Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Mert ugye ezt majd nem lehet kijátszani... :K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

"Arról nincs információ, hogy az Intel miért hozott ennyire szigorú korlátozásokat, ezzel ugyanis csak a saját piacukat szűkítik, méghozzá jelentősen."

Annál is rosszabb lehet akkor, mint gondolnánk.

(#3) WhrlpoolMind válasza Fred23 (#2) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Szerintem leginkább arról van szó, hogy az Intelnek nincs tapasztalata diszkrét VGA-kkal, és így a terjesztést szeretné korlátozni azokra a partnerekre, akik hajlandóak BIOS és driverfejlseztésben segíteni :))

Daniel WhirlpoolMind

(#4) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Durva mi vergodest lenyomnak egy olyan vga miatt, ahol mar maga a puszta teny , hogy diszkret kartya szanalmas. Ha ez lenne a sima desktop procikban, az is csak annyi lenne, hogy "ok, hozzak a kotelezot, officera jo" . Mi ez a kartya konyorgom ? 2021-ben ezt tudjak felmutatni ? Ez semmi, a szo szoros ertelmeben semmi. Hol van az ahol elfogy a HD630 de ez viszont eleg ? Ha nem 3 , hanem 4 youtube ablak van megnyitva ? Ez vergodes, ez a kartya a szo legszorosabb ertelmeben teljesen hasztalan. Rakja ezt a desktop procikba , ott se jo kb semmire de az legalabb egy gesztus. Mas gyarto nem gyart annyira GYENGE gpu-t mint az intel LEGEROSEBB megoldasa. Azert az karrier.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#5) Alogonomus válasza -Skylake- (#4) üzenetére


Alogonomus
őstag

Hát a 30 watt TBP elmond úgyis mindent a várható teljesítményéről. Talán GTX 1030-1050 között valahol.

(#6) Cythyel válasza Alogonomus (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

még tán annyi se, gyengébb teljesítmény 2/3D és videó decoding téren is, fogyija meg annyi vagy több mint a 1030

(#7) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

gyártsanak inkább sörösüveget szilíciumból :DDD
mert ez a Xe már átmegy paródiába.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#8) --ka válasza Alogonomus (#5) üzenetére


--ka
senior tag

Szerintem az nVidia GT1010-as újdonsága környékén.
Ha tudásban a GT 730 felett (eléri vagy meghaladja a GT 1030-as tudását), teljesítményben meg nem a GT 730 alatt van, akkor lehetne rá kereslet az otthoni felhasználóknál is, egy jó árral (max. 10-12 EFt, boltban, ÁFA-val, garanciával).

szerk.: Azért a 1080p60 egy HD630-ast megfektet, de még a 720p60 is.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9) #09256960


#09256960
törölt tag

A következő az lesz hogy AMD és Intel keresztlicensz szerződést köt és sajnos mostantól nem futtat AMD és Intel CPU
NV videókártyát, mert" speciális BIOS szükséges a termékek működéséhez."
Meg kell érteniük eddig mégiscsak ingyen használták a pőre kis testüket :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Akkor ennyit arról, hogy esetleg-talán lesz QuickSync gyorsítóm Ryzen mellett.

(#11) Picco


Picco
addikt

Nem akarom en mentegetni oket, szerintem ez a szeria csakis azert jelenik meg hogy legyen nemi user experience/bugreport ezzel is elosegitve hogy par ev mulva mar egy erett termekuk lehet a piacon.

Na majd visszaterunk ra Gen3-nal. Siman benne van hogy akkor is nevetseges lesz, de az is hogy egyszer csak letesznek valami ertekelhetot. Time will tell...

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#12) solfilo válasza --ka (#8) üzenetére


solfilo
veterán

Ne viccelj, a Tiger Lake IGP-je kb GT 1030 szintű, ez is valahol arrafelé lehet. :)
Van elvileg AV1 support, VP9 support, H265/HEVC, nem nagyon tudom, mit szeretnél még tudásban.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#13) Komplikato


Komplikato
veterán

Eddigi szivárgó infók alapján nem sokan fogják tökönszúrni magukat, hogy nem tehetnek a gépükbe ilyen GPU-t. És akkor még finom voltam. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14) --ka válasza solfilo (#12) üzenetére


--ka
senior tag

Mi a baj? :)
Nagyon nem beszélünk mást és nem is akarok többet! Az jó, ha tudásban legalább GT1030 ez az Intel (a GT1010 is az, tudásban), ha meg teljesítményben a környékén van, akkor az nekem azt jelenti, hogy nem éri el, viszont meghaladja a GT730-ast (azt nem nehéz). A GT1010-hez való viszonyát meg még csak nagyon kevesen ismerhetik, mert "annyira új" az nVidia ezen terméke.

... akkor még inkább sajnálom, hogy nem vehető meg.

Az AV1 support gyakorlati megvalósítására kíváncsi lennék.

Nekem van GT 1030-asom, teljesen jól megvagyok vele! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#15) ShiTmano válasza #09256960 (#9) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

A rossz nyelvek szerint pont fordítva van. Az Intel és az Nvidia kötött háttérszerződést, hogy Ryzenes laptopokhoz ne szállítsanak RTX chipet, hogy ne legyen részesedése az AMD-nek. Nem is volt belőle. Persze a két jómadár mindent tagad. Most az 5000-es szériánál meg már muszáj bevállalniuk a gyártóknak, mert sokan keresik az AMD procis gépeket. [Intel-Nvidia mutyi]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#16) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Na, bumm. Majd csomagolnak mellé zacskós BIOS-t is. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem értem az Intelt, komolyan azt hiszik hogy a szarjukkal versenyképesek lesznek az Nvidia, de akárcsak az AMD mellett, hogy korlátozniuk kéne bármit is? Örülhetnek ha egyáltalán a készletet sikerül elpasszolni, nem küldik vissza visszárunak.

(#18) Zotya84


Zotya84
őstag

"Csak speciális BIOS mellett fog működni az Intel asztali VGA-ja"

Értsd: PCIE szabvány ide, PCIE szabvány oda, még nem tudunk olyan VGA-t gyártani, ami szabványos kommunikációt tud, és emiatt csak mókolt UEFI-vel lehet működésre bírni.


;] ;]

Én azért bízom benne, hogy azért ebbe most már nem buktatják magukat bele.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#19) Reggie0 válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat a mostani arak mellet a szart is siman el lehet adni.

(#20) joysefke válasza ShiTmano (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Elképzelhető, de ebben mi a buli az nV-nek? Nem teljesen mindegy nekik, hogy milyen processzor mellé adják el a GPU-t?

Az hogy a nagyétkű (intel) processzor bekorlátozza azt az energiakeretet ami a szintén nagyétkű GPU-ra juthat az nV-nek szintén nem buli.

(#22) Jakuu válasza Komplikato (#13) üzenetére


Jakuu
őstag

Na azert ne becsuld ala az emberi hulyeseget, a forumon is van par Intel fanatikus akik nem latjak a jelenlegi tenyeket es vergodnek mindenen. Na azok tuti venni fognak es majd arrol hadovalni, hogy milyen szep es milyen jo a kartyajuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) ShiTmano válasza joysefke (#20) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

AMD riválisai látják, hogy Lisa vezetésével nagyon jönnek fel a pirosak. Nem kívánnak piacot veszíteni, ezért gáncsolják ahol tudják. Pl Cyberpunk hiányosságok. Most is brutalis növekedést ért el az AMD. Ez aggasztja őket. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#24) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

aha !
szoval ez egy olyan zsuga lesz, ami az "F" procikban feloldja a letiltott igp -t, a sima IGP engedelyezett procik mellett meg nemcsinal semmit.
ha ezektol eltero konfigba tennek, hamar kibukna a turpissag.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) ricsip válasza hokuszpk (#24) üzenetére


ricsip
addikt

lehet h. a parasztvakito hűtőventi és borda alatt van összesen 1 db smd ellenállás, ami kapcsolja az integrált / letiltott gpu-t

-

(#26) solfilo válasza --ka (#14) üzenetére


solfilo
veterán

Semmi baj nincs, mindössze meglepett a GT 730 emlegetése, a fasorban sincs ehhez vagy a GT 1030-hoz képest. :)
Itt vannak eredmények, több játékkal is nézték, egy impresszívet kiragadok:

AV1 kapcsán egy tavalyi cikk:
Bejelentette az AV1-es kodek támogatását a Microsoft
"A tartalmak gyorsításához persze megfelelő hardverek is kellenek. Ebből a szempontból az Intel Xe sorozatú IGP-k, az NVIDIA GeForce RTX 30-as VGA-k, illetve az érkező, AMD Radeon RX 6000-es termékcsalád lesz megfelelő, ezekhez a Microsoft kiemelten ajánlja a legfrissebb meghajtók beszerzését."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#27) --ka válasza solfilo (#26) üzenetére


--ka
senior tag

Csak azért vettem elő a GT730-ast, mint utolsó olcsó kártyát, amit még lehet a boltban újként venni. Ennek helyére jön a GT 1010 több éves késéssel. Eredetileg a GT 1030-as váltotta volna, de a VGA mizéria miatt a GT 1030-as most drágább, mint megjelenésekor volt (legalábbis itthon, boltban) - emiatt találta ki az nVidia. Egy normális világban semmi szükség nem lenne a GT1010-re (sőt külföldi fórumokon már láttam a GT 1020-ast is emlegetni, nyilván arra se).

A lényeg, a helyén kell kezelni a GT1010, GT1030 és az Intel nevezett kártyáját is. Véleményem szerint média lejátszási képességeik miatt van, lehet helyük a placcon; nyilván nem a játékos tudásuk miatt lépnek pályára.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#28) solfilo válasza --ka (#27) üzenetére


solfilo
veterán

És a GT 710? ;]
Amúgy igen, a helyükön kell kezelni őket, F-es Intelek mellé jó lehet, jobb is, mint egy GT 1010, okosabb (AV1), valószínűleg erősebb is (2/3 számolóegység az 1010-ben az 1030-hoz képest).

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#29) #09256960 válasza --ka (#27) üzenetére


#09256960
törölt tag

"mint utolsó olcsó kártyát,"
GT 1010 most jelenik meg.

(#30) Darmol válasza solfilo (#28) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyetértek. A helyükön kell kezelni őket. Helyük a kuka.
Én mindenesetre várom azokat a cikkeket, amik összefoglalják, hogy mely OEM-ek építenek rá gépeket. A beszerzéseimnél fokozottan figyelembe szoktam venni, hogy melyik cégnek fontosabb az Intel aprópénze, mint a vásárlóik érdeke. ;)

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#31) --ka válasza #09256960 (#29) üzenetére


--ka
senior tag

Írtam: "Egy normális világban semmi szükség nem lenne a GT1010-re..."

Most jelenik meg, mert nem normális világban élünk; a technológia, amire épül régi.
Ebből a szempontból az Intel kártyájának több értelme lenne: AV1 képességek.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32) --ka válasza solfilo (#28) üzenetére


--ka
senior tag

GT 710? Úristen, tényleg, még az is van, sőt! Inkább az van, mint a GT 730! :W

...mióta van GT 1030-asom (3+ év), azóta ezeket már nem is követtem... :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#33) Duree


Duree
veterán

Újabb öngólt löttek, persze nem baj mert szerintem ez a vga kártya nem versenyképes termék.

duree54

(#34) duke


duke
aktív tag

Gyanitom, hogy az Intel is elsosorban a kinai banyaszoknak akar videokartyat gyartani, mint az nvidia, es nem akarjak hogy az atlag juzer veszelyeztesse ezt a piacot.

(#35) Reggie0 válasza duke (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Jah, biztos ez a tervuk, majd a banyaszok jol kivaltanak egy db rtx3090-et egy kamionnyi intel vgaval :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Fred23 válasza --ka (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

Alulfeszelt 3400G-ben a Vega11-et most tesztelem, állítgatom. Fire Strike Graphics Score: 4415. Kicsivel tán egy átlagos RX 550 fölött.
Sok cég helyében olcsóbb APU-kat vennék cpu + dVGA helyett.

(#37) --ka válasza Fred23 (#36) üzenetére


--ka
senior tag

Nagyon szép! :R
Nem hiába akartam én is ilyet, egyelőre letettem róla. Csak a memória van meg a Ryzen konfigomból, eddig (2×8 G.Skill 3200MHz). :K

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#38) Robitrix válasza Fred23 (#36) üzenetére


Robitrix
senior tag

az ártól függ..... azért ez a videókártya úgy dupla teljesítményt nyújt, mint egy RX 550 vagy egy Vega 11. Ha jól olvastam valahol egy GTX 1050 teljesítményét tudja. Jó ár esetén lehet keresni valója a játékhoz elvárt grafikai szint és egy irodai átlagos IGP-s grafikai szint közt. Mondjuk 15-20 ezret megérne, de mondjuk 40-50 ezret már nem.... lehetnek olyan feladatok egy irodában amihez nem kell grafikai erőgép, de azért a minimum szintnél több kell.

(#39) fatpingvin válasza -Skylake- (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

valahol el kell kezdeni. én örülök neki hogy van egy kezdő modell.

a te indulatos vergődésedet viszont nem értem. nem csak a hájend létezik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) fatpingvin


fatpingvin
őstag

őszintén nem értem ezt a fiikázó floodot. józan ésszel senki nem gondolja komolyan hogy ez majd a rtx3090 konkurense lesz, nyilván a belépő szint a cél. kiindulva abból hogy az intel nem éppen a dGPU vonaláról híres (bár az iGPU-ik maguk kategóriájában eegész jók) szerintem hülyeség ezen vergődni, nyilván vannak gyerekbetegségei.

én magam részéről kíváncsian várom az első normálisan elérhető modelleket. kiindulva abból hogy a szoftveres támogatásuk már most elég jónak ígérkezik, én bizakodó vagyok. iGPU nélküli asztaliba egész értelmes megoldásnak tűnnek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.