Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Иван válasza kételkedem (#66) üzenetére


Иван
őstag

Az import növekedése önmagában nem jelent semmit, mert ha nyersanyagokat/félkész termékeket importálnak akkor abból lehet, hogy export lesz (vagy belső fogyasztás). A megugrott import lehet, hogy pont azt jelzi, hogy húz az ipar.

Másrészről Magyarországnak jó, hogy nagy az importja. Iparhoz adottságaink (és nyersanyagaink) elég gyérek, így importra szorulunk. Ahogy pl Japán is nyersanyagban szegény ország, ezért olyan importéhes és import függő a gazdasága.

Ja és ha az ipar/bányászat szóba kerül, Trianonra mutogatni aztán nagyon hatásos. Kezd kicsit már herótom lenni ettől a "sírjunk együtt MO sorsán" c. műsorból. Japán vesztes ország volt, most nagyhatalom, az legtöbb poszt kommunista ország már szintén beelőzött minket, de mi még 1920-nál tartunk. Az van, hogy dolgozni kéne és haladni a korral...
Tudjátok, két féle ország van:
Ahol a múltról egyetértés van, de a jövővel kapcsolatban éles viták.
Ahol a múltról éles viták vannak, de a jövő senkit sem érdekel.

Általában az első féléknek megy jobban.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#102) CséZé válasza Иван (#101) üzenetére


CséZé
őstag

köszönjük, Szása! leülhetsz.

szóval Mo-n annyira húz az ipar, hogy importálni kell, mint állat.
akkor már csak a mezőgazdaságot kell megreformálni. eggyel kevesebb probléma.
végén oda lyukadunk ki, hogy milyen k*rva jól is áll a gazdaságunk.

(#103) Иван válasza CséZé (#102) üzenetére


Иван
őstag

Miért, szerinted MO-nak olyan kurva jók a bányászathoz az adottságai, hogy lófaszt se kell importálni? Mert szerinted miből fogjuk az audit gyártani? Almából vagy szürkemarhából?

Okostóni...

SZERK:
mellesleg a néma értő olvasás se lehetett az erősséged, mert írtam, hogy nyersanyag/félkész termékekről van szó.... De tényleg, minek is importáljunk fémeket, nyersanyagokat, majd az Alföldön kaparunk magunknak mangánércet (hasamra ütöttem).

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#104) fordfairlane válasza Иван (#103) üzenetére


fordfairlane
veterán

A mezőgazdaságról van most szó, nem az iparról.

x gon' give it to ya

(#105) CséZé válasza Иван (#103) üzenetére


CséZé
őstag

hát nem mi vagyunk a vas és az acél országa?

és szerinted az Audi gyártásból a mutatók kivételével érződni fog, hogy "szárnyal" az ipar?

#106: mi az, hogy lényegtelen miről van szó? egész másról el kezdesz itt észt osztani és még te vagy felháborodva :)
máskülönben elég durva lenne, ha a búzát is importálni kellene.
vagy ha ebből indulunk ki, akkor a Győrben gyártott Audi olcsóbb, mint ha nem itthon gyártanák?
hm?

[ Szerkesztve ]

(#106) Иван válasza fordfairlane (#104) üzenetére


Иван
őstag

Lényegtelen miről van szó, ebben a témában félrebeszél mint a huzat...

Mellesleg NEM JÓ, DE HA importálunk búzát és az itteni malmokban megőrlik és az itteni pékek sütnek belőle kenyeret, az is jobb, mintha az egész kenyeret hozatnánk.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#107) Иван válasza CséZé (#105) üzenetére


Иван
őstag

Nem (feltétlenül). De ettől még sületlenséget beszéltél... Csak azt akartam mondani, hogy az import növekedés jó is lehet, de nyomban hülye lettem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#108) fordfairlane válasza Иван (#106) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kezdem elveszteni a fonalat. Most akkor mi is a gond? :) Összességében nem vészes az import, a külkermérleg kb. egy éve pozitív.

x gon' give it to ya

(#109) Иван válasza fordfairlane (#108) üzenetére


Иван
őstag

Igen, ezt próbáltam elmagyarázni, mert az import nyersanyagból lehet export is, akkor meg mi a gond? Lesarkítva: ha 1000kg ércből összeraknak egy autót, akkor az király. 1000kg érc kevesebbet ér, mint az abból készült high-tech kocsika...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#110) fordfairlane válasza Иван (#109) üzenetére


fordfairlane
veterán

De szerintem nem ez a problémája, hanem az, hogy a mezőgazdaság is importra szorul. Azt nem tudom, hogy a mezőgazdasági ágazat mérlege pozitív vagy sem. Egyébként a legegyszerűbb módszer a mezőgazdasági export versenyképessé tételére a forintleértékelés (ami viszont nem igazán járható út egyelőre a devizahitelek miatt)

x gon' give it to ya

(#111) ollie válasza Иван (#103) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Normálisabb hangnemben fórumozz, ha kérhetném!

***

(#112) Crystalheart válasza fordfairlane (#110) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A fő gond, hogy rengeteg mindent exportálunk, aztán a külföldi fölösleget importáljuk a helyére. Nomármost, ha végiggondoljuk, láthatjuk, hogy a magyar gazdáknak ebből minimális haszna van, épp csak egálra jönnek ki, tehát nekik nem jó. A hazai fogyasztóknak sem jó, mert egyrészt néha kénytelenek ezt a külföldi fölösleget enni (jól ismert az íztelen paradicsom), ráadásul szélsőséges esetben drágítja is a termékeket, mint például idén fogja. A kereskedők fölvásárolták a hazai étkezési búzát, és exportálták, mert Európa többi részén nagy hiány volt belőle. Eredményképp nemsokára drasztikusan emelkedik majd minden gabonakészítmény ára itthon, hiszen itt még csak olcsóbbat sincs lehetőség importálni. De említhetném a németországi dioxinos-hús híreket: az ottani hús árát ez nagyon lenyomta, ezért a magyar kereskedők és feldolgozók rengeteget vásároltak onnan, így most a magyar sertéstenyésztők nem tudják értékesíteni a disznóhúst még önköltségen sem. Akkor kiknek jó ez? A kereskedőknek.

[ Szerkesztve ]

(#113) tkazmer válasza Eastman (#74) üzenetére


tkazmer
addikt

félreértesz, a videót végignéztem, csak mivel már írtam az első másfél percből 55 sort (köszönöm, hogy megszámoltad:) ), és a következő 3 percben sem változik a videó, ezért úgy láttam, hogy elégséges bizonyítás az, amit leírtam.
tehát szó sincs arról, amire gondolsz, hogy nem néztem végig, csak egyszerűen úgy döntöttem másfél perc után, hogy ez sz@r és ennyi. sőt, többször is végignéztem, nyilván enélkül nem is tudtam volna megírni azt az elemzést.

(#83) CséZé
agrár egyetemen nem vettétek sosem a magyar mezőgazdaság iszonyatos tőkeszegénységét?
csak mert hogy mióta a faekénél bonyolultabb eszközök is léteznek, azóta rengeteg pénzt kell a mezőgazdaságba invesztálni a hatékony termeléshez (gépesítés). annak pedig komoly történelmi okai vannak, hogy magyarországon miért nem volt sosem olyan szintű a mezőgazdaság gépesítettsége mint nyugaton.
az tehát, hogy a mezőgazdaság világszínvonalú volt, nehezen védhető, mert azt elhiszem, hogy világszínvonalú minőségben termelt esetleg, de hogy a termékei piacképesek voltak, azt maximum annak köszönhette, hogy a magyar munkaerő mindigis olcsónak számított európán belül.

amúgy jól megfigyelhető, hogy pl. a csányi úr gazdaságai milyen jól szuperálnak - mindehhez pedig az is hozzá tartozik, hogy pl. az övé a legkorszerűbb sertéstelep az országban. lehet tehát mezőgazdaságot fejleszteni, kell is, jó is, hiszen erre vannak természeti adottságot magyarországon, de ahhoz fejleszteni kell nem pedig konzerválni a meglévő állapotot.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#114) tkazmer válasza CséZé (#102) üzenetére


tkazmer
addikt

igaza van sajnos abban, hogy ha növekszik a gazdaság, akkor ez eszelős import növekedéssel jár, ebből fakadóan igen, ha húz az ipar, akkor importálni kell mint állat.
ez sajnos komoly gazdaságszerkezeti probléma ma magyarországon, talán még nagyobb is (már csak az ipar gdp-n belüli súlyából adódóan is), hogy gyakorlatilag cska összeszerelő üzemek vannak itt, a nagyszerű motorokból, autógumikból, akármikből amiket itt raknak össze, az "ország jussa" kis túlzással mindösszesen a szalagmunkások nem túl magas bére, ennyi marad itt a temérdek adókedvezményért cserébe, ugyanis jön két alkatrész külföldről (ez az import), azokat összerakja jenő győrben, majd küldik külföldre (ez pedig az export). ezen próbálnak is segíteni (remélhetőleg pl. az audi több K+F-et hoz ide a motorteszteléshez használt jövedéki adó visszaigényelhetőségének következtében), az elmúlt 15-20 évben betelepült cégek pedig már lassan összeszednek annyi tudást (és bizalmat az anyavállalataiknál), hogy legyenek helyi fejlesztések is, de ez még egy lassú folyamat, ami nem is biztos, hogy eljut a kívánt stádiumba (pl. a knorr-bremse az, amelyik kezdetben csak termelést hozott ide, de aztán elég jónak találta az itteni mérnökgárdát ahhoz, hogy még ha nem is a legújabb technológiákat hozzák rögtön ide németországból, de már itt is folytatnak k+f-et, sőt, az itteni kutatási eredményeket tőlünk keletebbre fekvő országokban is használják)

na de mindegy, ez csak egy kis kitérő volt, tényleg nem tartozik a mezőgazdasághoz a dolog:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#115) Eastman válasza Dany007 (#89) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönöm!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#116) Eastman válasza fordfairlane (#110) üzenetére


Eastman
őstag

De szerintem nem ez a problémája, hanem az, hogy a mezőgazdaság is importra szorul.

Köszönöm!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#117) Eastman válasza Crystalheart (#112) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor kiknek jó ez? A kereskedőknek.

Köszönöm!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#118) Eastman válasza tkazmer (#113) üzenetére


Eastman
őstag

OK, nincs gond, csak elgurul a gyógyszerem a negatívabb szemlélettől.

Nem kell, hogy szomorú legyen a magyar. Politikusok jönnek, mennek, szelek fújnak jobbról, balról. Én ezekkel nem foglalkozom. A Föld egyik leggyönyörűbb országában élek. Büszke vagyok a felmenőimre, büszke vagyok a tudósainkra, büszkén lépek az utcára. Azt viszont érzem, hogy valami tolja az agyamba, hogy magyarnak lenni nem jó, szenvedni kell. Ez nem így van. :N

Egy ezresért vehetek egy jó bort szinte bárhol és kiülhetek este a Gellért-hegyre és a világ egyik leggyönyörűbb városát látom. A porban.

Most még a sárban hever ez a szép igazgyöngy, de hiszem, hogy kikerülhet onnan. De ehhez az kell, hogy ne szomoríts el engem és Te se' szomorúan gondolj az országra, a gazdaságra, hanem lásd, hogy ez egy átmeneti állapot és jócskán javítható. Egy rendszerváltás után szükség van legalább 50 évre az igazi változásokhoz. 90-ben is ezt gondoltam, pedig akkor még lónak a farát sem tudtam az egészről. ...csak éreztem. :)

A'szem van egy amerikai törvény (talán csak rendelet), hogy egy saját gyártású filmben hányszor kell meglobbannia a nemzeti lobogónak. Ha itt egy kormány erről rendelkezne (teljesen mindegy, hogy jobbos vagy balos), mit mondanátok? Mit mondana a média, az újságírók? Mindenki aki mossa az agyakat? Mit mondanának? Parasztlázadás lenne, és most nem a földművelőkre gondoltam.

Fel a fejjel, ezt most ki kell böjtölni és jön majd a tuti. ...de nem egy ideológiában, nem ám egy személyben, nem jobbról vagy balról. :N

...most ezt érzem.

Vannak olyan örök értékek amik elpusztíthatalanok. Ez benned van vagy a felszínen, vagy mélyen elásva. Ha szórakoztat ez a pusztán csak a szemet kielégítő értékrend, ha egymás után nézed a filmeket, sorozatokat amiben lőnek, gyilkolnak, nyomoznak, boncolnak, ütnek, vernek, csalnak, hazudnak, olyan értéket vetítenek ami nem a szívnek szól az zsákutca. Ha ezt elkezded majd megunni, onnan kezdődik az élet, onnan kezdődik a felemelkedés. A fent említett örök értékek mindvégig benned vannak. Mert magyar vagy. Addig mp3.

...utána bakelit. ;)

Így gondolom.

Akit egy afrikai gyémántbányába pottyantot a sorsa, na az a hard rock.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#119) CséZé válasza Eastman (#118) üzenetére


CséZé
őstag

komoly vagy. :)

(#120) tkazmer válasza Eastman (#118) üzenetére


tkazmer
addikt

Te se' szomorúan gondolj az országra, a gazdaságra, hanem lásd, hogy ez egy átmeneti állapot és jócskán javítható.
leginkább azért élek még ebben az országban és nem is tervezek elköltözni, mert úgy gondolom, hogy a jelenlegi állapot jócskán javítható, javulni fog, és én szeretnék a javításban részt venni:) de ez már nagyon off...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#121) bullseye válasza Eastman (#118) üzenetére


bullseye
addikt

ezaz, a CSI miatt van gondban a mezőgazdaság!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#122) dabadab válasza CséZé (#105) üzenetére


dabadab
titán

"és szerinted az Audi gyártásból a mutatók kivételével érződni fog, hogy "szárnyal" az ipar?"

Egyreszt az van, hogy az Audinal dolgozik kb 6000 ember (es most majd tovabbi 1800-at vesznek fel az uj uzembe) - ok es a csaladjuk hatarozottan erzik ezt, masreszt az Audi komoly hatassal van a gyori berekre, ezt is erzi ugy ketszazezer ember, harmadreszt meg ott vannak az Audi magyar beszallitoi (meg az alkalmazottak meg a csaladtagjaik) is, ok is erzik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#123) Eastman válasza bullseye (#121) üzenetére


Eastman
őstag

Nem.

Az erőszak folyamatos képi jelenléte hat a lélekre és szerintem a magadba és a jövőbe vetett hitedre is. Ha folyamatosan azt érzékeled (nem is kell, hogy tudatosuljon), hogy az élet velejárója az erőszak, akkor az félelemben tart, de ha konkrét félelemben nem is, az optimizmust és az egészséges jövőkepet biztosan gátolja.

Nem mellesleg az utóbbi 10 évben - mivel az internet minden háztartásban jelen van - olyan dolgokra is felmerült sokakban az igény amivel pl. 20 éve nem találkozhattak. Röviden a répatermesztő fia nem az apja földjén akar megvalósulni, hanem az online-pókerben. Lehetett az apja bármekkora király, lehet bármekkora tapasztalata mezőgazdasági téren. Sőt, ő is ott ül és nézi ahogy egy nő kis#@r egy polipot. (A'szem twollah osztotta meg a PH! népével ama becses videót.) Korábban ez nem volt az érdeklődés tárgya. Mert nem volt. Nem létezett. Nem terelte el a figyelmet, nem rombolta a lelket.

Alapesetben nagyon-nagyon kicsi arra az esély, hogy látsz egy vonatgázolásban elhunyt embert, vagy az élete elmúlásának pillanatait. Most ez a szobádban van. Ha úgy döntesz megnézheted.

Most sok ember kisebb vagy nagyobb kéken villódzó képernyőt b@sztat, ahelyett, hogy az élete, az utcája, a kerülete, a városa, az országa megoldásain gondolkodna. Én csak annyit tehetek, hogy összeszedem a szemetet a mikrokörnyezetemben, kicsíráztatok egy szilvamagot, almamagot, barackmagot, ledugom a földbe, és leírom a fenti sorokat Neked.

Érted a gondolatmenetem? Vagy csak annyit látsz, hogy "papolok" valamiről amihez semmi közöd, amitől mehetne a világ és nőhetne a répa?

Az internet nem rossz. De csak az internet nem jó.

Nem "a CSI miatt van gondban a mezőgazdaság". Csak a termőföldet mozgató emberek.

De benne van a pakilban, hogy tévedek.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#124) Eastman válasza Eastman (#123) üzenetére


Eastman
őstag

A második mondatom elé egy: Viszont...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#125) dabadab válasza Eastman (#123) üzenetére


dabadab
titán

" Röviden a répatermesztő fia nem az apja földjén akar megvalósulni"

Ez a folyamat mar azelott megindult, hogy a falvakban barki latott volna televiziot - kellett is, hiszen a kozepkorban a nep tobb, mint 90 szazaleka dolgozott a mezogazdasagban, ma meg fejlett orszagokban tipikusan par szazalek, ehelyett csupa olyasmivel foglalkoznak, ami a szuleiknel talan meg fel se merult, mint palyalehetoseg. Nahat, valtozik a vilag.

"Nem "a CSI miatt van gondban a mezőgazdaság". Csak a termőföldet mozgató emberek."

Gyokereimnel fogva eleg sok termofoldet mozgato embert ismerek, sot, lattam, hogy mit csinaltak akkor, amikor meg nem volt CSI, ez alapjan nyugodtan ki merem jelenteni, hogy a CSI-nek semmi kimutathato negativ hatasa nem volt.

DRM is theft

(#126) Eastman válasza dabadab (#125) üzenetére


Eastman
őstag

#1. Persze, hogy változik. Csak az ember, az egyén nagyon-nagyon lassan alkalmazkodik ehhez. A szellem, a test a lélek. Később kifejtem mire gondolok. (Un. civilizációs betegséggel foglalkozom.)

#2. Te is pontosan tudod, hogy nem a CSI-ról beszélek. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#127) Zolaash válasza Eastman (#123) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Bárcsak lett volna apámnak répaföldje...
Reggel felpattannék a traktorra.... De szép volna, sok főnök nélkül, a magam ura lehetnék. :K

Részemről például csak magyar bort iszok, és a vitaminjaimat is a Béres-től vásárolom. Mióta ezeket rágcsálom (lassan szerintem 1 éve) nem voltam beteg. :N

Rip and tear

(#128) dabadab válasza Eastman (#126) üzenetére


dabadab
titán

"Te is pontosan tudod, hogy nem a CSI-ról beszélek."

Te is pontosan tudod, hogy nem a CSI-ról beszélek. :)

Zolaash: Az egyszeru paraszti let utani nosztalgia mar az okori gorogoknel is megvolt - es ott is olyanok nyomtak, akik csak messzirol lattak foldmuvest :P

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#129) CséZé válasza dabadab (#122) üzenetére


CséZé
őstag

a munkahelyteremtéssel nincs baj.

(#130) dabadab válasza CséZé (#129) üzenetére


dabadab
titán

Akkor mivel van?

DRM is theft

(#131) CséZé válasza dabadab (#130) üzenetére


CséZé
őstag

egyrészt azzal, hogy fogalmam sincs mi köze az Audinak a magyar mezőgazdasághoz.
másrészt pedig, az Audi Mo olyan részén nyitott gyárat, ahol amúgy is sokkal jobb az életminőség, mint az ország keleti részén, ahol a mezőgazdaság inkább a dominánsabb.
tehát errefelé, senki nem érzi a hatását. főleg azok nem, akik a mezőgazdaságban dolgoznak.

(#132) Ijk


Ijk
nagyúr

Múltkor hoztak haza a zöldségestől starking almákat. Hát mit is mondhatnék gyönyörűek voltak, szemre megkívánja az ember. De az ízük valami borzasztó pocsék volt, nem is pocsék, hanem inkább nem volt semmi. Ellenben nagyapám pöttyös, kis fonnyadt almáinak pedig van zamata, van íze.
A hipermarketek dugig vannak ezekkel a műanyag, dekoratív élelmiszerekkel, és persze hogy azt veszik az emberek.
Én két megoldást látok. Amit itthon is meg lehet termelni, abból korlátozni a behozatalt, és akár állami pénzből fel kell támasztani az élelmiszeripart.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#133) dabadab válasza Ijk (#132) üzenetére


dabadab
titán

"Én két megoldást látok. Amit itthon is meg lehet termelni, abból korlátozni a behozatalt"

2011 van, Mo mar hosszu evek ota tagja az EU-nak, szoval a behozatal korlatozasa nem mukodik (es nem is feltetlenul jo otlet). Most ezzel komolyan ujdonsagot mondtam? :F

DRM is theft

(#134) CséZé válasza dabadab (#133) üzenetére


CséZé
őstag

akkor el kell gondolkodni azon, hogy nekünk szükségünk van-e az EU-ra,

(#135) Ijk válasza dabadab (#133) üzenetére


Ijk
nagyúr

Te hogyan javítanál a helyzeten?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#136) dabadab válasza CséZé (#134) üzenetére


dabadab
titán

Most feledkezzunk meg a gazdasagnak annak a 95+ %-arol, ami nem mezogazdasag, csak idezd fel a mezogazdasagi kulkermerleget meg hogy kik Mo legnagyobb kulker partnerei. Szerinted meg mindig remek otlet az, hogy kilepjunk az EU-bol es gazdasagi haborut kezdjunk veluk?

Ijk: nem tudom, nulladik lepeskent ugyanis rendesen meg kellene ismernem a helyzetet. Azt mondjuk a mezogazdasagban vallalkozok eleg egyhanguan allitjak, hogy az egyik jelentos problema az, hogy a birtokok kicsik es tokehianyosak, marpedig ezen a kulkereskedelem korlatozasa biztosan nem segit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#137) ollie válasza CséZé (#134) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyon hirtelen vontad le a következtetést. Tisztában vagy egyáltalán azzal, hogy milyen előnyei vannak számunkra atz EU-s tagságnak? Gondolom nem.

***

(#138) CséZé válasza ollie (#137) üzenetére


CséZé
őstag

és te tisztában vagy azzal, hogy nem csak előnyei vannak számunkra? gondolom nem.
az éremnek két oldala van. az meg más kérdés, hogy a hátrányairól direkt nem beszélnek.

(#139) Ijk válasza dabadab (#136) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze, mert a TSZ rendszert szétszedték, kárpótlási jegyek és fel lettek aprózva a földek. Az élelmiszeripar pedig most meg nem mondom hány százalékkal esett vissza pár év a alatt.
Azzal hogy jött a szocializmus, meg vége lett, tőkés szempontból 50 évvel lemaradtunk a nyugattól, az pedig megesz bennünket desszertnek.
Nincsenek magyar nagytőkések, ez a kisföldműves, családi gazdálkodás pedig a mai globalizált világban életképtelen. A jövő a nagygazdaságoké, de kinek van erre itthon pénze? A külföldi tőkéseket pedig ki szeretné a hazai földekre rászabadítani? Az államnak pedig nincs pénze, ill. ebben a kapitalizmusban képtelenség lenne "TSZ-esíteni", állami tulajdonú élelmiszeripar mellett. Tehát patthelyzet van.
Persze én nem vagyok sem a mezőgazdaságban, sem a közgazdaságban otthon, úgyhogy lehet hogy kapitális baromságokat gondolok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#140) dabadab válasza CséZé (#138) üzenetére


dabadab
titán

Akkor elemezd az EU-tagsagot a mezogazdasag szempontjabol. Konkretumokkal, ne csak ilyen homalyos utalgatasokkal - import, export, tamogatasok, kvotak, satobbi.

DRM is theft

(#141) CséZé válasza dabadab (#140) üzenetére


CséZé
őstag

:) én nem vagyok szakember, hogy ez az én területem legyen.
nyilván vannak embereket, akik már ezt megtették, még én sem néztem teljesen utána.
de ne mondd, hogy azt gondolod, hogy semmi hátránya nincs a magyar EU-tagságnak.
egyébként egy fordított elemzést én is megnéznék tőled.

(#142) moha21 válasza Ijk (#139) üzenetére


moha21
addikt

Érdekes nálunk ugyanazok kezében van az egész falu földje sőt a tsz is, mint azelőtt.
Nincs pénzük? Érdekes luxusházakban élnek, luxusverdákkal járnak.
Ha van termés rosszabb nekik, mintha nem lenne, mert a kárpótlással jobban járnak.

Amúgy meg egyszerű a képlet: olcsó húsnak húsnak híg a leve.

Pesten a Lehel-en szoktam venni majdnem mindent / persze ezt nem teheti meg mindenki tudom /, otthon is piacon. Hát már oda is elértek a gyenge minőségű termékek sajnos.

Egyszerűen a minőséget kellene ellenőrizni normálisan, ami nem tej az ne tej néven szerepeljen, hanem permeátum vagy mi.
Szerintem a legnagyobb baj ezzel van. De ahogy látom kollégiumban is "igénytelednek az emberek", aki megtehetné megvegye a jobbat az a legszarabbat veszi meg. Mindent készen várnak a mai emberek. Legyen instant.

Ez meg már egyszerű kereslet-kínálat függvény.

(#141) CséZé: Sokkal több hátránya lenne nem lennénk tagok. Részletesen nem tudom kifejteni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#143) dabadab válasza CséZé (#141) üzenetére


dabadab
titán

"én nem vagyok szakember, hogy ez az én területem legyen."

Akkor tulajdonkeppen mit tanulsz azon az agraregyetemen?
En meg plane nem vagyok szakember, csak par dolgot latok, pl. azt, hogy a mezogazdasagi exportunk az importnak nagyjabol a masfelszerese, es a mezogazdasagi termeles 20-25%-a megy exportra es ennek a jo resze az EU-ba magy.

DRM is theft

(#144) Ijk válasza dabadab (#143) üzenetére


Ijk
nagyúr

De gondolom az import gyümölcsök-zöldségek jelentős hányada meg nem az EU-ból származik.:U

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#145) CséZé válasza dabadab (#143) üzenetére


CséZé
őstag

Akkor tulajdonkeppen mit tanulsz azon az agraregyetemen?

nem pont azt, hogy Logouton fejtsem ki a nemtetszésemet az EU tagságot illetően.
egyébként meg van szabva, hogy ki mennyit és mit termelhet. nem egyenlő feltételek adottat a különböző országok gazdáinak.
említetted a tőkehiányt. az EU megengedi a fölvásárlást. mivel nincs a gazdának pénze nem tudja megvenni a magyar földet és ez is külföldi kézbe kerülhet.
most hirtelen ennyi.

(#146) dabadab válasza Ijk (#144) üzenetére


dabadab
titán

A banan tenyleg nem, de a paradicsom meg az alma az igen.

DRM is theft

(#147) moha21 válasza dabadab (#146) üzenetére


moha21
addikt

ja spanyol meg hasonlok..sokan mennek ki dolgozni ilyen foldekre.

Tőlem is szokták kérdezni pl honfoglalóban, ha többen játszunk, hogy pl. hányszoros fénysebességgel lehet kiszökni az univerzumból és ha nem tudom akkor miért nem pedig én tanulok fizikát...

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#148) CséZé válasza dabadab (#146) üzenetére


CséZé
őstag

a paradicsom meg az alma lehetne hazai termék is. felesleges importálni.

(#149) moha21 válasza CséZé (#148) üzenetére


moha21
addikt

Közgazdaságtant 95% tanulsz/ tanultál te is, azért írtam a kereslet- kínálat példát.

Kocsmában is apummal mi csapolt sört ittunk mindig. Megyek át a múltkor apummal billiárdozni, vennénk a csapolt sört és nincs.

Kiderült gyakorlatilag ketten ittuk néha...A legtöbb ember a 3%-os 99 Ft-os sört veszi. off:Logout-on is láttunk már ilyet.

on:ugyanez vodka ízesítésű szeszes ital és társai.

Ezzel nem az mondom, hogy ez jól van így csak sajna ez van most.

Persze lehet úgy is nézni a dolgot, hogy az embereknek nincsen pénze azért veszik az olcsót.

Ja és még valami: Nagyanyám mindig termel gyakorlatilag mindent / banánt meg ilyeneket nem:D / és újabban a krumpli is teljesen gyatra meg úgy minden. Pedig gondozva voltak mindig. :U

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#150) dabadab válasza CséZé (#148) üzenetére


dabadab
titán

Lsd #132, onnan indult ez az egesz tema :U

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.