Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77) Crystalheart válasza Dany007 (#76) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Gagyitermelés mindig lesz (talán), de most még esély sincs ilyen hosszú életű és igényes cuccokat venni, még a leggazdagabbaknak sem. Egyszerűen tönkremegy minden, legföljebb pár évtized alatt. A ma készített sparheltek elrepednek egy emberöltő után, én meg még neobarokk lábú változatot használhatok, mert ez sosem megy tönkre, szerintem még kétszáz év múlva is szuperál majd.

Talán csak a kézműves termékek kivételek, hiszen azokat épp úgy készítik, mint régen. Egy jó fazekastermék csak akkor megy tönkre, ha leejtik, és a csipke is szinte örök. Te ezek nem technikai eszközök, mint a tejszeparátor vagy a vajköpülő.

Egyébként lassan eljutunk szerintem oda, hogy jól át kellene gondolni a piacgazdaság működését, mert egyszerűen nincs szükség annyi munkára, amennyit az emberek dolgoznak, legalábbis a fejlett világban már nincs. Időszerű volna, hogy a munkát arányosabban osszák el, és több szabadidő maradjon, hiszen gyakorlatilag a kukába termelünk csomó mindent. Az erőforrások is végesek és a pénz is az. Majd ha bolygókat kolonizálunk, akkor mehet a meló ezerrel, de amíg nem, szinte fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.