Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zolaash válasza dabadab (#128) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Én már láttam közelről is földművest, sőt, paraszt van a lépcsőházban is bőven... :P
Mellesleg: aki az ókori görögországban nem földműves volt az mit csinált? Ford T-Modellt? ;]

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#152) CséZé


CséZé
őstag

(#153) Иван válasza Zolaash (#151) üzenetére


Иван
őstag

Iparos, kereskedő. Görögországban nem egy konfliktus adódott, mert a piacok telítve voltak, a kézművesek nem tudtak több cuccost eladni. Hát igen... Minden lecke így kezdődik: már az ókori görögök is :))

Ijk: hiába szajkózod, hogy a magyar almának van íze meg zamata, ha a népnek a műanyag fos kell, akkor azt veszik -> azt kell termelni. (Kereslet - kínálat függvény.) Vagy most mi a cél? Kinek van jobb almája, vagy hogy ki ad el többet?

(Vakegérke mondta, hogy ő nem vesz külföldit mert azzal pénzhajhász kereskedelmet támogat. Kb mintha a magyar munkásnak nem a profit és a pénz lenne a lényeges... Pedig de!)

Az EU meg hát tudod, ha kilépünk akkor illene visszaadni a pénzt amit kaptunk ilyen-olyan címen támogatásként. De hát most így hirtelenjében X ezer milliárd forintot kiköhögni lehet nem tenne jót a gazdaságnak (vagy csak elvisszük szegény németektől a lét és kilépünk?).

Divat fikázni az EU-t és igen, egy bürokrata gépezet és tele van hibákkal, nem vitás. De alapjába véve egy hatalmas kezdeményezés és hatalmas sikersztori. Képzeld el, hogy Európában egészen 89-ig nem volt egyetértés (45-ben még háború volt!), most meg ide-oda utazgathatsz minden papír nélkül, sok országban egy a pénz. Ez hatalmas nagy előrelépés. Mit tudna Európa feltagolva, világviszonylatban mini államokkal (Oroszhont leszámítva, de az nem is klasszikus Európa) kezdeni? Fel tudná venni a versenyt az USÁ-val vagy Kínával? Persze, hogy nem. Egységben az erő... Sok lúd disznót győz.

Cáfoljatok, de úgy tudom Kohl mondott valami oylasmit, hogy az EU a különbség háború és béke közt. (Gondoljatok bele, Európa több mint ezer évig háborúzott önmagával)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#154) Crystalheart válasza Иван (#153) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ijk: hiába szajkózod, hogy a magyar almának van íze meg zamata, ha a népnek a műanyag fos kell, akkor azt veszik -> azt kell termelni. (Kereslet - kínálat függvény.)"

Csakhogy - talán még nem tanultad - az első nagy gazdasági világválság miatt és az óta nincs szabad piac: vegyes piac van, ahol az államnak lehetősége és kötelessége beavatkozni a piaci tendenciákba, ha az másként a minőség rovására vagy az emberek kárára válna. Voltaképp a céhek bizonyos funkcióit vette át.

(#155) Crystalheart válasza moha21 (#149) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ja és még valami: Nagyanyám mindig termel gyakorlatilag mindent / banánt meg ilyeneket nem / és újabban a krumpli is teljesen gyatra meg úgy minden. Pedig gondozva voltak mindig.

Valószínűleg nagyanyád maradt a "régi, bevált" fajtáknál, melyek mára nagy arányban váltak termesztésre alkalmatlanokká az új, máshonnan behurcolt betegségek miatt. Ez különösen igaz a burgonyára, amit egy csomó vírus és gomba is veszélyeztet, valódi rezisztens fajta pedig csak 1-2 létezik.

(#156) dabadab válasza Crystalheart (#154) üzenetére


dabadab
titán

"az első nagy gazdasági világválság miatt és az óta nincs szabad piac"

Amire te gondolsz, az nem a szabad piac (az soha nem létezett, mert az tulajdonképpen amolyan platóni ideálállapot), hanem a szabályozatlan piac - de a piaci szabályzás sem az 1929-ben kezdődő világválság eredménye, hiszen (csak a modern időket nézve) pl. a Sherman Antitrust Act (ezt a törvényt alkalmazva darabolták fel a Standard Oilt 1911-ben) 1890-ben született. Ha meg mélyebbre tekintünk a történelem kútjában, akkori is szinte csak szabályozott piacokat találunk, mert ez mindig is kedves elfoglaltsága volt a hatalomnak, nyilván már az ókori görögök is :D

Egyébként jól gondolom, hogy egy alma finom vagy szép mivolta elsősorban nem attól függ, hogy hol termett, hanem hogy milyen fajta?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#157) Crystalheart válasza dabadab (#156) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ez így ahogyan leírtam, szabad piaccal meg világválság ótával, ezt a töritanáromtól lestem el, lehet hogy pontatlan, de köszi a pontosítást, tényleg jobb szó rá a szabályozatlan. :) Szóvaltehát a lényeg, hogy a nagy szabályozatlanság általánossá akkor vált a vegyes gazdaság, mert az első gazdasági világválságig egymást követték az egyre nagyobb válságok és fellendülések, és mivel akkor majd' minden ország megérezte, nyilvánvalóvá vált a szabályozás szükségessége. (Ja, és még azt is oda akartam írni, hogy a piac sem feltétlen úgy működik, hogy kereslet-kínálat, mert a kínálat jó marketinggel egybekötve teremthet keresletet is.)

A növénytermesztésben nincs "elsősorban", egy tucat ponton el lehet rontani, és mindnél hasonló mértékben. Hogy egy alma milyen szép sima, egy rakás apró környezeti tényező mellett függ a fajtától, a permetezés mértékétől és módszerétől, a trágyázástól és műtrágyázástól, a szüret módszerétől és végül az osztályozástól. Lehet, hogy egy alma 50%-a selejt, de ha kiválogatják, a másik 50%-ot még mindig lehet értékesíteni I. osztályúként. Az ízetlen gyümölcs gyakran az intenzív műtrágyázás eredménye, mert gyorsabban nő meg és érik be a termés, mint ahogy képes kialakítani a gyümölcscukrot. De az is lehet, hogy a környéken túl sok volt a borús, csapadékos időszak az éréskor: egyrészt kevés a napfény, másrészt a nagy talajnedvesség meggátolja a gyökerek általi hatékony tápanyagfelvételt. Végezetül a tökéletlen íz, de a tökéletlen forma okozója lehet gombás, baktériumos vagy vírusos fertőzés. Ez utóbbi ellen csak rezisztens fajták telepítésével lehet védekezni, és leginkább a csonthéjasokban okoz károkat (ugye említettem a szilvát és a szilvahimlőt), míg a gombák és baktériumok ellen lehet permetezni, de itt is érdemes ellenállóbbakat termeszteni. A Jonathan-fajtakör (az almák kb. fele) általában érzékenyebb.

Viszont Franciaországban a megfelelő helyeken én pont ugyanolyan almát tudnék termelni, mint itthon. A probléma inkább az, legalábbis a MAGOSZ szerint, amit logikusnak látok, hogy a ny-európai lakosok igényesebbek a minőségre és kevésbé árérzékenyek, ezért a jó minőségű termést eladják nyugaton, a maradékot pedig, hogy káruk ne származzon belőle, minimális haszonkulccsal, vagy egyenest önköltségen keleten (errefelé) értékesítik, amilyen árakkal nehéz versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#158) RootRulez


RootRulez
félisten

Én se sajnálom azt a + pár forintot pl a magyar tejre, de ki tudja nem-e csak a csomagolás magyar és ugyanúgy szlovák tejet szürcsölök. :(

═════════════════════════════════════════

(#159) Crystalheart válasza RootRulez (#158) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából az van neccesebb helyzetben, aki valamely székesfővárosban él, mert nincs a szomszéd utcában tejesgazda. :D Fót felé Pest mellett tudok egyet, de hát mind a külterületen vannak.

(#160) dabadab válasza Crystalheart (#157) üzenetére


dabadab
titán

"a ny-európai lakosok igényesebbek a minőségre és kevésbé árérzékenyek, ezért a jó minőségű termést eladják nyugaton, a maradékot pedig, hogy káruk ne származzon belőle, minimális haszonkulccsal, vagy egyenest önköltségen keleten (errefelé) értékesítik, amilyen árakkal nehéz versenyezni"

Ausztria és Magyarország viszonyában ez úgy néz ki, hogy az osztrák boltokban (és ez lánctól független, érvényes Sparra, Merkurra, Billára) a gyümölcs valamivel (nem sokkal) drágább, mint nálunk, viszont tényleg szebb (meg ízletesebb) ill. vannak drágább dolgok is, pl. egész korán cseresznye D-Amerikából meg biogyümölcsök.
Egyébként ez a bio dolog is érdekes, a tej Ausztriában olcsóbb (ill. pl. biokecsketejet Mo-n nem is lehet kapni (mondjuk én nehezen tudom elképzelni, hogy valaki ne kiköpje, hanem megigya azt a borzalmat, de az asszony szereti)) a biotojás viszont Mo-n.

RootRulez: viszont lehet, hogy a Szlovákiából származó tejet magyar gazda termelte meg. :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#161) CséZé


CséZé
őstag

nem tudom mióta van "divatban" a biotermelés, de jó, hogy ez is ide került.
ráadásul mifelénk is van egy ilyen kertészet. elég sok mindent termelnek.

igaz biokecsketejet nem, de bivalytejet igen. ;]

(#162) Crystalheart válasza dabadab (#160) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez talán azért lehet az átlag gyümölcs terén, mert Ausztriában kevés a termőterület, inkább állatokkal foglalkoznak, így a gyümölcs jó részét pont Magyarországról veszik, mint annak idején, mert mi vagyunk a legközelebbi agrárkapacitással rendelkező ország. Így annyival drágább, amennyi az árrés. Ez mondjuk mindig is így volt.

Ellenben Ausztriában sokkal egyszerűbb bio-terményt termeszteni, pont a hegyvölgyes táj miatt. A különálló völgyek mind-mind külön kis mikrokultúrát jelentenek, egyikből a másikba nehezen jutnak a fertőzések. Magyarországon, a nagy és összefüggő agrárvidéken ezt nagyon nehéz megoldani. (Annyit lehet tenni, hogy pl. hatalmas gabonatáblák közepére betesznek egy gyümölcsöst, mert a gabonától nem kap el betegséget a fa.) Namost a bio-kecsketej az azért bio-kecsketej, mert az a gabona, amit megeszik, biogabona, vagy legalábbis nagyrészt az. (Utána lehet nézni a pontos szabályozásnak.) Vagy... nem akarok rosszmájú lenni, de hogy egy gabonaföldet megpermeteztek-e vagy sem, azt utólag nem mindig lehet kimutatni, pl. a kontakt szerek már nem kerülnek rá a gabonaszemre, legyen az bármilyen erős méreg is. Az én kecskéim ugyan nem esznek biotakarmányt, hanem legelnek és napi fél-fél kg gabonakeveréket kapnak, de a tejük olyan, hogy össze sem lehet hasonlítani azzal a förmedvénnyel, amit a boltokban árulnak. Én arra megyek, hogy minél kevesebb kellemetlen mellékíze legyen, egyáltalán nem is hasonlít az átlag kecsketejre, kiváltképp a reggeli fejésből származó nem. Már csak a sajt miatt is, mert rossz tejből jó sajt vagy joghurt sosem lesz. Egyébként a tej ízét szerintem a nagygazdaságokban leginkább az rontja le, hogy erőteljes ízű/szagú növényeket is megesznek vagy megetetnek velük, nem figyelnek annyira oda. Én a fél erdőből kiirtottam a bodzát, hogy ez ne következzen be. :D

Csézé: Igen, biotermesztés szempontjából Erdély is hasonló adottságokkal rendelkezik, mint Ausztria. Bár sok értelmét nem látom, igazából divat ez, amit az erre alkalmas országok jól kihasználhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#163) Crystalheart válasza Crystalheart (#162) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Találtam egy ilyen helyet Magyarországon, Gyűrűfű: itt jól látszanak a hely adottságai, ami a nagy magyar Alföldtől, de úgy egyáltalán majdnem mindentől igencsak eltér, pl. az elszeparáltság. Amúgy itt van bio kecsketej is (mázlista az, aki először csap le egy ilyen helyre), amit még nem kóstoltam, de egyszer ellátogatok oda is.

(#164) RootRulez válasza dabadab (#160) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem lehetetlen, de akkor is a szlovák gazdaságot erősíti... Ebbe meg bele se menjünk, mert kinyílik a bicska a zsebemben. Magyar hegyek, magyar bábnyák, magyar erdők, magyar tehenek, és a többi, csak épp közünk nincs hozzájuk. Ami meg megmaradt azt is elherdálta az, aki épp megtehette... :(

═════════════════════════════════════════

(#165) Ijk válasza dabadab (#156) üzenetére


Ijk
nagyúr

Alapvetően hogy milyen fajta az meghatározza az ízt, és persze a felhasználási területét amire alkalmas. Csak manapság egyre inkább képbe jönnek a génmódosított növények.
Megvannak az előnyei, jobban néz ki, lehet jobb tápanyag és vitamintartalma, rezisztens a különböző kórokozókra, gombákra és rovarokra így a hozam is jóval nagyobb, tehát több haszonnal és olcsóbban termelhető, valamint nem kell különböző védőszerekkel permetezni.
Ugyanakkor nem tudjuk hosszútávon milyen hatással lesz a környezetre, és ami engem leginkább elgondolkodtat, hogy ha az adott növény ellenáll a kártevőknek, akkor vajon az ember emésztő enzimei maradéktalanul megbirkóznak-e vele, vagy csupán egy kis százalékban megemésztett masszát hajtunk át az emésztőrendszerünkön.
Márpedig amilyen gyümölcsöket látok a hipermarketekben, meggyőződésem hogy mind génmanipulált amelyik olyan kívánatosan néz ki.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#166) Crystalheart válasza Ijk (#165) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az EU-ban nem licencelhető génmódosított gyümölcs... Pedig itt is vannak ám érdekes képződmények.

Egyébként a fáról frissen szedett alma szinte mindig elsőrendűen finom, akár szép nagy és fényes, akár nyomorék és apró, fajtától és termesztési módtól függetlenül. :D (Legföljebb túlérhet néhány fajta.) A kérdés, hogyan bírják a tárolást.

(#167) bullseye válasza Crystalheart (#166) üzenetére


bullseye
addikt

a tárolás még hagyján.

csak ha 1-2 nappal hamarabb lerázzák az almák egy részét, hogy meglegyen a szállítmány, aztán az almákat beleöntik szép nagy dobozba, hadd ütődjenek, kicsit utaztatják, kicsit várakoztatják, majd megint fél méterről 25-50 kilónként kiöntik a piacon a standokra...
na az sokszor alapból úgy néz ki, mint amit érdemes kerülni. De ha mégsem, kb. 3-4 nap alatt szétrohad...

10 éve még vehettünk egy láda almát, és kiteleltek.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#168) Иван válasza RootRulez (#164) üzenetére


Иван
őstag

Az tényleg Magyarország, ahol többségében szlovák (vagy hogy elkerüljük a veszekedést, SZLÁV népcsoport) él... Ahol magyar többség van, az természetesen hibásan lett elcsatolva, de 100%-os szlovák megyékben pontosan mi is a magyar? A térképre felvázolt színeken kívül...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#169) Crystalheart válasza bullseye (#167) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha úgy vesszük ez is a rossz tárolás egy fajtája. :D

(#170) Thunderzolee

Nem követem a topicot, úgyhogy nem tudom volt-e már, de majdnem leestem a székemről, mikor megláttam:

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#171) CséZé válasza Thunderzolee (#170) üzenetére


CséZé
őstag

a különbség csak annyi a kettő között, hogy Kanada nemigen mezőgazdasági ország. Magyarországgal szemben

(#172) #53246592 válasza CséZé (#171) üzenetére


#53246592
törölt tag

[link]

pl:
Canada is one of the largest agricultural producers and exporters in the world.

na meg az átlagos farm méret 2.74km2 és 246923 farm volt, ami 7 magyarországnyi területet ad ki.

(#173) bullseye válasza Thunderzolee (#170) üzenetére


bullseye
addikt

szeretünk Kanadától lopni reklámot, a Soproninak is bejött már, igaz, ők azért kicsit modernizálták az eredetit (de a legjobbakat kihagyták, pedig megnéztem volna a pulit a bárban...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#174) Crystalheart válasza #53246592 (#172) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A mezőgazdaságba beletartozik az erdőgazdálkodás is, a gyümölcsök és zöldségek legnagyobb részét Kanadában nem lehet gazdaságosan termeszteni... (Ellenben egy csomó bogyósnak az az éghajlat az ideális.)

(#175) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Ha most is almával tudnánk a metróért fizetni............................ :DDD :DDD :DDD és ez persze elég sok mindenre kiterjeszthető. Hol élünk emberek? Eladtuk a búzát külföldre, mert itthon nem fizettek érte lóf@szt sem, most meg külföldről vesszük (talán ugyan azt a) búzát, mert itthon meg nincs :DDD :((( Ez aztán a szabályozott piac..... Mi cseh tejet iszunk, a csehek meg magyart, és még lehetne sorolni. Sajnos a lényeg nem ott kezdődik, hogy magyar árut vegyél, meg kéne teremteni hozzá a piacot is. Átmeneti korban élünk a globalizációhoz képest.

(#176) bullseye válasza nagynorbi (#175) üzenetére


bullseye
addikt

"Mi cseh tejet iszunk, a csehek meg magyart,"

lehet ennek némi köze az export/import támogatásokhoz? (mert anno sok jót hallottam az almaturbóról pl.)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#177) nagynorbi válasza bullseye (#176) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Jó kérdés..... világosíts fel!

(#178) kovsol


kovsol
titán

mi családunk fő bevétele eper, csemegekukorica termelésből van, de minden féle növényt termelünk ami kellhet a háznál(és bort is csinálunk bár azt nem sokat úgy 1000-1500liter évente épp milyen a termés), amúgy nagyon észrevehető az utóbbi 10 évben a piacok hanyatlása, alig jár már ember hagyományos piacra ahhoz képest ami volt évekkel ezelőtt

diák melóztam tesco pénztárban és vették a 2x -es áron az emberek a paprika, paradicsomot, és nem egytől megkérdeztem miért nem a piacon veszi meg? és volt aki még életében nem volt ott és nem is volt tisztában az árakkal, hogy fele áron vehetne jobb és frissebb termékeket

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#179) CséZé válasza kovsol (#178) üzenetére


CséZé
őstag

igen, gyümölcsöt, zöldséget csakis piacról érdemes vásárolni.

(#180) kovsol válasza Vakegérke (#2) üzenetére


kovsol
titán

hidd el nem az idegen termelő lesz ettől gazdagabb, mert ahhoz, hogy te itt olcsón versenyképes áron tudd megvenni húgyért szarért vették meg tőle

May the Force be with you!

(#181) bullseye válasza kovsol (#178) üzenetére


bullseye
addikt

akkor Te tudsz szép forintos adatokat, hogy mit kaptok piacon valamiért, miért vásárolják fel, és a felvásárolt mennyiért megy a polcokra (vagy feldolgozva tovább esetleg). Nem írnál párat?

@nagynorbi
még 2000 körül mesélték a vámosok, hogy éppen most kezdik végre lezárni az évekig jól menő tréfát: szabolcsi almát felpakolták szépen teherautóra, kivitték Ukrajnába, export támogatással. Ukrajnából átvitték Szlovákiába, majd Szlovákiából behozták az almát import támogatással. (gondolom több cégnevet váltva közben, ennyire nem részletezték). A végén állítólag már néha csak papíron utaztak a szállítmányok, naponta többször is... valószínűleg akkor kezdett feltűnő lenni.

mostani helyzetre csak aggódom, hogy megint félresikerült az import vagy export támogatása, és amiatt történhet a tejcsere...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#182) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Hát ahhoz képest , hogy Magyarország mindig inkább a ''mezőgazdasági termelő ország'' volt mint sem ''ipari'' eléggé ráálltak a külföldi élelmiszerekre az emberek .... :F de őszintén vajon miért :F :N

Sajnos én azzal szembesülök nap mint nap az élelmiszerboltokban , hogy a ''magyar termékek'' jócskán drágábbak mondjuk egy szlovákiai termékhez képest , persze nem minden esetben ... de az alapvető étrendhez szükséges élelmiszerek pl tejtermékek olcsóbbak ... és sok család csak a ''kaján tudunk spórolni'' címszó alatt bizony a külföldi olcsóbbat fogja vásárolni .

Én most olyan dolgokon gondolkozok mint pl :
kolozsvári szalonna ''fogyaszthatósági idővel''
száraz paraszt kolbász ''fogyaszthatósági idővel''
Oké hogy , HACCP meg EU-s rendeletek , de régen mi egy oldal szalonnát nem 2 hétig ettünk meg a kolbász sem 30 napig volt jó annak idején .... most meg a szavatossági idejük garantálják a fogyaszthatóságukat is (körülbelül 1 hónap) ... régen (8-10 évvel ezelőtt) a szalonnán nem volt szavatossági idő addig ettük amíg meg nem avasodott .... régebben egy 3 hónapos szalonna jobban nézett ki mint most egy ''friss'' ... :F

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#183) Crystalheart válasza Tibor_560sec (#182) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez a szavatossági idős dolog EU-előírás. A tök vetőmagokra is kötelezően ráírják a 3 évet, holott köztudottan elvan 5 évig is; a permetekre is ráírják a 3 évet kivétel nélkül, holott egy csomó 10 év után is ugyanaz, ha közben nem lép reakcióba semmivel. A sajtokról nem is szólva: ugyebár a tejtermék nem addig fogyasztható, amíg le nem jár a rányomtatott szavatosság, hanem amíg élvezhető. (Van egy kis félcentis penész a trappistán? Mossuk le... :P)

(#184) bullseye válasza Crystalheart (#183) üzenetére


bullseye
addikt

csak az nagyon nem mindegy, hogy ez lejárati idő, vagy best before date?
mert utóbbi azt jelenti (nekem), hogy utána már nem olyan finom esetleg. Előbbi meg idehaza a zöld párizsi, és savanyú tej.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#185) Crystalheart válasza bullseye (#184) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hivatalosan van különbség a kettő közt?

Amúgy szerintem minden egyes terméknél ez bbd, hiszen többnyire minden jó még a lejárat után. :) A lényeg, hogy addig vállal bármiféle felelősséget az áru frissességére vonatkozóan a vállalat, meg egy kis iránymutatás.

(#186) Tibor_560sec válasza Crystalheart (#183) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Igen tudom , hogy EU-s előírások/rendeletek ... csak arra akartam utalni , hogy bizony a régi ízek kikoptak nagyon a piacról ... vagy lehet , hogy csak én érzem így :D
Régebben szívesen megettem egy finom csirkepaprikást/pörköltet vagy sült csirkét , de már vagy 3. éve nem eszem a csirke húst , egyszerűen megundorodtam tőle ... :F
(Ki tudja mivel etetik azokat a csibéket :(( )

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#187) Crystalheart válasza Tibor_560sec (#186) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én azt javaslom, míg nem látsz egy hivatalos kimutatást a magyar csirke ízének romlásáról, addig ne általánosíts néhány hanyag álgazda csirkéiből. :) Ha az áru minősége a rossz, akkor az általában vagy tudható környezeti tényező eredménye (pl. jég által vert alma), vagy tudatlanságé/hanyagságé.

Azon kívül az EU-ban már élelmezés-egészségügyi várakozási idővel rendelkeznek az antibiotikumok, szóval ha ilyen káros maradvány van a húsban, az illegális. Ha csak simán rossz ízű a csirke, akkor az is lehet, hogy csak megbetegedett, amit nem feltétlenül lehet észrevenni (pl. különféle emésztőrendszeri fertőzések).

De mint vegetáriánus, a húsok terén én nem vagyok annyira illetékes. :D

[ Szerkesztve ]

(#188) Tibor_560sec válasza Crystalheart (#187) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Igaz ... :)

De valamit te is tudhatsz nem véletlenül vagy vegetáriánus .... :D

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#189) Crystalheart válasza Tibor_560sec (#188) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez elég off, de kérlek én azért vagyok az, mert annak neveltek, és akit annak neveltek, az étkezés szempontjából többnyire úgy viszonyul a húsokhoz, mint az átlag európai az óriáspajorhoz. :DDD

(#190) Tibor_560sec válasza Crystalheart (#189) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Nem értsd félre ... :N én csak ironikusan gondoltam , hogy azért vagy vagy azért lettél vegetáriánus , mert annyira rosszak mostanában a pipi húsok .... :D

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#191) CséZé


CséZé
őstag

update.

(#192) nike_


nike_
addikt

elég elszomorító.

viszont itt egy lista, amelyen csak magyar termékek vannak feltüntetve:

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.