Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mans20


Mans20
addikt

Élmény lesz a diavetítés a 1050Ti-n.

(#2) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

1080p Medium-on nem lesz azzal baj. Vagy ha igen, akkor a PS4, de főleg az Xbox One S verziók lesznek nagyon gázok...

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

1080p-n 2070-el meglehet nálam az ultra szint is, remélem :).

(pedig pár éve, hogy mondták sokan, hogy fölösleges 1080p-re a 2070....) :U

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) VágniValó


VágniValó
addikt

Ha csak olyan szintű lesz az optimalizáció, mint RDR2-nél, akkor a számomra fő értékeket betolhatom ultrára, árnyékok jó nekem lowon :R (1080p)

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#5) Mirman válasza tibaimp (#3) üzenetére


Mirman
őstag

Fölösleges is , a képen jól látszik hogy 1440p Ultrához javasolt a 2060. Nem hogy 2070. :U

(#6) Hunpriest válasza Mirman (#5) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Mondjuk elég fura ez a gépigény. Az 5700XT és az RTX 2060 mióta egy szint? Inkább a 2070S-el van egálban. Vagy RT nélkül is főleg Nvidiára optimalizáltak?

(#7) tibaimp válasza Mirman (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az RT táblázatot nézd....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) leviske


leviske
veterán

"Mivel a legutóbbi adás után bejelentették nekünk, hogy nem kapunk több Night City Wire műsort, így teljesen biztosak vagyunk benne, hogy a Cyberpunk 2077 most már tényleg megjelenik december 10-én."

Én ebben akkor leszek biztos, ha a Steam valamikor 10. előtt már engedélyezi majd az előtöltést. :))

#6 Hunpriest: Abból kiindulva, hogy a RTX3070-el van egy kategóriába sorolva a RX6800XT, így valószínűsíthető, hogy ugyanaz lesz a felállás, mint anno a Witcher 3 esetében. Szóval ja, RT nélkül is valószínűleg a GeForce-ok voltak a fókuszban.

[ Szerkesztve ]

(#9) Szakiii


Szakiii
addikt

Vegre egy ertelmesebb gepigeny megadas, felbontas es beallitas megadasa es hozza hardver..

(#10) RubbishBin válasza tibaimp (#3) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Ja, nagy megoldások ezek a kijelentések. Nekem még a 1070-re is mondták anno. :D Nem létezik felesleges plusz erő... egyszer használva lesz 1080p-ben is.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#11) Scholes9 válasza leviske (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én meg majd akkor, ha már játszom vele :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12) leviske válasza Scholes9 (#11) üzenetére


leviske
veterán

Jogos. :DDD

(#13) zsolesz967


zsolesz967
aktív tag

A cikk utolsó mondatának második fele erős. Én annyira nem vagyok biztos benne...

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#14) csako


csako
veterán

Vajon SSD nélkül milyen élményre lehet majd számítani?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15) Hellac


Hellac
csendes tag

Az a vicces még ezekbe a részletes gépigényekbe is, hogy az emberek legnagyobb része aki kicsit is belelát a grafikai opciókba még csak véletlenül se így párosítja össze a beállításokat ahogy itt is van. Én pl. 1440p-hez max high-ra állítok mindent esetleg a textúrát ultra-ra, van amit leveszek majd mediumra is a dlss-t minél fentebb a rt-t meg medium esetleg high de véletlenül se lesz az ultrán. Meg majd meglátjuk melyik effekt látszik a legkevésbé és eszi a legtöbb erőforrást.

[ Szerkesztve ]

(#16) Mirman válasza Hellac (#15) üzenetére


Mirman
őstag

A másik hogy ez most mire vonatkozik , 30 vagy 60 FPS ? :F
Bízom benne hogy 60 , 30nak kicsit izmos lenne egy két helyen.

(#17) Plazmacucci válasza csako (#14) üzenetére


Plazmacucci
félisten

? Szar. Kivéve h a szereted az 5 perces töltés képernyőket.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) RubbishBin válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Lesz is vagy 1 töltőképernyő, indításnál.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#19) tibaimp válasza RubbishBin (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy van. És én (gondolom más is), nem a "mára" vesz VGA-t, mikor kiad érte 150-200e Ft-ot, 3-5 évente. De persze ki hogy csinálja.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Plazmacucci válasza RubbishBin (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:C

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) Chapel


Chapel
addikt

Hmm engem spec a 1080p max/ultra 60 fps érdekel és szerintem még mindig messze a legtöbben 1080p-ben játszanak.

Mindegy, meglátjuk, de rámernék tenni egy kisebb összeget hogy nem lesz meg a fix 60 fps, pedig messze túl lövöm az előírtat.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#22) kona005 válasza Chapel (#21) üzenetére


kona005
senior tag

En is ezt erzem sajnos, nekem GTX 1070em van ha 1080pben highon meg lesz a 60 fps akkor nekem az eleg...
Most biztos nem fogok VGAt venni RTX 2060 kb ketszer annyi mint a mostani es annyival nem tud tobbet szvsz

[ Szerkesztve ]

(#23) csako válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


csako
veterán

Ha csak annyi, akkor nem baj, valamikor kommunikálni kell a családdal is... :D ha véletlen mégsem csak egyet fogok látni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#24) ollie válasza tibaimp (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2 éve lehet, hogy fölösleges volt, most már nem az.

***

(#25) Jhonny06 válasza RubbishBin (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont, hogy az ilyen játékoknál elég sok töltőképernyő szokott lenni, ráadásul mivel elég sok mindent kell betölteni, ronthat az élményen rendesen. Azt már meg se kérdezem, hogy akinek olyan gépe van, hogy rendesen tudja futtatni ezt a játékot, annak hogy nincs egy legalább 250-es ssd-je.

(#26) DeathAdder válasza tibaimp (#3) üzenetére


DeathAdder
veterán

ehhez képest ide a bökőt, hogy még 2080ti-n se lesz meg FHD ultrán a 60 fps RT-ben, nemhogy a 140 :DDD

Még az 5 éves Cd project red Witcherben se nincs meg a stabil 144, ami nem RT-s.

[ Szerkesztve ]

(#27) Raysen623


Raysen623
addikt

Kissé érdekes hogy az RT specifikációk alatt egyetlen Radeon sem szerepel. A 6800XT is ment az RT nélküli sávba. NV szépen bevásárolta magát ide is. Ha már nem megy erőből sem akkor marad a pénz. Na az ilyen húzásokat nem szeretem és ezért fogom kizárólag konzolon játszani.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#28) RubbishBin válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


RubbishBin
senior tag

OW játékoknál sok töltőképernyő?

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#29) gejala válasza Raysen623 (#27) üzenetére


gejala
őstag

Mivel megjelenéskor csak GeForce-on lesz RT, miért írtak volna oda Radeonokat? :U
Egyébként meg eddig az összes CDPR játék NV támogatott volt, nem túl meglepő, hogy ez is az.

(#31) ollie válasza Raysen623 (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ha néztél 6800(XT) teszteket akkor tisztában kéne lenned vele, hogy radikálisan leesik a Radeon kártyák teljesítménye RT használatával, annyira, hogy már játszhatatlan a legtöbb játék. Tehát ezért nem ajánlják egyiket sem RT-re.

***

(#32) Chapel válasza kona005 (#22) üzenetére


Chapel
addikt

9700k 5Ghz, 32Gb ddr4 3000mhz, 1080 8Gb (ez a gyenge pont, tudom) és egy 500-as 1 éves Samu Evo ssd, amire ált csak a hipermasszív game megy, most pl csak az RDR2; meg persze a rendszer.

1080p max (közel max legalább) és fix 60 fps?

Nem hiszem míg nem látom. :N

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33) Raysen623 válasza DeathAdder (#30) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönöm a cikket, viszont így már nyugodtabb vagyok:

Marcin Momot replied by saying that the game will not support RT on AMD at launch.

Induláskor nem lesz RT AMD kártyákkal, ezt mondjuk meg lehetne említeni a cikkben is.

#31ollie: Az első generációs RT képes NV kártyákon tán nem esett le a teljesítmény? Mégis mekkora marketinget toltak mellé.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#34) VágniValó válasza Chapel (#32) üzenetére


VágniValó
addikt

'gyenge pont' LOL, ez egy korrekt gép, ne viccelj. Röhögve kéne kiköhögnie a 1080p ultrát kint az utcán nagy forgalommal is. Az egyetlen, ami számomra zsákbamacska a mai napig az a 70GB hely, olyat fog kurdítani rajta a Day1 patch szerintem, hogy hümmögni fogunk páran :P

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#35) travix


travix
aktív tag

ez a vram dolog a leggyorsabban elavuló dolog sajnos, pont ezért csodálkoztam amikor rtx 3070-et csak 8 gigával adták ki, minden esetre kíváncsi vagyok mire lesz elég rtx 580 4gb-al

(#36) DeathAdder válasza travix (#35) üzenetére


DeathAdder
veterán

Amúgy az hogy "kevés" a 8 giga megnyilvánul bármiben is a gyakorlatban? Mert amit AB mutat az ilyen szempontból nem igazán releváns.

Meg tök jó, hogy az új navik is 16 gigásak, csak épp rt-re nem alkalmasak, meg előfordul hogy "bealszanak" amikor már rég boostolniuk kéne.

Nyilván 11gb után már én sem mennék vissza 8 gigára, de nem látom hogy 4k-ban is alul maradna bármiben egy 2080ti-hez képest, ami centire ugyanazt tudja csak több rajta a memória :)

(#37) kona005 válasza Chapel (#32) üzenetére


kona005
senior tag

Nekem Ryzen 5 3600, 16 gb ddr4 3200mhz és 1070...

Bízom benne de ha csak highon és nem ultrán lesz 60 fps már örülni fogok...

1-2 beállítást letekersz picit, és meg lesz a 60 neked szerintem ultrán legalábbis illene szerintem :)

(#38) Create.


Create.
addikt

Én arra leszek kíváncsi, hogy mekkora zakó lesz ez a játék megjelenéskor. Mert kizártnak tartom ezek után, hogy minden flottul menjen startkor. Ne legyen igazam, de szerintem nem fogja az elvárásokat kielégíteni.

(#39) Hunpriest válasza Create. (#38) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Ennyi csúszás után elég nagy blama lenne.

(#40) utomi válasza ollie (#31) üzenetére


utomi
senior tag

Azért ez így erősen túlzás DXR1.0 alatt van gond de ott sem mindehol , pl. Watchdogs 3 alatt nincs gond ! DXR1.1-el pedig főleg nincs gond! A gond ott van, hogy az nVidia szokás szerint befizette magát a CD Projekt REDhez és ezért ez a játék keményen az nVidia féle RTre van optimalizálva!

(#41) Create. válasza Hunpriest (#39) üzenetére


Create.
addikt

Elsősorban a régebbi konzolok alatti teljesítményre gondolok, illetve pc-n is biztos lesznek gondok. Illetve egy ilyen nagy játéknál simán becsúszhat bármilyen nagyobb bug is.

(#42) ollie válasza Raysen623 (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem annyira, mint a Radeonokon.

***

(#43) Chapel válasza VágniValó (#34) üzenetére


Chapel
addikt

Gyenge pont, mint hogy már egy erősebb gpu-t is kihajtana. Neki a 1080 már kevés, többet enne ha tehetné.
Új rendszer legál friss win, friss bios; pl. RDR2-nél dolgok (ami nem eszik keveset az ultra a többi főleg high/medium és valami off pl csak TSAA-van 8x, más szűrő off.
Eredmény: Mindenhol fix 60fps...kivéve sűrű erdőt, instant drop 32-34-re, kivéve a víz (vagy környéke), instant drop 28-30-ra. Picit fura ez a majdnem fix 30fps ezeknél, lehet hogy nv szól bele, de már kiveséztem a beállításokat sok topik alapján, elvben semmi sem gátolja.

Ezek után egy Cyberpunknál sem várok jobbat...ami rohadt bosszantó hogy ez 1080p. Oké a plazma minőségén sírva fakad minden ismerős (Az is aki 4kban játszik, ezen az 1080p büntet), de akkor is wtf ez már. Ezzel a géppel sztem is MINDENHOL maxon fix 60fps kéne bármivel (rtx nélkül értelemszerűen) de még GTA V is meg-meg röccen. :U

Utóbbi kettőnél élek a gyanúperrel hogy elcsesztek szándékosan valamit az utolsó driverekben, mert ha v-sync on akkor igen sokat droppol random helyeken 30-ra, amúgy 90-120fps... :U

Szóval esze neked hülye gyerek (én) építsd az erős gépet...

Szóval várjuk ki. Annyi van hogy mikor összeraktam pár hónapja, csak vga maradt minden más cserélve lett nem raktam újra a win-t. No de minden más remekül megy, sehol egy fagyás, semmi. Majd ha lesz hozzá hangulatom újra rakom a wint de elvileg ez nem lehet, és nem hiszek benne hogy ettől megtáltosodik.

Gta V ~60 Gb-al indult...most mennyi is 90-100? :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#44) VágniValó válasza Chapel (#43) üzenetére


VágniValó
addikt

A teljesség igénye miatt, akkor még ezt ajánlanám esetleg, 'hátha' a gfexperience frissítések neked is belenyúltak az nvidia control panel beállításaidba: [link] (időzített vidi, nekem sokat segített)

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45) Chapel válasza VágniValó (#44) üzenetére


Chapel
addikt

Köszi, átnéztem. Picit fura, hogy nálam totál más sorrendben vannak a dolgok...de most két féle fps van fix 30 és fix 60. Valami miatt 30-ra redukálja, egyes helyeken.

Van egy sanda gyanúm és erre én emlékeztem rosszul Nem ssd-n van hanem sime WDRed. Lehet ú jpályarész töltésnél leviszi 30-ra, majd ha kész vissza 60.
Mert hogy ua a két hely csak az egyik mikor megérkezem a részre a másik 5-10mp később és 30-raa le majd vissza 60-ra.

Milyen jó is volt régen...low medium high azt csókolom ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46) Cifu válasza Raysen623 (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem azért, mert az nVidia kártyák mellé meg nem írták oda, hogy az adott ajánlások RT + DLSS mellett értendőek (az nVidia oldalán említik). Így érthető, hogy egy RTX 2060 elég lehet RT Medium @ 1080p mellett, feltehetően DLSS Performance mellett.

Csakhogy ilyen opció nincs az AMD esetén, ha meg natív + RT mellett futnának, akkor irtó elcseszett párosítások jönnének ki - a fent említett RT Medium @ 1080p szinthez lehet, hogy egy RX6800 is kevés lenne. Az meg elég ciki lenne az AMD-nek, hogy a legújabb középszintű kártyája 580$-os MSRP mellett az nVidia 2 éves, ~400$-os kártyájával versenyzik...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Remelem, hogy ezeket 60-FPS-hez lottek be. :D
1080p high ha megvan 60-nal 1070-en, nekem az tokeletes.

(#48) Hunpriest válasza Cifu (#46) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Ó akkor RT nélkül is így fér össze a 2060 és a 5700XT. Akkor lehet az is 2060-on 1080p -> 1440p DLSS, 5700XT-n meg natív 1440p.

(#49) Cifu válasza Hunpriest (#48) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem hinném, a DLSS csak az RT kapcsán került szóba az nVidia oldalán is.

De a sima (RT nélküli) gépigényeknél nem csak ott van furcsaság, hanem hogy például a GTX 1060 mellett ott van a GTX1660 Super is, holott a két nVidia kártya között van cirka 30% teljesítménykülönbség. Hogy milyen logika alapján kellett megemlíteni az GTX 1660 Super-t ott, sejtelmem sincs...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) Raysen623 válasza Cifu (#46) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez egy logikus magyarázat, nem is vitázok vele. Azt viszont furcsállom hogy konzol oldalt is van RT, ami ugye AMD de PC porton meg még nincs indulásnál. Nem készültek el vele?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.