Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Én is nemrég untam meg. Parkoló és a cég bejárata közt van kb 500m de ez idő alatt is szívnom kell mert előttem nem bírják ki hogy rá ne gyújtsanak. Hazafele is ugyanez, de akkor könnyebb mert várok 5 percet és a 99,99% addigra elmegy. na meg az uton dobálják szét. Ilyenkor legszívesebben felvenném és a tarkóján nyomnám el.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) szaszyka


szaszyka
senior tag

Nálunk a füstérzékelős tűzoltórendszer a legnagyobb visszatartó erő, szóval bent a csarnokban nem mernek cigizni. Mondjuk vicces, hogy egyszer pont egy munkavédelmis indította be az oltórendszert a füstpróbájával. Nagy kedvenc a függőfolyosós házban lakó"szomszéd", aki nem bír ki az.ros 15m-t, amíg leér a ház elé, és már a lakásból kilépve szívja a az.rát, hogy menet közben a lépcsőházat is telefüstölje. Az ilyen miért nem húzza le magát a wc-n?!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#3) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Szörnyű! Hát erre a bejegyzésre rá kell gyújtanom...

Én az "A" kategóriás dohányos vagyok: kijelölt helyen, nem eldobálva a csikkeket, másokra nem fújva. Otthon is az erkélyen, beltérben sosem, közösségi helyeken meg pláne. Napi 10 szálat szívok el mostanság (fele annyi, mint korábban), soknak se mondanám?

Hogy mi a jó benne? Semmi. Egyébiránt nem ellazít, az a fű, hanem stresszt old, kicsit éberebbé tesz. Problémák persze nem szűnnek meg attól, hogy a szájába van az embernek.

Mit üzenek a nem dohányzóknak? Tolerancia. Ne vérbe forgó szemmel "köcsög bagós"-ozzon, mert dohányzik. Ne szitkozódjon, mert az öt méterre előtte sétáló épp rágyújtott. Én is bele tudnék kötni a nem dohányosokba, ha nagyon akarnék. Persze, a "B" típusú köcsög bagósokat én is megvetem és meg is szólom, ha kell. Mert az én értékrendembe nem fér bele a másokkal való kicseszés, a beleszarokavilágba mentalitás, a trehányság.

Cikkre: nem tudom, hogy mit és hol dolgozol, de jó nagy putri lehet, az biztos.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1:R Az e-cigit szoktam protezsálni dohányzó ismerősöknek. Nálunk a család, beleértve engem, extra hárklis a füstre, de egyszer simán beültünk egy e-cigis társaságba, gyerkőcöstül, nem zavart! Ráadásul tudtommal a tüdőt is sokkal kevésbbé károsítja. Adóügyileg is támogatni kéne a "normál" cigivel szemben!

Másik, amire ki szoktam akadni, az elhajigált csikkek tömege, ezt leginkább németajkú turisták közelében figyeltem meg tengerparton. Nem elég, hogy zsúfolt strandon fújja, de még a homokban is hagyja a mocskát, ahol gyerekek játszanak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Szemet szemèrt...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) d@vee válasza Mister_X (#3) üzenetére


d@vee
őstag

A tolerancia csak ideig-óráig tart. Mivel főleg a "b" tipusú dohányosokkal van tele a munkahely. Egy szóval sem mondtam még, hogy szokjon le, cserébe bsznak arrébb menni a dohányozni tilos zónából.
Az össze vissza cigicsikk még nem is érdekelne, mert az csak az utcán van, bennt használják a kukát vagyis az annak kijelölt tároló valamit.
Hát putri az akad bennt. Itt érdekes a különbség a tesócégével a melóhelynek. A másik cègnèl pont nwm dohányos a főnök, ott aztán tényleg tilos füstölögni. Akit elkap, ott kirúgás hamar megy.

Ja

(#7) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Általában szabadban dolgozom, így csak az zavar, hogy a betonban mindig találok csikket, mert kedvenc kollégám beledobálja. Viszont amikor úton vagyunk, a kocsiban 5-ből 4-en cigiznek, az ablak hátul nem is lehúzható. Ha szólok, azt mondják, üljek ki a platóra.

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha rajtam múlna, akkor az utcán is betiltanám a dohányzást - az a szerencséjük, hogy nem rajtam múlik.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) anorche1 válasza petipetya (#8) üzenetére


anorche1
őstag

Én csak megadóztatnám, de elég rendesen, 25-30k lenne egy doboz, utána az ember választhat, eszik és életben marad, vagy szívja azt a szrt, és éhhalálban meghal. Probléma mind2 esetben megoldva.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#10) Mr X


Mr X
veterán

Még valaki dobja be az "az én adómból fizetik a kezelésüket" kártyát és meg is vagyunk.

(#11) Zoja™


Zoja™
őstag

Én is az A kategóriába sorolnám magam. Amennyiben van kijelölt hely, akkor ott cigizek, ha nincs, akkor viszont én is rágyújtok az utcán.

Amin szerintem Te kiakadtál, az a nagybetűs pofátlanság, ami ugyanolyan arányban jelen van a dohányzók körében, mint a nemdohányzókéban, nem lehet ezt így kategorizálni. Volt már rá példa, hogy rászóltam egy tagra, aki szét dobálta a szemetét az utcán, a válasz nemes egyszerűséggel annyi volt, hogy inkább a saját dolgommal foglalkozzak és szokjak le a cigiről.

Hogy mi a jó a cigiben? Semmi. Tisztában vagyok vele, hogy csak tévhit, hogy oldja a mindennapos stresszt, az csak placebo. A dohányos bemagyarázza magának, hogy stresszes, közben pedig csak elvonási tünetei vannak. Ha ismét rágyújt, akkor az elvonási tünetek miatti stresszt csökkenti egy újabb szál elszívásával.
Ördögi kör...

A lényeg viszont, hogy nem az egyszeri dohányosokkal van gond, hanem a pofátlanabbik csoportjával. Viszont ez kiüt az élet más területein is függetlenül attól,dohányzik-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#12) updog


updog
senior tag

Pont mostanában gondolkoztam egy hasonló bejegyzésen, de letettem róla, mert flame-mágnes ;]

Én nemdohányos vagyok, de szerintem aki az utcán dohányzik, csinálja, felőlem szinte akárhogy, szabályosan, szabáyltalanul, pofátlanul, legyen már ennyi szabadságuk.

Cserébe ha lakóközösségben él, akkor betiltanám hogy a saját lakásában dohányozhasson. (szinte hallom most a dohányos fejekből a TRIGGERED kattanását) Magyarázat: "az én lakásom, azt csinálok amit akarok, ott nem zavarok senkit ha dohányzok". Kivéve öreg, hogy 4-8 irányból körbe vagy véve másokkal, és ha csak nem egy tökéletesen zárt füstölőt akarsz üzemeltetni, és leszigetelted a lakásod összes rését, akkor az a szag, a füst átmegy máshova is, réseken, elszívón, vagy csak egyszerűen az ablakon. Az bizony zavarja azt, aki nem dohányzik.

Vagy ha az egyszeri "nemártokezzelsenkinek" elalszik cigivel a szájában, és leég a fölötte lévő két szint... kösz, inkább fáradj le az utcára, legalább lesz egy kis testmozgás is.

Arról már nem is beszélve, hogy a liftekben, a linóleumozott folyosókon konkrétan ön- és közveszélyes, mégis naponta látom a hamut, érzem a liftben hogy valamelyik gyökér már megint nem bírt ki 30 másodpercet...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Már nem azért, de ez valami nagyon alja hely lehet, ahol csak úgy rágyújthatnak irodában, bele az arcodba. Ez a legtöbb kultúrált helyen kb. elképzelhetetlen.

(#14) D1Rect válasza Mr X (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Az én adómból fizetik a kezelésüket.

500 lesz.

(#15) t72killer válasza Zoja™ (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak technikailag: a dohányosnak tényleg oldja a stresszét, uis ha nincs nikotinbevitel, akkor jönnek az elvonási tünetek, köztük a stressz.

Végleg leszokott embert nagyon keveset láttam, ezért kéne valami, mind2 fél számára elfogadható átmenet, aminek eredményeképp a következő generáció egyáltalán nem szívná. Emelt adókkal e-cigire terelés, panelek füstjelzővel telerakása, majd a kiérkező tűzoltóság költségeinek behajtása járható út lenne.

Apropó adó: 10kFt/doboz áron a gyerkőcök már nem szoknának rá (nem jártasak még csempészkörökben+még a dohányos szülő se hagyná, h a gyerek ilyen gyorsan égesse a pénzt), asszem az ausztrálok kezdték ezt, 50AUD/doboz az 5let náluk.

A "miadónkbólfizetik-kártya": jó adag extra tüdőrákost termelnek - akiknek nem 2 fillér az ellátása és nem 2 cent esik ki a GDP-ből míg betegeskednek. Az az extra adó jó, ha a csikkek feltakarítására és a dohányzóhelyek kialakítására elég...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) Zoja™ válasza t72killer (#15) üzenetére


Zoja™
őstag

Csak technikailag: a dohányosnak tényleg oldja a stresszét, uis ha nincs nikotinbevitel, akkor jönnek az elvonási tünetek, köztük a stressz.

Ugyanezt írtam én is, csak más megfogalmazásban. Technikailag is. :)

Az orvosok is azt mondják, hogy nem létezik olyan, hogy leszokott dohányos, csak tünetmentes.

(#17) t72killer válasza Zoja™ (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R.

Na ezért lenne fontos, hogy legalább a gyerekeink ne vigyék tovább a bagót.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ilyeneket fel kell nyomni és kipaterolni. Pont az ilyen semmirekellő önző idióták miatt utálják a dohányosokat, pedig az is kb olyan általánosítás, mint a rasszizmus. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Hieronymus válasza Zoja™ (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az orvosok is azt mondják, hogy nem létezik olyan, hogy leszokott dohányos, csak tünetmentes."

Általánosságban is elmondható. Egy függőségtől soha sem lehet megszabadulni teljesen. Legfeljebb át lehet cserélni egy másik függőségre. Olyanra is, amit társadalom tolerál. Például a drog - vallás útvonal, teljesen elfogadott.

Én már "tünet mentes dohányos" vagyok. Sokáig nagyon zavart a füst. Volt amikor maga volt a csábítás, volt amikor maga a hányinger. Nyilván nem lőhettem le a körülöttem dohányzókat, ezért aztán megpróbáltam nagy távolságot tartani tőlük. Ennyi.

Amit még lehet, kampányolni, hogy utcán ne dohányozzanak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) bmwsan


bmwsan
senior tag

Mindig érdekes kérdés volt a dohányzás. Jómagam az elso csoportba sorolnám.
Csak kijelölt helyen gyújtok rá, utcán is nem legnagyobb tömegben. A füstöt igyekszem nem a többi ember felé fújni. Ha nincs kijelölt hely akkor távolabb gyújtok rá. Saját kocsiban 1 év alatt 2x gyújtottam rá, csikket nem az ablakom dobtam ki. Próbálok a körülöttem lévoket, a leheto legkevésbé zavarni.

Az hogy "én" fizetem más emberek gyógykezelését abszolút hamis feltevés.
Jelenleg egy 1100 forintos cigeretta ára, több mint 600 forint jövedékiadót és több mint 200 forint ÁFÁ-t tartalmaz, amit elméletileg a dohányzás következtében kialakuló betegségek kezelésésére fordítanak.
Azt, hogy a kormány jelenleg ezt a pénzt, nem feltétlenül erre fordítja az már egy másik téma.

Ezek alapján 5év dohányzás alatt megközelítoleg 1.5 milliót forintot fizettem ki, erre a célra plusz a TB-t.
Lekopogom ez ido alatt nem volt szükségem semmilyen kezelésre. Illetve sokan vannak akiknek egész életük folyamán nem adódik a dohányzásból eredo betegség.

Ennyi erovel, aki 120 kiló és zabálja a junkfood-ot, literszámra issza a cukros üdítoket, annak is "én" fizetem a kezelését (magas vérnyomás, cukorbetegség- ennek a szövodményei, mozgászervi problémak).És o semmilyen plusz jovedekiadót nem fizet az ÀFÁ-n felül.

Tehát szerintem a dohányosok megfizetik azt, amit meg kell, ettol függetlenül, hogy témához visszakanyarodjak, és ami a fo problémát okozza, azt maximálisan elítélem.

(#21) updog válasza bmwsan (#20) üzenetére


updog
senior tag

Ennyi erovel, aki 120 kiló és zabálja a junkfood-ot, literszámra issza a cukros üdítoket, annak is "én" fizetem a kezelését (magas vérnyomás, cukorbetegség- ennek a szövodményei, mozgászervi problémak).És o semmilyen plusz jovedekiadót nem fizet az ÀFÁ-n felül.

2011. évi CIII. törvény a népegészségügyi termékadóról :)) (gy.k. chipsadó)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22) 8th


8th
addikt

Ráadásul minden egyes alkalommal megkérnek, hogy szóljak már, ha látom azt a nőt, az asszonyt. Persze szólok... És itt hagytam abba az olvasást. Ha nem állsz ki magadét akkor megérdemled. Tűrd. Viseld el. Vágj hozzá jó pofát. Ennyi. Nem. Nem dohányzom. Undorodom tőle. A dohányosoktól is.

(#23) XtremLor


XtremLor
őstag

Nem dohanyzom en se, a testverem viszont igen, kocsikazunk a varosba en vezetek, az autot akkor vettem 1-2honapos volt, nem dohanyzo tulajtol koppkopp, erre lehuzza az ablakot, es ragyujt mellettem.
Diszkreten jeleztem hogy most dobod ki, vagy itt van vege az utadnak, mivel kiraklak a gec.... :D Eloszor azt hitte viccelek, de rajott hogy halal komolyan gondoltam. Nem letezik hogy nincs annyi eszuk, hogy ne csak magukra gondoljanak.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24) t72killer válasza bmwsan (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"5év dohányzás alatt megközelítoleg 1.5 milliót forintot fizettem ki, erre a célra plusz a TB-t." - ez egy jó viszonyszám:R. Ezenkívül kellene tudni, mennyi az "eldohányzott összegre (=szálmennyiségre)" jutó EÜ többletköltség, és lehet számolgatni, jól vannak-e belőve az adók.

Egy emberből nem lehet kiindulni, mert valaki 80évesen is vígan szívja/fújja, valaki meg 40évesen, többéves kórházi kálvária után kimúlik. Egy tüdőrákos kezelése sacc/kb 30-40MFt-jába kerülhet az államnak, bár ez ellátási színvonaltól is függ.

#23: az ember orra megszokja a szagokat, egy rendszeres dohányosnak fogalma sincs, hogy a bútorokban, stb bűznyomot hagy maga után, max ha megmondják neki.

#22: vársz a villamosmegállóban babakocsival vagy bevásárolt cuccokkal - nyilván életszerű, hogy odamész leordítani a tömeg másik végén álló füstölgőt, aki természetesen úgy állt be a szélirányba, hogy minden várakozót terítsen. Meg olyan is van, hogy a többség füstöl - hiába tuskóság és hiába közterület. Németekkel "telelakott" strandon még ha szólsz is az egyiknek - és legyen a normálisabb kategória, abbahagyja - 2perc múlva jön másik. És neked, mint nemdohányzónak kell a búsba elhúzni a családoddal. Ez Európa...
Másik sztori: a panelünkből évek óta, több lakó összefogásával próbálunk kipaterolni egy füstölgőt - kb lehetetlen. Hiába áll felette a fürdőszobákban a füst, hiába szellőzteti a bűzét a lépcsőházba, hiába dől belőle a maradék, amikor a liftbe száll. Mindez Ny-Európában, nem túl lepukkant környéken.

#25: a "fejlett" nyugaton sok helyen nem tiltják a megállókban, sőt félig zárt pályaudvarokon(!) a füstölést. A németeknél annyi van, hogy a peronnak van egy füstölgős és egy elvileg füstmentes része (tábla mondja a füstnek, h ne gyere erre ;]). - az ok egyszerű: dohányipari lobbi. Súlyos eur-milliárdok vannak a bizniszben, +maguk is dohányzó "orvosszakértők" és politikusok. Ismét, nem Mo.-ról beszélek, hanem pl a németajkú D-A-CH-területről.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) Narxis


Narxis
nagyúr

Nekem biztos nem lenne ilyen türelmem, nemhogy nem szólnék, hogy jön az ellenőr hanem én magam hívnám és mutogatnám, hogy itt van egy dohányos.

Thanos was right.

(#26) Mister_X válasza t72killer (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jó, legyen akkor a bor üvegje is 5000Ft, a doboz sör meg 1500Ft, mert nem iszom és az én adómból ne fizessék a májelégteenségben szenvedőket, veseelégteleneket, agyvérzést kapottakat.

Szemetelés helyszíni bírsága 10000Ft, visszaesőknek 20000Ft, szabálytalan parkolás 50000Ft, bliccelés 32000Ft.

Csak hogy ne egy specifikus csoportot szívassunk meg egyéni preferencia alapján...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27) sutszi


sutszi
veterán

Eleve nincs olyan racionális érv amivel védhető a dohányzás... Szóval eleve tiltani vagy ellehetetleníteni kellene... Egy jó vaskos áremelés tényleg jó lenne...
Reggel 1.6km-t megyek gyalog a melóba...Ezalatt a kb 20 perc alatt lehetetlen úgy végigmenni, hogy valahol ne füstöljenek az orrom alá... Teljesen abszurd amikor nyilvánvaló és cáfolhatatlan, hogy káros minden élő szervezetre...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28) updog válasza Mister_X (#26) üzenetére


updog
senior tag

Most fel****tad az agyadat és azért írtad, pedig valójában teljesen jogos és teljesen ugyanaz az elv, ha kevésbé és vagy drágábban lenne elérhető, ha nem árulnák még a hentesnél is a csavaros kiflit egy százasért, meg nem pancsolnák össze a tablettásbort 200/liter áron, talán egy kicsit jobb világban élnénk. Ugyanígy a többi példádra. Teljesen jogosak, sokkal keményebb fellépés kellene (nyilván nem elsőre, nem mindig, de a visszaesőknek, szándékos lesz*rom/megtehetem huszároknak stb.)

Az a baj, a 10millió nem-pofátlanul-dohányzó, antialkoholista, nem bliccelő, nem szemetelő országa vagyunk, valahogy mégis mindig mindenki pont akkor háborodik fel, és talál védhető észérveket illetve teljesen jogos visszatámadást ha a saját dohányzásáról, az ivásáról, a blicceléséről, szemeteléséről van szó.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29) solfilo


solfilo
veterán

Engem is érdekelne, milyen munkahely ez, ahol lehet bent cigizni. Alig tudom elképzelni, hogy van még ilyen hely.

Egy valamit viszont nem értek: "Pedig jó a fizu, jó a hangulat, csak a társaság nem az."
A jó hangulatot nálam kizárja, ha nem jó a társaság. :)

Amúgy 10 évet füstöltem, normális bagósnak számítottam, kijelölt helyen igen, megállókban nem, etc. E-cigire majdnem sikerült átszoknom, mikor bejött a trafiktörvény és elapadtak az e-liquid forrásaim, mert hirtelen illegális lett a forgalmazása. 2,5 éve nem cigizek. Erős dohányos (én napi 1 dobozzal eltoltam) szerintem leszokni nem tud róla véglegesen, max tünetmentesen tud élni, mint én, azaz többet nem szívhatok, hogy ne legyen visszaszokás belőle. :)

solfilo

(#30) t72killer válasza Mister_X (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha "normál" borozás mellett is tényleg szignifikánsan emelkednek a májátültetések, akkor benne vagyok. A "gond" az, hogy kis mennyiségben több minőségi enyhén alkoholos ital (bor, sör) kifejezetten egészséges.

Ja, amúgy a tablettás sz@rokat nem hogy 5k, de 500kFt illetékkel b@sznám nyakon:Y.

A szemetelés bírsága rendben van, rendesen be is kéne hajtani. Nem Mo.-gon élek, ott nem tudom mennyire csíp nyakon egy közterület-felügyelő, ha eldobom a tecsózacsit, de pl Horvátországban elég morbid alkalmasint kidobott hűtők/gáztűzhelyek között strandra menni...

#27: függőség ÉS tuti üzlet (mivel függők vásárolnak, akár éhenhalásig - ld, ahogy a II.vh legerősebb devizája a cigi volt), ennyi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) Mister_X válasza t72killer (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Látod, kelljen megfizetni az egészséges életmódot, de "túladagolni" elég drága lenne.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) juliabrilke válasza Mr X (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

A "másra is költhetnék a cigire kidobott pénzt" nem játszik? :D

(#33) szupermacs válasza Mister_X (#31) üzenetére


szupermacs
veterán

Vidéken így is feketén szereznek be mindent, amire szükségük van. Benzin, cigi, parfüm, ruha, stb. Ha drágítják a dohány árát, azzal a feketegazdaságot lendítik fel.
Ausztráliában átszámítva 5K egy doboz cigi, legalábbis pár éve ott kezdődtek. JPS-t vettem, de abból is csak 2 dobozzal. Ott nem szórakoztak és megemelték az árat, de a keresethez képest így is bárki bagózhat, aki akar. Ellehetetleníteni nem lehet az embereket ilyen módszerekkel.

(#34) H.Istvan25 válasza szupermacs (#33) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Fizetésarányosan akkor Ausztráliában nem drágább a cigi mint ithhon.

Huawei Mate 9

(#35) szupermacs válasza H.Istvan25 (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor még nálunk sem volt 600-nál drágább egy dobozzal.

(#36) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Amíg a jelenlegi formában működő nemzeti dohányboltok kormányérdekeket képviselnek, addig nem valószínű hogy drasztikus áremelkedés lesz a dohányáru kapcsán. Az államnak az az érdeke hogy dohányozz ezerrel, és költs, hogy neki legyen sok-sok pénze, mert ugye abból sosincs neki elég. Ergo véletlenül sem szeretné, hogy a kedves dohányzó állampolgár leszokjon.

A másik felem sajnos dohányzik, ő sodorja magának, lehet kapni ilyen kiszerelésben sokkal olcsóbban gyakorlatilag bagóért (hehe). Valami 3000 Ft-ból megvan többheti cigije (az kb egy tasak), mondjuk nem tudom mennyit dohányzik. A füstszűrős hüvely (ami pont ugyanolyan mint a dobozos cigié) és a töltő"gép" filléres tétel, és pikk-pakk össze lehet sodorni vele egy dobozra valót. Állítása szerint jobb minőségű az a dohány és sokkal olcsóbb is, így őt nem érinti igazán a bagó áremelkedése.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37) szupermacs válasza Apollyon (#36) üzenetére


szupermacs
veterán

Emelkedni fog az ára. Ma beszéltem a dohányboltossal és azt mondta, hogy Camel már nem lesz a régi kiszerelésben, csak nagyobban. Ami nekem már nem éri meg. A hüvelyek ára viszont csökkent az utóbbi 1 évben. Multifiltert veszem 300 körül, régebben 500 fölött volt a 200 darabos szénszűrős.
Sokkal jobban szeretem a töltött cigit. Összelegózhatom, hogy milyen hüvelyt és milyen dohányt akarok. Így jött ki lassan 10 év után a kék Camel-sárga Multi hüvely kombóm. Dobozosat 2-3 évente egyszer veszek.
Hozzáteszem, hogy 1 szál töltése 15-20 másodpercnél nem több. Egy kis gyakorlattal 2 metró megálló, vagy buszmegálló között megvan kényelmesen.

(#38) Mister_X: Illatra is sokkal finomabb. Ajánlott nemrég a boltos egy új, német dohányt 2000 Ft/50g csomagja. Azt mondta, hogy nem pácolt dohány, mint a többi. Elfelejtettem a nevét, de egyszer kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#38) Mister_X válasza Apollyon (#36) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Töltött cigi valóban jobb minőségű, mint a dobozos, kevesebb benne az "adalékanyag" meg szemét, gyakorlatilag sima dohányt töltesz be. Hüvelyeknél nagy a szórás, a többsége nem olyan hatékony, mint a dobozosok szűrői.

Én is töltöm, havi 7-8000Ft a költsége az egésznek (ha folytatom a "leszokó tendenciát" életmódváltás miatt, lesz az előbb havi 4-5000, majd 2-3). Nem is értem azokat, akik képesek napi 1 vagy akár 2 dobozzal elszívni havi 40000Ft (vagy több) áron.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#39) t72killer válasza Mister_X (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy olyan borért, amit meg is iszok, ha nem is 5k, de 3kFt-ot alsóhangon ki szoktam csengetni:R. Fix termékdíj helyett minimálár-félét vezettetnék be, hogy pl ne lehessen olcsóbb fél 3/4ed liter bor mondjuk 1000Ft-nál. Ezzel a cukor-ecet keverék műanyagkannás tisztítószereket ki is nyomnák a piacról. Feltételezem, hamisítási ügy is kevesebb lenne, bár minden árkategóriában vannak ügyeskedők.

#33: Ausztrália-Új Zéland azért is spéci, mert ott ugyebár nem csempészik át csomagtartószámra az ukrán határon keresztül a cigit. Egyébként az angolszász világ ebből a szempontból fényévekre előttünk van, amicsknál igenis ki van írva egy-egy látogatottabb strandon, hogyha füstölsz elvisz a jard (és teszi is!) - míg a németek strandhamutartókat szúrnak a földbe...

Így néz ki amúgy a cigiár világtérkép, a nagyobb országokkal:

Érdekes, hogy az angolok semmivel sem keresnek többet a németeknél, mégis náluk több, mint duplájába kerül a füstölgés.

Ez a fogyasztás:

Ez pedig a végeredmény...

(új ablakban nyitva nagyobbak a képek)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) szupermacs válasza t72killer (#39) üzenetére


szupermacs
veterán

Utálom ha valaki strandon bagózik, pedig bármikor képes vagyok láncba szívni a cigit (de az ritka, csak sörözésnél jön rám). Sose értettem azt, hogy úszol, amivel a tüdőd dolgozik elég keményen és miután kimész a partra, elszívsz egy cigit. Próbáltam, kegyetlen rossz.

Ezek az afrikaiak mennyire egészséges életet élnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) t72killer válasza szupermacs (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A durvább, amikor búvárok csinálják, merülések közt! Emiatt le is szoktam a németajkúakkal való búvárkodásról, ahogy feljönnek, füstölik tele a hajót, tekintet nélkül a nemdohányzóra. Magyar merülőtársak közül is akadt már dohányos, de hajón sose gyújtottak rá, a bázison meg e-cigiztek.

Nekem a szabadtéri dohányzással az szokott lenni a bajom, hogy adott, mennyi időm van pl meló alatt lemenni friss levegőt szívni, adott, mennyi időre tudom levinni a gyereket, stb. Nem azért megyek le, hogy a másik mocskát szívjam. Másik, amikor városi dugóban lehúzom az ablakot a modern katalizátoros autók (Ny-EU, kevesebb a "tuninger") mellett az előttem bagzó sofőrt sokkal hamarabb megérzem, mint a kipufogófüstöt.

Afrika: ja, arrafelé nemigen van adat, a lakosság jórésze meg jóval hamarabb beadja a kulcsot, mielőtt tüdőrákja lenne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) Mister_X válasza t72killer (#41) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Állj arrébb friss levegőt szívni. Nem hiszem, hogy két méterenként áll egy láncdohányos a munkahelyed körül.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43) szupermacs válasza t72killer (#41) üzenetére


szupermacs
veterán

Engem csak az zavar, ha valaki zárt térben cigizik. Volt már többször is, hogy régebben kocsmáztunk és ha nincs megfelelő szellőzés, akkor a helyiség is tele van a cigifüsttel. Ismerősök néha hülyének néztek, amikor kimentem a kocsma elé rágyújtani, mert bent ülve is megtehettem volna. Nekem nem megy. Lakásban talán 1 doboz cigit szívtam el egész életemben, de nem tudtam aludni a cigifüst miatt. Ráadásul bármennyire nyitok ablakot, nem szellőzik ki a lakás. Kocsiban szintén. Sose vennék dohányzó autót sem.

Aquincumnál a hév megállóban szoktam reggelente rágyújtani, de ott sajnos nincs kuka a közelben, így mindig az energiaitalos dobozomba vagyok kénytelen dobni a csikket. Melóhelyen a főnök elvitette az udvarról a kukákat és mindent, amibe a szemetet és csikket lehet dobni, mert neki nem volt esztétikus. Néha szívok a csikkekkel, mert vagy a csatornába kell dobni, vagy nagyon elnyomva a szemeteszsákba. Nem értem, hogy miért nincs több helyen az utcán sem kuka. Egy dohányos aki nem szeret szemetelni az kénytelen perceket cipelni néha a csikket. Ami nem egy csokipapír, hogy a zsebembe tudom rakni.

Figyelni szoktam, hogy ne fújjam senkire a füstöt, pláne ne azokra, akiket nem látok dohányozni. Néha mély levegő és lent tartom a füstöt, amíg elmennek mellettem/előttem. De volt már megálló mellett, amikor beállt mellém egy öregasszony és elkezdett pattogni, hogy álljak a másik oldalára, mert rámegy a füst... Na akkor kiakadtam, de megtettem amire megkért.

Nem sértésből, de ha én megteszem azt, hogy nem fújom kisgyerekes anyukára/apukára a füstöt, vagy arrébb állok, akkor kerüljön ki, ha van rá lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#44) t72killer válasza Mister_X (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mostani munkahelyem ebből a szempontból már teljesen okés:R. A játszóterünk annál kevésbbé, kedves balkáni eredetű anyukák-apukák szeretik körbefüstölni - a hintát, csúszdát meg nem tudom arrébb vinni. (Errefelé a játszótérre nem teszik ki a ne cigizz táblát, magától meg ugye fel sem merül benne, hogy mit csinál).

#43: :R. Érdekes, én is megfigyeltem, hogy van dohányos, akin szinte alig érezni - benntartja/hosszan kondicionálja a füstöt, nem fúj bele a cigibe, stb. Ez már nyílt térben bőven elég az elviselhetőséghez, nem kell kirohanni a világból miatta.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45) updog válasza Mister_X (#42) üzenetére


updog
senior tag

Állj arrébb friss levegőt szívni. Vagy nem értem az iróniát, vagy sikerült rácáfolnod a "nem minden dohányos egyforma" állításotokra.

Nem hiszem, hogy két méterenként áll egy láncdohányos a munkahelyed körül. Amúgy LOL, nálunk pl. sajnos de, nem csak két méterenként, hanem csoportokban tobzódva mindenhol. Mivel nagyon okosan, a bejárati lépcső és környéke a kijelölt dohányzóhely***, így érkezéskor, és távozáskor az a minimum hogy egy füstfelhőn kell átvágnom. Szerencsére levegőzni nincs időm napközben.

Szó szerint mindig tobzódik lent 4-5-10 ember a kis kávé-cigi kombójával, örülök amúgy, hogy ilyen sok szabadideje van ezeknek az embereknek, érdekes hogy ha kb. óránként kinézek az ablakon, mindig ugyanazokat látom, hogy szorgosan lapátolják a GDP-t.

*** OK, legyen így egy irodaháznál. De melyik címeres barom gondolta, hogy egy kórház kijelölt dohányzóhelyét a bejárata mellé kell tenni? (pl. Uzsoki utca, de gyanítom máshol se láttak az orruknál tovább)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46) t72killer válasza updog (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"De melyik címeres barom gondolta, hogy egy kórház kijelölt dohányzóhelyét a bejárata mellé kell tenni?"

A szintén dohányzó igazgató, akinek nincs 60sec extra ideje 20m-rel arrébb menni.:K

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

A legplasztikusabban eddig Stephen Kingnek sikerült megfognia a dolgoz az Az-ban:
"Megmondjam, milyen érzés? Nem lesz valami gusztusos, amit mondok, de így igaz. Olyan, mintha másnak a taknyát kéne megennem."

Az eredeti bejegyzéshez pedig: azért itt is látok némi aránytévesztést, ha a haverod elvisz valahova a saját kocsiján, akkor nagyon nem jófejség beledumálni abba, hogy rágyújtson-e vagy sem. Ha nem tetszik, mész busszal.

(#42) Mister_X: Szerintem te fordítva ülsz a lovon.

(#39) t72killer: Érdekes, hogy a fogyasztás a térkép szerint ugyanannyi nálunk és Ausztriában, a tüdőrákos eset viszont jelentősen kevesebb a sógoréknál.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48) Logitech válasza Mister_X (#3) üzenetére


Logitech
aktív tag

"Otthon is az erkélyen, beltérben sosem, közösségi helyeken meg pláne."

Az erkélyen cigizel, vagy ott sem? Nem egyértelmű nekem. Nálam az alsó szomszéd is kijár az erkélyre cigizni, és a füst pont hozzám száll be :(

(#49) beefjeez válasza t72killer (#24) üzenetére


beefjeez
senior tag

milyen 30-40 millió? hol élsz?

(#50) VIC20


VIC20
őstag

Az én adómból fizetik a kezelésüket. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.