Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Köszi ^Clown, jó hogy szóltál! :))

(#2) localhost válasza Picike8 (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nálam ez szinte minden héten többször előfordul.
Mármint az óraátállítás!
Például lefekszem este 10-kor és egy perc múlva csörög az óra, máris reggel 6 óra van.
Közben 1 percnyit sem aludtam szinte, máris reggel van.
Ez csak óraátállítás lehet! :Y

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Azt hiszem, nem ez lesz a leghosszabb hétvége az évben! :D

Mentalita'

(#4) Samus


Samus
addikt

Ne is mondd, egész héten szabadságon voltam, hétfő reggel pedig mehetek hatra, húzni az igát...(bár a hét hátralévő részében szerencsére tudok majd aludni, keddtől délutános leszek)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Raucher


Raucher
tag

Csak az óraátállítás okozta stressz következtében bekövetkezett balesetekben, több kár keletkezik, mint az elméletileg megtakarított energia ára.

Ráadásul egyre csökken a téli (normális) időszak hossza. Ha nullára zsugorodik, újra be lehet vezetni a nyári időszámítást.
Utána már csak 11* kell eljátszani ezt a folyamatot, hogy a teljes éjszakai világítást meg lehessen spórolni. (Persze nappal azért majd kell egy keveset, de az nem számít bele az éjszakai megtakarításba.)
Sőt, a bioritmus még sikeresebb megzavarása érdekében kell bevezetni a háromhetes tavaszi és őszi időszámítást, fél órás időeltolással. A háromhetes váltási ritmussal úgy lehet a közutakon elhullatni az embereket, mint ahogyan az első fagy a legyeket hullatja el.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#6) föccer válasza localhost (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Hányszor történt meg velem is hasonló.

Főleg, amikor hosszú melóban van az ember ( >30 óra) és találni 20 percet, amikor egy picit pihenhetne. Még le sem hunyom a szememet, már kopognak a kocsiablakon, hogy itt a következő mixer és feladat van... :o

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) total90


total90
veterán

Fél óra múlva? Gyá...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) baluka26 válasza localhost (#2) üzenetére


baluka26
veterán

Az idő nem abszolút, ne feledd ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) localhost válasza baluka26 (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem felejtek! Soha! Semmit! Mi volt a kérdés?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) Lenry válasza Raucher (#5) üzenetére


Lenry
félisten

mi a picsát lehet ezen stresszelni?
hogy egyszer egy órával korábban kell kelni?
mert másnap már egy órával korábban fekszel, és innentől helyre is állt a drága bioritmusod.
csak a jónép annyira szeret minden fasságért nyavalyogni, hogy önmagát stresszeli le ilyen fasságon

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Huma válasza Lenry (#10) üzenetére


Huma
addikt

Mindmeghalunk!

Azért tényleg érdekes ha valakinek egy óra eltérés problémát okoz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Dany007 válasza Lenry (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Plusz egy!
Olvasgatom hszeket es csak pislogok...
Itt mindenki percre pontosan kel es fekszik minden egyes nap?
Mert nalam van amikor este 10-kor mar agyban agyok, de van hogy csak este 11-kor, neha hajnali 1-kor!

Nem hiszem el, hogy annyira szamitana hogy most valaki egy oraval korabban vagy kesobb fekszik le aludni. Mit kell ezen agonizalni azt nem tudom.

(#13) vans? válasza Lenry (#10) üzenetére


vans?
őstag

Te miota kezdtel ilyen valasztekosan beszelni? Ha jol remlik regebben intelligens ember modjara irtal, nem tudom, mi lelt...

hábm bábm

(#14) Def26 válasza Raucher (#5) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem csak nagyon sok időd van ilyen hülyeségen gondolkodni. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) Lauda


Lauda
félisten

Akinek barmit is szamit ez az egy ora, annak fejben van gond. ;)

(#16) Lenry válasza vans? (#13) üzenetére


Lenry
félisten

Mindig ilyen barátságos vagyok / voltam :)

Egyébként nem céltalan. Meglátásom szerint így:
- nyomatékosabb a mondandóm
- kiszűröm vele azokat, akik a tartalom helyett a formára figyelnek
- könnyebb összevitázni bárkivel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) vans? válasza Lenry (#16) üzenetére


vans?
őstag

Igy mar minden vilagos. :D

hábm bábm

(#18) TazLeacher válasza Raucher (#5) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem is olyan rég egy ember az Amerikai kontinensről utazott Magyarországra. Amint leszállt a repülővel, és érzékelte az időeltolódást, a bioritmusa olyan szinten összezavarodott, hogy helyben egyszerűen szétrobbant az agya. Mindent beterített a csávó a darabjaival...ez az előtt is rendszeres volt, és azóta is az. Vannak akik így reagálnak az ilyen dolgokra...felrobban az agyuk. Te nem utaztál véletlenül mostanában Ázsiába, vagy Amerikába? :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#19) koshmar


koshmar
őstag

Délelőtt az egész családot végigkérdeztem, hogy:

Akkor most előre vagy hátra tekerjem az órákat?
Most tényleg 11.24 van? 10.24? Vagy 12.24?
A telefonom írja jól az időt vagy a laptop?
Miért nem állítottátok át még este?!
Hány óra van???

Trauma.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#20) föccer válasza koshmar (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

12:24-re

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) Dany007 válasza koshmar (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Szörnyű :D Nekem a telefon is a PC is de még a hálószobai kivetítős kis óra is átállt magától. :)

(#22) tildy


tildy
nagyúr

Ejszaka total wtf fejem volt, hogy lehet 2:15. Hat ugy, hogy UK-ben 1-kor allitanak at 2-re.

Egyebkent azt mondjak, sok energiat lehet igy megtakaritani, hogy csavargatjak ide-oda. A tavaszi allitasnal el is hiszem, hiszen este tovabb vilagos lesz, de kivancsi lennek, az oszinel is van-e megtakaritas. Mert szerintem nincs. Kivancsi lennek a ruszkiknal milyen eredmenye lett, ok tavaly mar nem allitottak, es most sem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) koshmar válasza Dany007 (#21) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem a Windows átállt magától, de ezt reggel nem vettem észre. (a telefonom egyébként nem).
Fél tizenkettő körül kezdtem el gondolkodni, hogy akkor az óraállítást nem csak holnap kéne végrehajtani? De ha esetleg ma, akkor hány óra van? :DDD

Aztán közös erővel csak sikerült rájönni. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#24) Raucher válasza Lenry (#10) üzenetére


Raucher
tag

Nem a lefekvés, a felkelés okozza stresszt, amíg át nem áll a szervezet.

De ez is csak azoknak gond, akik kötött munkarendben dolgoznak. Léhűtőknek tökmindegy, egy órával tovább alszanak. Ennyi.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#25) localhost válasza koshmar (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pedig ez beépített alapfokozatú IQ segítségével olyannyira kicsi feladat, hogy szinte szót sem érdemelne, mármit a mikor hová hányra kell átállítani.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) Dany007 válasza tildy (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, az őszinél azt vettem észre, hogy ugyan előbb lesz világos, de sötét meg jóval korábban.
Tehát lehet, hogy reggel még nem kell villanyt kapcsolni, de esete meg annyival korábban kell.

Most tavasszal átállítás előtt már 6-kor süt a nap. Aminél nem gond, ha mondjuk csak 7-kor süt ki. Ellenben este nem lesz sötét még fél 7-kor hanem csak fél 8 kor mondjuk. Ott azért van némi értelme.

@Raucher:

Egyszerűbb ha úgy nézed, hogy egy órával korábban fekszel le. És akkor ugyanakkor kelsz. Illetve ugyanannyi időt alszol. Azt kész.

Ha átállítás előtt este 11-kor feküdtél le és 6-kor keltél, akkor most lefekszel este 10-kor.

[ Szerkesztve ]

(#27) Huma válasza Raucher (#24) üzenetére


Huma
addikt

Ugyan már. Kinek okoz stresszt egy ha egy órával hamarabb kell felkelni?
Nekem van hogy 3-kor kell kelnem van hogy 6-kor. Semmi problémát nem okoz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) TazLeacher válasza Dany007 (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ja, az őszinél azt vettem észre, hogy ugyan előbb lesz világos, de sötét meg jóval korábban.
Tehát lehet, hogy reggel még nem kell villanyt kapcsolni, de esete meg annyival korábban kell.

Igen ám, de reggel a többség otthon van, amikor "élvezheti" a "még nem kell villanyt kapcsolni" előnyeit, de a itt jön az, hogy elvileg (a nagy átlagnak) rohadtul mind1, hogy fél 5-kor vagy fél 6-kor sötétedik, mert az átlag fél 5-kor még nincs otthon. Fél 6-kor meg már így is úgy is villanyt kapcsolna, viszont reggel előbb világosodik, amikor viszont többen vannak otthon. Elvileg ez a lényege a télinek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) tildy válasza TazLeacher (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom, ki hanykor kell fel, de ha munkaba megyek, se kelek 8-nal elobb. Ergo hiaba vagyok otthon, alszok. Ellenben este nem 8kor fekszem, hanem 10 utan, ergo nekem jobb ha este van tovabb vilagos, mintha reggel hamarabb kell fel a nap.
Fel 6kor itt mar nem kellett mostanaban villanyt kapcsolni, hat utan sotetedett.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) TazLeacher válasza tildy (#29) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt értem, ezért állítjuk át a nyárira, hogy tovább legyen este világos, ezt értem (ahogy látom Te is), de amit én írtam, az pont ennek az ellenkezője, vagyis az októberi -> téli átállás.

Igen, nyáron általában mindenkinek jobb, ha tovább van világos, mert kevesen kelnek olyan korán, hogy érintené őket, hogy a nap egy órával később kel (mert a többség alszik). És ez van fordítva télen, ahol reggel pont tök mind1, este meg keveseket érint az, hogy a nap egy órával korább nyugszik (mert a többség munkában van).

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31) Armahun válasza localhost (#2) üzenetére


Armahun
addikt

- Mondja uram nem aludt éjszaka, olyan nyúzottnak tűnik?

- Aludtam eleget, csak az a baj, hogy számtalanszor kénytelen voltam felkelni pihenni . :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32) Raucher válasza Huma (#27) üzenetére


Raucher
tag

Nekem van hogy 3-kor kell kelnem van hogy 6-kor. Semmi problémát nem okoz.

Ja az más. Akkor minden rendben, mindenkinél.

(#28) jer1cho:

Elvileg nincs olyan, hogy téli időszámítás. Az a rendes időszámítás, amitől a nyári tér el.
A kezdeti számolgatások alapja a rendes időszámítás, és a nyári időszámítás eltérésén megtakarítható energiára vonatkoztak.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#33) Armahun


Armahun
addikt

Itt már rég nem az energiamegtakarításról és a sötér-világos órák számáról van szó.
Az óraátállítást azért csináljuk mert szokás és kész.
És mint a szokások nagy része értelmetlen nem szokás változtatni rajta, mert mi így szoktuk.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34) koshmar válasza localhost (#25) üzenetére


koshmar
őstag

Ha eleve lenne fogalmam arról, hogy ilyenkor- vagy éppen tavasszal- merre kell állítani az órákat, akkor persze, hogy alap dolog lenne.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#35) TazLeacher válasza koshmar (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

hogy ilyenkor- vagy éppen tavasszal-

wazze...tavasz van...mi van veled, le voltál hibernálva? Segítek, 2012-t írunk.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) koshmar válasza TazLeacher (#35) üzenetére


koshmar
őstag

A fejemben vagy éppen ősszel volt. A ujjaim megint átvertek...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#37) kovsol válasza tildy (#29) üzenetére


kovsol
titán

én meg 5 kor kelek fel és most már a biciklin is fel kellett tolni a világítást, mert sötét volt melóba jövet 5:40 kor :(

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38) tildy válasza kovsol (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo, de szerintem az emberek tobbsege nem kel olyan koran , legalabbis altalaban nem 7 elott . Vagy csak en voltam makos, hogy sosem kellett az elmult 5 evben 7 elott kellnem, meg a kornyezetem, hogy 9-nel hamarabb nem kezdodott a munka?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) kovsol válasza tildy (#38) üzenetére


kovsol
titán

én meg olyan helyen nem dolgoztam még ahol 9 re kellett járni, egy ideig jártam 8 ra.

May the Force be with you!

(#40) Motion_Blur válasza tildy (#38) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Itt "nálunk" én is azt vettem észre hogy reggel 8-kor még kihalt a város, 9-kor indul meg a mocorgás. Otthon viszont nem így van, főleg vidéken ha be kell járni dolgozni. Jártam anno fél6-ra, fél4-kor volt kelés :)

Most vagy reggel 8-ra, vagy 11-re járok.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41) tildy válasza Motion_Blur (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Budapesten is ennyire jartam, 1.5 ev volt 2004 ota , mikor nem, akkor 6.30-ra kellett (kesz szenvedes volt) .De a tobbi nem kezdett 9 elott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) Lenry válasza Raucher (#24) üzenetére


Lenry
félisten

de erről beszélek, hogy semmiféle átállásról nincs szó. lefekszel egy órával korábban, és kész. ugyanannyit alszol, és ugyanakkor kell felkelned, mint máskor.

de még csak ezt se kell, mert vasárnap reggelről volt szó.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) Armahun válasza Lenry (#42) üzenetére


Armahun
addikt

Vagy a vasárnapi ebéd után ledől egy picit aludni és mikor felébred azt se fogja tudni, hogy még aznap este van vagy már másnap reggel :D .

És akik 3 műszakba járnak dolgozni ott aztán van folyamatos óraállítgatás.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.