Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

Az ingyenesség az olvasók számára meg lesz cserébe bele látnak az életünkbe,szokásainkba és folyamatosan kapjuk majd az emailokat mindenféle reklámokkal.
Kérdés az,hogy az adatainkal mennyire fognak majd más más cégek felé üzletelni?

[ Szerkesztve ]

(#2) body007


body007
addikt

Akkor jó, nekem ingyenes :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#3) Sanya válasza jeni (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Emiatt sincs már Facebookom többé ( se instagram, se twitter, se bármimás :)
Ja Linkedin-em van, de az is haszontalan nekem egyelőre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) hallador


hallador
addikt

Nekem akkor ingyen van. Megnyugodtam. :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) jeni válasza Sanya (#3) üzenetére


jeni
félisten

Ha volt regid oda az nem jelent semmit,hogy többé nem kapsz szép reklámot tőlük vagy a felületen nem e lesznek ott ?
A Budapest Banknál az internetbankot lemondtam és azóta a kedvesek küldik folyamatosan a kérdőíveket az emailomra ja meg 10 évig. :DDD
Mert a banki illetve a pénzügyi rendelet szerint (erre hivatkoztak) majd akkor 10 év múlva törlik teljesen az adataimat..
Ez nem más mint a bank felől az adathalászati gyűjtés

(#6) zizidor válasza Sanya (#3) üzenetére


zizidor
senior tag

És nyilván követés-blokkoló szoftvereket is használsz, mert anélkül továbbra is van Facebookod. Meg a többi.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#7) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

"Szegények" a mai napig nem tudják megemészteni, hogy a FB nem úgy táncol, ahogy ők fütyülnek, és le merték tiltani a gyűlöletkeltő tartalmaikat meg a kedvenc USA elnöküket a kirohanásai miatt. Ez is csak egy kisgyerek hisztizése, büszkeségből elkövetett jogászkodás.
Egyébként mivel a FB nem kér pénzt se a regisztrációért, se időszakos díjat a használatért, ezért tekinthető ingyenesnek. Punktum. Van profilom, de eléggé low.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#8) Ptech


Ptech
őstag

Mondjuk akkor is van shadow profilod, ha nincs regisztációd. Ha már ilyen turbójogászkodás megy, inkább erre lőhettek volna.

(#9) body007 válasza Ptech (#8) üzenetére


body007
addikt

privacy badger - például, de van sok választási lehetőség - és azt is b*szhatják :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10) joey04


joey04
titán

szegény gvh :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) zizidor válasza Ptech (#8) üzenetére


zizidor
senior tag

Ezt kellett volna korlátozni, az idióta cookie warning helyett.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#12) ztsoft válasza zizidor (#6) üzenetére


ztsoft
őstag

Én nyugodt vagyok, van profilom (igaz, nincs megadva személyes adat), de ritkán lépek be, akkor is privát lapon. Természetesen használok követés blokkolót, sőt, a harmadik féltől érkező sütiket is blokkolom a böngészőben (a legmagasabb védelem van beállítva).

Az üzenetküldő részét használom, de egy harmadik fél által készített alkalmazásban (pidgin), amin keresztül kevés adathoz jutnak (IP cím, meg a kliens adatai, ami nem fedi a valóságot).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#13) zizidor válasza ztsoft (#12) üzenetére


zizidor
senior tag

👍

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14) paatrick válasza jeni (#1) üzenetére


paatrick
senior tag

Nem tudom ez az e-mail reklám legenda honnan származik, de én életemben nem kaptam 1 reklám, értesítés stb e-mailt se.

Ezeket a problémákat könnyen fel lehet oldani ezzel:
"Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye"

Millió, milliárd ember csak használ valamit anélkül hogy beállítaná aztán meg fel van háborodva. Kedvencem a témában, mikor Instagramra bevezették a GPS helyadat megadási lehetőséget, mindenki elkezdte belődözni hogy most itt van ebben a cukrászdában de menő. Aztán pár hónappal később csináltak egy programot ami mutatja hogy a közeledben ki töltött fel nyilvános képet GPS alapján.
Ekkor a csávó odament hozzájuk: "Szia Kate, láttam hogy itt eszel, finom? Ja meg láttam a macskádat is mi a neve, meggyógyult már?" Nő elkezd ordibálni hogy hívják a rendőrséget mert itt egy zaklató. Természetesen USA :DDD
Közben a nő adta meg az összes infót magától. Nyilvános profil, bárki láthatja az összes képét, és még GPS is beírta.

Na de vissza a facebookhoz, beállításokban ki lehet kapcsolni hogy bármit küldjön az e-mailedre. Ennyi.

Reklámblokkoló meg alap mostanra, aztán sokan azt se tudják hogy létezik olyan :(

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#15) zizidor válasza paatrick (#14) üzenetére


zizidor
senior tag

Bár ilyen egyszerű lenne...

Kicsit árnyalja, hogy pl. rengeteg mobilon előre telepítve vannak különböző közösségi appok, le sem tudod törölni. Attól hogy nem regisztrálsz vagy ne használod, még tud adatot gyűjteni rólad. Múlt héten, vagy az előtt volt hír, hogy a facebook a mobil rezgései alapján be tudja azonosítani a környékbeli mobilokat (pl. egy buszon), és elég ha csak egynél be van kapcsolva a helymeghatározás...

Én kapok reklámokat olyanoktól, akikhez 1000% hogy nem regisztráltam, pedig nem adom meg fűnek fának a címemet. Mégis. Email ellen egy sima reklám blokkoló nem elég. Amúgy azt is használok, meg követés blokkolót, és mégis. Mondjuk ez utóbbi nagy segítség tud lenni.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#16) paatrick válasza zizidor (#15) üzenetére


paatrick
senior tag

A mobiltelefon más tészta az magában egy adatvédelmi rémálom :DDD

Persze ott is tudják mondani az okosok hogy lehallgat meg az alapján adja be a reklámot amiről beszélgetsz. Aztán közben az időjárás app-nak is adnak hozzáférést a mikrofonhoz csak települjön már :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"hanem az, hogy tisztában vannak-e a szolgáltatásért cserébe átadott adataik valós értékével, "
Valószínűleg tökmindegy, mert a userek nagy része egy egyszerűbb szöveget sem bír értelmezni.
BTW nekem nagyjából semmi hátrányom nincs abból, hogy van Fb fiókom, és tudja a Fb., hogy mit lájkolok. (Persze nem is teregetem ki a dolgaimat, meg nem full public a profilom sem...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Necroman_Mk2 válasza zizidor (#15) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ez a rezgéses beazonosítás csak akkor működik, ha a mobilona wifi be van kapcsolva, vagy nem?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#19) hcl válasza Necroman_Mk2 (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wifi a buszon? :) Mobilnet :) GSM-en nem megy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Necroman_Mk2 válasza hcl (#19) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mármint a telefonon be van -ekapcsolva a wifi jel fogadása. De jogos, az nem ugyanaz, mint a mobilnet.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#21) ledgeri válasza Necroman_Mk2 (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem mindtha nagyon feltűnne egy usernek hogy egy TXT fáj nő pár gigásra, amiben másodpercenkét bent vannak a giro/gyordulás adatok, majd mikor épp csatlakozik bármihez lefut a készüléken az algoritmus kivonatolva a lényeget, és eljuttatva a szerverhez ami meg összeveti mással...
Ez van? Nem hiszem... Lehetséges? Hát vannak 12 giga ramos telók passzoló számítási teljesítménnyel, AI gyorsításos lapkákkal...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) fairi


fairi
addikt

Facebook sokkal ingyenesebb mint a prohardver webcsalád.
Fb blokkolók programmal amit tudok, vagy ami tényleg zavar, van erre feladata tucat kiegészítő, és Fb nem büntet miatta.
Sose zaklattak hogy fizessek pénzt nekik, vagy nem pattogtak miért blokkolom a reklámokat és egyéb hülyeségüket.
2 éve volt talán egy hullám itt, hogy nonstop spamelt a prohardver hogy fizessek nekik pénz, közben használhatatlanná tették a böngészést itt.
Feltettem pár scriptblokkolót, tucat egyéb zavarcsökkentőt, és probléma mentes lett. Vagy lekapcsolták a scriptet, nem tudom.
Több bajom volt az prohardverrel mint Fb-vel.

Ph webcsalád tette is érthető, ők is akarnak pénz, de ló túloldalára estek.
Fb is pénz akar, server nem ingyen, vagy fizetsz nekik havidíjat (ez az út nem jó, emberek nem akarnak fizetni, így is anyagilag mindenhol lehúzzák az embert) vagy reklámok útján és okosan megoldják. Sima reklám nem működik, reklámblokklás már alap a webezéshez. Vagy pattog a blokkolás miatt, ami még nagyobb ellenállást vált ki, vagy ügyeskedik, trükközik, keres valami kiskaput a fejlesztő, amivel elérik a célját.

(#23) hcl válasza Necroman_Mk2 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs olyan, hogy wifi jel fogadása. Hálózathoz tudsz csatlakozni. Ha a telefonon aktív a hotspot, az "fogadás", de nem hiszem, hogy sok esetben érdekes.
BT-ra sem lehet hackelés nélkül engedély nélkül csatlakozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) shiftac válasza fairi (#22) üzenetére


shiftac
aktív tag

Nem érzem fair összehasonlításnak, mert a PH! lapcsalád volumenét tekintve eltörpül a FB-hoz képest. Én annak idején, amikor ment a hiszti itt az adblock miatt, elolvastam az azzal kapcsolatos cikkeket és a hozzászólások egy részét és úgy döntöttem, veszek prémiumot. Nem bántam meg, bár továbbra is be van kapcsolva az oldalon az Ublock Origin és a Privacy Badger, utóbbi blokkolja a gahu.hit.gemius.pl és ssl.google-analytics.com oldalakat, előbbi egy lengyel piackutató cég, utóbbi önmagától értendő. Facebook ennél jóval több adatot gyűjt rólad és adja el azokat.
"Facebook sokkal ingyenesebb mint a prohardver webcsalád." Ez lehet, de az ingyenességnek ára van és itt nem csak a reklámokra gondolok.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#25) fairi válasza shiftac (#24) üzenetére


fairi
addikt

"Facebook ennél jóval több adatot gyűjt rólad és adja el azokat."
erre vannak a blokkerek, amik szabadon működnék FB-n és tucat rá optimalizált változat van. Ember azt hinni Fb nonstop sírna, hogy gonosz userek blokkolják és csökkkentik a hasznát, de még egyszer se rínyált.

"úgy döntöttem, veszek prémiumot."
annyi fizetést még mindig nem kapok, hogy a net összes síró weblapját kifizessem, inkább blokkolókba öltem az időt. 1 éve rínyálás csökkent. Beletörődtek vagy Ublock lett olyan jó, nem tudom.

"Nem érzem fair összehasonlításnak,"
valóság az, Ph webcsaládod jobban lehet szidni mint az Fb ilyen tekintetben. retorzió nélkül ott azt blokkolsz amit akarsz.
fair vagy sem, tényen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#26) shiftac válasza fairi (#25) üzenetére


shiftac
aktív tag

A részvényesek miatt elég nagy öntökönrúgás lenne, ha cseszegetnék az adblockert használókat FB-on. Sok cégnek van hivatalos FB-oldala, nekik se lenne előnyös, ha az emberek a mostaninál is negatívabban gondolnának a FB-ra és közvetve azokra a cégekre, amikre ott keresnek rá.

"annyi fizetést még mindig nem kapok, hogy a net összes síró weblapját kifizessem"
Ezzel teljes mértékben egyetértek, de úgy néz ki ez az adblock vagy fizesséparaszt vita/mentalitás nem fog egyhamar eltűnni az internetről. Ha az ublock nem segít, néha a javascript letiltása az adott oldalon igen.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#27) fairi válasza shiftac (#26) üzenetére


fairi
addikt

"cseszegetnék az adblockert használókat FB-on."

ennek is sok módja van, Ph agresszív módtól kezdve csendes felugrik egy figyelmeztető sáv de alig látszik. Sok weblap próbál ez ellen harcolni és sok mód létezik.
Fb a legcsendesebb ebben a tekintetben. Rá van a legkevesebb okom a panaszra.
Fura dilemma: óriási weblapok, amiket senki nem szeret, és azt akarják törjék szét őket. Jó legyen sok specifikus weblap. Azok meg sírnak, pénzt akarnak nonstop, mert túl kicsi és specifikus és a szerverek meg drágák, szerkesztő is élni akar valamiből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.