Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

"hirtelen végigpörgetve a kínálatot nem is nagyon találtunk olcsóbb, hasonlóan a szellőzésre kihegyezett modellt a minőségi márkákból"

Phanteks P400A? Deepcool CL500? :W

They don't know... PepeLaugh

(#2) edward2


edward2
addikt

majdnem megtudtuk a választ.

Kivéve, hogy 3 front venti vs 1 elöl + 1 hátul ventivel folyt le a teszt.

Bár gondolom úgy túl nagy lett volna a különbség és a Corsair nem engedte.

(#4) SidCorky válasza edward2 (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

Vagy csak a gyári állapotot akartuk vizsgálni, ahogy ezt le is írtuk, abból dolgoztunk, ami volt. Tegyük fel, hogy eltérő időben jár nálunk a két ház, pótoljuk ki a 4000D Airflow ventijeit két, a szerkesztőségben random kallódó ventivel?

YellowFlash: Természetesen E-ATX modellekre gondoltunk, a két említett ház közül egyik sem az.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#5) Puma K


Puma K
veterán

A Corsair 4000D Airflow elég dög számomra minden szempontból és fel is csillant a szemem, de ahogy megláttam milyen méretű radiátorokat támogat... elszomorodtam.

A mostani házamat lecserélném kisebbre, de nem tudom miben fér el 1db 420x45-ös és esetleg a későbbiekben 280x45 (vagy vékonyabb) meg 140x60-as radiátor...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Devilstudio


Devilstudio
tag

Corsair 4000D Airflow és iCUE 4000X RGB

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A VGA-ba a 2. tápkábel miért nem lett bedugva (a fotókon látni)? Vagy én nem látok valamit?

Érdekes teszt, és egyet kell értenem edward2 kollégával, ez így kicsit fura, de engem akkor is meggyőzött, hogy az üveg előlapos rgb házaknak csúfolt valamiket, kerülni kell. Abba minden van, csak légáramlás nincs.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) edward2 válasza SidCorky (#4) üzenetére


edward2
addikt

'Tegyük fel, hogy eltérő időben jár nálunk a két ház'

Erre nem gondoltam, de mondjuk én személy szerint átszereltem volna a 3 RGBből 1et hátra 1-et kivettem volna mint közel hasonló összehasonlítás és mellette lefuttattam volna a gyári 3 ventis értékeket is.

(#9) SidCorky válasza tibaimp (#7) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ezt a tápot olyan konfigban szoktuk használni, amiben egy csatis VGA van, és az ehhez tartozó kábel volt beledugva, amit persze csak akkor vettem észre, mikor már a helyén volt minden és csak össze kellett dugni a dolgokat. Nem cseréltem ki, mert ez a konfig nem volt bekapcsolva, csak a kép kedvéért (és a mérete miatt) került bele, a méréseket más rendszerrel csináltam. :)

edward2: Az továbbra sem lett volna mérvadó, mert aki megveszi a házat, nem abban az állapotban veszi meg. Érdekességként tényleg elfért volna, de inkább nem bonyolítottuk a dolgokat. A két megoldás közti különbséget egyébként is jól mutatják a ventik nélkül mért értékek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#10) tibaimp válasza SidCorky (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja értem! Akkor így OK.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) TeeJay


TeeJay
félisten

Elől 2x140mm PWM, hátul 1x140mm PWM felül 1x vagy 2x 140mm PWM ventilátor és mindjárt halkan lehetne hűteni. Én ha új gépet építek ez alá már nem adom, most elől 2x120 hátul 1x120 felül 1x120mm PWM ventilátor van és 800-ra szabályozva szép halkan hűti az i7-4790K procis gépet 4x3,5" 7200RPM HDD-vel meg 2db SATA SSD-vel és GT1030 Arctic F9 Silent ventilátorral ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) fecke78


fecke78
senior tag

Nem szeretnék erősen fogalmazni " Mindent összevetve, elégedetten dobozoltuk be tesztalanyainkat"
De ti mindennel ezt csináljátok mostanában , bármilyen tré is , akkor is egy pozitív teszt lesz belőle , hogy a komment szekció szétszedi az titeket nem nagyon zavar :(((

(#13) tibaimp válasza TeeJay (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos, én is hasonlóan gondolkodom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Z_A_P válasza tibaimp (#13) üzenetére


Z_A_P
addikt

Csak gratulalni lehet azoknak a mernokonek marketingeseknek akik kitalaltak a csinos zart hazakat :W

OK

(#15) YellowFlash válasza SidCorky (#4) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Na ne már, hogy az E-ATX support a mérvadó a háznál. Ki az aki pont emiatt veszi meg ezt a házat? Ugyan már...

- Alapból elkülönült szegmensről van szó
- Nincs normálisan definiálva a mérete
- Az újabb chipsetes E-ATX lapok, legyenek azok bármekkora méretűek a 4 "szabvány" közül, 200E JMF körül vannak. Majd akinek csak alaplapra van 200E-re, majd pont egy 30E-s házba rakja bele mi? :o

They don't know... PepeLaugh

(#16) tibaimp válasza Z_A_P (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt nem mérnök csinálta, hanem a marketinges!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) edward2 válasza SidCorky (#9) üzenetére


edward2
addikt

Értem milyen logika mellett haladtatok.

(#19) menthix válasza YellowFlash (#1) üzenetére


menthix
tag

Akár házon belül is a 220T.
P400A és 220T között vaciláltam, végül az utóbbi mellett döntöttem egy akció segítségével.
Remek kis ház, csak ugye a gyári oldalt végig görgetve nem egészen egyértelmű mi és hogyan fér bele. Pl a P400A egyértelműen leírta hogy a felső 240mm-es vizet felejtsem el, közben a corsair (köszi) simán odahazudta, hogy elfér. Ja igen, csak akkor nem ha memóriát is akarok rakni a gépbe. :W így elölre került a víz, végülis nem lett belőle gondom.

(#20) --HARDCORE-- válasza #98320896 (#17) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Be-Va Chip, Ipon.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#21) Reggie0 válasza fecke78 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Muszaj nekik, kulonben nem kapnak tobb teszthardvert.

(#22) aginor válasza SidCorky (#4) üzenetére


aginor
addikt

Lehetett volna kérni mellé ventilátort is a teszthez (vagy akár venni, ha más nincs), ez nem "kifogás". Értem amit mondasz, de most a többiekkel értek egyet, érdemes lett volna közös nevezőre hozni a két ház hűtését és úgy is megfuttatni őket mert így csak azt látjuk, hogy a Corsirnél jó munkát végeztek, amikor a két ház hűtését -a gyári állapotot figyelembe véve- összelőtték, de nem derül ki, hogy hogyan reagálnak (különösen a rácsos változat) a hűtés bővítésére vagy átalakítására.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#23) Warpig válasza SidCorky (#9) üzenetére


Warpig
aktív tag

Szia!

A külső kereten van valamilyen bevonat, ami később lejöhet? Ilyen problémám van a Shinobi házammal.

Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#24) Geri Bátyó válasza YellowFlash (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Például én. Kifejezetten E-ATX házat kerestem már a mostaninál is, de a következő is az lesz. Nem azért, mert E-ATX lapom van, hanem a könnyebb szerelhetőség miatt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#25) SidCorky válasza YellowFlash (#15) üzenetére


SidCorky
senior tag

Attól, mert te elkerülöd és nem ilyet vennél ekkora laphoz, ez még egy méretkategória, nagyobb, mint az ATX, nem az ATX házakkal fogjuk összevetni. 30 ezres Mini-ITX házra sem mondjuk, hogy jójó, de ennyiért van ugyanilyen, csak ATX-ben, valakinek ez kell, lásd feljebb.

aginor: nem kifogást keresünk, a közös nevezőre hozás megvolt, mikor nem kapcsoltuk be a ventilátorokat, azokat az eredményeket össze lehet hasonlítani. :)

Warpig: Nem kapargattam meg, de valószínűleg valahogy színezve van az acél, viszont nem vettem észre, hogy valahol kopna. Más házaknál előfordult, hogy a csavart elsőre nem lyukra raktam, hanem kicsit mellé és már kopott, vagy kicsit erősebben húztam meg és a feje "kidörzsölte", itt ezt nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#26) Piftuka válasza SidCorky (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a tesztet, Sid! ;) Korrekt kis házak ezek; amúgy nem meglepő módon.

A bemutató pedig csak azt igazolta (szintén nem meglepő módon), amit mindig mondok...

Egy szinte mindenhol nyitott, rácsos, szellős, "mesh" ház kevés és/vagy extrém lassan forgó ventikkel (de még azok nélkül is) klasszisokkal jobb szellőzést ad a legtöbb felhasználó számítógépének, mint bármelyik zárt előlapos (és csak a sarkainál perfortált) megoldás, amelyben sok venti pörög nagy fordulatszámon.

És éppen emiatt már az sem igaz, hogy csendes otthoni számítógépet, csak minden tizedmilliméterén szivaccsal leszigetelt, körben zárt házzal lehet csak üzemeltetni. Ezt már saját tapasztalatból is meg tudom erősíteni.

A nyitott részeken alkalmazott porfogók pedig a gyakorlatban sokkal hatékonyabbak, mint azt előzetesen vártam.

Ami pedig a kedvező árú E-ATX modelleket illeti...

A SilentiumPC "Regnum" és "Astrum" 6-os szériája kiváló alternatívája ezeknek. (Előbbi ráadásul sokkal olcsóbb.) Még sokak számára nem cseng olyan ismerősen ez a márkanév, mint a Corsair, de egészen kiváló számítógépházakról van szó. :K

A Phanteks P400A pedig bizony E-ATX lapot is fogad.

"Aquila non captat muscas."

(#27) Jim Tonic válasza edward2 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is így látom. Ha már összehasonlítás, akkor meg kellett volna oldani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) nexplo


nexplo
őstag

Ne röhögjetek ki de ez: ""Feljebb a hét vízszintes és két függőleges orientációjú PCIe bővítőkártyahely helyezkedik el"" mire való? Első körben megörültem hogy végre a videokarit állítva is bele lehet tenni de igazából a képek alapján ez lehetetlen, tehát marad a kérdés mit köt oda az ember? :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) nexplo válasza tibaimp (#7) üzenetére


nexplo
őstag

Hűtés sincs ott még a procin ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) aginor válasza SidCorky (#25) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem nem (vagyis nem úgy, ahogy azt a nép akarja). :P
Szerintem sokakat inkább az érdekelt volna, hogy mondjuk 3-3 venti elől, 1-1 felül és hátul esetben hogyan alakulnának az értékek teljes fordulaton, plusz extrának egy olyan beállítás, hogy az üveges értékeihez mennyire lehet lassítani a rácsos verzióban a ventiket, és ilyenkor milyen az egymáshoz viszonyított hangjuk.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31) Jim Tonic válasza aginor (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pontosan ez érdekelt volna engem is. Mellé egy zajméréssel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) edward2 válasza nexplo (#28) üzenetére


edward2
addikt

(#33) tibaimp válasza nexplo (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az is igaz! Most tűnt fel!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) nexplo válasza edward2 (#32) üzenetére


nexplo
őstag

Ez szuper de milyen kártya fér arra a keskeny helyre? Ne feledd ebben az állapotban a kártya hűtése kifele vesz el helyet.... ott ránézésre 1-2 centi van csak. Tegyél be oda egy Aorus GTX1080TI OC kártyát vagy egy MSI RTX 2080TI Tri X karit kérlek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) edward2 válasza nexplo (#34) üzenetére


edward2
addikt

Ezt már nem tudom. Az eredeti kérdésedre válaszoltam.

(#36) nexplo válasza edward2 (#35) üzenetére


nexplo
őstag

Tudom és épp ezért fejtettem ki. Nézd meg mekkorák manapság a kártyák (vastagságra) és nézd meg mennyi hely van itt a házban neki.. Hát finoman szólva is necces vagy csak ref hűtés fér be kb csak :)
Imádom az állított elhelyezést VGA karik esetében, mert nem hajlik meg a nyák a saját súlya alatt ráadásul jobban is szellőzik.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) nexplo


nexplo
őstag

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#38) nexplo


nexplo
őstag

Próbáltam szerkesztéssel összemérni. Szerintem necces. Vagy legalábbis szinte az oldallapon lesz a kártya hűtése. Ez egy sima RTX 2080TI Tri X kari. Azért van szerkesztve hogy lehessen látni a méreteket.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#39) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A szerelésnél GTX Titan, a mérésnél RX 570 szerepel. Melyik lett a copy/paste következménye?

A hűtési megoldásokról meg annyit, hogy a Corsairt lehetne ekézni. Egyik esetben 3 üveglap mögé szorított venti elől, de hátul nincs ami kiszívná a meleget. Másiknál meg full nyitott előlap mögé beraknak 1 db ventit. Két eltérő hűtési megoldás, de egyik sem kedvez a normális légáramlásnak.

A ház többi része rendben van. Köszönöm a tesztet, még ha a hűtésről szóló része lehetett volna alaposabb is.

(#40) nexplo válasza MeszesKPT (#39) üzenetére


nexplo
őstag

Igen ezeket már nem is írtam. Első körben a fizikai mérettel volt gondom. Sajnos sok házban találkozom mostanság olyannal hogy a beépíthető ventilátorok csak kb dísznek vannak. Alá írom hogy szép, de ha komoly cucc kerül egy ilyen gépbe akkor igencsak melegedni fog belül. Jelen pillanatban a design előrébb van mint minden más.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#41) SidCorky válasza MeszesKPT (#39) üzenetére


SidCorky
senior tag

Egyik sem, mindkettő helyes.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42) NomadND1


NomadND1
senior tag

Egész jó, de a max. 2db SSD és 2db. HDD nagyon rontja az összképet, ahogy az egy jack is. :(

[ Szerkesztve ]

(#43) Predatorr


Predatorr
őstag

Volt már komoly toronyházam, köztük HAF932, Black Pearl. Most egy 14e Ft-os FSP CMT230 van, remekül hűt OC is és porszűrős, csak kicsit zsufi. Nincs jobb ár/érték arányban. Szóval lehet találni.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#44) Milka 78 válasza nexplo (#36) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vízhűtés...nekem pl így van a vga berakva, de romlottak minimálisan a hőfokok (amíg nem kapott aio vizecskét), tehát nem hűvősebb így, viszont tény, hogy jól néz ki és nem hajlik a nyák.

(#45) nexplo válasza Milka 78 (#44) üzenetére


nexplo
őstag

Mivel a VGA távolabb kerül az alaplaptól ezért a hőfok igenis lehet kevesebb. Nem melegítik át egymást. Persze ideális esetet feltételezve. Ennyiből jobb az állított verzió :K
Jó pár fokot lehet így nyerni főleg kazán kártyák esetén. Hidd el tapasztalat :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) Milka 78 válasza nexplo (#45) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem, de mint mondtam én is tapasztaltam, 3 db kártyával is (Meshify S2 és P3-ban tesztelve 980ti G1, 1080GHL és ennek a TI verziója). Verticalba ott vérzik el amit mondtál. Nincs előtte normális mennyiségű "légtér" ahonnan levegőt kapna mert közel a ház oldala. Ha meg rátolod a lapra akkor meg a lapod tudja melegíteni és még mindig ott a fent említett probléma. :)

(#47) nexplo válasza Milka 78 (#46) üzenetére


nexplo
őstag

Én optimális esetről beszéltem. Ennél a Corsair háznál se nagyon lenne jó az állított kártya ahogy fentebb írtam is. Ugyanarról beszélünk :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.