Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ezaz, beszéljünk róla, még még még.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

És akkor mivan?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3) jacis


jacis
nagyúr

Brutális ára van nem is csoda, hogy kezd elfogyni az a réteg aki meg tudja venni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem most az ünnepek miatt is fogy több.
Plusz azért mert nagyobb a hype.

(#5) Fall-N


Fall-N
veterán

Azért az vicces, hogy az összes telefonon ott lesz a kivágás. Így nem hagynak választási lehetőséget, akinek nem jön be.

Remélem a többi gyártó nem követi ezt a hülyeséget. Bár ha igazak a pletykák, akkor a Huawei lehet, hogy igen.

(#6) Bossyy


Bossyy
tag

Piaci rést látnék abban, hogy gyárilag felfessék a kijelzővédő fóliákra azt a felső félszigetet, így egy Alcatelre feltéve is (sötét környezetben használva, egy méterről nézve) olyan lesz a telefon, mintha almás telót simogatna az ezzel villantani kívánó user..... :-)

[ Szerkesztve ]

(#7) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

A féleségem is nyolcasat vett ehelyett. Azt mondta, neki tetszik a klasszikus forma, mert az az iphone.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) atike


atike
nagyúr

Tragédia. Sajnáljuk az Apple-t...? Vagy mi? :U

(#9) icp1970


icp1970
senior tag

Ezen az áron nem is csoda.

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Allitolag a Samsung Galaxy Note-bol sem adnak el 20-30 millional tobbet. Retegigeny az is es ez is. Mint ahogy emlitette itt valaki, a klasszikus iPhone vonalat nehezen hagyjak el.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) PZsolt27


PZsolt27
tag

Ez a fentről belógós izé egy szánalmas "találmány" (ez itt szarkasztikus idézőjel). Soha nem adnék pénzt ezért a telefonért.

(#12) nyisziati


nyisziati
veterán

Egyre kevesebb a valódi újítás, sokan 2-3 éves (vagy régebbi) készülékkel rohangálnak - mert elég. Az évenkénti telócsere rétegigény, a többség praktikum (és zseb) alapján vásárol.

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Csokkenhetett siman, aki akarta mar megvette regen.

(#14) wizzgeri válasza nyisziati (#12) üzenetére


wizzgeri
tag

Én mindig csak kullogok a "technológia" után. Ahogy mondod, a zsebem vezérel :DDD most adom el a z5 compactomat, feleségemnek is most cseréltük le az s6osát s7re. Így azért nagyságrendileg jobb a pénztárcának,és mégsem csorbul a funkcionalitás sem.

(#15) #16820480 válasza janeszgol (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

És közben egy HTC vagy LG meg összetenné a két kezét, ha el tudnának összesen adni 20-30 millió telefont :) Szép kis réteg...

(#16) Totheground


Totheground
addikt

Vagy esetleg nem kell a több milliós backordert legyártani, hanem csak a folyamatos keresletet kielégíteni?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17) SkyLine3000 válasza janeszgol (#10) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hát ez nagy gond. Ha csak 20-30 milliót adnak el belőle, akkor jó lesz, ha gyűjtést rendezünk nekik, nehogy éhen haljanak...

(#18) Szada85


Szada85
aktív tag

Én azt nem tudom, mikor "romlott" így el a papír alapú/internetes újságírás?

Ez is egy cikk, ami feltételezésekre ("A komponens-beszállítók szerint..", " a beszállítók...attól tartanak" ), megérzésekre alapozva született. Tudom persze, kell a megnyitásszám, mert addig is pörög a reklám, jön a bevétel, én is hozzájárultam, de akkor is.. :)

Nem csak MA-n, de más médiumokban is halomban találhatók olyan cikkek, amikben "gyorsan mehettek", "talán nem voltak felkészülve", "azt gondolhatták" kezdetü mondatokkal dolgoznak..

(#19) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ezek szerint itt 1000$nál van az a határ ami már NYon Iphoneért is sok?

Kiváncsian várom a Samsung S9... árazását és, hoyga z, hogy fog fogyni...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) mizoli válasza Bossyy (#6) üzenetére


mizoli
addikt

:C
Jó ötlet, kezd el gyártani.

(#21) bayarena


bayarena
aktív tag

Szerintem az ára nem lényeges, csak a magyaroknak sok, kint ez nem tényező.
Viszont ronda, sok embernek nem tetszik, és szerintem sokan jobban akarnának inkább ujjlenyomatos verziót.

(#22) #Chris


#Chris
tag

Az iPhone X-ben a legnagyobb innovációt a marketing hozta. Megmagyarázzák a szarról*, hogy az nagyon jó és kell neked, valamint korszakalkotó.

*belógó panel, kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó hiánya, 4.7"-es iPhone képernyő elrendezés, beégő OLED, stb...

(Még mielőtt apple haternek lennék bélyegezve, nekem is iphone-om van és iphone x-et akartam venni, de ezért a szarért nem adok pénzt.)

(#23) collecting válasza #Chris (#22) üzenetére


collecting
tag

Akárhányszor írod le egy hsz-en belül, hogy "szar", attól még nem lesz szar ;)

(#24) rootkiller


rootkiller
őstag

Persze, rájöttek az emberek hogy sok a nyűge ennyiért...

Artengo TR 990 Pro

(#25) nyisziati válasza bayarena (#21) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezer dollár fölötti ár már ott is tényező, több amerikai techvideón hátrányként említették.

(#26) YASKATIR válasza bayarena (#21) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A minimum $1000 a vilag osszes orszagaban tenyezo

(#27) nemlehet válasza YASKATIR (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Dehát itt már többször kifejtették, hogy 1-2000 dolláros cuccokat nyugaton csak úgy bedobják a párizsi mellé a kosárba, mert szép a doboza és miért ne próbálnák ki? Legfeljebb majd berakják az asztal lába alá, hgy ne billegjen ha nem tetszik... Ennyit sem tudtok? :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nincs ebben semmi meglepő, azon kívül, hogy rákattintottam a cikkre, és kommenteltem.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#29) Silenzio válasza PZsolt27 (#11) üzenetére


Silenzio
addikt

Azon az idő, az akkutöltöttség meg a hálózatok jelzései vannak. Ezek megtalálhatók más telefonokon is, fölötte pedig a szenzorok és kamerák még több értékes helyet vesznek el.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#30) joey04


joey04
titán

miért ne csökkenne? nyilván az elején van a legnagyobb igény mindenre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Totheground válasza joey04 (#30) üzenetére


Totheground
addikt

Csak az Apple fanboy beszél belőled. 10 évig pont ugyanakkora kereslet-szintnek kellene megnyilvánulnia. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#32) bayarena válasza YASKATIR (#26) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nálunk jelenleg átszámítva kb. 20 ezer forint havonta egy korlátlan csomagban, viszont itt az átlag bérek kb 400-600 ezer közt vannak.
Szerintem nem igazán izgatja az embereket, ha sima 8ast vesz az ember, akkor azzal 18 ezer...

(#33) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az i8 se fogyott, ez se fogy. Na majd csak észre veszik magukat. 200 dodot még rá lehet dobmi a következőre. Meg egy még problémásabb ios se ártana.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) janeszgol válasza #16820480 (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Jo ez igaz. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) <Adamsky> válasza Fall-N (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sose becsüld alá a másoló iparág erejét! :) Ez a "notch" annyira izzadságszagú, hogy csak az nem látja a hozzá tartozó erőlködést, aki nem akarja:
- Csináljunk keskeny kávájú telefont, de még véletlenül se hasonlítson a konkurenciára! - szólt a parancs.
- Hááát... csinálhatunk egy ilyen bemetszést a kejelző felső részébe, de az annyira lesz szép, mint egy lóharapás.
- Nem baj, jó lesz. A marketing osztálynak biztos nem fog gondot okozni a megoldás megideologizálása. Azok után, hogy a jack elhagyásakor sikerük megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, szerintem most sem lesz gond. A piac pedig követni ... kedves barátaim. :)

Én egyébként várom a követező "notch" variációkat:
- alulra helyezett "notch"
- a sarkokba helyezett "notch"
- "notch" a képernyő közepén, így tényleg minden irányba káva mentes lehetne a készülék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Logikus. Én is várnék 1 évet egy olcsóbb de kb. egyező készülékre. Teszem azt az Apple-nél se hülyék dolgoznak és számítottak erre.

Finn the human

(#37) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Szerintem valamilyen szinten érthető a dolog.

Hiába cefet jó telefon, bizony megkérik az árát, és ez már nem csak azt tarthatja vissza, aki már egy i7 megvásárlásánál is szívta a fogát, hanem aki megengedheti magának már az is mérlegelni fog, hogy ki akar-e adni ekkora összeget egy új mobilra. Ezt a hülyeséget pedig el kéne felejteni, hogy aki megengedheti magának az gondol egyet és már vesz is egyet, pont azért engedheti meg magának, mert tudja jól, hogy mit érdemes megvenni és mit nem. (Ha valaki választhat és megkapja cégesen, az viszont más, hülye lenne mást választani, ha tetszik neki a X.)

Manapság pedig már kijelenthető, hogy egy pár éves flagship bőven-bőven hozza azt, amit egy felhasználó ténylegesen ki akar használni, normálisabb az ára és hosszabb az élettartama, mint egy újabb középkategóriásnak. (Ez egyébként saját tapasztalat) Akkor pedig hülye lenne valaki 4 kilóért venni egy iPhone-t, amikor a 7-7 Plus még mindig piacon van és az most pl tényleg egy jó vétel. Szerintem a X-nek is kell egy év.

A notch-ról:

Lehet emiatt ekézni az Apple-t, hogy így oldotta meg a kávanélküliséget, de azért egy kérdésem lenne. Lehetséges teljesen, 100%-ban kávamentes telefont készíteni? Mert szerintem a válasz egyértelmű nem. Valahova az előlapi hangszórót, az előlapi kamerát/kamerákat, szenzorokat, egyebeket el kell helyezni, ezeket a kijelző alá nyilván nem lehet, így pedig muszáj egy minimális kávának lennie a készüléken. Ha a tetejétől az aljáig kijelzőt szeretnénk látni, akkor annak az az ára, hogy egy minimális benyúlás lesz a tetején a készüléknek. Vagy pedig akkor mondjuk azt, hogy ez az egész csak egy divatbaromság (szerintem egyébként abszolút az, tök mindegy, hogy milyen márkáról beszélünk), ne legyen benyúlás, akkor pedig ott tartunk, ahol a Samsung, de akkor meg ne mondjuk, hogy kávamentes, mert ott van az alján is, meg a tetején is egy csík káva. Nem véletlen vannak olyan pletykák, hogy a Huawei is ebbe az irányba mozdul, na meg a Xiaomi Mi Mix 3-ról is láttunk már notch-os képet. Mondom mindezt úgy, hogy szerintem sem túl esztétikus, de valamit valamiért.

Lehet választani: Legyen káva, vagy pedig benyúlás. A kettő közt nincsen semmi.

[ Szerkesztve ]

(#38) arn


arn
félisten

tobb "csak az apple" ismerosom azt mondta, hogy majd a kov verziot veszik, nem akarnak betateszterek lenni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) Robertoq


Robertoq
őstag

Mindig az a magyarázat ha nem megy úgy az eladás, hogy a következőt várják a felhasználók :)

(#40) .Szaki. válasza arn (#38) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyébként ebben van is némi igazság.

(#41) #56573440 válasza .Szaki. (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

A notchal kapcsolatban az a meglátásom, hogy mehet a közelség érzékelő a kijelző mögé, van rá precedens, a hangszóró is megoldható ekkora káva mellett, csak annyira tokosnek kéne lenni a szelfi kamerával mint jack bácsival. Oszt jonapot.
Ujjlenyomat olvasót meg hátra.

Csak kell a szelfi, kell az arcletapogatas, így viszont inkább egy s8 jellegű keskeny sáv mint ez.

Szerintem.;)

(#42) moleculez


moleculez
veterán

A fanok megvették, a maradék meg szolgáltatónál el lesz adva, a "nem értek a telefonokhoz, valami jót ajánlaná'?"típusú vevőknek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) judas13


judas13
addikt

X-re veszem ezt a hírt, aztán jövőre majd meglássuk. :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#44) nyisziati válasza .Szaki. (#37) üzenetére


nyisziati
veterán

Meg lehet oldani "notch" nélkül, a szelfikamerát elhagyva. Minden másra a MiMix már megoldást mutatott.

Bár láttam már olyat, hogy kávanélküli teló és csak a kamerának volt az egyik sarokban egy kis pöttye. Persze ez is benyúlás, de nekem jobban tetszett, mint az Apple megoldása.

Ha meg teljesen kávanélkülit akarunk, de ragaszkodunk a szelfikamerához is, akkor az USB portba dugott kis kamerával ez is megoldható.

(#45) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Hogy a retkes lónemiszervbe lehet így megcsinálni a reklámokat! El sem lehet olvasni a cikket mobilnézetben!

Persze, hogy sokan bekapcsolják a reklámblokkolót!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#46) nyisziati válasza Quqesz (#45) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajna mobilnézetben máshogy nem lehet. Alul kattints az X-re és eltűnik.

Januártól (vagy februártól) új felület lesz egyébként.

(#47) _cHAos_ válasza nyisziati (#44) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

MiMix-et hagyjuk már légyszi, nagyon nem egy színvonal és kategória az iX-el. :N
Copypaste gyártóval példálózni a világ egyik leginnovatívabb mobilipari szereplőjével szemben enyhén szólva is vicces. (Lehet flamegeneratornak tekinteni a hozzászólásom, ettől függetelenül ez az igazság...:) A szerkesztők hibája, hogy nem képesek egzakt teszteket írni, sőt továbbmegyek az a cél, hogy minden olvasói réteg ki legyen elégítve, objektív újságírás powa! :R

[ Szerkesztve ]

(#48) nyisziati válasza _cHAos_ (#47) üzenetére


nyisziati
veterán

Kedves fórumtárs, MEGOLDÁSOKRÓL volt szó, hogyan lehet kiváltani a "notch"-ot. Te meg jössz itt azzal, hogy "nem egy szint".
Ez kb. olyan, mintha valaki autós topikban említené a Mazda RX-8 Wankel-motorját, mint úttörő és egyedi megoldást, aztán jönne valaki, és azt mondaná, hogy "piha, hol van ez egy BMW-hez képest!".

Na kb. ilyen szintű volt a beszólásod. :(((

(#49) belajkl válasza arn (#38) üzenetére


belajkl
tag

Egyetértek, az iphone X egy prototípus. Sem a szoftver sem a hardver nem áll még igazán készen erre a dizájnra. Olyan mint az apple watch, majd pár generáció múlva lesz értelmes dolog belőle.

(50 millio készülékes bétateszt meg álom egy cégnek, főleg h ennyiért veszik az emberek)

[ Szerkesztve ]

A szavak nem számítanak !

(#50) Swinegod válasza _cHAos_ (#47) üzenetére


Swinegod
őstag

Azt mondani, hogy az Apple a leginnovatívabb gyártó olyan, mint a szögletes kerék feltalálójára mondani, hogy zseni

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.