúbban értékelné az olvasmányt, illetve az egyéni véleményeket leminimalizálná, mert őszintén szólva ebből a tesztből nem derül ki az, hogy érdemes e megvenni a játékot, csak az hogy maga a cikk írója nem tudja eldönteni, hogy tetszik a játék neki vagy nem.

(#102) PeAdam


PeAdam
tag

Énis pár hónappal ezelőtt ruháztam be egy PS4 Slimre az exkluzívok miatt, azóta megvolt az Uncharted 4, Last of Us, Spiderman, most éppen a God of Wart pörgetem. Elmondhatatlan, mennyire hiánypótlóak ezek a Sony által készített játékok a mai lelketlen, silány multiplatform felhozatalban. A Death Stranding is pontosan ilyen, szívvel lélekkel készült és ez nagyon átjön a videók alapján is. Meg is van a következő játék a listámon.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#103) Parci válasza Emre87 (#101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk ezzel nem értek egyet. ha valaki megnézi a trailereket, elolvassa brigi cikkét, akkor el tudja dönteni, hogy vállalja-e a vétel/próba gigászi kockázatát. a teszt pedig kifejezetten olvasmányos, és nem ugyanaz, mint amit n másik helyen is olvasni lehetett. nekem tetszett (csak hogy legyen egy ilyen vélemény is).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#104) Deck válasza Parci (#103) üzenetére


Deck
titán

Sokunknak tetszett a cikk :)

PS5

(#105) S e t h válasza Emre87 (#101) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy teszt alapján szeretted volna eldönteni, hogy méltó-e a játék megvásárlásra? És Alice megfosztott ettől a lehetőségtől? Együttérzek veled, ilyen miatt én is regisztráltam volna.

Egyébként én is elolvastam háromszor a hozzászólásodat és eskü nem értem mi a problémád. A lojalitás szótól újra is bootoltam.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#106) Emre87 válasza Parci (#103) üzenetére


Emre87
friss újonc

Természetesen nem az irás minöségével volt problámémám hanem a mondanivalojával esetünkben a nem mondanivalojával. Nyilván aki elolvas egy tesztet(tisztelet a kivételnek) valoszínüleg azért teszi hogy az általad írt gigászi kockázatott csökkentse, mert valakinek igen is elég problémás előteremteni azt az összeget. Természetesen továbra is követem az oldalt nagyon kedvelem, lehetséges hogy csak a cím miatt kezelem ezt ilyen mélyen.

üdv

(#107) #20411392 válasza Emre87 (#101) üzenetére


#20411392
törölt tag

Ugyan nem terveztem hozzászólni a teszthez, de ha már te is megtetted és kelted itt a negatív hangvételt, akkor nem maradhatok csöndben a pozitív véleményemmel.

Kedves cikkíró, nekem nagyon tetszett az írásod. A stílus tökéletes. Sok ilyet szeretnék még olvasni, tehát csak így tovább. :) :R

(#108) b.


b.
félisten

Annyira tetszett a stílusa az írónak hogy kétszer olvastam el ezt a szösszenetet. Igazából kicsit kevés infó jött át a technikai megvalósításról ,magyarításról, grafikáról,de mivel mindenképpen ki akarom próbálni ,mert annyira megosztó játék, hogy én szeretnék magamnak véleményt mondani róla :D

szóval köszi, és várom a következő ilyen jó stílusban megfogalmazott tesztet, ahol reméljük kicsit egyértelműbb játékról olvashatunk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#109) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na akkor leírhatom már én is. Király teszt lett. :)

Live-Die-Respawn

(#110) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Jó teszt lett.
Nem is tudom hol írta valaki, de teljesen egyetértek: ha nem Kojima neve alatt futna, akkor a kutyát nem èrdekelnè ez a játèk. Igaz nem próbáltam, de pont elég volt belőle pár óra stream. Biztos más játszani (ha ezt a postás-szimulátort játèknak lehet nevezni), de valahogy nem mozgattak meg a látottak. Bár èn már a kezdetektől szkeptikus voltam e produktumot tekintve. Tènyleg igaz szerintem ebben az esetben: a kevesebb most több lett volna. Ha nem lenne így kinyitva a világ, lehet èlvezhetőbb lenne annak is,aki játèkèlmènyt akar. Talán úgy a sztori sem lenne olyan mocskosul vontatott.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#111) Parci válasza mcwolf79 (#110) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem játszottál vele, nem ismered, de "mocskosul vontatott a sztori". gratulálok. a játék pedig nem tudna nem kojima neve alatt futni, mert ahogy egy metal gear 1-2-3-at sem csinál meg más, ezt sem. az egész játék "kojima". akinek bejön a műfaj, szereti, akinek nem, nem, de azért a "nem ismerem, de szar" az pazar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#112) hajbel


hajbel
addikt

Szerintem a teszt nem lett jó, mert nagyon szeretem a játékot, de a teszt alapján bottal sem piszkálnám meg. Írásként, vagy élménybeszámolóként viszont nagyon jó. Valószínűleg, ha száraz tényekre hivatkozik, el sem olvasom. Az is igaz, hogy régen olvastam végig tesztet, viszont ez az iromány beszippantott. Érdekes párhuzam lehet, hogy aki tolerálja a művészi szabadságot és jelrendszert, amit Kojima használ, az valószínűleg a tesztet is értékelni fogja. Bár ez már nagyon személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#113) b. válasza hajbel (#112) üzenetére


b.
félisten

Nem lehet Kojimát szerintem máshogy megfogalmazni, mert nem lehet róla egyértelmű véleményt írni, ami mindenkinek megfelel. Illetve lehet de 10 emberből 3 egyetért 3 nem érti 3 pedig ellenzi egy pedig a fenti három kaszttal sem ért egyet. :DDD
Teljesen jó volt a cikk végén az előnyök és hátrányok leírása, hangosan felnevettem rajt, pontosan a fentebb leírt dolgok miatt.Pontosan ezt gondolom én is.
Egyébként Metal Gear különleges hangulata annak idején nagyon sok embernek nem jött át, csak ott volt még egy olyan tényező, hogy a játék megvalósításban akkori csúcsot képviselte és az ötletek amik előjöttek benne szintén egyedülállóak voltak azért sokan még ha csak " sima " akciójátékként,de végigtolták,( volt aki japán nyelven ( NTSC verzióba pedig semmit nem értett belőle) nem értve benne azt amit Kojima amúgy mellé tett.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#114) Šolaire válasza b. (#113) üzenetére


Šolaire
veterán

Metal Gear Solid ps1-en. Azt a hangulatot most se felejtettem el.

“Praise The Sun” \[T]/

(#115) Parci válasza Šolaire (#114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

(de szerintem a 3-as is nagyot ütött ps3-on, sőt, nekem egy picit még nagyobbat)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#116) Šolaire válasza Parci (#115) üzenetére


Šolaire
veterán

Az is jó volt. Hangulatuk ragadt meg nekem a legjobban. Ez a játék nekem való lesz. Szeretek bóklászni csavarogni. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#117) hombre[EU] válasza Parci (#115) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mgs4 visszatérés shadow mosesbe [link] ;)

Life, Uh, Finds A Way

(#118) Parci válasza hombre[EU] (#117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajj, ne is mondd! az mgs4 valahogy nem fogott meg annyira, akkor már azért elég sok ismétlődés volt a korábbi három rész után, de az a rész, az libabőr..!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#119) RudY válasza mcwolf79 (#110) üzenetére


RudY
addikt

Tehát marad a megosztottság felállása továbbra is. Más azt írta le, hogy nem is ismerte Kojimát (vagy nem játszott a régebbi játékaival), most viszont 40+ óra után sem unja. Ez az alkotás azért lett olyan, amilyen, mert Kojima fejében született meg már hosszú évekkel ezelőtt, ha már kevesebb vagy más lett volna, akkor eleve feladta volna az elveit, hogy inkább kommersz, átlagos és tömegigénynek legyen megfelelő. Vannak olyan alkotók és művészek, akik ezt megteszik, őket viszont már pont ezért nem becsülik annyira.
A Death Strandig-ről képtelenség kedvcsinálót írni, mert a millió apróság és részlet visszaadása szinte lehetetlen. A vontatottság pedig látszólagos, nincs olyan "fuvar", amikor nyugodtan és lazán lehetne közlekedni, akár gyalog, akár járművel. Minden ponton megjelenik a kihívás, amin sokan nem szeretnek agyalni (több ok miatt is), de ez is érthető, viszont rendszeresen ők azok, akik megpróbálnak meggyőzni másokat (vagy saját magukat), hogy ez alkotás márpedig nem jó, ezért nem jók a tesztek sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#120) oriic válasza Parci (#118) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sokan kiröhögnek engem emiatt, de imádom az MGS szériát, mégis a 4-et tartom talán a legjobbnak, utána meg a 2. részt. :B

SPOILER

[link]

/SPOILER

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#121) DiamondBack válasza RudY (#119) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Én végignéztem ahogy a thevr streamelte, a futárkodós szívásba néha belepörgetve, csak a storyra koncetrálva, és még így is nagy élmény volt, ennél a játéknál csak a történet a lényeg az meg lenyűgözött. Továbbiakban megvenni már feleslegesnek érzem :)

(#122) Parci válasza oriic (#120) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 4 leginkább egy szintézise az első 3 résznek, önmagában tényleg nagyon rendben van. de engem zavartak a boss-ok, amik szerintem sokkal súlytalanabb személyek, mint az előző részekben. meg hát az egész metal gear, mint kütyü, mint piacosított háború, szóval az egész mondanivalója azért negyedszerre már nem volt újszerű. de ha önmagában nézem, lehet, hogy én is elölre tenném, nemtom. a 3 hangulatát nekem semmi nem adja vissza, az ott akkorát ütött, hogy hú. de az is benne van, hogy én a 2-vel kezdtem, az 1-et utólag pótoltam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#123) Parci válasza DiamondBack (#121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egyébként az mgs-ekkel is így volt, ha valaki mellett végignézted, már megvolt az élmény és pusztán a lövöldözős részeket nem feltétlenül érte meg újrajátszani. de szerintem egy játéknál ez nagyon oké is így, nem mindenki akar ügyességi játékokkal bohóckodni, van, akinek kell komoly sztori, karakterek. akinek meg nem, ott a god of war meg mittoménmi, lehet ugribugrizni.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#124) #72042496 válasza Parci (#111) üzenetére


#72042496
törölt tag

Te pedig szemlátomást a God of Wart nem ismered, de azért "ugribugri". :DDD
(Konkrétan nem lehet benne ugrani.)

[ Szerkesztve ]

(#125) Parci válasza #72042496 (#124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, cseréld ki vmi más ügyességi játékra, szerintem érthető, amit írtam (amúgy az első két résszel játszottam, de nem hagyott mély nyomot bennem, azon túl, hogy marha látványos volt, és néhol még ötletes is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#126) Wesder válasza #72042496 (#124) üzenetére


Wesder
félisten

Csak az előző 6 részben lehetett ugrani, a 7.-ben kivették. ( :

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#127) hajbel válasza Parci (#125) üzenetére


hajbel
addikt

Jó történet és fejtörő van a god of warban, nem ügyességi játék.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#128) Parci válasza hajbel (#127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ügyességi játék? attól még, hogy fejtörő IS van benne, eléggé nyomkodni kell a gombokat. de mindegy, szakadjatok már le róla, keressetek egy másik példát, helyettesítsétek be és úgy olvassátok a mondanivalómat. nem a god of warról akartam írni, akkor rossz ellenpélda volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#129) Wesder válasza Parci (#128) üzenetére


Wesder
félisten

Az a baj hogy ha azt írod hogy God of War mindenkinek a 7. rész jut az eszébe, ami semmiben sem hasonlít az előző 6 részhez, csak annyiban hogy Kratos a főszereplő.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130) Parci válasza Wesder (#129) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én az 1-2-vel játszottam anno. de hát nem játszom ügyességi játékokkal :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Nagyon tetszett a teszt, remek írás! Egyet ugyan nem értünk, szerintem fantasztikus játék de való igaz, hogy nem mindenkinek. Mindenképpen érdemes kipróbálni.

(#132) #72042496 válasza Wesder (#126) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az első hat részt manapság tökéletesen irrelevánsnak tartom. Ezer évesek már. A 3. rész remastert leszámítva el se indulnak egy PS4-en.

[ Szerkesztve ]

(#133) Wesder válasza #72042496 (#132) üzenetére


Wesder
félisten

Dehogynem. (PSNow)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#134) Parci válasza #72042496 (#132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tök mindegy, hogy mit tartasz irrelevánsnak, a példám ezexerint még rossz sem volt, csak nem írtam oda, hogy melyik részre gondoltam (de a lényeg nem a gow, a példa is irreleváns).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#135) hombre[EU] válasza Parci (#134) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Írd már oda,hogy TombRaider...és mind megnyugszik :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#136) Parci válasza hombre[EU] (#135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a baj, hogy tényleg nem játszom egy ilyen játékkal sem, fogalmatlan vagyok. úgyhogy kösz a segítséget, túmréder! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#137) Samott válasza Emre87 (#101) üzenetére


Samott
addikt

"lojalitás" - na az kene meg, az isten mentsen meg minket a rajongok altal irt kritikaktol. Szerintem teljesen jo lett a bemutato.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#138) #11302912 válasza drotsztyuart (#52) üzenetére


#11302912
törölt tag

Te hany eves vagy, ha szabad kerdeznem? Mert akik a "volt egyszer egy vadnyugat" es hasonlo filmek idejeben mar kamaszok, vagy felnottek voltak, azok tudjak ertekelni azt ami nem porog mint a mergezett eger. Tobbek kozott ezert nem nezek semmilyen uj filmet. Mind ertelmetlen villodzas es semmi tartalom.

(#139) #11302912 válasza Deck (#54) üzenetére


#11302912
törölt tag

nameg 9,5 oras animacios filmet meg nem lattunk. Ebben a jatekban meg kb. annyi csak a cutscene. :P

(#140) #72042496 válasza #11302912 (#138) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pontosan! A 60 fölöttiek értik ezt, a sok nyikhaj meg nem. Nekünk ott van szerencsére a Nostalghia és Sátántangó, a véglényeknek pedig a Crank. (De természetesen itt nem a Crankre gondolok, csak a többi filmet nem ismerem.)

disclaimer: A Nostalghia és Sátántangó is király, a Crank pedig egy igazi bűnös élvezet. Csak a görbe tükörhöz kellettek.

[ Szerkesztve ]

(#141) Parci válasza #11302912 (#138) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy ez mennyire így van. persze akik "félúton vannak", azoknak meg mondjuk egy fellini már nagyon lassú, de mondjuk egy volt egyszer egy vadnyugat meg már jó :B

nem örülök, hogy így gyorsul a világ, mert a gyerekeimen látom, hogy mennyire más embereket csinál mindez :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#142) Cifu válasza #11302912 (#138) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yepp, mert például egy Aljas Nyolcas vagy Joker is csupa pörgés, igaz? :U

Az eröltetett önigazolástól még nem lesz igaz a hibás öntömjénezés ( bezzeg a mi időnkben ) és a fiatalabb generáció lenézése. Régen is voltak jó filmek, meg mostanában is vannak bőven....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#143) Parci válasza Cifu (#142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lenézni nem kell senkit, eleve általában igaz, hogy nem a világ volt jobb régen, hanem mi voltunk fiatalabbak. mindazonáltal az, hogy az ingerküszöb egyre magasabbra van srófolva és az infóáramlás, meg egyáltalán, bármi egyre gyorsabb, szerintem tény.

az aljas nyolcas meg szegény nem lassú, hanem csak.. unalmas. :) tegyük oda egy ponyvaregény vagy jackie brown vagy becstelen brigantik mellé, ha már tarantino.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#144) doooo válasza Cifu (#142) üzenetére


doooo
veterán

+1, nem akartam belekeveredni a dologba, de ugyanezt mondtam volna... Aki szerint most minden film, zene, stb, esztelenül pörgős, az nem ismer elég filmet, zenét, stb, vagy szimplán elzárkózik akarattal mindentől. Arról nem is beszélve, hogy régen is ugyanez volt a helyzet (mármint néhány évtizede is, de még jóval korábban is). Ugyanez. És az elszigetelődött, lemaradt generációk akkor is ugyanezt mondták. És ugyanennyire tévedtek.
Mindazonáltal az is igaz, hogy ettől függetlenül valóban pörgősebbé vált az emberi életvitel néhány aspektusa, ehhez viszont alkalmazkodni kell, és így tesz az emberiség, nem pedig feleslegesen filozofálni a múltról, és annak hamis emlékképeiről.

(#145) #11302912 válasza Cifu (#142) üzenetére


#11302912
törölt tag

az utobbi evtizedbol talan 2 olyan filmet emlitettel meg, ami teljesen jo. Es mint latjuk az sjw-k (azaz a fiatalok) le is savaztak oket rendesen sajnos. En nem azt mondtam, hogy manapsag egyaltalan nincs jo film. Azt irtam, hogy en nem nezek meg uj filmet. (de rendben, modositom. mert akad 1-2 evtizedente ami megerdemli a figyelmem) itt csak arrol van szo, hogy ez a jatek nem doom. Aki azt irja rola, hogy unalmas, az siman turelmetlen es nagyon rovid a figyelme. Az pedig nem igaz, hogy regen is ilyen porgos volt minden. elvetve volt par ilyen agyamant film, de tobbsegeben piszkos tizenketto, kelly hosei, halal 50 oraja, es hasonlo kaliber volt az atlag. Ma pedig konkretan 1 vagy lehet, hogy 2 teljes evtized alatt 2-3 hasonlo tempoju film van... De mondhatok PC jatekot is. EVE Online. kb. az egyetlen olyan jatek amelyikben meg szamit a megfontoltsag, es nem arrol szol, hogy hany skulot losz ki 1 tized masodperc alatt. (allitolag az elite and dangerous is tud ilyen lenni, nekem meg meg a subnautica is belefert.)

[ Szerkesztve ]

(#146) Cifu válasza #11302912 (#145) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem értek egyet, sok-sok példát lehet hozni. Pc játékoknál is csak a saját igényeidet nézed. Kerbal Space Program? Armed Assault 3? Hitman? Witcher 3? Stb......

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#147) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Death Stranding az én szememmel

Még mindig nem olvastam el ezt a tesztet. A visszhangját viszont hallottam már. Írtam én is a játékról.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#148) Parci válasza Cifu (#146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, szerencsére azért ma sem csak fps-eket és akciójátékokat csinálnak, valahogy megmaradtak az ilyen építkezősek is (pár), rpg is (pár). ezzel együtt összenézek egy skyrimet mondjuk egy eye of the beholder 1-gyel, és látványos, hogy mennyivel pörgősebb lett minden.

de jó filmek ma is készülnek, rosszak régen is készültek, szóval továbbra is áll: régen nem volt jobb minden, inkább csak fiatalabbak voltunk :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#149) #11302912 válasza Cifu (#146) üzenetére


#11302912
törölt tag

Witcher 3 kifejezetten jo jatek. Sokszor vegigvittem, sott meg az oreg anyam is aki aztan mar vegkepp nem mai csirke. De az azert jooooval porgosebb tobb akcioval mint a DS. Egyebkent meg egyertelmuen sajat tapasztalatbol irok es nem masebol.

(#150) shaddam


shaddam
aktív tag

Azt szeretem ebben a játékban hogy nem is akar mindenkinek tetszeni. Kodzsimának volt egy elképzelése és végigvitte. Jelenleg kölcsönadtam havernak, amint visszaadja esélyes hogy kiplatinázom. De előtte a hegyekben csinálok létrákkal egy sípályát :C

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.