Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Deck válasza arelim (#50) üzenetére


Deck
titán

"egy kojima produktumnál másodlagos, hogy lehet játszani vele. mondhatnánk úgy is, hogy bónusz."

Bónusz, hogy lehet játszani egy játékkal? Nevetséges..
Játékot csinált nem filmet! Akkor menjen filmet készíteni.. :U

PS5

(#52) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

No ti se fogtok tobbet ingyen jatekot kapni a sony-tol ezzel a 70-essel, az is sicher.
De igy is bokezuek voltatok.
50 az a 70 inkabb.
Ha ne kojima lenne ez kapott volna lehet meg 50-et sem.

#50
Azt sem tud.
Borzadaj, hogy milyen bo lere ereszti a dolgokat, vontatottak a cutscenek.
Ez az elso amit meg kell tanulni hogy hogy lehet elmeselni valamit elvezhetoen minel rovidebben, hogy ne vagja fel az ereit a nezo.
Bugyutak es borzaszto sokszor a kamera kezeles is.

[ Szerkesztve ]

(#53) Cifu válasza arelim (#50) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kodzsima e téren érdekes, az MGS: TPP esetében nekem a videók nagy része pont, hogy nem volt ínyemre. A játék maga igen.
Paradox módon az MGS: GZ (hiába egy rövid prequel) mind játékként, mind a videók terén nagyon tetszett.
A korábbi játékainál pedig ingadozott. Az MGS4 pont azért nem tetszett annyira, mert nagyon ráfeküdt a videókra, és már-már interaktív film volt inkább, nem pedig játék. Az MGS2 viszont inkább játék volt (a maga idejében egész jó), amiben voltak videó (meg audio) részek, amik a történethez tartoztak.

Ha csak a videókért érdemes a játékot megnézni, az régen rossz, mert akkor a Youtube-ra feltöltött videókat megnézni az ember, és kész. Szóval én sem gondolom, hogy egy játéknál jó ómen, hogy másodlagos, hogy játszani lehet vele... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) Deck válasza Cifu (#53) üzenetére


Deck
titán

Ha nem "játékot" csinál hanem animációs filmet akkor nem tudják 60€ áron adni.

PS5

(#55) sp8787 válasza felixo (#45) üzenetére


sp8787
addikt

Ebbol az irasbol valoban nem derul ki ez, es ami meg ennel is durvabb az sem ,hogy egyaltalan barmi massal jatszott e valaha.

A GP reszerol egyebkent sztem ez sima trollkodas ,hogy egy ilyen "hordereju" jateknal kiadnak egy teszt-et vkinek aki nem is irt meg ilyet.

Nem inkabb vmi Super Mario-val kellett volna ezt kezdeni?

(#56) Deck válasza sp8787 (#55) üzenetére


Deck
titán

A Super Mario legalább játék..

Ha nem tetszik a teszt akkor lássuk a tied :C

[ Szerkesztve ]

PS5

(#57) Dvix válasza Deck (#56) üzenetére


Dvix
senior tag

+1 :K :B

(#58) sp8787 válasza Deck (#56) üzenetére


sp8787
addikt

Nem gondoltam ,hogy ez az "idiota" ;] kozhelyet el fogod sutni.

EDIT
Na de azert csak a TE kedvedert gyorsan osszedobok egy hasonlot.

Tessek

Szovicc.Semmi.Semmi.Semittmondo Latin villongas.
Semmi.Semmi.bena szovicc.Megint latin.Bena szovicc.Szuksegtelen idegen szavak. Semmi.
Semmi.Semmi.

+ 1. dolog
+ 2. dolog

- 1. dolog
- 2. dolog

DONE

[ Szerkesztve ]

(#59) Deck válasza sp8787 (#58) üzenetére


Deck
titán

Rosszul gondoltad.. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#60) oriic válasza sp8787 (#55) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja hat szerintem meg PlayStationje sincs. ;]

Live-Die-Respawn

(#61) sp8787 válasza oriic (#60) üzenetére


sp8787
addikt

1000%

Abban meg teljesen biztos vagyok ,hogy te is csak ugy irkalsz be a Ds forumba kozben meg a Destiny-t nyomod box-on. ;]

(#62) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Miért "koszoljuk" össze a topikot? Pedig olyan szépen alakult :)

Mindenki észrevette saját magán,hogy mikor fordult át az az önzetlen segítség elismerés/lájkvadászatba? :)

Apropó önigazolás, szerintetek szükséges a mentális egészség fenntartása szempontjából vagy megoldható a kognitív disszonancia "belsō-kezelése" e nélkül is? Tegyük a kezünket a szívünkre...egyszerūbb megoldás,mint a hozzáállásunk megváltoztatása

Life, Uh, Finds A Way

(#63) RudY válasza Cifu (#49) üzenetére


RudY
addikt

Nem emlékszem már, hogy mikor jelent meg az első ilyen jellegű lap, de arra igen, hogy a Commodore-ok fénykorában leginkább a pecsában és a piacokon ment jórészt a kazik és az 5,25" floppy-k beszerzése és az infócserék, tippek stb. Tehát ezt a tempót - érthető módon - lényegesen nehezebben tudta követni a sajtó, erre gondoltam a spoieleres, végigjátszós témával kapcsolatban. Az egyszeri ember valóban a sajtóból tájékozódott és utána keresett beszerzési forrást, de még a CD-s korszakban is inkább az volt a jellemző, hogy egy igen széles rétegnek már rég megvolt a játéka, mire az sajtóba került és tippeket kapott hozzá.

A tesztelőknek egyértelműen már rég változtatniuk kellett volna, hiszen olyan sok és gyors a friss infó, hogy nem erre kellene összpontosítaniuk, hanem valóban a részletes és konkrét elemzésekre, amibe igenis bele kellene adniuk az egyéni stílusukat (már ha van), mert így lesz igazán élvezetes. Ebből sajnos döbbenetesen és meglepően kevés van, pedig volna rá igény. Ahogy a sztrímereknél se feltétlenül a tartalom az elsődleges követési szempont - bár nyilván fontos -, de az egyedi stílus is nagyon meghatározó.

A konkrét téma még a tapasztaltabbaknak is nagy falat, nagyon összetett a játék, és ha valóban ki akar térni az illető mindenre, akkor neki kell feküdni és bele kell ölni nagyon sok órát. Alapjaiban a ráfordított idő mennyisége mégsem garancia, ha ő maga játék közben nem mélyül el a részletekben, hiszen e nélkül nem is tudja visszaadni.
Volt olyan iromány is (mint pl. ez), amiben egyetlen szó sem esik a közösségi kapcsolatokról, holott szerves része a játéknak!
Kicsit sem irigylem azokat, akiknek erről KELL írnia, piszok nehéz hitelesen visszaadni a teljes egészét.

Mindezt mondom úgy, hogy 39 óra után gyakorlatilag még mindig a kezdő területen vagyok, 4-5 helyszínt érintve. 837 rakomány lett leszállítva (vagy közvetítéssel célba juttatva), ami összességében 10,18 tonna...miközben egy percig sem untam magam, mert nincs üresjárat, zajlanak az építkezések és valójában még mindig csak ismerkedem és gyakorlok a további nehézségekre. Tehát ezek után én is képtelen lennék átadni még bármit is, legfeljebb csak a mások által olvasottakhoz igazodva egy általános ismertetőt, mert piszok sok van benne. Ha pedig mégis kellene tenni, akkor én is inkább egy leegyszerűsített sablont választanék, de részletes ismertetőt semmiképp. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) bLaCkDoGoNe válasza sp8787 (#58) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Te mitől vagy ilyen butthurt?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Cikket nem olvasván , csak saját tapasztal után mondanék pár szót a játékról. Day 1 óta megvan , előtte való este rendeltem meg mondván egye fene meglássuk milyen lesz , mivel nagyon nem követtem híreket és egyéb cikkeket róla azon kivül hogy Kojima készíti jóformán nem tudtam semmitsem a traileren kivül. Számomra pozítiv élmény és remek kikapcsolódás , közel 71 órám van eddig benne és egyedül egy db cutscene volt ami egyszerűen fos volt elnézést , minden más teljesen megfelelő volt számomra. A játék maga egy kicsit más megközelitésbe próbál egy világvége eseményt bemutatni mégha nemis annyira eredeti vagy világmegváltó, mégse éreztem azt egy percig se mint ahogy korábban valaki említette hogy ego booster ? Szerintem egy jó, élvezhető , és kicsit egyedi játék lett rengeteg Lore és felfedezhető terülletel, smooth gameplay , gyönyörű tájjal , zenével(!) és hangulattal. Sajnálom hogy mások ezt nem tudják átérezni vagy nekik csalódás , vagy egyszerűen szar , remélem idővel mégis adnak egy esélyt neki és élvezni fogják az egész utazást amin végig viszi őket a játék :) :R

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#66) Deck válasza sp8787 (#58) üzenetére


Deck
titán

Szerintem ma már többet ne igyál.. :N

PS5

(#67) sp8787 válasza bLaCkDoGoNe (#64) üzenetére


sp8787
addikt

Az lennek?
Lehet benne amugy vmi, vszinu a kor teszi vagy az a "szemet" Gearbox akik...... :K

Igerem nem "koszolom" tovabb a topic-ot.

@(#66) Deck
Thx Bro! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68) Wesder válasza sp8787 (#55) üzenetére


Wesder
félisten

Jàtszik, csak jàtéktesztet nem írt, ez volt az első, ràadàsul Kojima jàték. Így azért nem egyszerű.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#69) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanez a kritika ment anno kvázi minden metal gearnél is. hogy interaktív film, nem játék. aztán hatalmas élmény volt az összes. nem kell mindenből hardcore fps-t vagy ügyességi játékot csinálni.

alice cikke pedig kifejezetten ütős lett :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70) AliceWake válasza Wesder (#68) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Szakmai önéletrajzi adatok honnan kerültek elő :F
Kicsit pontosítani kéne, ha már :U

Non omnis moriar.

(#71) Wesder válasza AliceWake (#70) üzenetére


Wesder
félisten

Vàlaszoltam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#72) AliceWake válasza Wesder (#71) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én látom :) de talán közérdeklődésre számot tartó információ lenne, ha már ilyen kurrens téma hot topic:))

Non omnis moriar.

(#73) atike


atike
nagyúr

Érdekes lett... Kár, hogy csak képek vannak a cikkben - jó lett volna pár játékmenet videó is...

(#74) Geller72 válasza atike (#73) üzenetére


Geller72
veterán

Rogyásig van a yt vidivel, magyarral is. ;).

(#75) Dvix válasza Deck (#66) üzenetére


Dvix
senior tag

Vicces h ezt úgy mondja, hogy a PSN ID-d ott világít :C ;]

(#76) tarBubbles


tarBubbles
tag

Miközben játszottam a játékkal végig arra gondoltam, ez egy nagyon erős 8/10. Majd befejeztem, aludtam rá egyet és azt kell mondanom ez bizony nekem 10/10. Spoilerek nélkül elég nehéz beszélni a játékról, elmagyarázni, hogy miért. Ez egy igazi hullámvasút, tényleg sok érzelem végigment rajtam amíg a végére jutottam és tényleg egy egyedi élmény volt ez a kaland.

(#77) szparista1 válasza Krissz1983 (#24) üzenetére


szparista1
csendes tag

teljesen igazad van, aki esélyt se ad neki és úgy húzza le az magára vessen..... kihagyja az év játékát :P

(#78) hombre[EU] válasza sp8787 (#67) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Inkább gyere DeathStrandingezni... néha le kell cserélni a botot kötélre ;)

Life, Uh, Finds A Way

(#79) szparista1 válasza felixo (#43) üzenetére


szparista1
csendes tag

A tesztíró elfogultsága érződik alapból az írásán... és szerintem ha pár órát játszott vele sokat mondtam..... 40 óra után kezd igazából beindulni és olyan fordulatok vannak benne hogy eldobom az agyam :O :O :)) semmihez nem hasonlítható ...)))))) :) :) :) :) :)

(#80) Wesder válasza szparista1 (#79) üzenetére


Wesder
félisten

Inkàbb menjél vissza jàtszani, mindenkinek jobb lesz îgy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#81) S e t h válasza szparista1 (#79) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az hogy te elfogult vagy az látszik, de a teszt írója mi iránt elfogult?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#82) szparista1 válasza S e t h (#81) üzenetére


szparista1
csendes tag

Én a játék megjelenése napján láttam meg a játékot és Kodzsimáról semmit se hallottam addig. Régen 10 éve cod2-vel és silkroaddal játszottam sokat. Azóta munka mellet nem nagyon volt játék amit ha kipróbáltam lekötött volna. Így teljesen random estem neki a játéknak minden előítélet vagy elfogultság vagy elvárás nélkül. Még cikkeket se olvadtam róla. De aki végigjátssza és utána is azt mondja hogy "FedEx szimulátor" az véleményem szerint nem játszott vele rendesen és max első mapig jutott..... PV meg öszvér szintig, vagy nem hardcore nehézségi szintet választott.... vagy nem értem igazából. Én azt éreztem a cikkben, hogy elfogult és semmitmondó tartalommal rendelkező inkább lehúzós kategória..... kb leírta az első 1-2 óta történéseit és ennyi,ez van.... Illetve a pozitívum nem egyenlő negatívummal..... De én írhatok elfogultan, mert én csak egy kommentelő vagyok, de a cikkíró nem....... Spojlermentes akarok maradni ezért nem írok semmi fixet, de bevallom engem magába szippantott, a 4. és 7. rész személyes kedvencem :P

[ Szerkesztve ]

(#83) Cifu válasza szparista1 (#82) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ostobaságokat tudsz leírni nagy mellénnyel, ráadásul tudatlanul.

Csak hogy értsd, miért néz mindenki hülyének: A Fedex szimulátor kijelentés még a trailerek korszakából származik a rajongóktól, arra utalás. Ha elolvastad volna értően a cikket, és sikerült volna értelmezned az adott mondatot, akkor ennek egyértelműnek kellene lennie. Ha barlangban laksz, és neked ez újdonság, az aligha a cikkíró hibája.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) Kisszidi válasza Silenzio (#7) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Van aki szerint a játékok eleve a plebsnek kellenek. Ez is relatív mint sokminden más.

(#85) szparista1 válasza Cifu (#83) üzenetére


szparista1
csendes tag

cikkben alkalmazza és átveszi.... :) nincs miről beszélni
Különböző szövegkörnyezetben más-más jelentéssel bírhat.
Ezzel arra célzok, hogy te is megértsd :), hogy én(hangsúlyozom)saját véleményem alapján nem egy keserves és kilátástalan menetelés :) ennyi

(#86) BabMester


BabMester
senior tag

Ahogy én látom azért van megosztottság a játék körül, mert van egy nagyon jó story és egy nagyon rossz repetitiv gameplay.
Teljesen legit, hogy valakinek betalált a történet ezért le se sz*rja a közte lévő "pihit" és van aki játszani szeretne, az ő csalódottságát is megértem, mert játéknak unalmas.

Összeségében nem szabadna a tesztelőknek is csak egy oldalról nézni, meg hozzáadni a Kojima faktort pontozáskor, így születhetne egy teljesen korrekt 7-8/10-es pontszám. Mert ez a játék ennyi, egy korrekt iparosmunka, a tökéletességtől messze áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#87) Parci válasza BabMester (#86) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem. hanem nem mindenki ugyanazt várja gameplay címen, csak ezt valamiért a mainstreamhez szokott gyerekek képtelenek elfogadni. nekem a metal gear 1-2-3(-4)-nél semmi hiányérzetem nem volt, szerettem a gameplay-t is. hát micsoda meccs volt a The End boss fight például. itt is erre számítok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88) hombre[EU] válasza BabMester (#86) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Kinek mi az unalmas...engem a hányinger kerülget az fps lövöldéktōl. 20év alatt,ha nem játszottam ezer játékkal amiben lövöldözni kellett akkor megeszem a kalapom :D de story-based openworld játékban online ismeretlenekkel nem alakítottam a világot, pl. nem húztunk aszfaltot,nem építettünk hidakat ésatöbbi
Nem lennék meglepve,ha a nextgenben ez (is) alap lenne az ow játékokban. Lehet,hogy volt elōtte,de nem így és ilyen szinten
A tévedés jogát fenntartom :)

Life, Uh, Finds A Way

(#89) Chalez válasza BabMester (#86) üzenetére


Chalez
őstag

A nagyon rossz repetitív gameplay azért kissé költői túlzás... Imádok vele játszani, és mindig tud valami újat mutatni, ahogy haladok előre a történetben

(#90) janos68 válasza BabMester (#86) üzenetére


janos68
aktív tag

Rengeteg ember szerint meg tíz pontos, és nekik ez a játék ennyit ér. Legalább annyian vannak, akik szerint meg nem ér egy pontnál többet. ez a hulladék. Vajon mi lehet az igazság? Roppant kíváncsi vagyok, hogy kinek a véleménye alapján alakítsam ki a sajátomat.

(#91) CsiguszMaxim válasza janos68 (#90) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Van aki számára egy tál jól elkészített rakottkrumpli a legfinomabb ételek egyike, míg mások rá se bírnak nézni. Hogy kinek a véleménye alapján alakítsd ki tiédet? Attól függ ki más szeretnél lenni saját magad helyett. Egyébként pedig tapasztalj, azzal többre mész.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#92) janos68 válasza CsiguszMaxim (#91) üzenetére


janos68
aktív tag

Ezekszerint rosszul fogalmaztam, mert nem ment át az irónia.

(#93) RudY válasza janos68 (#92) üzenetére


RudY
addikt

A mondatok szerkezetével nincs gond, de legalább egy ilyen már jelzésértékű a végén: :DDD

(#94) CsiguszMaxim válasza janos68 (#92) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Mea Culpa. Ámbár hangsúly és emotikonok hiányában nagyon nehéz a monitor nélkül megítélni, mikor ki beszél komolyan és mikor ironizál. Rengetegen vannak, akik halál komolyan irják le azt amit te.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#95) Deck válasza CsiguszMaxim (#94) üzenetére


Deck
titán

Ezért, vannak az emotikonok. :D

PS5

(#96) janos68 válasza CsiguszMaxim (#94) üzenetére


janos68
aktív tag

Jó, de azzal túl egyértelmű lett volna, így meg legalább volt esély erre is, arra is. :)

(#97) RudY válasza janos68 (#96) üzenetére


RudY
addikt

Szóval 5 perc hírnévre utaztál...ravasz vagy. ;] :P

(#98) Elf


Elf
aktív tag

A sztori (már amennyit a trailer meg pár gameplay videóba való pöckölgetés után tudni lehet róla) érdekes, érdekel. A hegyeken baktatás, meg a "harcrendszer" nem különösebben.
De sztori miatt érdekes lehet lenyomni.
Attól aki játszott már vele pár tucat órát:
A sztori mennyire lineáris?
A történések sorrendje variálódik csak a döntéseink nyomán vagy több megoldás is van, több szál van kidolgozva?
Később is baktatni kell vagy más tevékenység is képbe jön?

(#99) RudY válasza Elf (#98) üzenetére


RudY
addikt

Inkább nézz be ide, ha gondolod, elég sok infó és tapasztalat összegyűlt már (spoiler nélkül): Death Stranding (PS4) Ha csak az utóbbi pár nap hozzászólásait átpörgeted, több infót tudsz gyűjteni, mint bármelyik tesztből. Piszok sok a részlet és jóval összetettebb, mint amilyennek látszik. A sztori lineáris, nincs több szál, a baktatás helyett a szállításokon és a kapcsolatokon van inkább a hangsúly, tehát az egész hálózat kialakításán, helyreállításán és működtetésén.

[ Szerkesztve ]

(#100) tescodr


tescodr
tag

Jó lett a kritika,én el fogadom hogy megosztó lett kojima jatekai mindig ilyenek voltak. Mgs2-t imádtam de az összes többit eluntam. Pont ezért is nem is foglalkoztatott a Death Stranding eddig. Aztán a Vr-os sracok csináltak végigjátszást belőle, gondoltam bele kukkantok meg is milyen ez az izé. Nos 8db 45perces videót néztem meg és folyamatosan bizsergető érzésem volt,és csak tátott szájjal néztem és azon gondolkodtam hogy ez nekem Kell! Ps2 éra óta nem volt konzolom, kedden megyek a frissen berendelt ps4-ért hogy végre én is játszhassak ezzel a remek játékkal, és persze a többi fantasztikus exkluzívval. Engem ennyire megfogott, azóta hianyerzetem van mert le alltam a videókkal a spoilerek miatt. Bocsi a wall of text-ert de belőlem elő hozta újra a kisgyereket igy 32 éves koromban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.