Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ivan15 válasza Dany007 (#47) üzenetére


Ivan15
senior tag

en minden informatikahoz kapcsolhato cuccot hasznaltan veszek :DDD -de mondom ez egy egyeni preferencia (egyebkent pontosan ezert: megveszik ujan, ket het mulva a hasznalt piacon max 75%-ot er. es ez 75%-os arat jelent. Fel eves cucc 50-60% os arakon megy el)

[ Szerkesztve ]

(#52) frescho


frescho
addikt

Jol osszeszedted az erveket/ellenerveket. Ket aprosaggal egeszitenem ki:

- A laptopnak kissebb a labnyomata. Ez igaz energia es hely oldalrol is. Mint a baratnod netbookjaval kapcsolatban emlitetted ez is fontos.
- A laptop kozel hozhato a desktophoz egy dokkoloval. Igaz, hogy az is penz, de nagyon kenyelmes, bedugni a gepet es ket kijelzon, egereszni, nem csak a beepitett LCD-t bamulni.

Nekem van laptop, desktop is. Az elobbit barhova hurcolhatom es szukseg eseten siman lehet rajta dolgozni is, bar egesz napra dokkoloval kenyelmesebb. Az utobbin olyan szimulaciokat lehet futtatni, amikbe a laptop belerokkanna.

https://frescho.hu

(#53) CséZé


CséZé
őstag

engem is eléggé foglalkoztam a téma, majd ha lesz időm elolvasom az írást meg a kommenteket.

(#54) TheShow válasza Dany007 (#31) üzenetére

Azért az idők folyamán a laptop funkciója és felhasználási területe is átalakult, és ezt is érdemes figyelembe venni. Ma egy laptop nem egyszerűen azért lehet ésszerű beruházás, mert mobilitást ad, nem ez az egyetlen szempont, ami mellette szól.
Tulajdonképpen egy asztali számítógép teljesítményét kaphatod meg kompaktabb méretben, nagyobb szabadsággal.
Magyarán kisebb dobozba zárva kapod meg ugyanazt a funkcionalitást, kevesebb kábellel, kisebb helyigénnyel (ezek a nagyobb szabadság).

Persze pont a kompaktság miatt kompromisszumokra is kényszerülsz, például teljesítmény terén. (egy nagy teljesítményű processzor vagy videókártya nagyobb hőleadással dolgozik, egy laptopnál pedig kisebb mozgástered van a hűtőrendszer kialakítására, míg asztali gépnél ugye kilogrammos hűtőket is használhatsz; ez csak egy megközelítés, nyilván még sok ilyet lehetne találni)

Ráadásul az utóbbi években a laptopok és asztali gépek közötti árkülönbség lassan de biztosan olvadozik, így azonos teljesítményt egyre kisebb ráfizetéssel tudsz vásárolni.
Úgy tűnik, hogy olyan szintre csökkent a különbség, hogy sok embernek már ez egy elhanyagolható/könnyen lenyelhető tétel, így szinte mindegy, hogy laptop vagy asztali.

Az már egy másik kérdés, hogy sok ember viszont úgy vásárol, hogy valójában nincsen tisztában a saját igényeivel sem, a lehetőségeknek pedig egész egyszerűen lusta utánajárni. Alul/túlméretezi az egyes alkatrészek teljesítményét, az első reklámban szembejövő modellt megveszi, stb. Ebben igazad van szerintem is, hogy sokan egyáltalán nem tudatos vásárlók, arra hajlanak, amerre a szél (pl.: reklám, tévhitek, azthallottamok) fújja őket.
Biztos vagyok benne, hogy ez egy széles réteg, de azért közel sem a laptopot vásárló emberek 70%-a.

Az utolsó kérdésedre a válasz: filmet nézni leginkább 3x" és attól nagyobb képernyőn jó ( :) ), ez ugye egy szép nagy tv-t sejtet, de nekem ágyban, ölbe vett notebookon is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#55) Dany007 válasza madgie (#50) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom, hogy milyen gyengeségekre gondolsz :) Sokszor megbeszéltük már.
Nekem 28 colos HannsG-m van. 90 környékén volt amikor vettem. A bevilágítás fekete / sötét színek esetében nagyon meglátszik. A betekintési szög szar. Nincs rá jobb szó :) Tudom.
Kalibrálni még nem próbáltam - bár kollegám nagyon nyaggat vele - de komolyabb nyomdai munkát nem végzek rajta így szükségtelen.
A képe viszont gyönyörű szép, hatalmas. Ez kárpótol mindenért. Ágyból fekve is élvezhető. Filmezésre, játékra kiváló.
Ezelőtt sycmaster 1100MB-m volt 21 colos CRT. Annyira nem érzem a különbséget. Az elején még feltűnt a képpontméretbéli különbség, mostmár ezt se veszem észre :) Igénytelenedek : P

@TheShow:

Igen, erőteljesen átalakult a piac. Ahogy itt a többiek (is) kisegítettek pár dologban helyretettek a kép bennem is változik picit.
Engem pusztán az dühít és az előtt állok értetlenül, amit az utolsó előtti bekezdésben írsz és amit Lenry is megfogalmazott. Sokan pózerek, trendből vesznek laptopot, mert voltaképp ki se kerül a szobájukból, vagy csak a pláza kávézójáig ott is inkább mutogatni.
Ahogy írtam is, akinek tényleg szükséges van rá, annak szüksége van rá. Erre nincs mit mondani. Az vegye meg.
Sok kompromisszumot kell kötni. De aki laptopot vesz, nagyrészüket ez nem is érdekli. Ahogy írtad is, reklámból első jelöltet megveszik és kész. Nem néznek utána, hogy esetleg nekik az jobban kijönne asztaliban...

Igaz, hogy 30 col felett élvezetes filmezni. De ez függ attól is, hogy milyen távolról nézed. Én a 28-as Hanns-t csak monitornak vettem, nem tévének. Későbbiekben (miután összeköltöztünk b.nőmmel) tervezem egy rendes 102-118cm-es LCD-t venni, csak még kicsit drágállom a jobb minőségűek árát :)

[ Szerkesztve ]

(#56) madgie válasza Dany007 (#55) üzenetére


madgie
titán

Nem-nem, nem a méretre, meg konkrétan a panelre gondolok, hanem arra, hogy egy olcsóbb monitor is nagyjából lefedi az sRGB színteret kalibrálva, ezzel szemben egy kétszázezres laptop kijelzője is hihetetlen, milyen szűk gamuttal bír. Nem mértem pontosan le, de olyan 70%-át, ha tudja az sRGB (tehát a netes és egyáltalán, legelfogadottabb szabvány) színtérnek.

(#57) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintem a választás teljesen személyfüggő. A legjobb ha mindkettő van. :)

szerk.: laptop és filmnézés témához : az újabb modellek között egyre elterjedtebb a HDMI és a Displayport, ezekkel meg nem olyan nehéz megoldani a TV-re vagy monitorra csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

(#58) Dany007 válasza madgie (#56) üzenetére


Dany007
veterán

Ja értem mire gondolsz. Hát így még nem teszteltem le. És a nagy LCD elterjedés óta ennyire nem is foglalkozok a dologgal sajnos. Bár kollegám nyüsztöl rendesen, hogy a kalibráljuk be.
Az az igazság, hogy kicsit minden monitor más. Főleg az olcsóbb kategóriák. Itt a cégnél például 22 colos olcsó kategóriás samukkal dolgozunk. Nyomdai munkára is :) Gondolhatod... Amennyire lehet annyira kalibrált... De ez van. Nem fognak 100-200 ezres monitort venni, a cég így is megél.

@adalbert1:

"laptop és filmnézés témához : az újabb modellek között egyre elterjedtebb a HDMI és a Displayport, ezekkel meg nem olyan nehéz megoldani a TV-re vagy monitorra csatlakozást."

ja, feléve ha már van hozzá egy megfelelő Tv-d vagy monitorod :)
Persze, ahogy mondod, a legjobb ha van mindkettő. Na meg egy iPad is. Csak legyen apuci anyuci vagy akárki, aki mindezt kifizeti... :)

[ Szerkesztve ]

(#59) Ivan15 válasza Dany007 (#58) üzenetére


Ivan15
senior tag

hat akkor nincs mas hatra meg kell kerni a telepot...

egyebkent a ceges samukhoz: a high-tech cuccok inkabb csak haztartasokban lelhetöek fel, a cegek mindig a legolcsobb kompromisszumot hasznaljak /meg a jol menök is -illetve föleg ök :)

(#60) Dany007 válasza Ivan15 (#59) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel azért vitatkoznék. Itt nem messze tőlünk, Balatonfűzfőn is van egy grafikai cég, 5 fős stúdió, ott Macek vannak mindenkinek :) Az pedig nem kis pénz.
A nagy stúdiók pedig megveszik a 300 ezres Eizot ha tényleg profi munkát akarnak.
Nem lenne jó móka ha egy 3 milliós grafika, amit mondjuk a Pepsinek vagy a Coca-colának vagy akárkinek csinálnak nem színhelyes és e miatt újra kell nyomni az egészet.
A legtöbb cég rettentően kényes az arculatára. A kézikönyvben megszabott színektől nem lehet eltérni. A látványtervektől sem stb... A nagy cégek meg még kényesebbek minderre. Tehát akik fenn mondjuk Pesten igazán nagy cégeknek dolgoznak, na ott muszáj a 100%-os színhelyesség minden munkánál. Ehhez pedig elengedhetetlen egy tökéletesen kalibrált "tökéletes" monitor :)

(#61) Móci válasza Dany007 (#55) üzenetére


Móci
addikt

Nekem egy 22"-os Belinea katódágyúm volt, tetszett a tv. Volt is vagy 30-35 kiló. :D

A céges spóroláshoz:
A profi grafikai munkát végző cégeknek meg kell venni a hardvert, mert különben a munka nem lesz profi. Ez van. A kisebb cégek valóban spórolnak, ha tudnak. Ha viszont itt is a jó munka a cél, akkor nem a tn-es monitorokat fogják venni. Irodába, egyszerűbb feladatokhoz viszont nagyon is jók azok.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#62) Ivan15 válasza Dany007 (#60) üzenetére


Ivan15
senior tag

hat van 1-2 dolog amiben nincs kompromisszum, de a többiben... :DDD
na mindegy, szerintem a laptop jobb meg akkor is, ha egesz eleteben csak a lakasban marad -a hugodnak volt igaza :P

(#63) McKane válasza Dany007 (#19) üzenetére


McKane
senior tag

nem kívánok belefolyni komolyabban a dolgokba, de azt megjegyzem halkan,
merészeld valakinek odaadni az általad összerelt gépet Linux-al. Úgy ahogy vagy, egy egész életre elátkoznak,legalábbis itt a környékünkön.. ;]
röviden tömören, az asztalihoz dobj hozzá egy windows -t. akár XP-t ha még lehet kapni (raktárról talán) vagy Vistát,vagy 7-et.

hogy ON is legyek: manapság mindenki az áramszámláról papol.. egy átlagos (lsd az én Lenovom 65w-ot eszik kb.. adapter szerint legalábbis :U )
viszont egy asztali gép,ha kihajítjuk a Codegent, szerintem 100-120w alatt nem áll meg.
ja a notikban, ha nem is 5.1-es ,de van valami hangkeltő.. :)

véleményem szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#64) Dany007 válasza Móci (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nézd, nálunk a céges monitorok Samsung SyncMaster 225BW. Ezen csinálnak grafikai munkát. Nyomdait, digitális nyomdait stb... Sima TN panel. Ezelőtt meg még ócskábbak voltak. A cég megél már 20 éve... ~ fél milliárdos árbevétellel évente. (ami mondjuk nem olyan sok). De tény, hogy profi cégnek profi munkához profi cuccok kellenek.
Ha mi is mondjuk a Coca-colának, vagy hasonlónak dolgoznánk nagy nagy melókat, akkor biztos, hogy be kéne ruházni 1-1 Eizo-ra mert a munka méretéből kifolyólag megérné! Visszajönne az ára.

@McKane:
"véleményem szubjektív."
ahogy az enyém :)

Amúgy linuxon mindent meg lehet csinálni amire egy átlag embernek szüksége van egy átlagos laptopon. Ubuntu mostani verziói meg már tényleg olyanok, mint egy windows... Na ezért meg a linuxosok fognak osztani :D
Szal a lényeg, hogy odaadom linuxosan - mint ahogy sok laptop forgalmazó is csinálja - aztán ha nem teccik vegyél / lopjál rá windowst... =/

[ Szerkesztve ]

(#65) Ivan15 válasza McKane (#63) üzenetére


Ivan15
senior tag

+60W a 22"-es monitor =kb 200W
de ez a tema mar volt itt vki megmerte itt a fogyasztasokat fogyasztasmerövel

(#66) Lenry válasza McKane (#63) üzenetére


Lenry
félisten

miért?
netezni, filmezni, ofiszolni nem lehet rajta? aki játszani akar, annak persze, Windows, meg akinek olyan szoftverek kellenek a munkájához, annak is persze.
mindenki másnak tökéletes a Linux is, és már is spórolt 30ezret

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#67) tope


tope
addikt

Ha alap dolgokra kell a számítógép akkor 1 laptop talán jobb döntés, mert 1 ilyen laptop kb 115.000 Ft körül megkapható (akár olcsóbban is, de azért legyen kis keret is), 1 asztali gép+monitor+tartozékok kb. 85.000 Ft-ból kihozható. Itt van kb 30.000 Ft-nyi különbség ami hirtelen elsőre soknak tűnik, DE asztali gépnél hol van kb. 2-3 órás üzem áramszünet esetén, illetve ha most átviszem "csak" a másik szobába (akár másik országba utazás során) a gépet ?
Hozzáteszem gyorsan ha már van asztali gép, akkor van monitor is, és akkor nem "kell" monitort venni, úgy kissé más lenne a helyzet, de ha az a kérdés komplett PC vagy laptop, akkor talán megéri azt a + ~ 30.000 Ft-ot rákölteni (igaz tönkremehet, és javítani drágább mint az asztalit)

UI: Ha pl, csak az asztalon használnák a gépet (mint a PC-t) áramforrás mellett, akksi se kellene bele (igaz anélkül nem nagyon dobálják a laptopokat), és máris csökkenhetne a különbség 30.000-ről kb 10.000-re (bár ezt kiszámolni :D )

[ Szerkesztve ]

(#68) McKane válasza Lenry (#66) üzenetére


McKane
senior tag

utcabeli ismerősök,illetve baráti körben egy-két nyitottabb embernél próbáltam megmutatni a Linuxot. Ubuntut.. (ahhoz lehet rendelni CD-t, és ugy tűnik mintha eredeti lenne.. :D )
de hogy őszinte legyek, rövid idő után, kb 1-2 hét, ment is vissza a windows egy példánya.. hogy eredeti volt,vagy sem, azt nemtudom,én nem nyúlok nem jogtiszta dologhoz..

röviden, aki suliban tanul még, 1000 suliból 1nél van ahol létezik a tanulói gépeken Linux disztribúció. (jó példa erre, Győr, Jedlik középsuli. az előtéri gépeken Ubuntu van...)
de a többin sajnos,vagy nem sajnos, Windows, abból is 90%ban XP van..
szóval ameddig ez nem változik arányaiban jobban, addig marad a Win..

ha kicsit értetlenül fogalmaztam bocsi, nem ittam még kávét.. :U

Szerk1: nem is oly' rég, Openoffice-t raktam fel valakinek.. 1 napra rá jön a telefon,hol a szövegszerkesztő és excel.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#69) Ivan15


Ivan15
senior tag

Hogy mennyit szivtam az egyetemen azzal, mire minden evben 2x szo szerint a hatamon becipeltem vonattal a komplett asztali konfigot a koleszbe. Akkor meg csillagaszati arakon voltak a laptopok, nem ugy mint ma.
Szoval annak aki tanul, laptop! Pl koleszban at lehet vele battyogni egy masik szobaba/emeletre segitseget kerni stb

(#70) Lenry válasza McKane (#68) üzenetére


Lenry
félisten

értem, de aki nem ért hozzá, és csak netezni kell neki a gép (már pedig a cikkben ők vannak említve) azoknak tökmindegy, hogy milyen OS hajtja meg a Firefoxot, annyira meg legyen már rugalmas, hogy nem hal bele, hogy nincs Windows logó a bal alsó sarokban, mert nagyjából ennyiben különbözik a kezelés.

de persze megértem a problémádat, én is találkoztam olyannal, aki nem volt hajlandó hozzányúlni sem a Linuxhoz, pedig tényleg minden igényét kielégítette volna.

(#69) Ivan15 valóban megéri 150k-t beruházni azért az évi 2 utazásért.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#71) Ivan15 válasza Lenry (#70) üzenetére


Ivan15
senior tag

csak a különbözetet kell (extra) beruhazni, ha meg nem lett asztali konfig veve, ami az itt leirtak alapjan csak kb 50.000Ft!
Itt a cikk az opciot feszegeti: vagy ezt vegyem, vagy azt vegyem.
Es egy jol valasztott laptoppal vegig lehet huzni siman 5 evet

[ Szerkesztve ]

(#72) adalbert1 válasza Dany007 (#58) üzenetére


adalbert1
veterán

Az utóbbi 3 évben egy 20"-as Samsungon néztem és nézek filmet, pont azért nem cseréltem még nagyobbra mert apuci, anyuci nem fizeti... :). Ennek ellenére még mindig úgy gondolom hogy ha kell egy erős gép is, akkor nem lehet megúszni az asztali gépet... Minden másra meg jó a laptop+monitor/tv+konzol kombó.
Én pl. gondolkoztam azon is, hogy felszámolom az asztali gépet, viszont akkor csak 1 gép jutna 2 főre (az atomos homeserver nem játszik ilyen téren), ami elég kényelmetlen :) ...

(#73) lezso6 válasza Ivan15 (#69) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Szoval annak aki tanul, laptop!" Teljes mértékben egyetértek! :R

Én is egy t61-gyel rohangálok a koleszban, meg órákra, stb - asztalival el nem tudnám elképzelni az egyetemet. Pótolhatatlanok a notis kocsmatúrák és hasonló hülyülések. :)

S egy használt thinkpad kategóriás noti - csak ilyet ajánlok a korai halálozást megelőzendő - egyáltalán nem drága. Pl az adatlapomon lévő vas összvissz 150k volt használtan, de 2 év helyszíni garral, újszerű állapotban - mivel ezt a kategóriát nehéz meggyilkolni. Nem egyszer volt nekem is, hogy ráléptek, ráültek, belerúgtak, leesett, stb, de a mai napig is ugyanúgy néz ki, mint új korában.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#74) Móci válasza Dany007 (#64) üzenetére


Móci
addikt

Anno nálunk is készültek TN-es monitoron grafikák, de egy crt-n már valahogy elég mások voltak az árnyalatok...
Jó, persze, kisebb munkákhoz ez is jó. No meg ha nyomdába kerül, akkor lehet, hogy ott még korrigálnak rajta egy picit, s máris használható lesz a cucc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#75) Ivan15 válasza lezso6 (#73) üzenetére


Ivan15
senior tag

asztalival szopas a fösuli-egyetem
hozzateszem meg mielött vki azt hiszi high-tech buzi vagyok az enyem /otthoni laptop meg itt lett veve 3,5eve a prohardver apron 60.000Ft-ert es otthoni hasznalatra jatekot es HD-t kiveve eleg. Filmet nem nezek ugysem csak tv-n es DVDplayerrel, ha van idöm...(ez megint egy egyeni hozzaallas)
az otthoni laptop-os konfigom : P4M, 2,2Ghz(400FSB), 1GB-ram,80GB-HDD, Radeon 7500. Ez a konfig ma Ebay-n rendszeresen van: kb. 100-120€ közötti arakon dobjak mindenki utan.
A hasznalt internet-office kepes laptop ma mar 30.000-50.000Ft, es ez nem különbözet -ez a teljes ar.
Persze a hasznalt asztali konfig olcsobb a hasznalt piacon (Ebay) is kb 20-30.000 Ft-al

[ Szerkesztve ]

(#76) Móci válasza Ivan15 (#75) üzenetére


Móci
addikt

50 körül valóban jó cuccot lehet kapni netezni. Én is anyámnak egy ilyesmit tervezek venni.
Lehetne asztali is (van alkatrész, no meg tudnék szerezni olcsón ezt-azt hozzá), de mivel nincs hely még egy gépnek sehol sem, így marad a laptop.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#77) Ivan15


Ivan15
senior tag

nem csinalok több reklamot de pl. ez szinten ASUS es a jelenlegi talan leggyorsabb C2Duo procival, es a leggyorsabb nVidia vga-val valoszinüleg 500€ alatt (140.000FT) fog 2 oran belül elmenni.. siman megvehetnem, de nem erdekel :DDD -csak az összehasonlitas vegett: itt a cikkben is egy kb. 150.000-es (uj) Asus van. Ez hasznalt, de olyan sokat nem lehetett hasznalva, mert a konfig uj es erös

[ Szerkesztve ]

(#78) lezso6 válasza Ivan15 (#77) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

9600M GS? Na ne röhögtess. :DD Kb ott van mint egy asztali 9500GT, ráadásul a 1GB vram miatt valszeg DDR2 is van rajta, ami miatt még az én quadróm is hazavágja. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#79) Ivan15 válasza lezso6 (#78) üzenetére


Ivan15
senior tag

de jobb mint az integralt vga -mint ami a cikkben van, es talan gyorsabb, mint az nVidia 8600-as asztali.
Mindig ez a "jatek" ez dragitja meg a dolgokat. :N Ott a konzol, tessek azt venni az nem fog szaggatni semmivel: 60€

(#80) tkazmer


tkazmer
addikt

szerintem rossz a megközelítés.
lehet, hogy trendiség is van a laptopok gyors terjedésében, de szerintem ennél sokkal fontosabb, hogy nagyon sok ember nem azért vesz számítógépet, hogy azon internetezésnél, dokumentumszerkesztésnél és hasonlóknál több erőforrást igénylő feladatokat végezzen.
ilyen felhasználásra meg mondhatod a húgodnak, hogy te sokkal jobb gépet összeraksz neki, de minek neki a sokkal jobb (jelen esetben ugye gyorsabb, nagyobb monitorral, stb) gép?
neki nem biztos, hogy ez a jó, ennél sokkal jobb, hogy ágyban fekve tudja használni, ha esetleg elmegy valamerre, akkor magával tudja vinni, meg eleve az egész nem olyan hangos, nem foglal annyi helyet, kisebb részt vesz el az életéből.
ráadásul vannak különböző színes laptopok is, lányoknál ez mindig rátesz még egy lapáttal.
egyszerűen neki nem attól lesz jó egy gép, hogy 2.1 helyett 2.7ghz-es processzor van benne, asrock helyett asus alaplap és hasonlók, hanem mert kicsi, kompakt, halk, és működik rajta a facebook, az msn meg a word.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#81) cucka


cucka
addikt

A cikkel az a probléma, hogy semmiféle szubjektív szempontot nem vesz figyelembe. Egy laptop kisebb és jobban néz ki, mint egy asztali gép. Nem kell neki fenntartani egy asztalt, nem kell kerülgetni egy csúnya dobozt az asztal mellett (különösen ha a cikkben említett legóccsóbb codegen ház esztétikai értékét nézzük..), nincs kábeldzsungel.
Akinek a számítógép nem tölt be központi szerepet az életében, annak ezek fontosabb szempontok, mint a megahertzek meg a gigabájtok. Az egész objektív összehasonlítás sántít, mert a számítógép vásárlása általában nem objektív szempontok alapján történik.

(#82) cucka válasza Lenry (#70) üzenetére


cucka
addikt

értem, de aki nem ért hozzá, és csak netezni kell neki a gép (már pedig a cikkben ők vannak említve) azoknak tökmindegy, hogy milyen OS hajtja meg a Firefoxot, annyira meg legyen már rugalmas, hogy nem hal bele, hogy nincs Windows logó a bal alsó sarokban, mert nagyjából ennyiben különbözik a kezelés.
Oprendszert tekintve te rugalmas vagy meg én is rugalmas vagyok, a hozzá nem értő felhasználók viszont kifejezetten rugalmatlanok ilyen szempontból. Tudod, akinek ha lecseréled az egyik program ikonját, akkor panaszkodik, hogy letörölted/eltűnt/nem találja. Mégis milyen rugalmasságot vársz el egy ilyen szinten álló felhasználótól.
(Amúgy megint itt az a tévhit, hogy az alap felhasználónak teljesen mindegy, milyen oprendszer előtt ül, ha vannak ikonjai, amelyekre rá lehet kattintani az egérrel.)

(#84) madgie válasza Lenry (#70) üzenetére


madgie
titán

Nem feltétlenül, mert adott perifériához nem biztos, hogy van linuxos driver, mint ahogy egy pár ismerősöm járt már nem noname nyomtató/szkennerrel.

(#85) CséZé válasza CséZé (#53) üzenetére


CséZé
őstag

na túl vagoyk rajta.
viszont én már jó ideje gondolkodom rajta h m-itx mini gépet rakjak össze vagy vegyek egy laptopot, valszeg az előbbi lesz, most nem írom le a miérteket.

off: tesóm már egy ideje nyaggat h adjam el az asztaliját és vesz egy laptopot ( a gépet netezni, msn-ezni meg filmezni használja. tehát ilyen kis semmi dolgok) meg nagyon úgy néz ki h messzire megy továbbtanulni és jó ha tudja vinni magával. most egy p4-es konfigja van 2gb ram-mal és hd4760-nal. kérdés h az igényeihez milyen laptopot érdemes venni? nem nagyon értek a laptopokhoz.

(#86) McKane válasza Kalandor (#83) üzenetére


McKane
senior tag

de gondolom,annyi a max fogyasztása max fordulaton.. 65W... persze ha akksiról megy,akkor meg.....

(#87) Dany007 válasza cucka (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Alapvetően az egész az én szubjektív megítélésemen alapszik, aminek próbáltam kis formát önteni számokban (is), ami többé-kevésbé sikerült is.
De amúgy teljesen szubjektív dolgok alapján hogy ítélsz meg bármit is? Amit írsz, hogy jobban néz ki, kerülgetni kell stb... ez a te meglátásod. Neked okoz problémát és valószínűleg sok másnak is, de valószínűleg sok másnak meg egyáltalán nem.

Egy hazai példa. Az én gépem egy sarokíróasztal sarkába volt beépítve eredetileg. A billentyűzet a fedlap alatt egy rejtett fiókban van. Az egész íróasztal alatt fut egy 5cm-es párkány, annak egy részét ki lehet húzni és ott a bill., kívülről nem látszik semmi. A lényeg, hogy az asztalon van egy monitor, meg az egér. 3 kábel jön ki az asztal hátuljából, egy a monitor táp, egy a monitor jel, és egy az egérnek. Ennyi. Szóval nem látszik se a "csúnya doboz" se a kábelek.
Ez szintén szubjektív mivel létezik ezerféle ház, ezerféle design-nal. A codegen csak egy olcsó példa volt, de ahogy fent is írtam könnyedén megoldható, hogy ne látszódjon. Szerintem mindenki találhat magának tetszőt.

Az egésznek az akart lenni a lényege, hogy mindenki gondolja végig tényleg szüksége van-e a laptopra. Ne az épp aktuális trendet tartsa figyelem előtt vagy épp a "menőségi" faktort.

(I)"Akinek a számítógép nem tölt be központi szerepet az életében, annak ezek fontosabb szempontok, mint a megahertzek meg a gigabájtok."(/I)

Így van, az ilyeneknek ajánlottam a netbookot. Meg akinek tényleg szükséges a mobilitás, meg is fizeti az árát, munkából egyébből adódóan valós szüksége van rá, rendben, elfogadom. Ettől függetlenül az értelmesebb fajtánk a sz.gépet (legyen az laptop vagy asztali) a tudása miatt veszi, nem pedig szobadísznek. Ha neki elég a netezés meg az office use és szükséges a mobilitás vegyen netbookot.
De ha valaki csak azért vesz laptopot mert nincs kb. 0,5-1m2 szabad területe a lakásában / szobájában és / vagy nem képes ízlésesen / igényesen elhelyezni, megoldani a kábelezést, hát... az gáz. Nem tudok rá jobb szót.

(#89) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A billentyűzetek sztem elég kényelmesek, van teljes értékű is.
Azért az asztali gépek között is van kérdéses, nyugdíjas nagymama mihez kezd kétmagos processzorral meg 4 GB RAM -mal, ha azt vesszük. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#90) Dany007 válasza Dany007 (#87) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá, most olvasom, félreérthető voltam. Rosszul fogalmaztam... és még senki se szólt : )
Szóval nem fizikálisan értettem a helyhiányt. Mert előfordulhat, hogy koleszszobában vagy hasonló esetben nincs hely egy PC-nek.
Inkább arra céloztam, hogy akinek "kerülgetnie" kell a házat és a kábeleket... és ez akkora problémát okozna neki... Én még nem láttam olyan szobát, vagy lakást, ahol a PC a szoba közepén lenne. Mindenhol, ahová elfér az a ~ 50x20x40-es doboz, el lehet helyezni egy íróasztalban, vagy az asztal mellett vagy mögött. Így szó sincs kerülgetésről. A kábelezést meg meg lehet oldani, elvezetni, egyszer kell csak bekötni utána nem lesz az se útban.

@zoltanz:

"nyugdíjas nagymama mihez kezd kétmagos processzorral meg 4 GB RAM -mal"
A 4gb-rammal mit azt nem tudom :) De egy erősebb gép sok esetben gyorsabb gépet is jelent. Ebben az agyonflesselt netes világban mindig jó ha van egy erősebb proci. Vagy akár egy kétmagos procival x másodperccel gyorsabban tölt be a maminak a win., mint egy sima P4-P3-mal. Ennyi idős korban meg már az a pár másodperc is számít! ;)

[ Szerkesztve ]

(#92) Lenry válasza madgie (#84) üzenetére


Lenry
félisten

a nyomtatós/szkenneres részt elismerem, azon a téren valóban baromira le van maradva a Linux. gyakorlatilag a startvonalon van...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#93) tildy


tildy
nagyúr

Ha költözni kell (mi hamarosan fogunk) , egyszerűbb cipelni. Ha sokat utazol -mi szoktunk- egyszerűbb vinni. Ha olyan kedved van, akár leviheted a konyhába is. Vagy lanpartira, vagy bárhova.

Akkor ott van, hogy jóval kevesebb áramot fogyaszt egy laptop. Nálunk a házban ha mind a kilencünknek asztali gépe lenne, hadd ne mondjam mennyi lenne az áramdíj. Csak hozzávetőlegesen: Lajoséknál 16-18 E forint volt, mikor laptopja lett( illetve az aztali gép elkerült onnan , ez lement 13 ra....

Lajos netbookja meg kb 6-7 órát megy akkuról, kiül a temzepartra, és ott dolgozik. ezt asztali géppel mikor csinálod meg?

Arról nem is beszélve, hogy az asztali gépeknek mind méretben, mind zajban kb egy mac mini nagyságúnak kellene ma már lenniük.

Ja és azért a az a hans monitor ritka olcsó. Nem fair szerintem ilyennel számolni, számolj csak nyugodtan egy nagyobbal. A kijelzőt meg megint felesleges összehasonlítani, ms távolságból nézed a kettőt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) Dany007 válasza tildy (#93) üzenetére


Dany007
veterán

A költözést ne vegyük már bele. Sokszor megbeszéltük.
Ha valaki tényleg költözik és nem csak átcuccol :U akkor édes mind1, hogy a kanapé, a fotel meg a bútorok mellé berakja még egy dobozban a gépet is.
Az más ha úgy cuccoltok, hogy berakjátok a ruháitokat 1-2 bőröndbe azt uzsgyi neki :) Úgy okés, hogy a laptop kényelmesebb, de azt tényleg nem nevezném igazi költözésnek. De ne a megnevezésen vitázzunk ha lehet :)

"Lajos netbookja meg kb 6-7 órát megy akkuról, kiül a temzepartra, és ott dolgozik. ezt asztali géppel mikor csinálod meg?"

Ez kb annyira releváns, mintha azt mondanám, hogy 'és mennyire jó már 28 colon fullHd-ban filmet nézni az ágyból, mint 15 colon az öledből'. Vagyis szubjektív, nekem a 28 col teccik, nektek meg a temzeparti meló a laptopon. Szóval teljesen egyéni kinek épp mi az ami tetszik egyik-másik változatban.

"Ja és azért a az a hans monitor ritka olcsó. Nem fair szerintem ilyennel számolni, számolj csak nyugodtan egy nagyobbal. "

És ugyan miért nem fair? :) Miből gondolod te azt, hogy abban a 150-120 (ABE kollega linkje alapján) ezres laptopban minőségibb kijelző van?
Főleg ha elolvasod madgie reakcióját a laptopos kijelzőkről... :U [link] [link] Semmivel nem jobb az a kis laptop kijelző, mint az a HD felbontású HannsG.

(#95) tildy válasza Dany007 (#94) üzenetére


tildy
nagyúr

Számold hozzá azt is, hogy az a gép kb 200 font . Ha a kijövetelünkkori árfolyamot vesszük , akkor kb 60 ezer forint, amúgy mostani árfolyammal 66E , újonnan . És minden benne van, ami egy alap netezéshez kell.

Látom az áramfogyasztás felett lazán elsiklottál... Kár.

Költözés meg: ne számold a bútorokat, az általában azoknak van, akik saját lakásban laknak, nem albérletben, amely bútorozott. Egy bútorozott albiból csak a saját cuccaidat viszed el, amihez simán elég akár egy kocsi, vagy akár pár bőrönd. És ott viszont számít, mi mennyi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#96) Ivan15


Ivan15
senior tag

Asztali szamitogep -szubjektiv megitelesem szerint, mint ezt (#81) cucka nagyon jol mar leirta, a vasarlas szubjektiv szempontok szerint törtenik: Szoval az asztali szamitogep:
-egy nagy doboz az asztal alatt, amit csak legszivesebben felrugnek
-sok aramot fogyaszt (kb. 3-4x annyit)
-hangosan zug
-sok a kabel
-ma mar nem feltetlenül olcsobb az asztali konfig, mint pl. egy hasznalt akar 17´-es laptop (kb. 120.000-Ft mindket alternativa) -pl. itt a prohardveren most is vannak nagyon jo laptopok mar kb 50.000-60.000 Ft-ert is.
-kisebb, az iroasztalrol egyszerüen levehetö, ha pl. füzetbe akar az ember dolgozni
-barhova elvihetö, kicsi, nem nehez a laptop (max 3kg)

-ha vki oltart akar epiteni a szobajaba annak ott az asztali konfig, lehetöleg egy nagy crt-s monitorral (asztal+gep+kabelek+nyomtato+hangszorok+melynyomo-monitor= hazi oltar) csak egy szönyeget kell eleteriteni es le lehet elötte borulni imadkozni is ;]

[ Szerkesztve ]

(#97) Dany007 válasza tildy (#95) üzenetére


Dany007
veterán

"Ha a kijövetelünkkori árfolyamot vesszük"

juuj ne fárassz már ilyenekkel. Egy egyértelmű példát írtam fel és számoltam ki. Ennyire nem kell túlreagálni a dolgot... Persze majd beleveszem az EUR/HUF árfolyamingadozást is,nem? Semmi értelme ilyen árakon meg fontban meg hasonlóban számolni, abszolút nem arról volt / van szó.

Az áramfogyasztásról annyit, hogy nyilván több. De, ha jól választasz hardvert akkor ez is jelentősen mérsékelhető. Kollegám mATX-es gépe ~65Wattot fogyaszt alapjáraton. Játék közben full terhelés alatt pedig 115Wattot + monitor (25-30watt 20'-os) Ebben a gépben van egy E8400-as proci, 4GB ram, meg 640-es vinyó meg egy HD4670. Ehhez képest egy laptopban van egy sima mobil proci, meg valami gagyi integrált VGA, szóval ezt is vedd figyelembe. És lazán tolja rajta a TDU-t 1600x1200-ban fullon. Tehát annyira nem gyenge játék. Szóval igen, valamivel több a fogyasztása egy asztalinak mint egy laptopnak, de figyelembe kell venni a fent felsorolt különbségeket is.

"ne számold a bútorokat, az általában azoknak van, akik saját lakásban laknak, nem albérletben, amely bútorozott. Egy bútorozott albiból csak a saját cuccaidat viszed el, amihez simán elég akár egy kocsi,"

Most komolyan, mért mindig magadból indulsz ki? Azért mert te albiban laksz attól még az emberek javarésze nem. Legalábbis itthon.
Amúgymeg pont ezt írtam én is. Ha csak ruhákat csomagolsz akkor tényleg jobb a laptop. De egy rendes költözés, ahol lakásból-lakásba költözöl, ott vannak bútorok is.

(#99) CurrentValue


CurrentValue
tag

a hugod laptopjának kérdése:

Egy mai átlag, tini, vagy akármi nevezd ahogy jol esik, csak fb, twitter stb alkalmazásokat skype msn és egyéb marhaságokat használ. max 1-2 flash játék, és itt vége is a felhasználási területnek, tanulásra és ezekre a multimédiás célokra ma 60e Ft egy gép,
15,4"al megelégedve. Barátnőm most jött rá hogy ez nagy neki, kapott egy S12es lenovot és most 12"-on is ugyan azt csinálja 70e Ft-ért, 500Gb hdd vel amire az egész élete elfér. Szerinted ez nem biznisz? Egyetemre, barátnöhöz, anyukához, bárhova elviszi a táskájába és boldog. ennyi a lényege a laptopnak.

Nekem sokáig volt asztali gépem ( hiányzik is) de boosteres lapoppal nem fog érdekelni már az asztali technologia, beledobok oda is egy 500gbos 7200rpmes vinyót, a 3870es vga meg számomra ad elég élvezetet WSXGA felbontáson. Ja hogy ez kevés? igen, ez a komprumisszum.

De pro hogy nem eszik sokat, kettőnk laptopja összesen eszik 47W-t töltés alatt idle netezés mellett ez lemegy 30 alá. A gépem 280W alatt nem evett. Amikor egyedül élsz ezek a számok fontosak lesznek.

arrol nem is beszélve hogy nekem pl tabletem van, übereld kérlek AZONOS ár mellett egy asztalival:) számolj csak wacom tábla meg a tököm, hopp nem jött ki 120e Ftra...:P

(#100) Dany007 válasza Kalandor (#98) üzenetére


Dany007
veterán

Pont azért írtam a kollega példáját (aki amúgy szintén PH-s), hogy asztali alkatrészekből is lehet takarékos mégis erős gépet építeni.
Azok az integrált vga-k amiken már elfut egy TDU (2007-es játék), 1600x1200-ban fullon, na azokat már gémernek nevezett laptopokba építik és mocskosul túl vannak árazva.
Egy átlag intel GMA vga-vel az életbe nem fogsz TDU-zni olyan felbontásban és minőségben, mint ahogy az a feljebb leírt 115 wattot fogyasztó gép. Egyértelműen a laptop nem játékra való. Ilyen téren fölösleges az összehasonlítás, én se tettem, ezért is választottam integrált vga-s alaplapot.

@CurrentValue:

"Amikor egyedül élsz ezek a számok fontosak lesznek."

Ebben 100%-ig egyetértek veled!
Pont ebből kifolyólag mértük ~ 2 hónapja a gépem fogyasztását. Alapon 140Watt volt, csak a gép. Terhelve 350-370Watt között ingadozott játék közben.
Igen, kiszámoltam, hogy átlag napi 6-7 órás géphasználat mellett (tehát nem full terhelés folyamatosan) ~ havi 4-5000 forint lesz a villanyszámlája a gépemnek.
Most erre azt mondanák a laptoposok, hogy cseréljem le laptopra, és akkor a havi 5000 forintból lesz mondjuk havi 500-1000 forint, akkor se tenném, mert az a plusz 13 col, amit a képernyő ad, bőven megéri nekem azt a pénzt.
Arról nem beszélve, hogy az asztali PC sokkal modulárisabb. Ha valami elromlik veszek bele egymásik és kicserélem. Notebooknál ez már egy kicsit macerásabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.