Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) Crystalheart válasza sutszi (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkortájt ez volt a helyzet. Játék terén ma sem sokkal jobb, a programozás egyéb szegmenseiben meg egy szem művészet nincs, számomra nem volt opció.

Egyébként elsősorban azért hagytam ott az egyetemet, hogy maradjon állami támogatásom a filmrendezői szakra, mert négyszer annyiba kerül félévente, mint a programozói. (Azóta sem vettek fel, de enélkül meg esélyem sem volna.) Ám a fenti cikkben vázolt helyzet is nagyot lökött rajta, meg hogy több fejlesztőt is ismertem, akik meséltek erről a kálváriáról, és ma már valahol külföldön dolgoznak, filmek effektjein, más játékokon. (Harmadsorban édesanyám egészségi állapota miatt szükségessé váltam itthon, a halasztásom meg épp ugrott a technikum miatt.) A magyar, és egyéb európai kis cégeket, pláne ha külföldi stúdiónak készítenek játékot - és egyre inkább ez az általános -, eléggé kiszipolyozzák, azért egyre több is az utólagos patch, nem férnek bele az időbe. Jah, a Blizzardnál jó lehet, ott nem kapkodnak. :)

(Ami az ötödévet illeti, valóban kb. egy semmi volt, az órák harmadában szerintem Strongholdoztunk, de én megpróbáltam kihasználni, és míg a többiek összeraktak egy-egy webshopot szakdolgozatnak, addig én egy iskolai órákon tanulásra és felmérő-írásra használható, adatbázis-normalizálást oktató és kézi adatbázis-tervező programot írtam, több tízezer sorral meg komplett UI-val, széleskörű beállítási lehetőségekkel. Untam a táblák papírra rajzolgatását. :D Azóta már asse tudom, hol van, talán töröltem is a többi programmal együtt.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.