Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Véleménye, lehet.
Beleszólása nem, a Te blogod, azt írsz amit akarsz. Ha nem tetszik nem kell elolvasnia vagy iratkozzon le.
1 hülye miatt kár volt törölni az egészet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) Peter Kiss válasza Met (#1) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

"rengeteg ingyen munkámért"

(#3) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ameddig a Te saját irományodról van szó, addig szerintem semmi beleszólása nem lehet senkinek sem mindaddig, míg értelmes tartalomról beszélhetünk (az itteni írásaid alapján ez meg is van). Maximum építő jellegű kritika, vagy tipp. Ha meg nem tetszik neki, akkor szépen békésen vonuljon tovább.

Nyugodj békében Integra!

(#4) Thrawn


Thrawn
félisten

Ha lennének sárkányaim mint neked, régen felfalattam volna velük ;] :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) Luck Dragon válasza Thrawn (#4) üzenetére

Szólítottál a nevemen :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) Pete55555


Pete55555
addikt

Nos, egyrészt mint olvasó azt ír amit akar.
Másrészt nem tudom mennyire "fakadtál ki", de jobb, ha inkább pozitívan motiválod az olvasókat, minthogy esetleg "lájkoljatok mán, ha már ennyi melóm van vele b+" stílusban.
Pl: Köszönöm, hogy vagytok, olvastok, lájkoljatok, osszatok meg.
És sajnos türelmesnek kell lenni, sokan lesznek akik beszólnak, és az elején nemigen fognak kommentelni, 1-2 lájknak is örülni kell.
De mindig azt kell nézni, hogy az olvasókért vagy, felelősséggel tartozol értük, mert ha egyvalaki is megfogadja a tanácsod/ötleted, akkor már elértél valamit, még akkor is, ha nem tudsz róla, nem ír kommentet.
Szívvel lélekkel kell csinálni, türelmesen, és idővel megtérül a befektetett munka.

A kérdésedre válaszolva; szerintem jól döntöttél egy éve, egy blogot csak így lehet fenntartani.

...Szeretem leracsniztatni...

(#7) #56230144


#56230144
törölt tag

Megoldás: Elkezded olvasni, és ha látod, hogy már írja a baromságait, akkor nem olvasol tovább. Egyébként ha így kérted meg az olvasókat hogy "He lájkoljátok az oldalt me ha nem akkor nem irok tovább köcsögök" akkor igaza volt.

(#8) Zolaash válasza Met (#1) üzenetére


Zolaash
aktív tag

+1

Rip and tear

(#9) daenerys válasza Pete55555 (#6) üzenetére


daenerys
tag

Annyit irtam, hogy megkerdeztem oket, miert nem szolnak hozza tobbszor az irasaimhoz a blogon szerintuk, mit csinaljak maskent, hogyan lehetne jobb.

Erre jon egy ilyen liba, es ilyet rofog nekem. Az ilyen embertol jobban esik, ha tavol marad a blogomtol.

Egyre tobb az olyan blog, ahol annyi a poszt, hogy cimnek beirjak, hogy "ezt nem fogod elhinni, hogy....", aztan egy masik blogra iranyit vagy youtube-ra. Es ennyi a blogposzt.

En ennel lenyegesen tobbet tettem le az asztalra, es lam, ha legalabb tanacsot kertem az olvasotol, hogy hogyan lehetne meg jobb a munkam (mert baromi sokan jonnek am!), abbol is arcon kopes lett.

Nem vagyok lajkvadasz, de ezutan meg kevesbe leszek az. Aki nem tetszik, ki lesz tiltva :D

(Egyebkent 5 eve kikeltem az egyik neves gyerekangol tanito iskola ellen, mert 6 eves korig felesleges angolt tanitani, mert 6 evesen az iskolaban siman behozza a gyerek, amit egy ilyen draga tanfolyam kihagyasaval "veszitene" - termeszetesen nem tetszett, hogy ez az igazsag, pedig tudomanyos teny. Azota en is tanitottam gyerekangolt, ami jo moka volt, mert cukik a gyerekek, de ez inkabb a kozossegrol szol, mint a tudasrol, ezt nem ertik meg a szulok)

(#10) Dany007 válasza daenerys (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Hát én nem tudom... Sokszor kihangsúlyozod, hogy ezt te ingyen csinálod és, hogy neked ez milyen sok munka. Meg hogy hú, van aki még ezek után is mer negatívan hozzászólni!
Egy kérdés merül fel bennem: akkor minek csinálod?

Aki az internetre ír az a nyilvánosságnak ír. Kb mint egy közszereplő. Akiknek eleve többet kell eltűrni, mint az átlagnak. Úgymond benne van a pakliban, hogy valami csoda folytán lesz olyan, akinek nem tetszik és kifejti a véleményét szabadon, mert az internet erről szól.

Mondjuk én a lájk gyűjtés részét se értem, se a kommentek hiányát. Azt írtad nem keresel vele pénzt. Akkor meg minek a lájk? Minek a komment? Nyilván ha az olvasó úgy érzi hozzá kell szólnia, akkor majd hozzászól. Ez v.színűleg külön kérésre se menne jobban. Ha meg "muszájból" / kérésre szól hozzá akkor kb annyit is fog érni.

(#11) daenerys válasza Dany007 (#10) üzenetére


daenerys
tag

Hát itt és most lehet, hogy sokat hangoztatom (meg ugyanígy itt máskor, amikor már nagyon le vagyok égve anyagilag, és nincs pénzem arra, hogy finanszírozzam a blogolást se, mert ételre sincs pénzem, amit felrakhatnék recepttel, nemhogy barkácsdolgok), de a statisztikáimat nézve elég sok visszatérő, komoly olvasóm van, és viszik is a blogom hírét, tehát valahol, valamiért szeretik az emberek. De nem szólnak hozzá, akár olyat sem, hogy "én ezt úgy csinálnám inkább, hogy..." - érted. Még csak ki sem oktatnak! És ez arra utal, hogy általában érdektelenek az emberek. Vagy valami hiányzik. Talán túlságosan is kívül tartottam magamat az egészből, és a személyiségem helyett csak egy adag hasznos információt kaptak. Belém sem akartak kötni. És ez elszomorító. :D

Lájkgyűjtés nem történt erőszakosan vagy tudatosan, abszolút nem vagyok lájkfanatikus, és sosem szólítok fel senkit, hogy lájkoljanak, emlékeim szerint még burkoltan sem kértem ilyesmit.

Ha nincs olvasói reakció, az egyet jelent a halállal. Mindenki olvas, de nincs véleménye. Enciklopédia az oldalam, nincs benne igazán közösségi szellem. Pedig szerintem egy olyan közösség, ahol költséghatékony és egészségtudatos emberek vannak, az jó lenne. Főleg városi viszonylatban, ahol nincs sufni, kamra meg komposzt, ahová el lehet tenni, ami nem kell azonnal.

Egyébként most néztem egy friss statisztikát, egy bizonyos ételes témában megelőztem a Nosalty-t és az Antalvalit is, úgyhogy fel fogok keresni szponzort, és lesz jó kis Dany konyhája videósorozat. Nagyon szurkoljatok, hogy ez sikerüljön, meg is vendégelném a Kedves Kommentelőket! :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Dany007 válasza daenerys (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Érdekes. Pedig tolmács szintű nyelvtudással szvsz lehetne egy rakás pénzt keresni. Vagy akár ha van mellé egy szakma, akkor külföldön elkezdeni egy új életet. De ez nagyon más téma.

A nosaltyt szoktuk nézni néha recept után. Persze főleg a párom. De hozzászólni pl eszünkbe se jutott. Ahogy írod is, csak enciklopédiának jó. Minek szóljak hozzá egy recepthez... :)

Ha nagyobb közösségi aktivitást akarsz, akkor be kell vonni valahogy a közösséget. Itt a PH!-n / logouton sok olyan téma van, ami nemcsak sokakat érdekel hanem érint is és úgymond kikényszeríti a véleményét.
Tehát ha te enciklopédiát csinálsz - csak receptek, bár fogalmam sincs mit csinálsz - akkor nyilván az olvasók is úgy fognak hozzáállni. Olvassák mert érdekes, jó ötleteket kapnak, meg érdekli őket az egész. De ha nincs mihez mit tenni miért... akkor ugye minek. Meg ez a receptes dolog is olyan, hogy ha kell egy hát rákeresek, megnézem, felhasználom aztán viszlát. Szal érted. Ha pl politikáról írnál akkor biztos, hogy millióan szólnának hozzá. :)
A szponzor keresés nem rossz ötlet. Főleg ha tényleg vagy olyan szinten látogatottságban ami már a nagyobbak számára is érdekes lehet. De akár a "betársulás" se lenne rossz ötlet. Akár külföldi nagyobb hasonló témájú oldalakba. Magyarul pénzért írnál oda cikkeket. Külföldi oldalon erre jóval több esélyed van, mint magyaron.

Egyébként ha beszólnak, az sem gond. Az a gond ha nem védenek meg. :) Így egy ilyen vita már könnyedén generálhat közösségi mozgolódást, sok kommentet. De persze nem az a cél hogy a fikázástól jöjjön meg a kommentelők kedve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.