Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atis707


Atis707
tag

Jó reggelt! :)
Kellemes teszt, de úgy is kipróbálhattad volna, ha leállítod/bekapcsolod a házat szellőztető ventilátorokat, vagy (kicsit kevesebb fesszel) passzívban mit tudnak a hűtők!

ui: Ci7 tuningot biztos nem bírna el, mivel föl se megy az 1366-ra :P

(#2) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Nekem is TX2-esem van, nekem abszolút bejött. Mondjuk nem vagyok egy tuning mászter, de néha ha szükséges, meghúzom, és a hűtő teszi a dolgát. Ha most kellene hűtőt vennem, megint ebből a családból választanék, lehet, hogy a TX3-ast... :K

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Én 1-2 hónapja vettem TX3-ast. TX2-est akartam, meglepődve tapasztaltam, hogy már van TX3, és szinte csak olyan volt. Azóta sem bántam meg. Jó kis hűtő.

(#4) ProEvoFan válasza Atis707 (#1) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A TX2 már 1.5éve teszi a dolgát az E8200 procimon, alap fordulaton, csendesen.
Majd ha lesz 4magos procim, akkor váltunk TX3-ra.
Ennyi pénzért ez a hűtő Best Buy:)

(#5) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Köszönjük a tesztet így korán reggel! :R
Egy kérésem lenne csak: a grafikonon meg tudnád csinálni, hogy minden csík fölött látszódjon az érték... Jobban nézne ki :U
Nekem is volt TX2-őm, az első dolog, amin változtatni kellett, hogy le kellett szedni a gyári pasztát, mert elég gagyi minőségű, illetve sokkal rosszabb, mint az MX-2 :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Hevius


Hevius
tag

Nekem is TX3-asom van és teljesen megvagyok elégedve vele! Hónap elején vettem és nagyon frankó! :DD :R Jó lett a teszt is!

(#7) sgergi


sgergi
veterán

Az elején van annyi hiba a dologban, hogy a tx és tx2 nem az a különbség, amit írtál. A tx-ből volt külön inteles és amd-s verzió, és 4 tűs ventivel adták. A tx2-ben egyszerre volt amd-s és inteles lefogató is, és 3 tűs ventivel adták.
Még annyi kiegészítés, hogy a tx3-nál az nem feltétlen az olcsósítás, hogy a hőcső közvetlenül érintkezik a procival, annak van előnye, jobb a hőátadás, nincs benne plusz egy réteg.
Egyébként jó cikk, én is akartam egyet írni, ha meglesz a tx3-am. (tx2 nálam eltört, elvileg tx3-ra cserélik)

[ Szerkesztve ]

(#8) giigz


giigz
veterán

Jó a teszt, nekem egy TX2-m van cserélt ventivel, és nagyon meg vagyok elégedve.

(#9) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

grat.

egyelőre még csak átfutottam, képek jók, az írás is. a grafikonon csiszolhatnál még.

én annyit tennék hozzá, hogy a "direkt tács" hőcsöveket egyre több gyártó alkalmazza, nem az olcsósítás miatt, és a ventillátor felfogatás is sok neves gyártónál(pl: Scythe) ilyen, az egyszerűbb szerelhetőség miatt.

TX2-re pedig a sok törés miatt nem mondanám hogy ajánlott. én kiakadtam mikor az enyém eltört, annak ellenére hogy a gyári és a mostani zalman ventivel is jó a teljesítménye, de azért ilyen hibát ne engedjen meg magának egy ekkora gyártó. ezért nehezen szánnám rá magam egy TX3-ra(annak ellenére hogy tudom: ez más konstrukciójú venti), részemről oda a bizalom.

viszont ha netán veszek procit az úgyis X3 720/740 lenne, ahhoz meg elég a TX2 is.

Aurea mediocritas

(#10) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A grafkon alatt lehetne egy táblázat pontos hömréskleti adatokkal. Mert így csak saccolni lehet a hőmérsékletett, grafikon nem igazán pontos.Amúgy jó teszt grat

(#11) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Rengeteg ember használja a TX szériát, az egyik legolcsóbb hűtő nem akármilyen teljesítménnyel, Best buy! :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#12) Jamby18


Jamby18
senior tag

Pár kérdés,észrevétel

Akkor ezek szerint csak ezen a 3ponntal érintkezik a proci?? Amit pirossal kiemeltem.. a többi rész ami nem tudom eléri-e a milliméteres nagyságrendet a paszta töltené ki????? Okés ez így???
Másrészről nekem Zalman-om van az is jó pár centi a hűtő talpa és a lamellákig érő hőcső
itt is 1 kép

Szintén a piros rész azt kéne 1szer megvizsgálni vagy kideríteni mekkora lehet itt a "hőveszteség" míg beér a lamellákba akol el tudja fűteni a hőt....

(#13) _L_


_L_
tag

Én egy X3 710et hajtok alatta 3,77GHZ-n és teljesen megvagyok vele elégedve :) HyperTX1em sajnos rokonok miatt az örök vadászmezőkre került :(

(#14) total90


total90
veterán

Jó teszt lett. Nekem TX2 van a Q6600-as procimon. Ha kicsit megnyomom a házon lévő ventik fordulatát és besegítenek neki, akkor 3,6GHz-en is elviszi a procit 50-55 fokon... terhelve közelít a 80-hoz igaz, de ha szükségem van a túlhajtásra, akkor rászerkesztek még egy ventit a TX2-re és úgy már OK. Végül is egy nem drága hűtőről van szó... tényleg best buy.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) gbors


gbors
nagyúr

Jó kis teszt, HyperTX2 userként úgyis kíváncsi voltam erre a TX-3-ra :R

Én is azt javasolnám, hogy a grafikonra tedd rá a pontos számokat is - vagy alá táblázatba, vagy a "csövek" tetejére.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16) novaways


novaways
csendes tag

Láma kérdés... bocs. MSI K8T Neo2-F V2.0-m van, fordulatszámot alaplap nem szabályozza (régen az Asus k8ne deluxe biosból beállíthatóan szabályozott 2 ventit).
Mégis a TX3 milyen fordulatszámon pörögne?

(#17) sgergi válasza Jamby18 (#12) üzenetére


sgergi
veterán

1. Nem az aluminíum is érintkezik a procival, tehát nem csak a hőcsövek, de azok közvetlenül.
2. nem sok a veszteség ott, mert a benne lévő folyadék azon a szakaszon gáz halmazállapotban ugyanúgy mint a talpon. Hőt pedig csak a bordáknál kezd el leadni, tehát ott csapódik vissza. Egyébként sem lehet lejebb tenni a bordákat, mert akkor a lapon nem férne el.

(#18) sgergi válasza novaways (#16) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg maximálison.

(#19) PH-User


PH-User
addikt

Ha nem új generációs a Quad, amit venni akarsz és tuningolni szeretnéd, ne vegyél TX3-at.
Q6600 3,2GHz-en 1,35V-tal 71°C 100% Prime95 alatt. :DDD (Igaz TX2-vel, de nem eget rengető a különbség.) Van egy 12cm-es házhűtőm mögötte, ami szívja ki a levegőt.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20) AXisBOLD válasza Jamby18 (#12) üzenetére


AXisBOLD
addikt

húzd lejebb őket ;], én szerelésnél egyszer véletlenül lejebb toltam a legalsót egy pár milivel, de sikerült visszahúzni.

és tényleg éredekes lenne hogy ha ritkábban lennének elrendezve a bordák a csövek teljes hosszában, akkor az mit hozna.

Aurea mediocritas

(#21) hfrankee


hfrankee
senior tag

"Az előző típusoknál bizonyos fórumokon rebesgettek egy szériahibáról, mely szerint nemegyszer megrepedt a ventilátor közepén lévő csapágyfedő műanyag kupak. Ez aztán a nagy fordulatszám hatására vibrációt, rezgéseket keltett"

Na,én pont találkoztam ilyennel,ma kellett vennem egy ujat (kösz BREKK :R )
De amugy eddig a legjobb és ami a legfontosabb a legcsendesebb CPU hütöm a TX2-es!
Az irás meg franko,gratula...

(#22) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

Hali! Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a TX3-mal.most egy Q9400-at hütök vele... söt még Core i5-ös CPUkra is fel lehet tenni igy tehát ha késöbb lesz uj CPU-m akor nem kell a gyári Coolert használnom...ugyhogy 5 pontbol 4-et kap nállam:D

[ Szerkesztve ]

(#23) salaud


salaud
aktív tag

Nekem kb 3 éve megy egy első generációs Cooler Master Hyper TX. Először egy amd x2 4600+-t hűtött, most egy amd athlonII 250-et hűt szépen. Amíg megy rajta a venti, megtartom, mert bőven elég. Nagyon megérte az árát. :C

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#24) Bluegene


Bluegene
addikt

nekem kábé 1 évig volt TX2-esem, először AMD-n, majd intelen

sajnos az inteles felfogatója lógott, nem volt okés nemtom, most asus silent knight-om van, az egy kicsit jobb :D , igaz drágább :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#25) Bluegene válasza Bluegene (#24) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]

igazából annyival jobb hogy szebb, jól hűt és halk ez is az is ;] (logout blogomban van cikk[link] )

szal a TX2/TX3 a legjobb ár/értékű, de érdemes bezárni a házad mert olyan ronda mint egy csótány ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#26) lesaux


lesaux
veterán

Hogy én ennek a tesztnek mennyire örülök! Egy éve raktam össze a bátyámnak egy E8200-ast TX2-es hűtővel. Hangtalanul teszi a dolgát stabil 1800-as fordulatszámon.
Pár hete magamnak is megengedhettem egy gépet, szintén E8200-as, csak TX3-as coolerrel. Legnagyobb megdöbbenésemre azonban - bár 1700-1800 körül csöndes - a proci erősebb igénybevétele felpörgeti 2300-ig, ahol hallhatóan búg. Nálatok is?
BIOS-ban amúgy a CPU fan controlra van három opció:
1. auto: a hőmérséklettől függ a fordulatszám.
2. enabled: a hőmérséklettől függ a fordulatszám. :DDD
3. disabled: maximális teljesítménnyel pörög a venti.

Nem lehetne elkussoltatni vagy megadni neki egy értéket, hogy azon forogjon? Windows alatt futó segédprogramok nem játszanak.
Jelen állás szerint a bátyámnak meg nekem hasonló konfigurációnk van, és a TX2-es jobban megéri, mint a TX3-as, mert halk.

(#27) Bluegene válasza lesaux (#26) üzenetére


Bluegene
addikt

én anno 800-as fordulatra szabályoztam a TX2-est, zalman fanmate-tel(potmeter)

1800 sztem már hangos

sztem vegyél egy potit, egy ezres :))

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#28) ToBeY válasza lesaux (#26) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem biosba van egy olyan Smart fan control ott be lehet állítani Auto/PWM/Voltage most auton van TX-em és 900pörög (1800rpm max)így hangtalan.

(#29) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az a ronda felfogatás azért jó a TX3mon, mert szabadon lehet cserélgetni a ventit. sőt, elnézve a hűtőt, TR felfogatóval (de lehet az alappal is) talán egy 120as ventit is rá lehetne rakni. mondjuk egy SFlexet. a CM alapból a házaihoz gyenge közepes ventiket mellékel, lehet a prochűtőn lévő sem kivétel.

a ventik között egészen addig nincsen nagy különbség, amíg el nem kezd megugrani a fogyasztás. 100W fölött már laza 15fokok is lehetnek bizonyos hűtőkkel a különbségek ventilátor függvényében (pl polírozott Thermalright csúcshűtők esetén egy 60m3/h és egy 140m3/hs között kb ennyi a különbség 100W körül).

anno a TX2őt amiatt hanyagoltam a az AC7proval szemben, mert az ACnek nem szokott megrepedni a ventije, ezt kiküszöbölték.

az ára is rendben, a kb hasonló teljesítményű AC7 alapján elég ez húzott quadra is egy szintig.

tesztért köszönet (jó és informatív lett), kíváncsi vagyok hogy fog alakulni a helyzet nagyobb fogyasztás és másik venti mellett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) Duree


Duree
veterán

Csak gratulálni tudok hozzá,szerintem nagyo jó lett

duree54

(#31) Anal


Anal
tag

Grat a teszthez!

Nekem TX2-öm volt, a Q6600-at tuningban nemigen bírja már el, de azonkívül mindenhez tökéletes, max fordulaton kicsit hangoskás, de nem vészes.

:C

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#32) vbe7835


vbe7835
tag

TX2-m van, tökéletesen elégedett vagyok vele. Egy apró gondom van vele, ami nem igazán probléma, csak zavaró: szemmel láthatóan kissé meghajlítja az alaplapot amikor rápasszintom. Volt mág Asrock, Asus, Gigabyte lapon, mindegyikkel ugyanaz volt a helyzet. Másnak van ilyen tapasztalata, ez normális?

(#33) mini_Smith


mini_Smith
csendes tag

Jó kis teszt grat, Én is egy TX3al támogattam meg a tuningos P4emet, és sokkal de sokkal hűvősebben tartja, jelenleg 4GHZ-n idle-ben kb 40-42Fok, gyári coolerrel, pedig 55-60 körül (!) Nagyon jó kis jószág. :)

(#34) sgergi válasza vbe7835 (#32) üzenetére


sgergi
veterán

Nem normális, de nem is baj, Giga lapokat általában meghajtja, vannak olyanok, amelyikeket elég komolyan ráadásul. De baja nem lesz tőle.

(#35) Kolondrum

(#36) proci985 válasza vbe7835 (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

backplatet kell hozzá venni/csinálni, utánna nincs ilyen baj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) RootRulez


RootRulez
félisten

Fasza kis írás, nekem is CM hűtőm van (hyper 212), jók ezek... :K

Köszönjük :))

═════════════════════════════════════════

(#38) aleister


aleister
veterán

Sziasztok Urak!

Elnézést kell kérnem, mert most értem vissza a nyaralásból, így csak most tudok válaszolni! Köszönöm szépen a dicsérő szavakat, és örülök, hogy tetszett az írás!
A vacsi után átolvasom a hsz-eket, és válaszolgatok rájuk, ha kérdések is voltak köztük. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#39) aleister


aleister
veterán

Atis707: A passzív módban való teszt tényleg jó ötlet, bővíteni fogom vele a cikket. A Lynnfieldes i7 meg belemegy az LGA1156-tal. :)

ThaBoss, ToBeY, AXisBOLD, gbors: A grafikon tényleg elég fapados. Ha kiegészül a cikk a 2 ventis és a passzív mérési eredményekkel, akkor kap egy kis optikai tuningot. :)

sgergi: Köszönöm a pontosítást! Javítva.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40) Cula


Cula
csendes tag

Sziasztok nekem is TX2 van a gépemben. Egy q9400-on használom és simán csendben teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Kandalf,Gigabyte GA-P55-UD3 , Intel i5-750, 2*2Gb G.Skill DDR3 2000Mhz,Gainward GTX 560Ti 1024MB Golden Sample ,Corsair TX650W

(#41) Daniford


Daniford
tag

Most szeretném megrendelni a Tx3-t de mivel elég helyszűkös a gépem nem tudom,hogy a Ocz reaper ramok elférnek-e mellette. Úgy szeretném beszerelni,hogy a venti a ramok felé nézzen és a gép hátulja felé fújjon. Viszont nem vagyok benne biztos,hogy elég-e a hely. Ezért kérek valakit dobjon egy képet a hűtőrül úgymond "profilból" Ha a felfogató felett nem nyúlik túl 1.5 centivel akkor elfér.
Plíz help

(#42) aleister válasza Daniford (#41) üzenetére


aleister
veterán

Sajna pénteken tudok csak képet produkálni. Ha addig ráér, akkor szólj.

A cikket szerkesztettem. Felkerültek a dupla ventivel és a passzív bordával mért eredmények.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43) Daniford válasza aleister (#42) üzenetére


Daniford
tag

Már berendeltem. Ma megyek érte és délután kiderül,hogy elférek-e vagy sem. azért köszönöm.

(#44) aleister válasza Daniford (#43) üzenetére


aleister
veterán

Azért szívesen! :)
Elöljáróban annyit, hogy elég sokáig mennek felfelé a hőcsövek, mire elkezdődnek a lamellák. Nekem eddig sima hűtőbordás ramjaim voltak csak. Nem tudom az általad említett milyen magas, de megkockáztatom, hogy nem lesz ott gond.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45) Daniford


Daniford
tag

Valóban semmi gond nincs.
Megjött a Tx3 és már be is üzemeltem. :DD :DD

Alapjáraton 24-25 °C , Teljes terhelés alatt stabil 52 °C.
Mindez egy Core 2 Duo E6850-es procival alap 3.0Ghz-en 1.328V -as terhelés alatti feszültségen.

Hozzátenném, hogy a gyári hűtővel alapon 32-34°C míg terhelés alatt 68-70°C körül volt.

Úgy gondolom megérte megvenni. :C

Most nézem ,hogy teljesít "tuning" közben.

(#46) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Ehhez mitszóltok? :DDD Volt itthon egy tx fölösben :U

(#47) aleister válasza Zefír (#46) üzenetére


aleister
veterán

Nekem sajna nem jön be semmi. :(

Felkerültek a cikkhez a gyári cooleres értékek is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48) lavorka


lavorka
aktív tag

Sziasztok!

Nálam i7-860-as procit hűt a TX3-as sikeresen. Pedig a proci 3.6 GHz-en megy, idle: 33-37, load: 62-67. Best buy szerintem. :))

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#49) aleister válasza lavorka (#48) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Ez tényleg nagyon jó eredmény! Magam sem hittem volna, hogy ilyen szépen boldogul az i7-tel a TX3.
Örülök, hogy nem csalódtál! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50) aleister


aleister
veterán

Imáim meghallgattattak.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.