Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nekem baromira tetszik bár , jóval több a helyigénye mint a mezei házaknak.

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Tetszetos kis haziko.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

szép, de szerintem is túl nagy. ekkora méretben majdhogynem felesleges itx-re gyúrni. normál atx tápot eleve érdemes elkerülni itx-nél.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) birq


birq
csendes tag

Végre!

Évek óta várom hogy legyen egy ilyen minimalista ház.

üdv: Attila

(#5) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Szerintem igen hulyen van elhelyezve benne az alaplap. fektetve kellett voln az aljara, mert a VGA igen idetlen helyen van, kb semmi levego nem jut neki. allitva kellene benne lennie, hogy a ventije tudjon szivni a racson friss levegot.

YNWA

(#6) Normi™


Normi™
őstag

Egész korrekt.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#7) LNx


LNx
tag

Kovezzetek meg, de en pont "tulmeretes", jol szellozo hazat keresnek, ha ITX gepet raknek ossze. Nem terveznek SLI-t, ergo feleslegesek az extra kartyahelyek.

Bar az igazsag az hogy duplaslotos GPU-hoz meg hulye a Mini-ITX formatum. Az alaplap PCB-je pont akkora, hogy egy PCIe slot rafer, de nyugodtan lehetne ket slot hosszusagu az alaplap is (ha mar a legtobb uj ITX haz engedi). Raferhetnenek az extra SATA csatik, vagy az extra fazisok a procihoz...

(#8) Antibazsi válasza birq (#4) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Eddig is volt már hasonló. Lian Li PC-Q25. Igaz egy kicsit nagyobb és drágább, de sokkal többet is nyújt. Legalább fér bele sok HDD és a VGA sincs maximalizálva. Én egy hete raktam össze egy ilyenbe egy elég izmos pc-t, baromi szuper és csodaszép. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, de tényleg felesleges helyigénye van. akkor egy ilyesmit inkább :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) birq válasza Antibazsi (#8) üzenetére


birq
csendes tag

Nincs szükségem sok hdd helyre, arra van egy hp microserverem. sőt még ezt a két vinyóhelyet is kispórolnám, helyette az msata foglalatot preferálom.

üdv: Attila

(#11) fattyu


fattyu
veterán

nagyon csini, viszont feleslegesen hatalmas itx háznak... Fele ekkora sincs a mostani Chieftech házam. Nyilván nem szabvány táp van benne de akkoris.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12) Zodicus


Zodicus
senior tag

Szép és letisztult forma, nagyon tetszik. Jó lenne egy ilyen atx méretben is.

(#13) Garold


Garold
senior tag

Határozottan tetszik! :C

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#14) #65675776 válasza fattyu (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

A TFX is szabvány méret.

Nesze neked, hogy a Lian Li azért drága, mert alu. A túrót. Az azért drága, mert csak. Ennek reális az árazása.

(#15) fattyu válasza #65675776 (#14) üzenetére


fattyu
veterán

jogos. pongyolán fogalmaztam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16) Mercutio_ válasza fattyu (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Literre?
Mert akkor viszont nyáron elvileg jobban melegszik mint ez :U
Nekem bejönne ez a kuckó, alapterületben keveset foglal, az meg, hogy függőlegesen mekkora "lényegtelen", ODD-t úy is külső usb-set használok, ha nagy ritkán szükség van rá, itthon pedig van 2 SFX táp "tarcsiba", adapterrel berakom az ATX helyére így még plusz helyet is nyerek :DD szóval ha itthon 14k körül lenne talán megválnék az SG05-től :B

Antibazsi: Az a Lian Li majd 2X akkora, árban meg inkább 2,5X

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17) fattyu válasza Mercutio_ (#16) üzenetére


fattyu
veterán

Pici...De semmi gondom nem volt vele nyáron sem, 3850 procival.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18) Graphics válasza fattyu (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen táppal vesztegetik ezt a házat?

Oks megtaláltam ,végre megtudtam hogy CWT belsős csodáról van szó :D DSI-200P

_Mercutio: nem a wattokra voltam most kíváncsi, úgy is annyit hazudnak rá amennyit lehet :D ,inkább a belseje érdekelt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) fattyu válasza Graphics (#18) üzenetére


fattyu
veterán

:D már meg is halt a ventije most van garon...
de az ha visszajön akkor tarcsi lesz mert cserélem valami értelmesebbre.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20) Mercutio_ válasza Graphics (#18) üzenetére


Mercutio_
félisten

200W-os, ott van az adatlapján.

fattyu: ha nem sok cucc van benne jól át lehet szellőztetni ahogy nézem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21) fattyu válasza Mercutio_ (#20) üzenetére


fattyu
veterán

a prociventi frisset szív. Szinte hozzáér a fedlaphoz és pont ott a szellőző. Amugy iszonyat szűk... volt kis sorrendábra hogy lehet összerakni és nem vicceltek... még így is nőgyógyásznak éreztem magam pedig összeraktam már elég sok gépet...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22) Graphics válasza fattyu (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre szavaznék :)

TFX Power 300W - Be Quiet! - FSP belső :)

_Mercutio: Igen , elnéztem a méretarányokat :R, csalóka a fotó

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Mercutio_ válasza Graphics (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez épp a duplája helyet foglalja, mint a coolcube :DDD igaz mATX lap is mehet bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24) fattyu válasza Graphics (#22) üzenetére


fattyu
veterán

ez a terv... lévén ami nem ez és lehet kapni az egy szinten van a gyárijával.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25) canniball


canniball
nagyúr

Biztos én vagyok vak de nem tudok rájönni: az a HDD-tartó panel hol figyel a házban?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26) #65675776 válasza canniball (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lemez alakját elnézve az a ház teteje.

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect válasza Silentfrog (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

WUT?

Ha VGA-t és tápot akarsz bele kb. ez a minimum. Ettől kisebb nem fér el.

(#28) canniball válasza #65675776 (#26) üzenetére


canniball
nagyúr

Na de a teteje teli, a HDD-tartó pedig likacsos. Azt pedig kétlem hogy kettőt adnának hozzá...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29) coll3ctor válasza #65675776 (#14) üzenetére


coll3ctor
tag

"...reális az árazása..."
Könnyű,ha kihagyják belőle az anyagot.
1,1kg 50€-ért?A Lian Li ennél (általában) olcsóbb.

(#30) Graphics válasza coll3ctor (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nézd már meg mekkora szerkezetről van szó:

240 x 200 x 210 mm. ez kb ha az általános iskolás kézzel 10cm-s távot nézzük, akkor 2x kell azt venni.

Ilyen méretekkel elég nehéz lenne 3-4kg-t beletenni, ha a Lian Li 3kg

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) #65675776 válasza canniball (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor kizárásos alapon az alja kell, hogy legyen. A bővítőhelyek alatt van annyi hely.

coll3ctor: Az 1,1kg-os adat honnan származik? Jó megtaláltam. Egyébként ha a befoglaló méretek alapján kiszámítod, hogy tömör 1,5mm-es lemezből mennyi lenne a tömege, akkor nem rossz az. Az ugyanis 1,52604kg-ra adódik. Viszont a ház azért szét van lyuggatva, a táp kivágása önmagában elég nagy tömegspórolás. Az az 1,1kg egy ekkora aluház esetén teljesen reális 1,5mm-es lemezből. Nincs belőle kispórolva semmi.

[ Szerkesztve ]

(#32) Graphics válasza #65675776 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát jah, gondolom nem olyan lemezvastagsággal bír mint egy 3440 Ft-os Gaba ház :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) canniball válasza #65675776 (#31) üzenetére


canniball
nagyúr

És valóban. A negyedik képről egész eddig azt hittem hogy felülnézeti kép, de az ötödik képből kiderül hogy annyi hely csak a táp alatt van, tehát a negyedik nem felül-, hanem alulnézeti. Hogy szépen fogalmazzak láttam már a HDD-felfogatására szebb megoldást is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34) coll3ctor


coll3ctor
tag

#30 Épp ezért nem tartom olcsó(bb)nak.

#31 Az oldalukról

(#35) #65675776 válasza Graphics (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az említett Gaba ház valószínűleg 0,4mm-es acéllemez, ha a gyártó nagyon megerőlteti magát, akkor van az akár 0,6mm is. Az acél sűrűsége ~3x-a az alumíniumének, szóval azonos befoglaló méretek és felépítés mellett a harmad akkora vastagságú acéllemezzel a tömeg kb ugyan oda adódik. Csak az 1,5mm-es alulemeznek (amiből a cikkben szereplő ház készül) már a vastagságból adódóan nagyobb a merevsége, mint egy 0,5mm-es acéllemeznek. Szóval utóbbi sokkal hajlamosabb lesz rezonálni. És így tovább.

coll3ctor: Igen, megtaláltam én is az oldalukon.

canniball: Szerintem nincs baj ezzel a felfogatással, maximum nem bővíthető tovább. A Fractal Design féle függőleges, merevítetlen lemezre való felcsavarozás szerintem rosszabb megoldás. Pláne, hogy a létező léegrosszabb helyen lóg be a lap felé azoknál a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#36) blackydan


blackydan
senior tag

Ez még az asszonynak is tetszik, hálószobába tv mellé médiakuckónak éppen jól jönne :K

(#37) D1Rect válasza blackydan (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak médiára okosTV vagy androidos pöcök sztem sokkal költséghatékonyabb.

(#38) ibmfan válasza Silentfrog (#1) üzenetére


ibmfan
tag

Szép darab. Egyre jobban gondolkodok egy Mini-itx kuckóban otthonra :) Ez szép alap lenne.

Főleg teljes plexiben :)

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#39) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Tetszik nekem is.

De jobban belegondolva, nem jo semmire sem. Tv ala tul nagy, irodaba szerintem jobban megeri egy m-atx-eset venni, serverhez meg keves a hdd hely, kicsi izomgepnel meg nem ferne be egy normalis videokartya.

(#40) Graphics válasza PPatrik (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FM2-es gépnek való, másnak hirtelen nem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) marcipunk válasza PPatrik (#39) üzenetére


marcipunk
tag

talán egy 7770 vagy gtx650ti elférne benne

röff!

(#42) Graphics válasza marcipunk (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hol??

A méreteket láttad? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) D1Rect válasza PPatrik (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

Akár egy i7-3770 is belemegy egy mITX lapba és lehet a Zotac AMP! 660Ti is belefér.
660Ti-670 meg azért elég mindenre.

(#44) PPatrik válasza D1Rect (#43) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Ez az egy, ami talan egy ertekelheto felallas.
Fm2-esnek sztem tul nagy. Akkor mar inkabb pico-psu.

(#45) maláj


maláj
őstag

na nekem pont ez a qckó kell de izibe :DDD

(#46) canniball válasza #65675776 (#35) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy rosszul megválasztott HDD esetén még az asztal is begerjed tőle. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47) planbmokus válasza D1Rect (#43) üzenetére


planbmokus
senior tag

Itt van még egy belevaló GTX670

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#48) HookR


HookR
addikt

A Cooltek csak a címkét aggatja rá. A gyártónál Jonsbo V3+ néven lelhető fel - további képek társaságában.

(#7) thacount: "nyugodtan lehetne ket slot hosszusagu az alaplap is (ha mar a legtobb uj ITX haz engedi). Raferhetnenek az extra SATA csatik, vagy az extra fazisok a procihoz..."
Elvileg a mini-DTX szabvány hivatott 2 slotos lenni - olyan, amilyet szeretnél -, ám nem terjedt el. Rá épülő alaplap nagyon ritka (de azért létezik).
Illetve mostanában kezd divatba jönni néhány gyártónál olyan - a mini-DTX-szel méretben gyakorlatilag/szinte megegyező, olcsóbb - 'microATX' alaplap, mint pl: ASRock H61M-VS3, vagy a H61M-VG3. Úgyhogy imáid meghallgatásra találtak. :)

(#8) Antibazsi: Ha már hasonló Lian-Li ház, akkor sokkal inkább: PC-Q02, PC-Q03, PC-Q07, PC-Q11

(#42) Duliee, (#44) PPatrik: Például ez a Sapphire HD7770 GHz Edition 1GB GDDR5 is befér.

(#46) canniball: Talán igazad van, de azt azért tegyük hozzá, hogy a HDD gumigyűrűk közbeiktatásával van az aljlemezhez rögzítve.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49) vinibali


vinibali
őstag

egész pofás főleg a perforált oldala :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#50) Mercutio_ válasza HookR (#48) üzenetére


Mercutio_
félisten

Occóé kérek egy bordót, egy ezüstöt és egy feketét :K :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.