Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Az ilyen kis ramos gepre erdemes egy microxp-t vagy ilyesmit tenni, plane ha a proci is gyenge. P2-es laptoppal pl.csodat tett :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

"egy átlagos telefonon, mobilinternettel vagy wifin keresztül is kész kínszenvedés szörfözni"

Akkor az átlag alatti telefont hívod átlagosnak. Példának okáért nekem élmény a telefonon böngészni.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Egyik barátom egy özönvíz előtti XP-s géppel rendelkezik amivel egyre lehetetlenebb a böngészés. A legnagyobb probléma ott is, hogy a böngésző felzabálja az összes ramot és olyan vinyódarálásba kezd, hogy kb csak a reset segít a dolgon. Egy 480p youtube videót meg lehet rajta nézni, de a második már reménytelen eset.
Eközben az alap szintű Xperia telefonján még mobilneten keresztül is akadás nélkül lehet videózni, böngészni.

Szerinte ez egy összeesküvés. A nagy szoftvercégek (Adobe, MS, Google) szándékosan olyan kódot raknak az app-okba, ami megöli a régi gépeket. Merthogy ugyanezen a gépen egy-két éve még probléma nélkül lehetett netezni, youtube-zni.
És igazából nem tudok vitába szállni vele. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) gyurkikrisz válasza Syl (#3) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Vagy csak fejlödik a teknika, és fejlödnek a weblapok is, és ez indokolja a nagyobb hardverigényt.

petipetya: teljesen egyetértek, most egy 2.3-as Androidos, 600mhz-s kis csodáról netezek, ezen sem nevezném kínszenvedésnek a böngészést. Egy normális, átlagos 50.000 Forintos ketyerén már élvezet böngészni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#5) daenerys válasza gyurkikrisz (#4) üzenetére


daenerys
tag

Én BlackBerry Q10-ről böngészek, és nem tetszik annak ellenére, hogy a képernyőhöz is igazítja a tartalmat, és az eredeti megjelenést is megtartja igény szerint. Nem nyekteti a telefont, de tele van fölösleges információs hulladékkal maga a tartalom, amit az ember megnyit. Amihez hozzáférsz, az már 70%-ban fölösleges kéretlen információs hulladék.

Emellett használtam én is 2.3-as androidos készüléket is, nem tudok egyetérteni azzal, hogy elégedettségre ad okot. Főleg nem a gyári böngésző, de amiket még lehet rá tenni, az sem egy nagy szám.

(#6) Syl válasza gyurkikrisz (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

>Vagy csak fejlödik a teknika, és fejlödnek a weblapok is,
Az lehet, csakhogy amikor a gépére visszaraktuk a szoftverek/flash régi (egy-két évvel ezelőtti) verzióit, akadás és darálás nélkül ment minden. Csak sok helyen ment a rinya a régi verzió végett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) daenerys válasza Syl (#6) üzenetére


daenerys
tag

Úgy van, én is a Lenovom óta a flash miatt szívok. Az már 3 éves sztori...

Egyébként nem is rossz a régi gépről tolni. Konkrétan a Gmail alkalmazkodik is a hardveres adottságaihoz. Ez örömet okoz számomra, mivel nem vagyok kíváncsi a Google hirdetésekre sem, amiket a privát levelezésem alapján nyomnak a képembe.

"Technikai fejlődés" - valahogy nem érzem fejlődésnek, hogy azért vegyek új hardvert (telefon, noti, stb.), hogy az agyonkomplikált lehallgató cuccokat jobban bírja az eszközöm. Szerintem engem, és nem egy másik félt kellene az eszközeim képességeinek szolgálnia, csak ez nem tud megvalósulni így.

(#8) gyurkikrisz válasza daenerys (#7) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Egy régi gépröl nyomod az ipart, és azzal indoklod a lassúságát hogy figyel az NSA? drága kenyér biztos az NSA müve volt!!!!!

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#9) daenerys válasza gyurkikrisz (#8) üzenetére


daenerys
tag

Bemásolom a (már csak volt) gépem részleges specifikációját, amivel szerintem túl lassú volt a netezés, és töröltem a flash-t, adobe sz.rokat:

- Intel Core 2 Duo P8400 CPU (2x2.26GHz, 1066MHz FSB, 3MB L2)
- 13.3"-os kifordítható TOUCHSCREEN 1280x800-as felbontással
- 4GB DDR3
- 160GB HDD
- Intel 4500MHD VGA

Szerintem ez nem rossz, bár nem gamer kategória (netezéshez csak burzsuj kretének vesznek gamer notit). De az, hogy egy PDF vagy egy YouTube szétakasszon egy ilyen konfigot, az túlzás.

A Q10-em simán köröket ver a Te telefonodra, de szerintem sok a fölösleges szutyok, amit letölt pluszban. Ha szerinted jó az, hogy az adatforgalmad 60 százaléka kéretlen információhulladékra megy el, vagy esetleg, netán külső megfigyelésre szolgál, akkor az a Te véleményed. Nyílt titok, hogy kémkedés folyik mindenki után. Az, hogy Te nem szeretnéd belátni, hogy a telefonod vagy géped nem a Te céljaidat szolgálja kizárólag, a Te problémád, de ettől nem tehetsz nevetség tárgyává bizonyíték nélkül.

Csak vagdalkozol, hogy valami kócos hajú bunkerlakó vagyok, és nincs igazad :D

(Leo noti pedig továbbra is tutiságos <3)

(#10) dabadab válasza gyurkikrisz (#8) üzenetére


dabadab
titán

A weboldalak jo reszeben a toltesi ido nagy resze azzal telik, hogy a mindenfele trackereket meg kulso pluginokat olvassa be. Ez meglehetosen ismert jelenseg, a Ghostery pl. eleg latvanyos kulonbseget tud okozni.
Meg az is igaz, hogy a site-oknal hasznalt szazmillio sor javascript szinten hasonlo celokra kell, nem azert, hogy az oldal jol mukodjon.

DRM is theft

(#11) daenerys válasza dabadab (#10) üzenetére


daenerys
tag

Ez jó tipp! :) Köszönöm, mostantól odafigyelek erre is minden gépemen és terjesztem az igét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.