Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Megmondom őszintén, csak addig olvastam amíg meg nem láttam ezt "145 000 Ft ". :Y
Azért az már nagyon durva. Ennyire gyenge a forint, vagy ennyire megcsúszott valakinek a keze amikor árazott? Esetleg mind2? Azért mert csinosítanak egy kicsit a külsőn nehogy már ennyi felárat kérjenek... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) shteer válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


shteer
titán

min2 :(

..szerintem jónak tűnik

(#3) luw2win


luw2win
őstag

Látszik ezen a képen az eeepc-n egy nagy izzadt tenyérlenyomat :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4) Hege


Hege
tag

Nekem is az jutott eszembe, hogy ez k. drága. A fájdalomküszöböm 100e HUF körül van. 145-ért túl sok a kompromisszum. Gyenge hardver, kis kijelző, ... 80-90 pénzért jó lenne x-dik gépnek, de így...

Én amúgy azt várom, hogy jöjjön egy kicsit nagyobb, valós kijelzőmérettel és felbontással.

Hege

(#5) rudi válasza shteer (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Bizony mindkettő. Amikor az eredeti, 130k-s árat szabták, akkor 290 alatt volt az Euro, most meg 300 fölött van. És ha ez a pletyka valósnak bizonyul, akkor...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) shteer válasza rudi (#5) üzenetére


shteer
titán

végigolvastam a tesztet, megnézegettem a képeket és egy kérdés fogalmazódott meg bennem:
az 1002HA miben nyújt többet az 1000H verziónaál a designon (és a praktikusabbnak talált elrendezésen) kívűl?

picit könnyebb, Realtek ALC269 (ami nem tudom, jobb e mint a 888), de kisebb akksi
és még mindig nem értem, csak a designra a nagy felár? :F

szerk: EUR 300.81 :) fölötte

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem az U120 jobban bejön. De az árak tényleg nagyon elszálltak, ennyit tényleg nem érnek ezek a gépek. Főleg, hogy a régi chipset van bennük.

A Wind túlhajtásához szerintem bios-t kellett volna frissíteni, és ment volna. Az U100-nál legalábbis így van.

(#8) cizoe


cizoe
őstag

Sajnos kezdenek átcsúszni mind árban, mind kategóriában a subnotik közé, ennyit már nem ér meg a nagy mobilitás. Remélem az AMD ultrahordozható Notebookjai jobb vételek lesznek.

Más: Az MSI alján hogyhogy U100 a jelzés?

(#9) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Fekete/szürke U120.

Feel Good Inc.

(#10) BloodRay


BloodRay
veterán

Végre megint netbook teszt! :)
Szerintem mondjuk csöppet sem jobb új 1002HA csatlakozóinak elosztása, sőt... Hátul a kártyaolvasó?? :U
Wind-nél valószínű föl kellett volna dobni egy új biost és máris működött volna tökéletesen a Turbo mód. Az azért jóval több pluszra képes mint 5%.
Ami a külsőt illeti az Asus javult, MSI meg rontott szerintem nem is keveset. :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#11) cizoe válasza Pompi (#9) üzenetére


cizoe
őstag

A tesztben nem a U120H-ra írták, hogy csak fehérben van?

BloodRay: Jaja. Pedig az Eee9xx vs. U100ból egyértelműen az MSI volt anno a szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#12) rudi válasza shteer (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Semmiben, szebb és kész!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) PowerBuldog válasza BloodRay (#10) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Turbó mód? :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14) BloodRay válasza PowerBuldog (#13) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen. Windnél friss biosszal Fn+F10 kombinációra, ha nem akksiról megy a gép(mert akkor ez az energiatakarékos módot aktiválja) bekapcsol a Turbo. :) Biosban állítható a "tuning" mértéke. Nálam pl a legkisebb 8% van beállítva.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#15) Pompi válasza cizoe (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A H azt jelenti, hogy HSDPA van benne. Nem mindegyik 120asban van. Egyelőre csak fekete/fehér kombóban elérhető a 120-as, de már kikerültek itt-ott képek a sötét verzióról, azért linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#16) Pompi válasza PowerBuldog (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Turbó mód. 8-15-24%-os overclock. Hír.

Feel Good Inc.

(#17) shteer válasza rudi (#12) üzenetére


shteer
titán

30k-ért a semmi :) szép

..szerintem jónak tűnik

(#18) DarkByte válasza shteer (#17) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem az nem egyértelmű hogy miért is lett második generációsnak nevezve? Azért mert máshogy néz ki? Én inkább sokadik bőrlehúzásnak nevezném. A Wind hamarabb lenne második generációs a plusz beépített modemmel, de ilyen már van az Acer -ekben is illetve ettől még ugyanaz a chipset és proci van bennük. Szerintem legyen második generációs majd az új Intel procikkal szerelt netbook -ok, esetleg még az Ion -t beengedem a kategóriába :D

(#19) zetecR válasza Hege (#4) üzenetére


zetecR
addikt

Brutál.

Csak a saját példám: 160e-ből renew HP 6910p-t vettem.
Nem sokkal nagyobb, de klasszisokkal használhatóbb és minőségibb.

(#20) P00By


P00By
nagyúr

Kicsit meglepődtem az áruk láttán :Y Sajnos...
Csinos Eee, tetszik az Asus ;)

(#21) Prof01


Prof01
veterán

Kösz a remek tesztet! :R
Volt eee701-em pár hónapja, de rájöttem, hogy nagyon használhatatlan. Ezeket pedig nem lehet jó áron kapni sajnos. Akkor inkább egy mindent tudó subnotebook. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#22) littlelion21


littlelion21
addikt

Szépek is jók is, csak k*rva drágák...
Ennyi pénzért már értelmes notit is lehet venni...optikai meghajtóval...

(#23) 64b0r


64b0r
aktív tag

"...hogy a Wind U120H nagy akkus produkciója ugyanolyan sokáig be nem teljesített – vagy drága – ígéret lesz..." - Vagy be nem váltott, vagy nem teljesített. Döntsétek el.

Amúgy most tényleg az eee nyerte a szépségversenyt, ez a fekete-fehér nem mutat túl jól így képről szemlélve. :(
Viszont az áruk az elfogadhatatlan, és megmagyarázhatatlan. :Y

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#24) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Ha ranezek a felnyitott Wind U120ra, ugy erzem mintha az Aspire One-om tekintene vissza ram :D pedig nekem ebben sokkal szimpatikusabb volt a wind, hogy teljesen feher, es nem fekete a kijelzo koruli keret sem :)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#25) szuper-t


szuper-t
senior tag

:S :( :(
drága:S
145000
baz :S és gondolom atomos mi?:S :S
áááá

(#26) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Draf N Wi-Fi-t Egy "t" lemaradt.

Jó a cikk. Nekem egyértelműen az MSI a jobb választás a modem miatt. Az sem elhanyagolható, hogy jobb rajta gépelni.
Szükségem van egy ilyen gépre az utazásaim miatt, ha kijön az új generációs Atom, kicsivel több erővel, akkor veszek egyet. Nekem azért keserű ez a VGA teljesítmény. Az a VGA csati meg vicc manapság, a HDMI korszakában.
Az Ion-ra nagyon kíváncsi leszek. Főleg az árára.

#9. Ez már sokkal jobb, de nekem még mindig az Aspire one kék felülete a kedvenc. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Akármennyire is szebbre sikerült az új Asus designja, funkcionalitását tekintve a nagyobb aksi miatt jobbnak tartom a "régi" 1000H-t. Az MSI legalább beletett egy 3G modemet az új netbookjába... Mondjuk szerintem ilyen áron amúgy sem lesz kirobbanó siker egyik sem a magyar piacon... :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#28) Solten


Solten
addikt

Szepek... A gagyi-giccses S101 utan vegre jo iranyba mozdult el az Asus. Mas teszta, hogy tenyleg gyakorlatilag a semmiert +30k... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#29) Zenty


Zenty
őstag

mint az asztali változatnál vicc az áruk....
Az atomot aranyba mérik? :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#30) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az U120H megtalálható pár boltnál 120e alatt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) zmadarasz


zmadarasz
csendes tag

Én most láttam az U100-ast is "akciózva", 6-cellás akksival és 160-as vinyóval. Olyan 100 körül árulják.

www.notebooktv.hu

(#32) DeltaPower válasza Hege (#4) üzenetére


DeltaPower
őstag

Egyetértek, én is drágának találom.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#33) rudi válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Legalább egy linket bedobhatnál, ahol az U120H (bruttó) 120 000 Ft alatt szerepel!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) simonzé


simonzé
addikt

Aki ezeket megveszi az nem normális. Ennyiért laptopot lehet venni kétmagos procival, normális VGA-val, gyári Vistával, DVD íróval. 125-150'000 FT??? EZEKÉRT??? Elmentek ezeknek otthonról... Jól emlékszem hogy 200 dolláros platformnak szánták ezt az egészet? Most meg lassan annyiba kerül egy stílusban hozzá illő egér. Elmennek ezek a...

I don't fit in. I fit out.

(#35) Szanya válasza simonzé (#34) üzenetére


Szanya
tag

Aki laptopot akar venni az laptopot vesz. Ezeket a kis gépek pedig azoknak készülnek, akik ilyet szeretnének. Az áruk pusztán azt határozza meg, hogy megveszik- e vagy nem.

''Szanya csak egy van.''

(#36) ^Clown válasza simonzé (#34) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Megértem a felháborodásod. Magának a konstrukciónak van értelme és haszna, de nagyon túl vannak árazva.

Én továbbra is várom a 12"-os méretű, DVD-íróval ellátott, diszkrét vga-s atomos gépeket. De hogyha a 10"-osoknak ennyi az áruk, akkor....

(#37) lacimaci válasza bejmuller (#24) üzenetére


lacimaci
tag

A fekete fehér design engem a FUSIra emlékeztet. Bár ennek az MSInél már hagyomány van, az Amilo Si2636-ot (fekete-piros csíkkal) is lemásolták.

(#38) bejmuller válasza lacimaci (#37) üzenetére


bejmuller
aktív tag

hat arra is hasonlit, csakhogy az Aspire One hamarabb megjelent, ezert hasonlitottam ahhoz :D es persze nepszerubb is mint a FuSi

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#39) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Pont az imént néztem valamelyik áruházba 65 ért is van asus eepc, a fuji is ennyiért árulja a saját mini notiját.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#40) ^Clown válasza Jégkokó (#39) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az a Fuji valami katasztrófa (elnézést a fanoktól...).

(#41) Jégkokó válasza ^Clown (#40) üzenetére


Jégkokó
veterán

Mindegyik fuji az, tudom jól, már nem egy ment át a kezemen, de valami botrányos ahogy kinéznek, meg hogy amennyi visszajön szervízre.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#42) kariad


kariad
senior tag

No hát a SIM kártyát is bé lehet dugni nekije! :))

(#43) rudi válasza Jégkokó (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Lejátszuk megint azt, amit itt? Ne általánosíts, mert az Esprimo Mobile és Lifebook gépek nagyon jók, minden tekintetben versenyképesek a konkurens nagy nevekkel!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) rudi


rudi
nagyúr

Két dolgot mindig elfelejtetek.

Az első és legfontosabb, hogy a notebookeladás NEM jótékonysági, hanem üzleti tevékenység. Emiatt a gyártóknak van egy megcélzott X hasznuk. Ha ez nem jön be csak a jelenlegi árú netbookokkal, akkor ennyibe fognak kerülni. Nem arról van szó, hogy nem lehetne nyereséggel árusítani a netbookokat mondjuk 80 000 forint környékén, hanem arról, hogy ha ennyiért mennének, akkor az olyan bevételkiesést okozna a gyártóknak a normál notebookos piacon, amivel a megcélzott X haszon nem elérhető. Márpedig olyan nem lehet, hogy az X-et ne érje el a gyártó!

A második, hogy a magyar piac/gazdaság kicsi és nagy sz@rban van. Abszolút korrekt lenne, ha a szeptemberi 80-100 000 forintos netbook árak mára 20%-ot csökkentek volna, mert most akkor 65-80 000 forint között lennének a gépek. DE! szeptembertől 20%-ot romlott a hazai gazdaság a viléghoz képest, ami egyébként is romlik. Ezért kerülnek ma annyiba a netbookok amennyibe, és elég nagy összegben mernék fogadni arra, hogy idén nem is lesz komolyabb árváltozás ezen a téren. Annak ellenére sem, hogy az AMD mindenfélét ígérget.

És még a bónusz: bőven van olyan része a világnak, ahol a netbookok mai árát kiperkálni sem gond.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Zenty válasza rudi (#44) üzenetére


Zenty
őstag

igen csak durván mondva a vásárlókat ez nem érdekli! Nekik az a lényeg, hogy jó minél olcsóbb legyen. Ezért szinte fix hogy nálunk nem fogják tömegesen eladni ezeket.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#46) buchy


buchy
tag

Akkor is, jók lennének ezek, de nem ennyiért...

(#47) nobela válasza simonzé (#34) üzenetére


nobela
senior tag

Most őszintén... azt hittem ezen már rég túl vagyunk :W

Mutasd má' meg azokat a laptopokat, jó?
De legyen ám bennuk 3G modem, jó?
És másfél kilónál ne legyen má' nehezebb, jó?
És mennyen má' akksiról vagy 3 órát jó?

Na akkor hagy lássam má' ezeket jó?

Vagy gondold már át légyszíves hogy ki nem normális, jó?

:W

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#48) toldy


toldy
őstag

Tetszik az EEE de majd csak akkor veszek ilyet ha ebbe a külsőbe 2magos atom és ION lesz, addig nem veszek netbookot.
Egyébként Fusi laptopom van már egy pár éve és eddig teljesen megvagyok velük elégedve ( most is egy amilo pro v3205-t nyúzok)

nobela: nem védeni akarom simonzét de [link] igaz, nincs rajta rendszer és csak egymagos vagy [link] mondjuk ebbe meg 3g nincs de ha ezeket megvesszük akkor már 150 körül vagyunk

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#49) nobela válasza toldy (#48) üzenetére


nobela
senior tag

Hmmm...
A súlyát nem írják (szerintem nem véletlenül), és az akksi időt is megnézném azzal a Celeronnal.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#50) toldy válasza nobela (#49) üzenetére


toldy
őstag

A Prohardveres tesztet és az én gépemet alapulvéve olyan 1,8-1,9 kg lehet ( tudom hogy ez közel a duplája egyes netbookoknak) az akku időt ( tapasztalataim, ismereteim alapján) pedig terhelve 2 óra, egyébként meg max 3,5 órára tippelem de a netbookokkal szemben jobb a vga valamint bővíthető a proci és a ramot is többet kezel valamint van van benne dvd.

Az élet nem habostorta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.