Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Izé.. én még mindig szakadok a röhögéstől :D Tudom tudom, inkább sírni kéne...

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ebből is látható, hogy a magyar kisnyugdíjasnál nincs szívósabb túlélő a világon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) moha21 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


moha21
addikt

És mi van azokkal akik ingyen dolgoznak, hogy kapjanak 3 hónapig havi 22k-t? Vagy esetleg azokkal akik 30k-t kapnak 1 hónapra munkáért?
Elég sok nyugdíjast nem tudok sajnálni. Nagy része még otthon sem dolgozott és leszázalékolták stb. Én például azt is tudom, hogy soha nem fogok nyugdíjas lenni, ergo úgy kell készülnöm, hogy ha munkaképtelen leszek, akkor valahogy boldoguljak majd.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) #53246592 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ebből is látható, hogy Bear Grylls nem is olyan nagy túlélő. Legalábbis tudomásom szerint a minimálbérből vagy még kevesebből élők nem halnak éhen tömegesen. Persze lehet csak elhallgatja a dolgot a média.

(#5) eziskamu


eziskamu
addikt

Amúgy egy Napló-s srác, aki ezt tényleg megpróbálta (legalább is a riport szerint) tényleg életveszélybe került, a bérleményben található gázkonvektor miatt (állítólag :) , manapság már melyik tv-nek lehet hinni)

(#6) Dany007 válasza eziskamu (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Azt láttam én is. Megpróbált megélni a minimálbérből...
Azt nemtom, hogy mi volt a gond a konvektorral, de azt igen, hogy éppenhogy sikerült neki valahogy... Kb kenyéren és vízen élve kategória...

Amúgy ez a helyzet itthon már annyira morbid és durva, hogy szinte vicces. Ez kb a kínjában röhögni kategória. Etiópiában a 80-as évekbeli éhezéshullám kapcsán igen sok "vicc" született. Na most majd rólunk lesz pár hasonló... =/ Élj meg Mo.on minimálbérből... :U
Csak az van, hogy ezeknek a vicceknek van egy igen szomorú valóságalapja. Amit mondjuk a fontos pozícióban lévők nem vesznek észre, vagy épp nem akarnak észrevenni és foglalkozni vele.
Ha jóltudom itthon közel 400 ezer ember van minimálra bejelentve. Persze tudom, ezeknek egy része kamu, és a többi zsebbe kapja. De még akkoris igen nagy szám lehet az, akik tényleg havi 70-80-ból kell, hogy megéljenek. És akkor még azokról nem is beszéltünk, akik részmunkaidőben dolgoznak.

Szóval elég szégyen az ország mindenkori vezetésére nézve (de legalábbis az elmúlt 20 évre), hogy ilyen morbid "viccek" születnek Magyarország kapcsán.

(#7) Csemike válasza Dany007 (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

És az aktívkorú inaktívak tömegéről nem is beszélve. Egyébként az kinek a szégyene? :F

(#8) Dany007 válasza Csemike (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Most mire célzol konkrétan?

(#9) Crystalheart válasza Dany007 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha az embernek van saját lakása, nem lehetetlen megélni ennyiből. HA van saját lakás. Sőt, akkor már egész tűrhető, nem? (Mennyi egy átlag 40 m2-es városi téglaházas lakás rezsije amúgy?)

[ Szerkesztve ]

(#10) Csemike válasza Dany007 (#8) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nem célozgatok. :) Csak megjegyeztem, hogy Magyarországon dolgoznak a legkevesebben az aktívkorúak (tehát nem csecsemők és öregemberek) közül, alig több, mint a fele. Ezzel kapcsolatban feltettem egy költői kérdést, amire adekvát választ talán nem is lehet adni, mert politikai, társadalmi, egyéni felelősség is ugyanúgy benne van.
És az inaktivitás valahol összefügg azzal az alacsony életszínvonallal, amivel szegény Bear Grylls szembesülni kényszerült a legenda szerint.

(#11) Crystalheart válasza Csemike (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem csak nagy a feketézők aránya.

(#12) moha21 válasza Crystalheart (#11) üzenetére


moha21
addikt

Mivel tisztán keresnék mondjuk 80k-t havonta, feketén meg 3-4 nap alatt megvan 40-50k nem kérdés melyiket választja az ember. :(((

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Az a szomoró, hogy ez a rög magyar valóság.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Crystalheart válasza moha21 (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ráadásul az igazi feketézők szinte soha nem buknak le, de a Vaterán kisbaba-ruhákat áruló anyukákra kíméletlenül lecsap az APEH ;]

(#15) moha21 válasza Crystalheart (#14) üzenetére


moha21
addikt

Ne mondok konkrét helyet, de melózol egy helyen ahol secusok ( biztonsági őrök :D ) vannak, nem vagy bejelentve. Ha jön ellenőrzés, akkor papírt mutatniuk kell a biztonsági őröknek, ők meg CB-n szólnak..ennyi ők is feketéznek.

Másik meg még a nyáron mentem munkaügyre, mert kellett kis könyv ugye. 3 hónapra rá vissza kell menni ellenőrzésre vagy mi. Közölték, hogy látják nem kapok semmi juttatást, pedig nekem járna már 3 hónapja 28 500 Ft. Mondják menjek önkormányzat. Megyek ott meg mondják, hogy ők nem adnak, mert hiányzik 4 napom ( fogalmam nincs miből ), így nem kapok semmit.

Persze mondanom sem kell fordítva remekül működik a rendszer, akinek már rég nem jár annak ki van utalva, persze vbehajtani úgysem tudják rajta nem is foglalkoznak vele. És igen ez itt a szegény kisebbség.

Ha erdőre kell menni fát vágni vagy valami ( természetesen feketén ), nem annyira szeretik őket, mert gyorsan kifogy a láncfűrészből a benzin ( meg maga láncfűrész is fával együtt eltűnik :D ).

Igazi feelingje van ahogy húzzák le egymást az emberek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) Csemike válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Csemike
csendes tag

Igen, ez is benne van. Én sem gondoltam, hogy az a többmillió ember otthon ül és vakargatja azt, ami hozzá van nőve, bár én még mindig el tudok csodálkozni, hogy emberek nulla munkával, hogy meg tudnak élni. :)
A feketézők egy külön poszt témája lehetne... Ezért írtam már a korábbi hozzászólásomban is, hogy ez egy baromi összetett jelenség.

(#17) moha21 válasza Csemike (#16) üzenetére


moha21
addikt

Inkább dolgozzon feketén, mint vakarja a tökét. Elég szomorú, hogy Tarlós is kiosztotta a szuper munkáért azt a 3-400 millió Ft-os pénzt. Igen valóban megérdemelték, hiszen csődközelben a BKV. Vég nélkül lehet sorolni. Sok vállalkozó meg tényleg rá van szorulva a feketézésre, mert a szart is leadóztatják róla.

Amúgy meg sok ember elég jól megél abból is, hogy önmagát reprodukálja és közben vakargatja a tökét, elképzelned sem kell, látogass el erre fele mondjuk.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18) Crystalheart válasza moha21 (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, ismerős, és akkor az önkormányzatból ferde szemmel küldenek el és a hátad mögött összesúgnak, hogy megint egy kunyerálós. Bár ezt biztosan személyzete válogatja. :D Túl nagy a bürokráciai káosz, nem egységesek az adatbázisok, túl sok a kiskapu. Burkoló ismerősünk, aki feketén nyomja húsz éve, veszi föl a segélyt, havi több tízezret, mi meg a csodás életszínvonalunkkal egy grammot nem kapunk. :D Jól ki van ez találva.

(#19) Csemike válasza moha21 (#17) üzenetére


Csemike
csendes tag

És miért adóztatják le róla a szart is? Mert kevés az állam bevétele, mert rengeteg ember után nem fizetik a járulékokat. :D Aztán egy okos vállalkozó kitalálta, hogy a dolgozója után befizetendő járulékot inkább odaadja zsebbe magának a munkavállalónak, akinek így rövid távon tök jó, hosszú távon viszont tök szar, mert nyugdíjat se fog kapni, aztán haláláig robotolhat, mert csak minimális nyugdíjat fog kapni.

dízelracer: elhiszem. Nem is ez volt a hozzászólásom lényege. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) dízelracer válasza Csemike (#10) üzenetére


dízelracer
senior tag

OFF: Hidd el ha lenne hol nagyon-nagyon sokan szívesen dolgoznának. Még ha szar munkát kapnának szar fizetésért de akkor is. Az is több a semminél. De nincs hol. Ja de, van. A helyi önkormányzatokhoz lehet jelentkezni ők meg ha fél év elteltével rád kerül a sor akkor kizavarnak napi 4órában szemetet szedni/utcát söpörni/füvet nyírni/árkot takarítani havi 28.500.-ért. Abból éljenek meg emberek, családok. Hajmeresztő dolgokat látok itt vidéken nap mint nap. Valóban nagyon sokan csak sajnáltatják magukat és arra is lusták, hogy megmozduljanak és tegyenek valamit a saját boldogulásukért. Viszont sok embert ismerek akik mennek munka után de semmi lehetőségük elhelyezkedni. Lehetőséget sem kapnak mert 1: vagy fiatal pályakezdők nulla tapasztalattal, 2: középkorúak így a munkáltató szemében már "öregemberek", 3: cigányok amitől tíz munkaadóból tíz azonnal lerázza őket, hogy nincs felvétel, de aztán pár nap múlva mégis felvesznek valakit a meghirdetett állásra. És ez a nincstelenség és kilátástalanság minden szempontból teljesen taccsra vágja őket. A környezetemben családok nyomorognak létminimum alatt. Saját szememmel látom. Mindezt az EU kellős közepén Magyarországon 2012-ben. Ha már most ennyire szar a helyzet bele sem merek gondolni, hogy mi lesz itt 5-10év múlva. Éhséglázadás mint pár éve a szlovákoknál vagy mi?

(#21) Dany007 válasza Crystalheart (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Persze ha van saját lakásod... Csakhogy itt igen nagy hangsúly van a HA szócskán. Ilyen könnyen nem hiszem, hogy el lehet siklani e felett. Hiszen ez nem egy adott tényező. Azt valahogy meg kell szerezni.
Vagy albérletet fizetsz, vagy hitelt. De amúgy igen, ha nem kell mellette mást, csak rezsit fizetni akkor okés. De ezt nem sok mai fiatal tudja elkerülni.

Fogalmam sincs mennyi a rezsi, nem a fővárosban élek :) Annyit tudok, hogy a mi fűtésünk 45nm-re havi 12 ezer (télen-nyáron). Ehhez jön a havi 6k közös ktg. Olyan 8 ezer a villanyszámlánk - mivel párom egész nap otthon van a gyerekkel - . Plusz fizetünk kb 6 ezret a vízre. 5.000 a tévé + net. Bár ez ugye nem kötelező jellegű. Meg a telefonszámlánk, ami kettőnknek együtt egy 10-es.

De a fűtés meg a közös ktg. a legtöbb helyen drágább. Főleg egy régebbi építésű pesti bérházban meg főleg.

@Csemike:

Értem, egyetértek. Ez már magának az adott személynek a szégyene.
Plusz ahogy Crytal is írja sokan feketéznek. Sokan rá vannak kényszerítve stb...

(#22) moha21 válasza Crystalheart (#18) üzenetére


moha21
addikt

Közöltem, hogy helyezzék adják oda xy-nak azt a pénzt én nem megyek többet. Most ok nem jár a 3 havi, mert 4 nap.. De akkor már 2 havit sem kapok? Elvileg igen, gyakorlatilag nem. Most talán le is csökkentik, nem is foglalkozom vele.

Vicc az, hogy tegnap is kerestek, hogy menjek át a teleházba ( senki nem ért elektronika/ informatikához kicsit sem ), rossz a nyomtató, rossz a router stb..

De van erre rendszergazda és érted ő keres engem. Persze ingyen csináljam..ugrok egyből. :o

Én így elég lazán közöltem néhány emberrel, hogy közösüljenek rektálisan vmivel, de engem felejtsenek el.

Egyébként rengeteg ember keresne, de most már én is megválogatom, hogy kinek is segítsek.

Értelmiségi emberek ( újságíró és nagyon művelt ember ) él olyan körülmény között, hogy lazán embertelennek nevezném.

(#21) Dany007: Van 2 felesleges lakásunk csak a baj van velük.. eladni nem lehet, viszont költeni kell rá + gond van vele mindig.

#20) dízelracer: Jah hát van ismerősöm is aki autószerelő / hegesztő, 20 év munkatapasztalata van és most ~30 ezer Ft-ért köztéren söpröget. Nem is a falunkban, hanem Békésen.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#23) Dany007 válasza moha21 (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Kiadni nem lehet? Nekem volt olyan ismerősöm aki abból élt, hogy a családban lévő / hátramaradt pesti lakásokat kiadták bérbe és kész.

(#24) moha21 válasza Dany007 (#23) üzenetére


moha21
addikt

Nincs kinek. Ide csak tényleg alja emberek jönnek. Inkább hagyja az ember elrohadni a házat. Pénzt úgysem látsz belőle. Sarkadról is előszeretettel jönnek át az "indiánok".

Az van, hogy konkrétan már várják az emberek, mikor tűnik el a füstölgőről a szalonna, kolbász. Nagyanyám retteg folyamatosan. Kutya van, e ugye azt is ki lehet játszani.

Ha Pesti lenne a lakás, akkor ki lehetne adni nyilván.

Én is ismerek olyat aki Pesten kivett lakást ingyen ( a feltétel az, hogy költsön rá és ne rohadjon el a lakás ). Így havonta költ rá valamennyit és lesz egy lakása.

Itt meg mondjuk beköltöznek egy zsír új önkormányzati lakásba és 2 napra rá, már feltüzelik a padlót is, a segély meg megy a játékgépbe.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) Dany007 válasza moha21 (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, azt hittem pesti... Így viszont durván hangzik =/
Akkor fel kell venni rá hitelt, és az a ház legyen a jelzálog, aztán had vigye a bank :)

(#26) moha21 válasza Dany007 (#25) üzenetére


moha21
addikt

Ja a gond csak az, hogy ha az ember a vasat eladja ami ott van, akkor többet kap, mint amennyire becsülik .:) / dédipapám kovács volt van esztergapad meg minden ami kell /

Nyilván ha minden kötél szakad eladja az ember, de 100 ezerért nem adsz el egy 100m^2 lakást amihez van fél hektár kert is:>

Meg annyira használva van, hogy faternak sok cucca van ott ( gipsz negatívok ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ha tudom, hogy jár a Hősök terén, akkor sátrat verek a közepén, és megvárom, csak hogy lepacsizhassunk! De ezt már nem tehetem meg soha többé :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) darál0w válasza hoffman_ (#27) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

trololol :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#29) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

NEm szégyen itt még maga Batman is elbukna...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) hoffman_ válasza darál0w (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tudom vótmá :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32) Zaja2 válasza Dany007 (#1) üzenetére


Zaja2
senior tag

Sajnos ez van.
Viccesnek vicces,de durván horrorisztikus valóságot tár fel,és mélyen depresszióba taszító igazság van benne.
Én is ennyiért dolgozom,tudom.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#33) Dany007 válasza Zaja2 (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, viszont erre azóta már rátettek egy lapáttal a statisztikusok.
Ugyanis a KSH szerint 1 főre számított létminimum az havi 84 ezer forint. forrás

"Az egy főre számított létminimum átlagos értéke 2011-ben havonta 83 941 forint volt Magyarországon, vagyis legkevesebb ennyiből tudott megélni tavaly egy átlagos magyar."

És így azért elég durva, hogy van aki ennél is kevesebbért dolgozik 8 órás munkaidőben.
Hiába nem tudja kitermelni a vállalkozás, ezt akkor is meg kellene adni egy dolgozónak.

(#34) bullseye válasza Dany007 (#33) üzenetére


bullseye
addikt

"Hiába nem tudja kitermelni a vállalkozás, ezt akkor is meg kellene adni egy dolgozónak."

és mikor jár jobban a dolgozó, ha 50-ért kizsákmányolják, vagy ha elküldik a fenébe, esetleg bezár a vállalkozás is akkor aztán ő se kap semmit, állam se (ha véletlenül kapna) - a,miből fizethetné a munkanélkülit, átképzést stb. stb.

aki olyan vén, mint én, emlékszik, az első nagyobb minimálbér emelésnél (25-ről kb. 50-re asszem) mennyien örültek hogy ezaz, itt volt az ideje. Aztán egy csomó embert elküldtek, egy másik nagy adagot 4/6 órára tettek át (persze 8 óra meló mellett).

Amíg nem lesz Star Trek, vagy találnak idehaza valamit ami nagyon értékes, és csak nekünk van (pl. ásványvíz, fürdők, mittomén), addig szopóágon vagyunk. És senki soha nem fog tudni kihúzni belőle, mert a nagy ember lop, mert megteheti, a kisember meg lop, mert a nagy is, a még kisebb meg azért, hogy ne dögöljön éhen...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) Zaja2 válasza Dany007 (#33) üzenetére


Zaja2
senior tag

Szerintem FAKE!
Nekünk még ezt sem fizetik ki normálisan. Csúszik a pénz,zsebre hajítják stb.

És amikor a munkások panaszkodnak,a feljebbvalók elfricskázzák őket,mint egy darab papírgalacsint.

Erről szól az egész...

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#36) Dany007 válasza bullseye (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Gondoltam, hogy erre valaki rácuppan.
De igazából igen. Jobb ha elküldik a picsába, minthogy 50 ezerért szarrá dolgoztassák, kizsákmányolják lealázzák stb...
50-ből úgyse lehet megélni.

És igen kellene egy ilyen nagytisztítás az itthoni vállalkozókra. Hogy aki nem képes kitermelni ezt az összeget az zárjon be. Az elmúlt 10 évben - meg talán előtte is - boldog boldogtalan vállalkozást alapított mert hogy majd abból meggazdagszik. Sokan bele is buktak, de mégtöbb az olyan akik éhbérért dolgoztatják a melóst, be nem jelentve, adócsalva stb... És csak azért marad versenyképes a piacon, mert ő e miatt tud olcsóbb lenni. Az egész piacnak jót tenne ha az ilyen cégek eltűnnének a süllyesztőbe.

Aztán ha ez tényleg olyan szörnyű helyzetet eredményez, akkor majd talán az állami diplomás naplopók is észbe kapnak, hogy valami érdemlegeset is tenni kéne. (lehet ez naivitás volt tőle...)

(#37) bullseye válasza Dany007 (#36) üzenetére


bullseye
addikt

a piacnak jót tenne, csak az plusz soktízezer munkanélküli szopna nagyot, aki vállalkozóként próbálkozott, meg 2-3x annyi alkalmazottjuk.

komolyan nem értem, hogy most kevesen vagyunk, vagy sokan az országban - ha ennyi embernek sincs munka, nemhogy rendes megélhetés

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38) Dany007 válasza bullseye (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Igen tudom, de akkor mi a megoldás?
Az sem megoldás, hogy embereket dolgoztatnak létminimum alatti fizetésért. Ja és mindezt persze azért, hogy pár vállalkozó jól élhessen.

Azt a bizonyos plusz pénzt a vállalkozások jórésze előtudná teremteni ha nagyon akarná. Persze meglenne húzva a nadrágszíj.

A legnagyobb probléma egyébként az, hogy ez egy öngerjesztő folyamat. Hiszen az exportunk nem olyan nagy, hogy az a vállán tudná vinni az országot. A kisebb cégek meg szinte mind csak a hazai piacra termelnek / szolgáltatnak.
Viszont ha az itthoni embereknek / vásárlóknak nincs pénzük vásárolni akkor az bizony visszahat a vállalkozásra is.
Gondoljunk csak bele, hogy egy mezei közepes méretű festékbolt hány másik cégnek és vállalkozónak ad munkát? De ha nincs forgalma, nincs bevétele akkor neki is összébb kell húznia a nacit vagy épp bezárni a boltot. Ez viszont már kihat a többi cégre aki mondjuk annak a festékboltnak dolgozott...
Szóval a legrosszabb amit tehetnek ilyen helyzetben hogy hagyják az egészet úgy ahogy van. Hadd dögöljön meg a munkás éhbérért stb...

(#39) bullseye válasza Dany007 (#38) üzenetére


bullseye
addikt

a megoldás egyszerű (ahogy azt móricka...)
APEH vagy mifene most a neve veteránjait kiküldeni terepre, ellenőrizni melyik vállalkozó él remekül az emberei terhére, és melyiknek kéne esetleg kis segítség a talprakecmergéshez, vayg éppen csődeljárás. Ugyanígy felülvizsgálhatnák a rokkantnyugdíjakat, és egyéb ellátásokat, pótlékokat. A helyükre meg a sima aktakukacoláshoz fel lehet venni egy csomó éppen munkanélkülit, aki szellemileg rendben van, melléjük meg párat aki testileg van rendben, védelemnek :)

+ normális törvénykezés kéne, aminek nem az elsődleges célja, hogy a haverok hogy tudják megkerülni. és olyan rendőrség/ügyészség, ami ezt pártatlanul betartatja.

hülye vagyok, mi?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40) Dany007 válasza bullseye (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ehhez mit lehet még hozzá tenni? :) Semmit.
Igen kb ezt kéne. Esetleg egy kicsit csökkenteni a vállalkozói terheket. Hogy adócsalás nélkül is megtudjanak élni. (jó most is meglehet, de jóval kevesebben)

Nem hülye vagy csak utópisztikus! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.