Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

"noha a konkrét autókra majd csak 2015 után számíthatunk"
Vissza a jövőbe :D

(#2) pilóta válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Most miért? Hat éve egyfolytában számíthattál rá eddig, és egészen a megjelenéséig ezután is számíthatsz. Tök ingyen van számítani bármire :D

Bár én kijátszottam a rendszert, mert én már 1998 óta számítok rá, de pszt, ez titok... ;)

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) yuing


yuing
őstag

Nagyon szép ez a 208-as. A dizájn csillagos ötös.

(#4) OPiiPO


OPiiPO
addikt

"noha a konkrét autókra majd csak 2015 után számíthatunk, de a tervezési fázis már zajlik" - vissza a jövőbe? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Vagány kis autó! Citromsárga színben látom minden reggel, és fenomenálisak a formai megoldások rajta!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#6) Ceree


Ceree
senior tag

"A leköszönő márkaigazgató szerint a vártnál is nagyobb érdeklődés alakult ki a jelenlegi e-208-ra, ezért a következő generációban már nem lesz benzinmotor. Dízel most sincs."

Ezen meglepodtem, ezert utana neztem: konfigurator es arlista alapjan is van dizel: 1.5 BlueHDi.

Másolat_eredetije

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Tok meno kis auto ez szerintem, bejon a design.

(#8) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Remek üzleti/modellterv, várós a modell.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9) Bog válasza Ceree (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oh, a bemutatón még nem volt, köszi, javítom!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) enté


enté
csendes tag

Én nem venném egy kalap alá a prémiummodell 500-ast és a puritán Springet. A Stellantis-os egyesülés miatt a PSA-nak most a korábbiaknál is több nyereségre van szüksége, ezért kigyomlálják a korábbi kis pénzt hozó rétegmodelleket, egyszerűsítik a gyártást és egységesítik a műszaki alapokat. Egy ilyen helyzetben egy korrekt minőségű, de a feleslegesen drága kényelmi eszköktől megfosztott mini nem termelne elég hasznot és adott esetben még a drágább modellektől is vevőket szipkázna el. Pedig jó lenne valami a Citroen Ami és a következő 208 közé. Elég erős kijelentésnek tűnik, hogy 5 év múlva csak elektromos lesz belőle. A 14%-os részarány nem kevés, de ha a modellciklus végére sem tudják 50-60% fölé vinni az elektromos eladásokat és ezzel párhuzamosan nem lesz legalább 40%-os áresés, akkor biztosan maradni fog néhány kisebb benzines vagy gázos modell, akár a jelenlegi generáció továbbgyártásával.

(#11) adalbert1


adalbert1
veterán

Egyrészt az irány nagyon tetszik, üdvözlöm az elektromos autók térnyerését, én is szívesen vásárolnék majd egyet, de egyelőre nem látom, hogy infrastruktúra oldalról hogy lesz megoldva, hogy kellő mennyiségű és elérhetőségű töltő legyen majd itthon.
Most ha tankolnom kell, útbaejtem a benzinkutat amikor amúgy is megyek valahova, és jó esetben pár perc alatt végzek.
Ehhez képest régi építésű társasházi lakásban lakva nem látom, hogy miként tudnám otthon tölteni, vagy akár csak az utcán megoldani elég gyorsan és kényelmesen (az szerintem az emberek nagy többségénék nem opció, hogy szabadidejében töltőállomásokat vadásszon, vagy hogy pl. a heti nagybevásárlásra időzítse az autó feltöltését valamelyik áruház parkolójában - pl. mi van, ha nincs szabad hely?-).
Természetesen családi ház mellett nagyon jó lenne, akkor ez az egész töltősdi nem is lenne annyira érdekes, akkor már csak azt várnám, hogy ne legyen jelentősen drágább, mint egy benzines modell (vagy elengedném a kérdést, és mondjuk vennék egy használt Leafet).

(#12) k-adi


k-adi
nagyúr

készülnek az euro7-re, nem meglepő

gyere rolly meséld el itt is milyen jó az e208 :)

(#13) Somatom válasza adalbert1 (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Nyugtával dícsérd a Navot! Évente többszáz milliárd Ft marad állam bácsi zsebében a benzin és a dízel jövedéki adójából. Erről nem fog lemondani.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Rolly válasza adalbert1 (#11) üzenetére


Rolly
veterán

Panel és régi társasaházas övezetbe a parkolóba kell rakni 16A-es töltőket (ami fizetős) így az adó része is megoldható - lakosságnak - (38 ft-os áramot simán adhat ott a szolgáltató 50-60-80 Ft / kWh-ért) ... egy éjszaka 16A-rel 150 km-t tudna tölteni 1-1 autó körülbelül...

Áram kérdés:
- napi 40 km körül megy az átlag magyar így ezt kell tudni tölteni ...
- 3,6m autó van (ha csak a személyautókat nézzük)
- ha minden autót nézünk az itthon napi 144 m km
- téli fogyasztással (20 kWh / 100km) ez napi körülbelül 30 GWh áram (5-10%-ot raktam rá a fogyasztásra szállítási veszteségként)
- nyári fogyasztással (15 kWh / 100km) 23 GWh áram (5-10%-ot raktam rá a fogyasztásra szállítási veszteségként)

tehát ha fenti igaz lenne, hogy összes autó elektromos és el tudnánk osztani 24 órára a fogyasztást akkor óránkénti plusz:
- télen 1,25 GWh termelés kellene
- nyáron 1 GWh termelés kellene
ezek a hazai teljes áram fogyasztási csúcshoz képest (7 GWh) 17% plusz jelentene maximum... 7 GWh-t jelenlegi hálózat ki tud szolgálni és átlag 4-6 GWh között megy a fogyasztás

szép, de a valóság:
- még szebb mert 100%-os elektromos autó átállás várhatóan 2045-2050 között lesz itthon (átlag 15 éves autókkal járunk és még 5-7 évig simán lehet kapni benzines diesel hidrid autókat)
- rosszabb ennyire szépen - mint fent számítottam nem lehet elosztani a töltést bár sok ember sok időben elszórva fog tölteni lesznek csúcsok amik sajnos pont a mostani csúcsokra fognak rakódni (este hazaérők)

Elég sokat számolgattam már ezt a töltős dolgot elvileg a jelenlegi hazai termelés (ebben paks2 megvalósulásával és paks1 bezárásával számolva) 30% elektromos autót bír el biztonsággal.

(#15) Somatom válasza Rolly (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a 20KWh -t állítjuk szembe egy 6 literes városi fogyasztással, akkor KWh -nként cirka 6,6Ft -tal dobná meg az áram árát a jövedékiadó-kiesés kompenzációja. Plusz az áramveszteség és a kiépítési költség (ha nem akarják minden áramfogyasztóra ráterhelni az adót).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) #16820480 válasza Somatom (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a 6 literes városi fogyasztás nekem nem tűnik annyira reálisnak, szerintem simán több az azért. Nem szoktam mérni, de szerintem simán 7+ az a valóságban, nem hinném, hogy a legtöbb ember képes olyan takarékosan vezetni.

Tetszik ez a 208 amúgy, jó hogy nem crossover vagy suv, hanem hagyományosabb formaterv.

(#17) Somatom válasza #16820480 (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Szándékosan alámentem, hogy villanyautós szempontból kedvezőbb érték jöjjön ki. De, közben csúnyán elszámoltam magam. :B Szóval, 1l benzin jövedéki adótartalma 110Ft körül van. Tehát a 6 literre jutó 660Ft -ot kell 20KW/h -val osztani, ami 33Ft -os adótartalom KW óránként. Ha hét literrel számolunk, akkor már 770/20=38,5Ft.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Juhaszatti válasza Rolly (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"napi 40 km körül megy az átlag magyar így ezt kell tudni tölteni"

Ez valami statisztikai adat? Csak azért kérdezem, mert szerintem még fölé is lősz vele. Nem bent élek a városban, hanem kint a peremén, de még így is elvagyok napi 30km-errel, ha a munkába járás mellett még a bevásárlást is belekalkulálom. Azokon a napokon amikor csak dolgozni járok, kevesebb. Ha meg bent élnék a városban, ennyi sem lenne.

Persze vannak ritkább alkalmak, amikor meg a 100km sem elég, így az átlagot ez felhúzhatja.

(#19) Rolly válasza Juhaszatti (#18) üzenetére


Rolly
veterán

ez elvileg Magyarországi elfogadott adat... (bár lehet ebben a teherautók futása is benne van nem tudom)... Nálunk családban mi ekörül megyünk átlag. De rokonaim (8-10 autó) cirka napi átlag 5-10 kmt se mennek...

#17Somatom:
Azért emellé oda kellene rakni a környezet szennyezés költségeit (ami az EÜ kiadás máris ezen extra bevétel fele el is ment kiadásra ami egymást tudná kompenzálni...).
Nem álmodozok arról, hogy
- az áram otthon mindig 38 ft-ba fog kerülni (reális ára 60-70 Ft a mostani piaci helyzet körül)
- áramra nem fognak tudni extra adót rakni (max kinti töltőknél) mert bármilyen 220-as konnektorról lehet tölteni. Az áramot elég nehéz színezni mint régen a fűtőolajat :)
- de minden új autóban van GPS simán lehet km alapú adófizetés (akár műszakinként) vagy GPS alapján
- de ne legyünk naívak ezen útadókat a benzines-diesel autók is meg fogják kapni :) nem csak az elektromosak :)
- mivel a töltőállomásokat cégek telepítik (magán, multi, áramszolgáltató ott haszonnal fogják eladni az áramot mindig tehát a töltés telepítés költségét a fogyasztó fizeti a végén)

(#20) #06658560 válasza Rolly (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig már van tervezet a nertől erre, hogy jövedéki adóval pakolják meg az egészet. És ha más nem, biztos vagyok benne, simán ráverik minden elhasznált kWh-ra. Mindegy, hogy telefont tölt, bányászik vagy autóba megy.

(#21) #06658560 válasza Juhaszatti (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem elég jól közelíti pedig a budapesti igényeket.
Nekem olyan munkáim voltak, amikor Örs-Tárnok távon kellett ingázni naponta, vagy Örs- Halásztelek. De a cég saját irodája is a Fehérvári úton volt, vagy később a BME-n. Az utóbbi volt 10km-re autóval legrövidebb útvonalon. A Fehérvári út 11-12, Tárnok már 32, Halásztelek 25-35. Mindkét helyen a kollégák jelentős része lakott nem a közelebbi végén Budapestnek.

(#22) Somatom válasza Rolly (#19) üzenetére


Somatom
veterán

A környezeti hatásokat sztem hagyjuk, mert totál lutri. Írok egy példát. Az olcsó villanyautó és olcsó üzemeltetés milyen következményekkel fog járni? Totális zsúfoltság a városokban, mert a több autóhoz nem lesz több hely. Sztem először inkább körgyűrű kéne. Az sokat javítana a környezetszennyezésen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Rolly válasza Somatom (#22) üzenetére


Rolly
veterán

totális lutritól szerintem azért messze van:
- ha az összes úton áll elektromos autó akkor is helyben 0 kibocsátáshoz konvergál (mert még fékpor sincs gumipor is max picivel több mint az autókon - bár ha állnak akkor semmivel se több :D )
- üzemanyag kipufogás nincs helyben és erőműben is fele harmada (mivel az erőművek kis része szén, gázolaj, gáz ...)
- körgyűrű ettől még kellene, hogy ne a városon menjen keresztül az átmenő forgalom
- de a városi autózást a nogo zónák és a dugódíjjal lehetne megoldani... illetve amit már elkezdtek, hogy a család második autója már fizeti a parkolási díjat...
- lehetne - megfelelő parkoló infrastruktúrával a P+R parkolást és közlekedést megoldani és városon belül meg lehetnének elektromos sharing carok...

#Kopi31415 ez érdekelne engem, hogy milyen tervezet van én még nem láttam sehol ilyet.

ugye itthon a teherautókra van már általános útadó amivel a megtett km alapján fizetnek plusz díjat.. Egy ideig volt róla szó, hogy majd a személy autók is így fognak fizetni... De nem merték meglépni még... :)

(#24) sfefe


sfefe
őstag

Mai elektromos autók csak játékszerek...
P+R parkoló kell marha sok és felfejleszteni a tömegközlekedést mert azért ugye Pesten nem a pestitől van dugó...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#25) Rolly válasza sfefe (#24) üzenetére


Rolly
veterán

olyan játékszerek amikkel napi 200kmt meg lehet tenni töltés nélkül (éjszaka meg van idő tölteni :) )

(#26) k-adi válasza Rolly (#14) üzenetére


k-adi
nagyúr

azt kihagytad a számításból, hogy az élet más területe is fejlődik és ott is több áram kell majd, több kütyüt kell majd tölteni stb.... tehát az áramigény jóval nagyobb lesz 2050-re

(#27) #06658560 válasza Rolly (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jó pár éve olvastam róla, hogy van már rá koncepció hogy tegyék fizetőssé otthon is. Sok nem rémlik, nem volt túl átgondolt megoldás. Mondjuk ez alapján pont illik is a rendszerbe.

(#28) Noukoum válasza #06658560 (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Arra is van koncepció hogy Magyarország milyen módon fogja meghódítani az egész világot.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) #06658560 válasza Noukoum (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak azt nem a kormány hirdeti.

(#30) Noukoum válasza #06658560 (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor mutasd már meg hol hirdeti a kormány.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) Rolly válasza k-adi (#26) üzenetére


Rolly
veterán

abban igazad van hogy bizonyos területeken nőni fog az áram fogyasztás, de az eszközök hatékonysága és energia gazdálkodása is javul közben... (akár csak a 100W-os izzó helyett ma elég 15 W led, vagy egyre jobb klímák és hőszivattyúk lesznek). Szerencsére ezt mivel erre számítanak a szakemberek a megoldására is van idejük. Persze kérdés, hogy a hazai rezsicsökkentett áram mellett a lassan haveri áram cégekben lesz e megfelelő forrás és akarat a fejlesztésre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.