Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A Commandos nagyon várós.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) atike válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Eléggé bejön nekem is... :)

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Nekem a Commandos 2. része már nem jött be (az elsőt többször is végigtoltam, az első kiegjét viszont csak egyszer).
A Praetorians viszont várós, az jobban bejött.
Ha már Commandos: a Desperados első részéből is lehetne remake, azt díjaznám.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Plague666


Plague666
tag

Hurrá, kezdődik a dilemma. Nem tudom elképzelni a műfajt egér és billentyű gyorsgombok nélkül, anno rongyosra játszottam minden részt, a zenéket, dialógusokat, briefingeket kívülről tudom. Ugyanakkor nagyon jól hangzik az is, hogy esetleg fotelból, tévén tolni, és valami változatosságot is jelentene, hogy nem csak újra megveszi az ember valaminek a remasterjet steamre, hanem másik platformon is megpróbálja.
Valaki van hasonló cipőben? Őspécés, frisskonzolos tudott pl a shadow tacticsal kontrollerrel normálisan játszani?

(#5) Plague666 válasza Egon (#3) üzenetére


Plague666
tag

A desperados valóban tökéletes c1 klón, csak ami az előnyük az a hátrányuk is. Taktikailag sokkal nagyobb kihívás specializált emberekkel nyomulni, ez a desp-ben a korszak meg a karakterek miatt jól átjön, de pl a c1-ben röhejes kicsit, hogy egy ember tud csak vezetni, vagy, hogy egy tengerészgyalogos nem tud úszni

(#6) ribizly


ribizly
veterán

Ez kemény lesz. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#7) Egon válasza Plague666 (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért ez egy kicsit összetettebb probléma szerintem.
A Commandos-ban a specializált karakterek szempontjából lehet hogy nehezebb a játék, de mivel egyrészt a Desperados-ban hallanak is az ellenfelek (próbáld csak meg hátulról lerohanva megkéselni bármelyi cowboy-t, ami a Commandos-ban simán megy a kommandóssal...), másrészt nincs egyértelmű határ a fekve láthatóságra (a Commandos-ban világoszöld-sötétzöld terület egyértelműen elválik), harmadrészt riadó esetén nem mindig ugyanazon az útvonalon járőröznek a Desperados-ban (ellenben a Commandos-ban igen), negyedrészt a Commandos-ban a robbantási szakértő medvecsapdáját nem veszik észre (így egy regiment katonát ki lehet nyírni apránként), viszont az ennek megfelelő csörgőkígyó a Desperados-ban csak vaksötétben használható, különben lelövik stb., nem mondanám hogy könnyebb lenne a Desperados-szal játszani, sőt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Plague666 válasza Egon (#7) üzenetére


Plague666
tag

Szerintem félreértetted. Írtad, hogy a c2 nem jött be neked annyira, ellenben a c1 és főként a desp igen. A c2-höz mértem hozzá az utóbbi kettőt. C2-ben ugyebár alap dolgokat mindenki tud, egyes dolgokat többen tudnak csak a spec karakter a többieknél ügyesebben tudja, és ezekhez jönnek az egyedi képességek. A két másik játékban meg mindenki spec.
A desp meg nyilván jobb, tökéletesítettebb, mint amiről mintázták, ezen nem is vitáznék abszolút.

(#9) gaben22


gaben22
senior tag

A kettes Commandos nekem sem jött be annyira. Ná0lam is inkább az első a favorit meg a kieg. Azért persze csak ránézek, hamár jön :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10) lolmanned


lolmanned
csendes tag

Hali!
Ezt ajánlom a figyelmetekbe.
[link]
Commandos részek felújítva :)

(#11) vvrobi


vvrobi
csendes tag

Egy baj van - illetve több is - ezzel a remastered változattal: nem lesz benne multiplayer opció. Persze a magányos farkasokat ez nem érdekli. De nekem, aki fiatalon imádta ezt, és most végre a felnőtt annyira a fiam, hogy vele tudok játszani, nekem nagyon fontos. Hardcore gamereknek hiányozni fognak a horogkeresztek és egyéb jelzések innen-onnan (cenzúra). Nem baj, elővettük a régi változatot. A 2-nek nem annyira gyászos a grafikája. Az 1-nek kezdetleges a felülete, viszont nagyon hangulatos küldetések vannak benne. Próbáltuk a Hd projektet is, de multiban az nagyon bugos (rádió nem jó, a kém nem irányítható a 4. pályán, néha lefagy stb)

(#12) Egon válasza Plague666 (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos, valóban félreolvastam. :R
Ettől függetlenül valahogy nem bírtam megbarátkozni a 2. résszel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Pretorians HD bukta lett, pici grafikai tuningon kívül semmi javulás és a régi bugok is megmaradtak, a Commandos 2 HD meg kiverte a biztosítékot....mivel az eredetihez képest ezt telenyomtak cenzuraval. Horogkeresztet és japán vörös pontot (ami a napot szimbolizálja a zaszloban) teljesen kivágták, illetve teljesen kivettek az animációt amikor ellenséges katonát halalra egetunk és amikor felgyullad akkor csak hátra esik és vorosse válik a teste.

Sokan nem értik, hisz a régiben venne volt a horogkereszt és a törvények azóta enyhültek is (pl Wolfenstein is megjelenhetett Németországban cenzúra nélkül) de a japán piros pont még soha sehol nem volt cenzurazva és senki nem is panaszkodott e miatt, főleg hogy mai is büszkén használják.

Az ellenség felgyújtása is kérdőjel miért lett kivágva...

Ennyire gyenge lelku liberális lett már a társadalom hogy régi játékot amit elfogadtak es szerettek az emberek visszamenőleg cenzurazni kell ?!

Rajongók körében mondhatni bukta lett mindkettő.

Persze 99%-ban akik felháborodtak a visszamenőleges nevetséges cenzúra miatt tették de már rögtön be is indult a sírás miattuk is hogy "rasszista nácik".

[ Szerkesztve ]

(#14) Plague666 válasza Darth_Revan (#13) üzenetére


Plague666
tag

Ezt a skizofréniát sosem bírom felfogni. Emlékezzünk a gonosz rezsimek által elkövetett cselekedetekre, legyen hatszáz féle koncentrációs táboros film, el ne felejtsük, túl ne léphessen Németország sem, bár a ma élő lakosság nagy részének semmi köze semmihez DE! szanaszét kicenzúrázzuk a gonosz rezsim jelképeit a korszakot bemutató játékban AHOL egyébként a gonosz rezsimet bomlasztjuk és a katonáit válogatott gerillamódszerrekkel halomra öljük.
Most akkor eltagadjuk a történelmet, vagy a pofánkbatolják, hogy szégyelljük magunkat miatta. El kellene dönteni, mert párhuzamosan nagyon gáz.

(#15) Plazmacucci válasza Darth_Revan (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És ez a fos 20 dollár, ahogy látom. Vicc. Az eredeti dobozosban megvan, mehetnek a 3,14csába.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.