Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Aztak*rva! :Y Remek írás, thx! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Móci


Móci
addikt

Brutális gép, egyszer azért megnéznék egy ilyet élőben... lanra meg szerintem mindegy a súly, mehet az asztalra, s induljon a buli!
Tetszett a teszt, köszönet érte!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

:Y eszméletlen

köszi az írást :C

(#4) Hebry


Hebry
senior tag

Nem gyenge gép, de ha játszani akarok, én akkor is az asztalit részesítem előnyben.

(#5) nolika


nolika
aktív tag

Birtokosa vagy a szörnyetegnek? :R

Amúgy ez meg ilyen asztalit helyettesítő "notebook" ez nem hordozható... Csak nagyon kompakt és nincs sok kábel(máramikor :D )

(#6) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ismerem a szériát, koleszos szobatársam D900T-t használt (volt hogy egyszerre 3-at :DDD ), így volt alkalmam megismerkedni a monstrummal.
aki beszerez egy ilyet, egy újabb érdekes problémával fog szembesülni: szinte alig lehet kapni ekkora méretű notihoz való táskát. :) a másik meglepetés a súlya lesz (főleg hogy a töltőt vagy egy pótaksit is vinni kell vele).

kis kiegészítés a d900t-hez: valóban mxm formátumú vga megy bele, de ez szerintem valami egyedi felépítésű cucc. próbáltunk más forrásból származó, de szintén mxm kártyát tenni bele, és meg se mukkant. csak clevoból kiműtött modullal ment.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7) Napfénysüti

Nem semmi teljesítményű gép. Mondjuk sose értettem ezeknek a brutális monstrumoknak mi az értelmük de ha valaki ilyet akar használja egészséggel. :)
Viszont az komoly hogy 95 fokos az alja terhelés mellett? :Y

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#8) deuvox


deuvox
csendes tag

Hali

volt szerencsem a D900/K900 - as szeriat szerelni.

A K nagyon kenyes volt a RAM modulokra a Corsairt szerette ha jol csalodom de abbol se minden fajtat.
A videokari hutese volt az achillese, rendesen ossze kellett rakni a kis hoatado padocskakat amibol rengeteg van -> remalom.
Felhasznalok eloszeretettel tordeltek az aksicsatlakozojat meg az USB-t szerintem sokkal robusztusabbnak nez ki mint amilyen valojaban.
Volt egy szeria a D bol amin valami alkatresz frankon kiegett a tapcsati utan mar nem emlekszem mi is volt -> full alaplap csere...
Egyebkent impozans vas inkabb mar desktop replacement kategoria, mi hatizsakot adtunk hozza meg a 19"-os nagytesohoz is nah az volt tenyleg durvan nagy es nehez :)

Sajt

(#9) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Milyen notikban van még 4 magos proci meg erős vga 15 colon? Nem vagyok nagyon benne a témában, azért érdeklődöm, de ha jól emlékszem a dell precision m4400 is olyasmi

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#10) DeltaPower válasza deuvox (#8) üzenetére


DeltaPower
őstag

aksi és usb csatlakozó tördelést megerősíthetem. nálunk járt egy noti ami a tápcsati után meg volt égve, de csak az égett alkatrészeket kellett cserélni/helyettesíteni, alaplap csere nem kellett.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) Darth_Revan válasza Bdanyy (#9) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A Quadro FX 770M sajnos nem valami erős ami abban a Dellben van :(

(#12) Napfénysüti válasza Darth_Revan (#11) üzenetére

Mondjuk az a Dell mobile workstation. Szóval az inkább munkára való üzleti gép amibe nem is kell ilyen bika VGA.

Més que un club!

(#13) bocsika


bocsika
aktív tag

ááá, ilyenkor siratom meg a m375ew-met. Csak nézték hogy egy ilyen öreg gépen hogy mehet ilyen jól a cod4.
Jó kis asztali gép ez így bezsúfolva. Tiszteletet parancsoló. :D

(#14) Bdanyy válasza Darth_Revan (#11) üzenetére


Bdanyy
addikt

De azért annyira nem rossz, hogyha az asztali radeon 9800 prom nál szeretnék erősebbet, annál már nagyságrendekkel jobbnak kéne lennie benchmark szerint :)

Nekem igazából olyan noti kéne amiben erős proci, normális billentyűzet, és legalább 1680x1050-es képernyő van, illetve ne a leggagyibb videókártyák egyike. 14-15 col lenne a nyerő (14-ben 1440x900 is jó) , de gondolkozom már 17-ben is, ez a Clevo mondjuk kicsit meleg lenne 95 fokkal :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#15) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Hibbe csúnya! Azér' kőne. ;)

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#16) LackoMester


LackoMester
addikt

nemrossz :C jó teszt :R
a cimbimnek van egy hasonló ( picit gyegébb)szerelésü Dell gépe-kimondottan ügyes vasak

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#17) Bdanyy válasza LackoMester (#16) üzenetére


Bdanyy
addikt

légyszi írd le a típusát nekem, akár privátba is :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#18) gtamate2


gtamate2
veterán

Ilyet a sarki pc boltba nem lehet kapni :)
majd ha eljutok odáig gondolkodok majd hogy házat vagy ezt vegyem...

*Sn0w

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hmm nem rossz DTR gép :C Eltudnák egy ilyet viselni, csak az ára :W
Én is most rakok össze egy corei7-es rendszert és azért ennek az árának a töredékéért.
Amúgy ezeknek a gépeknek mindig a VGA a sarkalatos problémája az oké hogy GTX280M de az nem egyenlő az asztali gépekbe szánt GTX280-al. Tehát ezen nem egy GT200-as GPU van és azért ez meg is látszik a teljesítményén. Arról meg ne is beszéljünk hogy minek 17"-hoz Full HD? Kisebb natív felbontással még gyorsabb lenne a játék. Oké hogy ezt is visszavehetem de az interpoláció miatt meg számolni kell a homályosodással. Amúgy kéne egy ilyen de az asztalit nem váltanám le rá. Jó lenne lanparty-s gépnek ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) KillHates


KillHates
nagyúr

"Ez a jó minőségű anyagból kitűnően összeszerelt... "

Én ezt enyhe költői túlzásnak tartanám. Olyan fosból mint amit a Clevo kevés más gyártó tud gyártani notebook-ot. Szervizes karrierem során sajna pont a 900-as sorozatnál szembesültem elég sok kiszakadt csavarfészekkel, hajszálrepedésekkel, de a többi Clevo modell is azért dobogós helyet ért el.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#21) kaik_holi


kaik_holi
tag

Nagyon jó cikk grat hozzá... :C :K

....mAximum mInimal....

(#22) Darth_Revan válasza KillHates (#20) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És a 901C sorozattal is találkoztál anno ? :))

[ Szerkesztve ]

(#23) Lenry


Lenry
félisten

:Y
hűbazmeg!

álleejtős gép

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Fecogame


Fecogame
veterán

Csak azt nem értem, miért nem Ati-t raktak a gépbe.... Pl. 4890, vagy 4870 X2 :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Szerintem az ára nem is olyan halálos, főleg pl egy Macbook-hoz képest! Persze, extrákkal kurva drága már, tehát ennyiért inkább kocsit vennék!
De:
1, ha már tettek bele asztali procit, miért nem lehet megoldani, h egy asztali VGA-t is beletegyenek, ne adj Isten, én is cserélni tudjam? Azért, fél misiért elvárnám...
2, nem kevés az a hűtő? Mert 4 mag, amikor játék alatt beindul, meg a VGA, meg a HDD(-k) is fűtenek stb...

(#26) Solten válasza Hebry (#4) üzenetére


Solten
addikt

Jah, egy ilyen szornyeteg arabol csaknem 2x ilyen eros asztali szornyeteget lehet epiteni... :)

Saor Alba

(#27) evone válasza zolikaDB (#25) üzenetére


evone
őstag

lol bazdmeg, nem halalos egy macbookhoz kepest?

macbook 949 euro
ez meg 1.949,00 euro körül KEZDŐDIK

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#28) KillHates válasza Darth_Revan (#22) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, de nem hiszem, hogy a Clevo-t megszállta volna valami jó tündér és szakítva több éves hagyományával elkezdenek normális anyagokat használni.
A hardverrel nincsen baj, -mindamellett, hogy nem túl szofisztikált- ezeket használja sok "izombook" gyártó. Többek között az AlienWare is. Csak gyártanak neki saját kuckót!

Amit elfelejtettem; hogy nagyon jó cikk lett, jó volt olvasni! :C :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) Darth_Revan válasza KillHates (#28) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Pedig a dolgok amiket leírtál nem igazán jellemzők a D901C házára...legalábbis még senki se panaszkodott :) Sőt még senkinek se volt hasonló gondja a mostani Clevo barebone-okkal (és itt most nem csak a D901C/D900F-re gondolok) :)

(#30) devast


devast
addikt

Ebbe minek akksi.... :DDD

(#31) Fecogame válasza devast (#30) üzenetére


Fecogame
veterán

Traktor akksi lenne jó bele ;] Csak akkor meg oda a hordozhatóság :))

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) KillHates válasza Darth_Revan (#29) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké, Te tudod... :R Akkor biztosan másból gyúrják már a notikat. Egyébként szervizben dolgozol?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33) JoeYi válasza DeltaPower (#6) üzenetére


JoeYi
őstag

MXM-ből rengeteg féle generáció van, és of course nem kompatibilisek

(#34) orionstar


orionstar
csendes tag

A cikk nagyon tetszett, köszönjük! :) A noti is ász! :D

Egy dolgon viszont fenn akadtam... úgy tudtam, hogy a barebone kifejezés a "félgép" HTPC gépekre vonatkozik. (bizonyos alkatrészek hiányoznak). Tévedek? Esetleg más jelentése is van a dolognak? :) Ha esetleg vki tud vmit akkor felvilágosíthatna! :) Köszönöm!

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#35) zolikaDB válasza evone (#27) üzenetére


zolikaDB
veterán

Itthon 3-400e-ért is van Macbook, és az közel se 4 magos...
A lényeg, h inkább érdekes, és luxus, de nem mostanában lesz ez se 120k!

(#36) hemaka


hemaka
nagyúr

Brutális noti :D A méretei is. :)
Jó kis írás, grat :)

(#37) ittakary


ittakary
nagyúr

jó cikk, bár érdekesebb lett volna úgy olvasni hogy a saját fotóidat közlöd a gépről... már ha rendelkezel ezzel a szörnyeteggel :D

egy pici hiba: alkalommal is !!világelsőként!! -->nem külön írjuk

(#38) evone válasza zolikaDB (#35) üzenetére


evone
őstag

290 ezer a macbook. :S es attol hogy ez 600 ezer mert negy magos, attol nem lesz olcsobb a macbooknal. ...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#39) Duree


Duree
veterán

Ez egy Igazi gamer noti.
Lanparty elönyben

duree54

(#40) Duree válasza orionstar (#34) üzenetére


Duree
veterán

"Barebone"Valamiért a gyártók ezt a kifejezést használják a félkész gépekre.
Mi amikor Clevoztunk azok a gépek amelyek proci,ram,hdd,optikai,nélkül jöttek,arra a dobozra rá volt írva,hogy Barebone Pc.Notebook
De ez így volt az MSI,vagy akár a Dell gépeknél is.
Söt így hívják a mini pc-ket is amiben csak alaplap van,és a többit te rakod bele

duree54

(#41) Duree válasza KillHates (#28) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon igazad van.Mi egyébként a Clevo hanyag munkájából élünk.
Nagyon sok törött káva zsanér,fedlap kerül cserére.
Ha a Clevo végre normális anyagokat használna,lehet éhen dögölnénk

duree54

(#42) Duree válasza Darth_Revan (#29) üzenetére


Duree
veterán

Szeretném cáfolni azt amit mondassz
7 éve javítok Clevókat és bizony elég silány a Clevó anyaghasználata.
Rengeteg fedlap törik)D400 sorozat)
Komplett káva (M400sorozat)
Zanérok,topcase(M560,575,M540,M555)
Valóban a D900-nál még nem volt kávatörés,viszont cserébe pillanatok alatt el kezd kopni a káva,és baromi ronda lessz egy idö után

duree54

(#43) woker


woker
aktív tag

A cikk nem rossz csak igazából a "Legerősebb CPU" címke mellé bátran oda lehetne ütni a "Legértelmetlenebb termék" címkét is. Megcsinálták, de minek :F ?
A probléma az, hogy hiába mondják, hogy laptop, nem mobil mert iszonyú nehéz (bőven 5 kg feletti) az akkumulátoros üzemidő meg csapnivaló a 12 cellás akksi ellenére is. Mi értelme akkor venni egy gépet ami drága, nehéz és jóformán arra elég az akksi, hogy a lakásban legyen időnk egyik aljzattól a másikig vinni és mindezt belezárták egy jól megtermett laptop házába?
Az árából kijön egy kellemes teljesítményű asztali gép és egy olyan laptop amit nem arra szántak, hogy villoghasson vele az ember hanem valóban hordozhatóra csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#44) Napfénysüti válasza woker (#43) üzenetére

Egyetértek. Túlságosan nem látom az ilyen gépeknek az értelmét. :F
De valaki felvilágosíthatna hogy ezek mire is jók valójában.

Més que un club!

(#45) evone válasza woker (#43) üzenetére


evone
őstag

Pontosan.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#46) orionstar válasza Duree (#40) üzenetére


orionstar
csendes tag

Köszönöm a választ!

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#47) KillHates válasza Duree (#41) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R :R Na akkor mégsem vagyok helikopter!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48) Darth_Revan válasza Duree (#41) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet ez a régi modellekre igaz (sajnos nem találkoztam még velük), de az új csúcs gépekre szerencsére már nem, azok már simán vannak HP business minőségűek anyaghasználat terén ami meg tudjuk elég jók :) (Bár azokat a gépeket nem forgalmazzák nálunk így nem is lehet gyakran látni)

[ Szerkesztve ]

(#49) Duree válasza Darth_Revan (#48) üzenetére


Duree
veterán

Egyébként kár,hogy a Clevo eltünt a hazai kínálatból

duree54

(#50) Aprósólyom válasza nolika (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez nekem is eszembe jutott. Ez nem notebook kategória már. Ez valami más. Majd' 6 kilós súlyával nem igazán mobil. Egy komplett pc-t monitorral házzal jól súlytakarékoskodva is ki lehet hozni nem sokkal több súlyból. A mobil használat meg úgy sem pálya a clevónál sem, mert 30-60 perces aksiüzem nevetséges egy vadi új géptől. Minden esetre érdekes. De valahogy már értem miért nincs olyan nagy vízhangja a clevo 900-as sorozatnak szerte a világon. (Mert elég ésszerűtlen konstrukció, annak ellenére, hogy asztali procik beszerelésében az első...)

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.