Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csabulator


Csabulator
tag

Ha nyelvtani hibát találsz, kérlek jelezd privátban és javítom!

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#2) #56573440 válasza Csabulator (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért céges szinten nem a világ vége az ilyesmi, nyilván nem a fillérbszó lowcost bt és társai jómagyar kkv szinten, de egy értelmes vezetőség már ott sem ráncolja a homlokát ha a munkatárs rendes széket kér a 8-9 órás gubbasztáshoz. Az enyém egy tök alap izé, egyébként tök kényelmes meg állítható meg minden, de kb a erős, de belépő szint volt a rendes irodaszék világban, és 100-120 (valahol kettő között) nettó körül ment... Főleg hogy azért ezek tovább is bírják a kiképzést. Ültem én is ilyesmin, bár tartós teszthez nem jutottam, nekem abban az 5 percben a "jézusisten ezen hogy tudsz ülni" érzés dominált csak, mindennek éreztem csak nem kényelmesnek. De gondolom ezt is meg lehet szokni :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Csabulator válasza #56573440 (#2) üzenetére


Csabulator
tag

Én egy elég nagy cégnél dolgozom és 70k fölötti széknél orvosi papír hiányában elhajtanak... Örülök, hogy máshol ez nem probléma és ilyen haladó szellemiségű a vezetőség!

Az első 5 perc nekem is igen furcsa volt, továbbá akik ültek benne ugyanezen véleményen voltak, mint Te. :D A helyzet az, hogy nagyon is meg lehet szokni, de idő kell hozzá...

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#4) #56573440 válasza Csabulator (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem mondom hogy mindenhol így van, de a környezetemben azt látom, hogy azért legalábbis covid home office járványa előtt azért erre szerettek költeni. Nyilván főleg ott, ahol a kolléga havi bére mellett az ilyen egyszeri, sok évre letudott kiadás nem igazán oszt vagy szoroz, meg ugye laptop, esetleg autó mellett pont elfér, jól leköltségelik úgyis fejlesztésre, oszt mindenki boldog. Mondjuk lehet hogy privatizálok egyet majd, fel se tűnne amennyien bejárnak épp ;]

(#5) idegen lény


idegen lény
őstag

:R Nagyon jó lett az írás. Nekem is hasonló tapasztalataim vannak a labdán ülésről, hozzátenném még azt is, hogy egy labdának elég nagy hely is kell, és mindig útban van, ezért is rendeltem helyette egy Schildkröt Dynamic félgömböt, amit tetszőleges ideig használhatok bármilyen lapos széken. Ez talán a legolcsóbb labdahelyettesítő. Kiváló minőségű, kellemes érzetű az anyaga és már felfújva szállították ki! Sokkal kényelmesebb ülni rajta, mint egy labdán, és azzal ellentétben teljesen stabil, biztonságos, mivel egy szék ülőlapjára teszem. Persze így pár centivel magasabban ülök, ezért vagy magasabb íróasztal kell majd hozzá, vagy alacsonyabb szék. A félgömböt persze egy labdával is lehet helyettesíteni, csak sokkal macerásabb egy labdát és egy széket állandóan cserélgetni, ami az eredeti elgondolásom volt. De vannak más, a SpinaliS-nál olcsóbb, minden irányban elmozduló üléslappal rendelkező, dinamikus ülést lehetővé tevő székek is, mint a Spinergo és a Sitness székek. Egy kerekes, háttámlás, karfás Sitnesst akár már hatvanezer forintért is meg lehet kapni: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#6) Csabulator válasza idegen lény (#5) üzenetére


Csabulator
tag

Köszönöm!

Igen, ezt el is felejtettem beleírni. Nekem mondjuk az asztalom alá simán befér a labda, így 0 hasznos helyet foglal nálunk. Kivéve persze mikor rendes széken ülök az asztal előtt.

Jónak tűnik ez a félgömb, még nem próbáltam. Helyette van egyensúly párnám (nem vagyok fakír, így a tüskés végét nem használom), illetve egy ékpárnám, de valahogy számomra a széken való elhelyezése ezeknek az eszközöknek nem tökéletes, egy idő múlva nagyon kényelmetlenné tudnak válni és visszaváltok a rendes székre. Hiába, mindannyian mások vagyunk.

A Sitness 10-en viszont meglepődtem, hogy ilyen olcsón is be lehet szerezni, a neten közel 100.000 Ft-ért láttam a legolcsóbban is! Szemeztem már ezekkel a székekkel is, megpróbálok valahogyan szert tenni egyre, hogy össze tudjam hasonlítani a SpinaliS-szal.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#7) idegen lény válasza Csabulator (#6) üzenetére


idegen lény
őstag

Az ülőpárnák számomra is maximum szükségmegoldásnak jók, csak kicsit teszik dinamikussá az ülést, de ez a félgömb tényleg olyan, mint egy labdán ülni, annak minden előnyével és a hátrányai nélkül. Csak be kell lőni hozzá vagy az asztal vagy a szék magasságát, ami azért nem olyan egyszerű, de rajta vagyok. Tényleg nagyon furcsa utána visszaülni egy merev ülőlapra. Kíváncsian várom a Sitness-tapasztalatokat, ha be tudod szerezni, de azt hiszem, hogy a Mercateo-nál csak vállalkozók vásárolhatnak, vagy valami ilyesmi. Nagyon nem jártam utána, de náluk a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#8) idegen lény válasza idegen lény (#7) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem ITT ki is lehet próbálni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#9) Csabulator válasza idegen lény (#8) üzenetére


Csabulator
tag

Nagyon szuper, köszönöm szépen! :)

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#10) idegen lény válasza Csabulator (#9) üzenetére


idegen lény
őstag

Pár vélemény: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#11) Csabulator


Csabulator
tag

Ma vittem a régi székem ülőlapját újrakárpitoztatni és szivacsoztatni, egy pár percig kipróbáltam a Topstar Sitness 45-öt. Elég nagy erőt kellett kifejteni, hogy megmozduljon a mechanika, nem olyan egyszerű, mint a SpinaliS szék esetén. Viszont az ülőlap formája egész jó. Utána beleültem egy Antares Scope székbe és az első pillanatban azt vettem észre, hogy nem nyomja semmi a combomat, nagyon kényelmes ez a hálós kialakítás. Most nagyon elgondolkodtam rajta, hogy a fitneszlabda és a hálós szék kombinációja lesz az igazán nyerő a számomra. Majd még kiderül...

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#12) idegen lény válasza Csabulator (#11) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem lehet állítani rajta? Lehet, hogy túl könnyű vagy. :) Az Antaresek most az Alzában akciósak.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#13) Gergello válasza #56573440 (#2) üzenetére


Gergello
addikt

Fél ország ilyen általad ledegradált mikro vállalkozásnál dolgozik.
Nagy szerencse, hogy jut mellé még cigány, nyugdíjas, kiskorú és olyan szerencsés is, aki Lölönél vagy valami nyugatbérenc cégnél dolgozhat.

(#14) Gergello válasza Gergello (#13) üzenetére


Gergello
addikt

Bassza meg a kurva isten, a semmirekellő állami alkalmazottakat kifelejtettem.

(#15) Csabulator válasza idegen lény (#12) üzenetére


Csabulator
tag

Én azt hittem a 73 kg az nem pehelysúly. Mondjuk a srác aki megmutatta vagy 1 fejjel magasabb volt nálam és ránézésre biztos volt 90 kg, ő simán mozgott benne, de valahogy olyan erőltetettnek éreztem az egészet a SpinaliS/labda természetességéhez képest.

Az Antares-t én is láttam, hogy akciós az Alza-nál és nagyon csábító is az ajánlat! Köszönöm az infót!

A poén kedvéért csak annyi, hogy egy Ergohuman-t hoztak vissza pont akkor amikor ott voltam, a hintamechanika kattogott, meg a karfák lötyögtek... Egy 250.000 Ft-os szék ilyesmit csináljon.... Lehet egyedi hiba, bár a kiállított darabnak is volt holtjáték a karfáknál.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#16) idegen lény válasza Csabulator (#15) üzenetére


idegen lény
őstag

Az Ergohuman is a magyar Antares széke.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.