Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Tetszik! :C

(#2) syl5


syl5
őstag

Jó a marketing. :)

Egynek jó, de inkább a vízhűtések árait nyomnák lejjebb, mintsem a 10. bőrt is lehúzzák erről.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Hát még ha a mélyen tisztelt tervező urak szántak volna egy kis időt arra, hogy a felületnövekedés ne menjen a "légáteresztő" képesség rovására. Konkrétan: ha a lenti ábrát megnézitek, akkor láthatjátok, hogy a lemezek vízszintes részei közt kisebb a légrés, mint a döntött részek között. Ha minden második lemezt egy fél-méhsejtnyivel eltolnak, ez a probléma megszűnt volna. És minden lemezfelület azonos vastagságú légréteg által kerülhetett volna hűtésre. Nem vagyok mérnök, de ez azonnal szemet szúrt.

Bár lehet, hogy esztétikailag csúnyább lett volna, és a marketingesek simán ledózerolták a mérnököket. Ahogy ez már lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#4) macilaci78 válasza Tiszteletes (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt jegyezném meg, hogy ahol szűk a hely, ott a lemez másik oldalán van bőven.
Szerintem inkább a levegő útjában lévő anyagmennyiség a 20% felületnövekedéssel együtt nőtt. Úgymond egységnyi keresztmetszetből többet takar ki a lamella.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) NOD


NOD
senior tag

Ez a "hajlítás" arra volt jó hogy részben a meleg vga teteje felől is szívjon levegőt a ventilátor?
Már nem tudnak mit kitalálni.

(#6) Silentfrog :
Hát a top single-tower léghűtőktől tuti kikap (venomous-x, megahalem stb) így nem adhatják 15 felett.

[ Szerkesztve ]

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egy összehasonlitó tesztet megnéznék hasonló árú hűtőkkel.

(#7) PeetR válasza Silentfrog (#6) üzenetére


PeetR
aktív tag

A Cooler Master X6 és X6 Elite CPU hűtő vételára egyelőre ismeretlen.
Így nehéz lesz. :D
Nekem tetszenek ,érdekes megoldás.

(#8) jocek91 válasza NOD (#5) üzenetére


jocek91
aktív tag

Logikus miért, általában sőt ez már "alap" hogy elől van egy vagy kettő ventilátor a gépházakban ami hűti a vinyót vagy az SSD-t és a VGA-hoz is hideg levegőt juttat-be és ebből a légáramlatból szeretnének egy kicsit a proci hűtő felé is vinni hogy hatékonyabb legyen a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#9) Tiszteletes válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Teljesen igaz. De vajon kompenzálja-e az egyik oldal kisebb légszállításából adódó magasabb levegő hőmérsékletet, a másik oldal hidegebb levegője? Józan paraszti ész szerint igen. De vajon ez a valóságban is így van? Erős a gyanúm, hogy a lemez nagyobb teljesítménnyel disszipálná a hőt, ha mindkét oldala azonos hőmérsékletű levegő által lenne hűtve.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#10) Silentfrog válasza PeetR (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

Több oldalon 50 dollár az X 6 feltüntetett ára.

(#11) Apika


Apika
Közösségépítő

Jól néz ki, és nagyon halk, főleg az alacsony fordulaton...

(#12) PeetR válasza Silentfrog (#10) üzenetére


PeetR
aktív tag

Értem, én csak ezt a a cikket olvastam róluk. Annyiért viszont szvsz lehet jó pár ellenfele illetve jobb vétel. :K

[ Szerkesztve ]

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

"az alumínium lamellák nem egyenesek, hanem méhsejt szerkezetre emlékeztető hajlításokat kaptak, így adott méretből 20 %-kal nagyobb hőleadó felületet hoztak ki. A teljesítmény szempontjából ez egyértelműen pozitívum, kérdés, hogy aerodinamikailag eközben hogyan változik az összkép"

Ez fontos észrevétel! :K

(#14) zoli03


zoli03
őstag

Végre kitaláltak valami újat. Ha nem is jobb, mint a régebbiek, legalább van valami újítás és lényegében nem ugyanazt a hűtőt adták ki újra :)

(#15) bartucc


bartucc
addikt

Hogyne, ez így nagyon pofás, csak míg egy méhecske-sejt alakzatból elfér egy, lamellából min. 4, és máris nem 20%-al nagyobb a felület, hanem 100-al. De nem értek hozzá :U ;]

A kicsit elforgatott elrendezés viszont nem rossz ötlet!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#16) NOD válasza jocek91 (#8) üzenetére


NOD
senior tag

És ez eddig senkinek nem jutott eszébe?:D

Több +meleget fog kapni a vga miatt mint hűvösebb levegőt elölről.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha nem méhsejt szerűen lettek volna felrakva a hullámos lemezek akkor sokkal nagyobb lett volna az aktív felület, mint itt
És olcsóbban gyártható is, mert nem kell kétféle lamellát préselni, illetve a "kis szorgos kezeknek" is egyszerűbb dolga van összeállításkor.

Ha végképp felületet akarnak növelni akkor nagyobb/vastagabb hűtőt kell gyártani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Ribi válasza bartucc (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pontosan, azzal, hogy a felületet megnövelték a teljes levegő / fém arányt is megnovelték-e, vagy ugyanezt sűrűbb lamellákkal is megtehették volna. Az szerintem biztos, hogy ennek az alakzatnak parasztvakításon kívül totál semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#19) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Tetszetős, de én még mindig nem látom értelmét 2500K-n lecserélni a gyárit. Vagy csak én vagyok f@sz? :D

(#20) Ringman


Ringman
nagyúr

maga az elgondolás nem rossz, már én is gondolkoztam rajta, hogy ferde cpu-hűtőt kellene csinálni, hogy ne csak hátsó vagy a felső házventilátor, hanem mindkettő részt vegyen a pcu hűtésében. erre nem tudom elegendő-e ez a ferdeség, szerintem lehetne nagyobb is.

lehet háromszög vetületű hűtő lenne erre a megoldás, 3 ventivel - ebből 2 szívó - a háromszög minden oldalán 1-1 db.

(#21) coolpet válasza KaiotEch (#19) üzenetére


coolpet
senior tag

Az intel stock cooler addig jo amig a procid idleben van.
Addig csendes is. De amint megterheled a masinat, a prociho hatvanyozottan elindul felfele, es a venti elkezd uvolteni rajta(2500rpmel egy kis tekerentyunek van hangja, tudom mert 3 honapig azt hasznaltam a 2600k-mon, amig nem jott meg a hutom).

90 fokig engedtem fel vele, ott mar mint a porszivomnak olyan hangja volt, es csak kuszott felfele... A mostani hutommel meg 1200as rpmen 70 fokig megy fel 20 perc 8 szalas intenziv terheles alatt... Prime, 3dsmax. Es szinte hangtalan.

Szerintem egy 10k-ig bezarolag erdemes procihutot cserelni, de aki nem hc gamer vagy nem hasznal cpuintenziv alkalmazasokat hosszabb ideig, annak eleg egy 4-5k-s arctic freezer 7 pro rev2 is. Tokeletes valasztas, a mas gyartoktol szarmazo hasonlo ar/ertek aranyu hutoikkel egyetemben.

Szoval a stock cooler addig jo amig nem hasznalod ki a masinadat. Utanna coolercsere mert zavarni fog.

(#22) KaiotEch válasza coolpet (#21) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ált. netezek, wow nem egy cpu gyilkos, ámbár az L.A. Noire szépen hajtja még akkor is ha csak tálcán van. Lehet benevezek egyre. Anno CM Hyper 212+ -t ajánlották(asszem jól írtam a nevét :D)

(#23) coolpet válasza KaiotEch (#22) üzenetére


coolpet
senior tag

Arctic Cooling Freezer 13 - 1 év garancia Bruttó ár:6.690.-F
CoolerMaster Hyper 212 PLUS - Socket AM2,AM3,LGA 775,1156,1366 Bruttó ár:10.750.-Ft

Teszt

A pro verzio van a tesztben, de annyival tobb, hogy 300W hutesi teljesitmenyt tud a simahoz kepest nem 200-at, meg picit nagyobb a ventije, meg folyadekcsapagyas, es van egy vrm es memoriahuto propellere is a borda alatt.

Neked egy 6k koruli huto is mar tobbet jelentene :)

Itt talalsz infot a stock coolerrol. Erdemes megnezni milyen procit teszteltek vele es mlyen homersekleteket ertek el. Ahol a custom hutok 50-60 fokon tartjak a prockot, ez mar 100nal jat orditva :) szoval akarmibe is ruhazol be jol dontesz. Huvosebb proci kisebb hoterheles, hosszabb elettartam.

(#24) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A Honeycomb már CPU-kra is elérhető. :DDD

Jó kis koncepció, józan parasztival belegondolva ez a méhsejt kialakítás nagyobb légcsatornát biztosíthat. Kérdés, hogy mit mutat a gyakorlat.

<< Heimdal >>

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Érdekes koncepció az elforgatott ventilátor.
Normális adatokat szerintem akkor kapna az ember a hűtő hatékonyságáról ha ugyan ez a hűtő normál helyzetű verzióban is létezne.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) Daert


Daert
őstag

Úgy látom csak én vagyok szkeptikus a termék ügyében,de ne legyen igazam.
A CM ezt az elferdült megoldást már használta egyszer,nem is olyan régen( Hyper N széria ),de nem lett sikertermék az innovációja ellenére sem.Érdekes ez a hullámos préselt lamella,de nem lenne jobb/egyenletesebb a hőelosztás ha a HP-k ritkábban(széthúzva) lennének és nem egymás valagában?

(#27) KaiotEch válasza Daert (#26) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hol van ez elforgatva? :F

Szerk: Ja, hogy úgy van "elforgatva". Nem ugyan az azért a 2.

[ Szerkesztve ]

(#28) Daert válasza KaiotEch (#27) üzenetére


Daert
őstag

Nem a talpra értettem,de igazad van,félreérthetően fogalmaztam.Inkább elcsúsztatott a Hyper N mint forgatott.
Hogy az elforgatott tengelytől mennyivel lesz hatékonyabb az majd eldől.

(#29) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Ha már CPU hűtő melyik most a best by ?
A fő, hogy csendes legyen, és a gyáritól jobban hűtsőn, de gondolom ezt mind tudja
Annyi féle CPU Cooler van, hogy már nem ismerem ki magam köztük.

Egy Core i5 re kellene, nincs tuning, hogy még csendesebb legyen a gép, hanszigeteltházban van, de még talán lehetne csökkenteni a zajt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30) Dilikutya válasza syl5 (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért fáj neked a léghűtés? Én ugyanúgy nem adnék 15 ezret sem egy hűtőért, nemhogy 40-et.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) Daert válasza Core2duo6600 (#29) üzenetére


Daert
őstag

Sok mindentől függ.Mennyit szánsz a hűtőre,milyen házad van.
Ha maximalista vagy a hangtalanság tekintetében,akkor
1,ne legyél
2, Thermalright Hr-02,vagy Macho venti nélkül,de azért egy jól szellőző ház nem árt hozzá.
Gyere át ide

(#32) Killer01


Killer01
őstag

Tesztet szeretnék... :D Elsőre tetszik, végre valami változatosság :DDD

(#33) sMogyi86 válasza Tiszteletes (#3) üzenetére

Én inkább minden második lemezt eltolnék "fél-táv"val...

"A félelem az elme gyilkosa."

(#34) KaiotEch válasza sMogyi86 (#33) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Végy egy ilyet, told el, lássuk jobb-e és add el az ötletet CM-éknek :)

(#35) sMogyi86 válasza KaiotEch (#34) üzenetére

Minek, úgy is csak leszólnák a marketingesek és 2 év múlva nélkülem kerülne piacra a termék, mint
"advaced version". :((

MOD: Ja de akkor már nem méhsejt, hanem megtörés mentes hullám és rézből, stb, stb... :)

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#36) KaiotEch válasza sMogyi86 (#35) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha jó pénzt kapsz érte nem mind1? :D

(#37) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Remélem ez mr jobban sikerült, mint a többi felső kategóriás CM hűtő, vagy az árazása legyen teljesítményéhez méltó.

(#38) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Egy teszt sokat segítene ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#39) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem rossz. Csak ne dobjanak meg vele mert fájni fog :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#40) Csabroncka


Csabroncka
addikt

A magassága 151,7 mm ?
Silencio 550 házba tökéletes lenne... :F

"in medias res"

(#41) echterion válasza NOD (#5) üzenetére


echterion
nagyúr

Hehe, nekem nincs a gépemben vga, így ez nálam nem lenne probléma. :P

**********

(#42) vinibali


vinibali
őstag

okos megoldás ez a méhrácsos felépítés :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#43) Logen88


Logen88
aktív tag

kinézete nem rossz sztem, tetszik. :) kíváncsian várom a teszteket.

The Last of Us is a masterpiece.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.