Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egyetlen USB portjára további adattárolók köthetők... - most akkor egy vagy több? :F

Természetesen mindenféle manuális és ütemezett biztonsági mentéSre rávehető...

[ Szerkesztve ]

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nézegettem őket, nekem egy dupla lemezes kellene inkább, tükrözésre. A baj az, hogy silány a minőség, nagyon hullanak. Tele a piac alkatrésznek szánt példányokkal.

#1: Egy USB porton több eszköz is lehet. HUB...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) MongolZ válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


MongolZ
addikt

Remélem ezt az állításodat valaki megcáfolja, mert nekem tetszik, ráadásul elérhető árban is van :)

(#4) vkilbertus válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


vkilbertus
csendes tag

Két modell is van a kétfiókosok közül, a 320-as valóban egy műanyagházas cucc otthonra, de a 325-ös fémházas fényévekkel jobb darab - már csak teljesítményben is

(#5) macilaci78 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a HUB-ra aggatott eszközöket szépen lekezeli? Hálózaton megosztja, jogosultságok rendelhetőek hozzájuk? És hány eszközt tud megkülönböztetni? 4? 64?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) .mf válasza MongolZ (#3) üzenetére


.mf
veterán

Kicsit én is gondolkozom rajta. Tud interneten keresztüli elérést is? Mert ez esetben valamivel több, mint egy év alatt behozza az árát az 50W-os fogyasztású minigépemhez képest.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) MongolZ válasza .mf (#6) üzenetére


MongolZ
addikt

Én HP microserveren gondolkodom még, de az meg 40 körül van + vinyó... persze az lenne a legfunkcionálisabb, de hát a pénz az nagy úr.

(#8) Rival


Rival
aktív tag

Az egylemezes megoldás olcsó, azonban nagy hátránya, hogy nincs megoldva pl. az adatmentés (és itt nem a tükrözésre gondolok, mert mint tudjuk, az nem backup megoldás :) ).

További járulékos eszközökre is szükség van, ha az ember biztonságban akarja tudni a több terabájtnyi adatát. Pl. szünetmentes táp, megvédendő az áramingadozásból, pillanatnyi áramszünetből adódó leállástól, és az ebből eredő esetleges fájlrendszer sérüléstől. Az olcsóbb NAS-ok sajnos nem tudnak együttműködni a szünetmentesekkel sem, tehát az UPS nem tudja értesíteni a NAS-t, hogy áramszünet van, kézzel kell leállítani.

Szóval az ilyen egy lemezes megoldások kb. ugyanazon a biztonsági szinten vannak, mint a külső merevlemezek, csak egy-két plusz funkciót ismernek. Ha USB-s külső merevlemezre képes menteni (akár linuxos babrálással), akkor jó.

Én egy kétlemezes DNS-323-at használok immáron 5 éve, 7/24-ben. A teljesítménye kicsi, viszont itthonra elegendő, az adatmentés két darab külső USB-s lemezre történik (szigorúan rsync-kel megoldott time machine, a beépített backup és a tükrözés felejtős). Emellett két nyomtató megosztását is ellátja, valamint FTP- és médiaszerver.

A ramatyul összerakott D-Link-es firmware-ből már adódott problémám, de ismerni kell a hiányosságokat, és nagy baj nem érhet. A gyári firmware csak az alapfunkciók ellátására jó, minden mást csak hekkeléssel/tvíkeléssel/mókolással lehetett valóban használhatóvá tenni. Ez nem várható el egy "mezei" felhasználótól.

[ Szerkesztve ]

(#9) Jim Tonic válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Rákeresel a részletes specifikációkra, ha érdekel. 3 kattintás lehet. Nyáktervet ne rakják ki? :)

#6: Úgy is router mellé rakod. Akkor meg megoldottad az internetes elérést.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) .mf válasza MongolZ (#7) üzenetére


.mf
veterán

Mint írtam, nekem nem olyan kell, mert arra egy mini-gépem már van, csak 24/7/365-ben az 50W fogyasztás évi 21900 Ft. Ennél a fogyasztás kb. negyede, vagy még kevesebb lenne. Nálam viszont az lenne a lényegi funkció, hogy a neten keresztül, teljesen más helyszínről, akár más országból is el tudjam érni a fájlokat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Cobra. válasza .mf (#10) üzenetére


Cobra.
őstag

Lehet ftp szerverként is működtetni, szóval megoldható a netes file elérés.

(#12) atike


atike
nagyúr

Nem tűnik rossznak, na meg egész jó áron van... Per pillanat létezik amúgy NAS-ban olcsóbb alternatíva ettől? (Egylemezes természetesen...)

(#13) Tikichan


Tikichan
csendes tag

Ezekhez nem értek, de épp a nyárra tervezek egy hasonló szervert létrehozni, csak még nem tudom, hogy milyen eszközt vegyek hozzá,
Jó lenne ha lehetne ftp-ről elérni, de azért biztonságos legyen, és a házban mind az 5 gépről elérhetőek legyenek az adatok vezetékesen és vezeték nélkül is.
Gondolom ez jó megoldás lenne, és még jólis néz ki, nem tudom mennyire játszik az áramszünet meg ezek amit feljebb említett valaki, nálunk 2 éve nem volt áramszünet..( csak bejelentett).
Tehát jó lenne tudni, hogy mire kell figyelni egy home szerver létrehozásánál, Van erre topik? Mint a tuning szájbarágósan? :U
Vagy valaki összefoglalná pár mondatban?

Ja, és ez most csak maga az eszköz, ebbe még kell egy hdd-is ugye? :U Az úgy máris megemeli az árát.

(#14) edward2


edward2
addikt

110ért euróért van a DNS-325. az kb 30000 forint. Szerintem ennyivel többet megér egy kétlemezes NAS a jövőt illetően.

(#15) Indy69 válasza MongolZ (#3) üzenetére


Indy69
aktív tag

:K nekem is bejövős főleg ha az ajánlott fogyasztói áron árulják majd :U

(#16) DjKoxi válasza atike (#12) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nem tudom kapható-e még a zyxel NSA 310. 500GB-os WD hdd-vel kb 26-28e Ft közötti áron. Teljesen jó eszköz, használtam egy darabig.

(#17) laczo


laczo
tag

Üdv, kis gondom akadt és hátha találkozott már valaki ezzel a hibával.
A készülék telepítésénél a gyári telepítő ami a dobozában van hibás ezért felvettem a kapcsolatot a Dlink online supportjával és sikeresen kaptam egy újabb szoftvert (letölthető innen:[link] ) ami már nem fagy ki telepítés közben. De sajnos még mindig van egy hiba, mert a telepítés közepén a gép elveszti a kapcsolatot a nassal és ezután nem folytatható a telepítés. Valaki találkozott már ilyen problémával és sikerült orvosolnia ?

[ Szerkesztve ]

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#18) laczo


laczo
tag

Üdv újra. :)
Sikerült megoldani a problémát :K , megint csak telepítő gond volt de találtam a Dlink oldalán egy másik helyen egy olyan telepítő szoftvert amivel sikerült üzembe helyeznem a készüléket.
Nagyon jó :) :))
Ha valaki keresné akkor itt [link] megtalálja a működő telepítőt

üdv :)

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19) The7up


The7up
tag

Sziasztok!

Valaki használt már ilyet? Én divx-ek tárolására és nézésére használnám, DLNA-n keresztül, de nem tudom, hogy mit kezd a külső feliratokkal.

Bármi tapasztalat?

Köszi!

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#20) Rival válasza The7up (#19) üzenetére


Rival
aktív tag

Az a kérdés, hogy a NAS-on futó DLNA szerver képes-e feliratokat küldeni? Szerintem elég problémás eleve olyan DLNA-képes lejátszót találni, amely tud külső feliratokat kezelni akár DLNA-n, akár UPnP-n keresztül. (Pl. a MediaTomb nem tolja át a feliratokat a lejátszómnak, de a lejátszó sem képes fogadni). Én SMB-n keresztül éri el a NAS-t, DLNA-képes tévém nincs, tehát saját tapasztalattal nem tudok szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Rival válasza The7up (#19) üzenetére


Rival
aktív tag

...és mivel ez egy belépő szintű NAS, nem sok esélyt látok rá, hogy egy normális DLNA szerver fusson rajta. Én DNS-323-at használok. A D-Link két-három év alatt megszüntette a támogatását, de a firmware-hez normális pluginokat nem hozott ki. Amit nálam tud, azt mind hekkeléssel, linux túrással, mókolással lehetett csak elérni (korrekt rsync mentés külső, USB-s tárolókra, normális FTP szerver, UPnP szerver, 2 db nyomtató megosztása, riasztás e-mailben, normális torrent kliens Transmission személyében, stb.). A tippem tehát: nem.

(#22) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok, tud valaki olyan firmware-t hozzá, amivel nem akad meg és szál el a folyamat nagy file-ok (filmek) rámásolása közben?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#23) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Látom, hogy kihalt a fórum, de azért teszek egy próbát.
Felszabadult a családban egy ilyen DNS-315 és szívesen befognám magamnak ha lenne lehetőség Transmissiont vagy bármilyen másik klienst telepíteni rá.
Semmi extra igény :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.