Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Šolaire válasza #11302912 (#145) üzenetére


Šolaire
veterán

Azért van még pár játék ahol a megfontoltság kifizetődő. Én is jobban szeretem az olyan játékokat ahol lehet taktikázni, csavarogni.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#152) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jó ez a kritika... ja nem... Ezt a pontozást meg el kellene engedni, mert ha ez 70 pont, akkor egy rakás közelébe nem érő 80 pontos játékot lehetne felsorolni. Persze érteni kell a játékot, akkor egyből más lesz a helyzet, de ezt mondta Kojima is.

Kerestem rá a megfelelő kifejezést, de nem jutott eszembe más, mint hogy mély érzelmi intelligencia és megfelelő befogadó képesség mellett ez a játék baromira ütős. Aki nem képes úgy hozzáállni (értsd megpróbálni beleélni magadat és elgondolkozni rajta), hogy ez nem egy Super Mario történetű játék, az persze, hogy csalódott.

Kit érdekel, hogy sokat kell mászkálni, a sztori a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#153) Wesder válasza ForRedGlory (#152) üzenetére


Wesder
félisten

Van baj...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#154) ForRedGlory válasza Wesder (#153) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jaja, van baj. Gondoltam vissza is keresem a véleményed a topicban, de mások fikázásán és az aktuális cikkíró/cikk védőszentjekén értelmeset nem láttam. Szóval ja, van baj... Legközelebb szorítkozz a témához és a kommentjeim elkerüléséhez, ha csak ennyire futja.

[ Szerkesztve ]

(#155) Create. válasza ForRedGlory (#154) üzenetére


Create.
addikt

Én csak végig néztem, a sztorija tényleg ott van, az nagyon jó, de mint játék szerintem egy kaki. Ha egy olyasmi rendszerű lenne, mint pl a detroit, akkor azt mondom ok (nem kell, hogy döntések legyenek benne, de játék mechanikailag jobban illett volna hozzá). Persze, akinek tetszik nincs azzal se semmi gond, de ez mint játék szerintem kevés. Mint játék szerintem még a 70pont is sok, mint interaktív film meg kevés a 70pont.

(#156) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Ilyeneket olvasok, hogy
"igen kérdéses, hogy mint játék, működik-e. De legalább egy kérdés, amire tudok válaszolna. Nem igazán. "
Meg "önmagában is kínkeserves feladat (pont, mint az első három fejezet)".

Érdekes, mert én remekül elszórakoztam az első 3 fejezettel. Inkább az lehet a probléma, hogy ez a játék nem való mindenkinek. Pl. aki nem akar egy részletesen kidolgozott hordár szimulátort (ahol nem estek túlzásba a szimuláció oldalán a játék rovására), az inkább kerülje el.

Itt egy másik vélemény:
Leírom az első órák tapasztalatait. Hátha jár erre olyan aki gondolkozik rajta megvegye-e? A tesztek, írások arról szólnak, hogy nagyon megosztó a játék nem mindenkinek jön majd be. Én egy kezdő PS4 játékos vagyok, tegnap csomagoltam ki a gépet tesztelésre, beállításokra. Engem ez a játék egyszerűen elvarázsolt! Tudom, tudom, hogy még xart sem láttam belőle, de az a játék, amely hajnali négyes kelés egész napos munka, majd 3 óra vezetés után úgy a gép elé tud ültetni hajnali egyig, hogy tudja at ember hogy még ma is meló van és ismét kelni kell.....na szóval az magáért beszél. És elhihetitek, hogy 46 évesen családdal, munkával két gyerekkel nem olyan könnyű egy játéknak ennyire ütősnek lenni nálam.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#157) Šolaire válasza VikMorroHun (#156) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi a leírást jó volt olvasni. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#158) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szeretném megkérdezni a szerzőt, hogy mi alapján írta meg ezt a tesztet, ha a PSN profilja alapján, még a Chapter 2-t sem fejezte be?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#159) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mélységesen felháborítónak tartom, hogy az olvasókat még annyival sem tisztelte meg a kedves író, hogy végigjátssza a címben szereplő játékot. És úgy írjon róla véleményt.
Még csak nem is az a baj, hogy véleménykülönbség van az itt leírtak, és az én véleményem között. Hanem az, hogy fals képet mutathat a játékról. Legalább vette volna a fáradtságot egy végigjátszásra. És nem is arról van szó, hogy elszenvedte magát a feléig mondjuk. Nem. A chapter 1 befejezése után íródott a cikk. Amit mi, akik végigjátszottuk, pontosan tudjuk, hogy 1-2 óra. Az alaphangon 30-35 órás végigjátszás helyett. Gondolom a történet is Youtube-on lett megnézve. Ha egyáltalán arra vette a fáradtságot. :((( :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#160) Lackooo84 válasza Parci (#115) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

PS2 lesz az. :D

The Truth is out there...

(#161) Parci válasza Lackooo84 (#160) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm, ennyire vén volnék? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#162) S e t h válasza .LnB (#159) üzenetére


S e t h
nagyúr

És ez mennyiben rontotta a te játékélményedet? Ő nem írhat véleményt akármilyen benyomás alapján, hanem végig kell „szenvednie” valamit, ami nem jön be neki?
Ez a „ hogy lehet véleménye, ha nem is játszotta végig” szinte az a kategória, hogy „csinálj jobbat ha tudsz”.

Lassan az ember nem léphet be egy topikba sem anélkül, hogy ne lenne megsértődve pár ember az érzéseiben, mert a kedvence iránt más nem úgy érez ahogyan ő.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#163) -FreaK- válasza S e t h (#162) üzenetére


-FreaK-
veterán

Miért, azt írta, hogy rontotta?
"Ő nem írhat véleményt akármilyen benyomás alapján, hanem végig kell „szenvednie” valamit, ami nem jön be neki?"
Újságíróként, tesztet, értékeléssel? Nem, nem írhat.. Blogbejegyzést, véleményt persze, de ez nem az volt.

[hülyeautóshasonlatincomming]
Egy autós újságíró szerinted írhat úgy tesztet és értékelést egy autóról, hogy csak egy autó kiállításon ült benne?

Valamint ha ő úgy érzi, hogy őt ez felháborítja, akkor ő ezt nem írhatja le? Tehát a véleményt leírhatják, de ellenvéleményt ne írjanak róla?

(#164) VikMorroHun válasza S e t h (#162) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Semmi gond, csak akkor írja oda a cikk elejére, hogy ez a "játékteszt" az első fejezet alapján készült.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#165) balazs025 válasza S e t h (#162) üzenetére


balazs025
senior tag

Véleményt lehet, tesztet már nem. Da ha még is rákényszerülne, akkor is fel kéne tüntetni, hogy nem játszotta végig indoklással.

(#166) Deck


Deck
titán

Csak a kommenteket jöttem olvasni. :)) ;]

PS5

(#167) AliceWake válasza .LnB (#158) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem a saját profilommal játszottam tovább.

Mélységesen felháborít a vádaskodás, nem véletlenül nem méltattam válaszra sem, de ha már privátban óhajtottad, parancsolj.

Non omnis moriar.

(#168) Deck válasza AliceWake (#167) üzenetére


Deck
titán

"Nem a saját profilommal játszottam tovább"

Pont ezt írtam .LnB-nek a PS4 topikba :R

PS5

(#169) Agostino válasza AliceWake (#167) üzenetére


Agostino
addikt

Nem a saját profilommal játszottam tovább.

mi történt?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#170) .LnB válasza AliceWake (#167) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rendben, az ártatlanság vélelme mindenkinek kijár.

-Az írásból úgy is mindenki maga le tudja szűrni, hogy mi az igazság. Aki végigjátszotta a játékot.
-A képek is árulkodóak, pontosan a Chapter 2 előtti az összes.
-Konkrét bizonyíték viszont nincs az állításom cáfolására.

Részemről ennyi. Köszönöm a válasz.
Ui: Hopp, hirtelen már nem publikus az a profil.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#171) AliceWake válasza .LnB (#170) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

A Sony-val aláírt (szinte félelmetesen részletezett) titoktartási egyezmény szerint nem osztottam meg sem képanyagot, sem történetelemet az első három fejezet utáni eseményekről. Az elejét leszámítva nem is csináltam screenshotot. Mert minek.

Ez a boszorkányüldözés kezd állati unalmas lenni :U

Non omnis moriar.

(#172) 30z.Samu válasza AliceWake (#171) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csak kíváncsiságból kérdezem. A Chapter 3-mas titoktartás nem csak a megjelenést követő hétfőig tartott? Stream-ereknél tudom, hogy volt ilyen, VR-ék már az első nap meg is szegték, mint a pinty.

Sic Parvis Magna

(#173) Wesder válasza AliceWake (#171) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, mintha lett volna ilyen kikötés, hogy ch3 utàni dolgokról nem szabad nagyon beszélni, de abból hogy írsz tesztet?

Sony-val amúgy is vigyàzni kell mert még akkor is bannoltatnak, ha hivatalos partner vagy, és mindent a szerződésben foglaltak szerint csinàltàl. :DDD

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#174) .LnB válasza Wesder (#173) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az embargó november 1.-jén lejárt. A cikk 12-én került ki. A cikk író 11-én délután ért el a Chapter 1 végére. Majd folytatta más profilon. Mindenki maga tegye össze a képet. Számításba véve egy végigjátszás átlagos idejét.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#175) Wesder válasza .LnB (#174) üzenetére


Wesder
félisten

Ja hogy az elsejéig tartott.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#176) AliceWake válasza .LnB (#174) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

A Sony külön kérte, hogy az embargó lejárta után se adjunk közre spoilert tartalmazó anyagot.

Mellesleg koncepciózusan nem mentem tovább, mert magam is úgy gondolom, hogy eveheti másoktól a saját élményt, ha idejekorán tud meg valamit.

Non omnis moriar.

(#177) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

cringe as fuck

Life, Uh, Finds A Way

(#178) Carlos Padre válasza Deck (#166) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Me too :DD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#179) Deck válasza Carlos Padre (#178) üzenetére


Deck
titán

;] :DDD

PS5

(#180) Lackooo84 válasza Parci (#161) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem vagyunk fiatalok. :D

The Truth is out there...

(#181) Parci válasza .LnB (#174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne haragudj, de menj már a... :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#182) Parci válasza .LnB (#159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legközelebb előbb kérdezel, tájékozódsz, aztán fogalmazol meg a másikra nézve totál dehonesztáló állításokat. érted, ha most én bedobnék ide rólad egy hasonló szintű valamit, "mélységesen fel lennél háborodva", hogy brutál módon személyeskedek és alázok. és igazad lenne.

nem kell rögtön megfejteni, rögtön a rosszindulatot, hanyagságot feltételezni, majd rögtön tényként tálalni, aztán utána ráadásul nekiállni szétcincálni és csakazértis jelleggel alázni, és ami a legrosszabb, legundorítóbb: sunyi módon sejtetni. politikusok csinálnak ilyet. :((( alicewake hardcore gamer, bakker, hidd csak el, hogy játszott eleget a játékkal.

igazából az ilyenért simán tiltanék szívem szerint, mert nem kritikát fogalmaztál meg, hanem közölted, hogy az oldal/tesztek/tesztíró egy hanyag szar. :((( :((( :(((

(félreértések elkerülése végett: nem témát vetettem most fel, hogy ezen aztán csámcsogjunk, te elmondtad sok kommentben, amit elmondtál, én visszautasítottam a vádakat a cég nevében hivatalosan, téma lezárva. nem beszélgetni akarok erről, hanem pontot tenni rá, úgy, hogy azért mi is megszólhatunk a védelmünkben. ha mégsem, ban lesz.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#183) sp8787 válasza Parci (#182) üzenetére


sp8787
addikt

Az 1-11-12-1 reszt is elolvastad?

(#184) Parci válasza sp8787 (#183) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg törölni fogok. én ilyen esetben nem megfejtek, sejtek, vádolok, hanem kérdezek. millió oka lehet egy-egy dolognak, és nem mindig az, amit az ember infó nélkül gyanít.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#185) .LnB válasza Parci (#182) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem kívánok semmi többet hozzáfűzni. Az íróval kapcsolatban. Én a (#170)-es kommentemmel lezártam itt a vele kapcsolatos témát. A többi beszélgetés privátban történt, történik. Ami privát, és ezt 100%-ig tiszteletben tartok.
Semmi sértőt nem fogalmaztam meg. A rendelkezésre álló információkból következtetést vontam le, amit leírtam, és kész.
Ha te ezt problémának, zavarónak véled, akkor tégy belátásod szerint, vállalom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#186) sp8787 válasza Parci (#184) üzenetére


sp8787
addikt

Ertelek, de te most tenyleg mire kovetkeztenel kivulallokent ebbol az 1-11-12-1 idovonalbol?

Komolyan erdekel.

(#187) S e t h válasza Parci (#184) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor mehetne másik topikban is(playstation 4), mert több fronton folyt a "küzdelem".

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

és hogy értsétek, hogy mi a baj azzal, amikor valaki csak úgy félvállról, odasejtetve korrupt teszteléssel, vagy totál hozzá nem értéssel vádol meg egy sajtóorgánumot: itt ez be lett dobva, és onnantól több user már azon lamentált, hogy ezen "tény" mentén minek lehetne nevezni az anyagot, mi fér bele és mi nem. többé már nem is volt kérdés, hogy mi történt, csak az, hogy a megtörténte után á vagy bé.

nagyon könnyű egy portál hitelét megkérdőjelezni és rontani. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#189) Parci válasza sp8787 (#186) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagyok kívülálló, tudom, hogy hogy készül egy teszt. hányszor megkaptuk már a ph-n, hogy direkt hagytuk ki az msi lapját stb. ezeknek mindig megvolt az oka, és sosem, egyszer sem az, amit a user azonnal feltételezett rólunk. de nézd meg, hogy a bedobott dátumozósdi ELŐTT már többen elkönyvelték, hogy tesztnek sem lett volna szabad hívni. így működik ez.

jóhiszeműen működünk, de mivel nagyok lettünk, már kézenfekvő korrupt, tehetségtelen szarnak látni minket. mindenki azt hisz, amit szeretne, de a vádaskodást sosem toleráltuk/-tam.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#190) Parci válasza S e t h (#187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szuper :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#191) .LnB válasza Parci (#189) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ne menjünk ennyire messzire. És kérlek ilyesmibe ne rángass még bele. Beszélhetünk privátba? Hogy ne mélyítsük itt ezt az egész dolgot még jobban?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#192) Parci válasza .LnB (#191) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legjobb lenne sehogy sem beszélni, de igen, ha muszáj, akkor privátban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#193) -FreaK- válasza Parci (#189) üzenetére


-FreaK-
veterán

Lehet még kérdezni a témában, vagy annyira sértő számotokra minden kapcsolódó kérdés is, hogy inkább ne is folytassuk?

(#194) hajbel válasza Parci (#189) üzenetére


hajbel
addikt

Így veszítenek el a nagy portálok rengeteg régi olvasót. Letiltják a különvéleményt, ezzel teret adva az összeesküvésnek. Szerintem a legjobb tisztázni a félreértéseket. Egyébként igen, ez ezzel jár, ilyen ez a popszakma. Ez olyan mintha egy sportoló azt mondaná, hogy csak akkor hajlandó nyilatkozni, ha nyert a csapata. Ilyen félreértések mindig is voltak és lesznek is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#195) AxBattler válasza hajbel (#194) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem a különvéleményt tiltják le, hanem a passzív-agresszív fikázást és rágalmazást. Van különbség.

Itt megírtam a véleményemet az egészről.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#196) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Ez a legjobb magyar nyelvű teszt, amit erről a játékról olvastam. Nem próbál belemagyarázni semmit, normális, érthető írás. Ha valaki nem ért egyet vele, az rendben van, de azt normális formában fejezzük ki, ha lehet. Ez is csak egy játék a sok közül.

A játéknak soha nincs vége.

(#197) Parci válasza hajbel (#194) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az összeesküvés-elmélet az, ami azonnal szárba szökken, és te már hiába védekezel, a "régi olvasó" elkönyveli, hogy szart sem érsz. épp ez a baj ezekkel, egy ilyen vád után már b.szhatod az ártatlanság vélelmét, főleg ha olyasmiről van szó, amit bizonyítani sem tudsz mondjuk.

a különvélemény az, hogy nem tetszett a cikk, mert hiányzott belőle a..., meg túl sokat foglalkozott azzal, hogy...

és mutasd már meg, hogy hol tiltogatunk ilyesmit... :((( megint egy állítás, puff, alapja semmi, nem tiltunk le semmit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#198) Parci válasza -FreaK- (#193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen témában? szakadjunk már le arról, hogy azt elemezgetjük, hogy alicewake hogyan játszik. a téma a death stranding és annyit kérdeztek róla, amennyit a szerver elbír. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#199) adalbert1


adalbert1
veterán

A Metal Gear vonalra reagálva:
Én ugyan csak az V. résszel játszottam, ahol a játékmenet kicsit ismétlődő lett, de ennek ellenére az átvezetőket nézve úgy éreztem, hogy ez már sokkal inkább egy művészeti alkotás, mint játék (pozitív értelemben értve).
Ezért vagyok kíváncsi a Death Strandingre is, látatlanban hasonlókat várok (direkt nem olvastam róla egy tesztet sem).

(#200) S e t h


S e t h
nagyúr

Végére érve a játéknak és ismét elolvasva a cikket azt kell mondanom, hogy nagyon összeszedett és lényegretörő, megismerhető belőle a látásmód ahogyan a szerző tekint a műre, egyfajta vélemény, ami segíthet másoknak a döntésben, hogy részesei akarnak-e lenni ennek a kalandnak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.