Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Dany007 válasza tkazmer (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Az átlagéletkort csak példának hoztam fel Talmi hozzászólására.
Nyilván konkrétan számolni vele nem lehet. Csupán iránymutató jelleggel bír.
Nagymamám születésekkor a várható átlagéletkor ~ 30-35 év volt. Ő most 82 éves.
De persze ettől függetlenül haltak már meg 40-50 évesen is sokan természetes okokból kifolyólag.

Azt tényleg majd csak 20-30, de inkább 40+ év múlva fogjuk megtudni, hogy ez a "modern" élet miképp hat majd az egészségünkre és a max. korunkra.
Tény, hogy nagymamám korában - amikor született - jóval kevesebb volt a vegyszeres, meg mindenféle plusz adalékanyagos étel, mint ma. Hús is csak egy héten egyszer volt, és a magas koleszterinszintet is kevesen ismerték. Kb ezred ennyi autó volt, mint ma és még sorolhatnám.
Tehát a fent felsorolt szempontok alapján ő sokkal tisztább, természetesebb környezetben nőhetett fel, mint mi vagy én.

Ezzel szemben áll, hogy abban az időben még nem szabályozták a gyárak kéményeinek füstjét, sem a házakét. Sokszor volt szmog a nagyvárosokban. Két nagy ismert szmogból fakadó katasztrófai volt akkoriban. Az egyik az USA-ban, a másik valamivel később a londoni. De ha mondjuk valaki falun nőtt fel, akkor ezek a problémák nem érintették.

"az igazi gond (lehet), az az, hogy "

Igen, én is ezt próbáltam kifejteni bővebben a hsz-ekben is és az írásban is. Sokak szerint ez viszont nem gond ... valamiért :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.