Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A HTPC topikban szerintem minden kérdésedre megtalálod a választ :)
A Windows Media Center pedig a Windowson belül van,szóval kell egy Win 7,és azon belül van a program.

(#2) Móci


Móci
addikt

Mindenképpen valami matx lapot néznék, ha most akarnék én is építeni egy ilyen masinát.
AMD oldalon egy 785G + Athlon II kombó lenne talán a legjobb, Intel oldalon vagy valami 775 (relatív 'olcsó' használtan), vagy egy i3. Vga-ból van remek félmagas darab, ez az 5570. Nem annyira jólárasított, de szerintem újonnan ez való egy ilyen gépbe. Már ha nem elég az integrált graf.
Hangkártyából csak akkor érdemes jobbat venni, ha az analóg csatlakozóit használod. Ha a jelek digitálisan mennek ki az erősítőre hdmi-n, vagy optikai kimeneten keresztül, akkor tök mindegy, hogy mi szól. Ezért adtam el én is a Xonart, s használom az alaplapi csodát.
A ház. Vagy megveszed horror áron, vagy egy rossz cd/dvd/videó lejátszóból moddolsz egyet.
Ügyes kéz alatt az is tud szép lenni, s egy 8 centi magas házba bele lehet építeni egy rendes tápot is, ha jól emlékszem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) D1Rect válasza ^Clown (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt akartam javasolni.

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

ha van külön htpc ház, az jelentheti azt, hogy létezik külön profi htpc is? amit nem kell összerakogatni, stb, csak megveszi az ember, beköti és már megy is? mert egy ilyenre lehet, hogy én is beneveznék...
(a jelenlegi terv egy playon hd mini + egy d-link dns 323 (mivel van rajta nyomtató számára usb, és így egy füst alatt megoldódna a pc bekapcsolástól független hálózati nyomtatás is), de a playon hd mini helyett lehet, hogy jobb lenne valami okosabb, amivel lehetne netezni is)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Dany007 válasza Móci (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm az ötleteket! :)
A hangkártyát akkor el is vetem. Fölös plusz kiadásnak tűnik.
Azon már én is gondolkodtam, h barkácsoljak egyet. Végülis lehet kapni nagyon design-os kis előlapi paneleket, amit be lehetne építeni egy régebbi CD-s deck-be.

Amúgy direkt nem a HTPC topicba írtam. :U ahogy a sok szülinapos, meg őstag lettem féle is külön bejegyzést nyitogat :)

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

A WinFast PxDTV2300 H nem tud hardveres MPEG 2-t.

(#7) Dany007 válasza eziskamu (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Igazad van! :R
Időközben helyreigazítottak a TV tuner topicban. 3200H lesz a nyerő! :)
Csak ezt még előtte írtam, úgyhogy át is írom!

szerk.: módosítva

[ Szerkesztve ]

(#8) eziskamu válasza Dany007 (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát én a helyedben nem mondanék le a 2300-asról. 3200-asom van, de a szoftveres mpeg felvételnek jobb a minősége (icipici buzerálás után, de már anélkül is van különbség), a hardveres mosott.
Philips chippes tuner után zavró volt a 3200h fésűsödése, de a 2300-as NXP (Philips) csippes (mint a pctv stereo, de újabb tipus), és hasonlóan kevésbé zavaró ez a jelenség annál is.
Valamint 2-3 év múlva úgyis DVB-T lesz mindenütt, és én már 3 hónapja nem használom az analóg részét, mert "jó" itt a DVB-T vétel. Persze ha kell az analóg rész kevés macera mellett a windowsos MCE-vel, akkor nincs más választásod.
A legfőbb érv, a 3200h-hoz kész macera a megfelelő alaplap választása, pláne a microATX kategóriában, mert k. hosszú a kártya, és nem fér el pl a memóriáktól.
Amúgy nem rosz kártya egyik sem, mindezek ellenére, csak a 3200h-nál inkább a tudásra koncentráltak az analóg részénél, nem a minőségre.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dany007 válasza eziskamu (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt nem tudtam. Köszönöm!
Meggondolandó tényleg ezek után, hogy megéri-e a hardveres mgpeg.
Az alaplappal nem lesz gond, mivel az asztali gépem lesz beépítve :) És ha a 27centis 9800gtx elfér akkor az is elférne :)
De ezt még tényleg átgondolom, mert végülis annyira nem fontos az a hardveres kódolás hiszen ott lesz egy core 2 duo.

(#10) #65675776 válasza eziskamu (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint milyen fésűsödés? Hw encoderek csak és kizárólag interlaced tudnak felvenni, azt utólag kell progresszívvé alakítani. Ha nem kódolja át a felhasználó, akkor minden értelmes MPEG2 lejátszó tud deinterlace-t, szóval nem szabad, hogy zavaró legyen.

Az NXP meg van még hova fejlődjön, megvannak annak is a betegségei (pl a tipikusan csigalassúságú csatornaváltás, és szeretnek ferdén csíkozódni).

(#11) eziskamu válasza #65675776 (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem arról beszéltem. Ennyire nem ismersz még? Szoktam hülyeségeket írni de nem ennyire :)
A bal oldali kép az Lhsite.hu-ról
Főleg a nagy betűknél látszik. Engem ez az effekt mindennél jobban zavar, de ugye ez lehet csak személyes. Tudom a Philipseknél is van hasonló, de valahogy az kevésbé zavaró (számomra)

[ Szerkesztve ]

(#12) Dany007 válasza #65675776 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Én is az interlace-re gondoltam fésűsödés alatt. De azt 2 perc alatt lehet orvosolni virtualdubban.
Na de mostmár tényleg nemtudom melyik a jobb... Mind1, még van egy hónap kb. mire oda jutok, hogy új tunert vegyek...

(ha már itt vagy, akkor kérdezek egyet. Feltettem a Win7-et. Felraktam a winfast 2000xp expert w7-es drievert, és kép van, de hang nincs. Valamiért nem látja az integráltat. Viszont minden más alkalmazásban van hang... Driver hiba vagy op rendszeré lehet? =/ )

(#13) Tim82


Tim82
nagyúr

A Media Center lehet az operációs rendszer része (van pl Windows XP Media Center Edition, a Vista Home Premium/Ultimate-nek, illetve a Windows 7 megfelelő verzióinak szintén része), vagy lehet külön program: Meedio, MediaPortal, XBMC, iMedian (HD) stb.

Egyébként kiindulásként nézelődj itt. Persze, azóta sok víz lefolyt a Dunán, de hasonló kérdésre próbáltam összegyűjteni az addigi tudnivalókat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) bzoley válasza eziskamu (#11) üzenetére


bzoley
veterán

Engem is zavar, de sokan észre sem veszik, vagy semmi bajuk vele. Emellett nem mindenhol látszik annyira.

A dvb-t-s résszel nem értek egyet. Nem fog kiváltani semmit, nem fog miatta megszűnni semmi, tehát nem is indok semmire. Kivétel a mostani három analóg adó, úgyhogy csak azok számára lehet érdekes, akik csak ezt tudják nézni.

Tim82:
Ezek nagy része nem, vagy nem megfelelően kezeli a tunereket, vagy egyetem kell a beállításukhoz.

[ Szerkesztve ]

(#15) eziskamu válasza bzoley (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

Na igen, mindig elfelejtem, hogy az ország tövbbi része kábeltv-t (vagy tányérosat) használ :) Csak mi nem költünk rá :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Tim82 válasza bzoley (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tuner-témához nem tudok mit szólni, nem értek hozzá igazán, csak úgy általában válaszoltam a kifejezetten HTPC-témára.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) bzoley válasza eziskamu (#15) üzenetére


bzoley
veterán

Sokáig én is antennáztam, biztos vannak mások is, akik nem költenek ilyesmire, de azért nem árt tudni, hogy a világot nem fogja megváltoztatni :)

Tim82:
A témában említésre kerül tuner használata is. Anno rászántam pár napot, és jó néhány a PH! topicjaiban el sem hangzott frontendet is végignyálaztam, az elhangzottakkal együtt, de nem találtam olyat, amivel érdemes lenne görcsölni. Vagy túl buta, vagy túl bonyolult, vagy túl bug-os. XBMC talán még tetszene is, de pont az amelyik egyáltalán nem támogatja a tévézést. Úgy általában nem, vagy csak mellékesen foglalkoznak ezzel a funkcióval, a legtöbb felhasználót sem érdekli.

(#18) Tim82 válasza bzoley (#17) üzenetére


Tim82
nagyúr

Értem. Akkor pontosan idézem azt a szövegrészt, amire reagáltam, mert így lesz egyértelmű:

Tehát úgy kell elképzelni, hogy teszek a HTPC-re egy alap windowst, majd erre egy ilyen Home media center edition progit?
Azt is olvastam, hogy az ilyen HTPC-s alaplapok, ITX-es mini kis vackokon alig van slot. Márpedig nekem egy PCI-E-s slot legalább kéne. Esetleg még egy, egy majdani komolyabb hangkártyának...
Szóval nemtudom van-e valakinek kész ötlete ilyenekre?

Ebben tudok segíteni Dany007-nek, tuner-témában nem. Nem is tudok a bejegyzés írójának az összes felmerülő problémájára választ adni, csak az általános részhez szerettem volna némi fogódzót nyújtani. Ehhez képest a tuner kérdésköre már specifikus probléma. :)

Tuner nekem sem megy front-end alatt, sajnos, mondjuk amúgy se nagyon, de ez nem hardveres/szoftveres hiba, hanem a jelenlegi antennám vacak és amennyire fontos nekem a tévénézés, nem sietek újat venni helyette. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19) #65675776 válasza eziskamu (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Számomra az a kis fűrészelés sokkal kevésbé zavaró mint amit az SAA7164E művel... (egy gyors screenshot, és itt még igencsak visszafogott) (Igazából csak egy tunert ismerek, ami mindezen hibáktól mentes.) DVB-T-ben meg ugyan mindegy.

Dany007: Mármint mit nem lát az integráltból? Lehet csak fel kellene rakni hozzá egy normális drivert, nem a Win beépítettjét használni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dany007 válasza #65675776 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor úgy mondom, hogy PVR2 programban, a beállításoknál többek között van Video eszköz és hang eszköz. A videónál ugye ott van, hogy winfast ...2000xp expert mint tv tuner. A hangeszközöknél régen ott volt, hogy Realtek akármilyen hangkártya (ez az integrált), most meg semmi nincs.
Az alaplapi hanghoz egyértelműen leszedtem a legújabb win7-es drivert.
Szóval kép van, hang nincs. Amint hazaérek megpróbálom újratelepíteni a hangot, hátha segít rajta. Bár kétlem, mert minden más programban van hang, de sose lehet tudni... :)
Amúgy örülök, hogy itt 'vitáztok' sokat lehet tanulni belőle.

Köszönöm Tim82-nek is az infót. Amint lesz kicsivel több időm átnézem az írásokat! :R

Ja, és a bejegyzés írása óta annyi változott, hogy az asztali gépem lesz beépítve htpc-nek. Szóval nem veszek külön mini itx alaplapot meg hasonló. Így nem lesz gond a slotokkal, se a hellyel se ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tim82 válasza Dany007 (#20) üzenetére


Tim82
nagyúr

A linkek közül van két írás, ami nem él: Kalandor és lapa törölte(tte) az írásait, ahogy nézem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) bzoley válasza Dany007 (#20) üzenetére


bzoley
veterán

"...minden más programban van hang..."
Melyik az a minden más program, amelyik aux, vagy más bemeneten keresztül kommunikál? Vagyis ennek így semmi értelme.

daa-raa:
"(Igazából csak egy tunert ismerek, ami mindezen hibáktól mentes.) "
Találgathatok? :)
Lehet kéne belőle még egy tartalékba?

(#23) #65675776 válasza Dany007 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a Win-ben mi van beállítva alapértelmezett hangeszköznek?

bzoley:Szerintem felesleges találgatni.

Kellene. Csak az a kérdés, hogy lehet-e...

(#24) joey04 válasza tkazmer (#4) üzenetére


joey04
titán

ha van külön htpc ház, az jelentheti azt, hogy létezik külön profi htpc is? amit nem kell összerakogatni, stb, csak megveszi az ember, beköti és már megy is? mert egy ilyenre lehet, hogy én is beneveznék...
ez engem is érdekelne, mert hasonló véleményen vagyok... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) bzoley válasza joey04 (#24) üzenetére


bzoley
veterán

Hogy profi, vagy nem, azt nem tudom, de példának talán jó:[link]
mod: lehet, hogy nem túl profi

[ Szerkesztve ]

(#26) Dany007 válasza #65675776 (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Működik. Csak kicsit megtréfált a program.
Analóg audió eszköznél tényleg nem talált semmit. De alatta van olyan, hogy lejátszó eszköz. Mellette audió vezérlése. Na, az volt Realtek HD audió outputon. Azt átraktam "Zenei CD"-re és megjött a hang. Gondolom ez az a kis csatlakozó 'aux'? amit az alaplapra kellett rádugni. Csak olyan régen volt már, hogy elfelejtettem... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.