Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Shootout: 11 laptop tesztje! - 1. rész (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Adi


Adi
senior tag

Összefoglalom: energiazabáló és gusztustalan kinézetű féltéglák. :D Lesz crusoe-s a 11 között? Az összes jelenlegi notebook-technológia közül az az egy, ami egy jobb irányba mutat.

ldm start-reconf primary

(#2) Hactor válasza Adi (#1) üzenetére


Hactor
csendes tag

Adi, fogtál te már egyátalán a kezedbe notebook-ot és dolgoztál már velük folyamatosan huzamosabb idieg.
Nem hiszem, különben nem mondanál ilyeneket.

Én mire befejeztem a cikket, nem akartam tőlük elszakadni. Tudod a beépített CD-író, hogy bármikor bárhol (ahol van telefon) internetezhetek, vihetem magammal szinte bárhova, az nem rossz.

(#3) Adi válasza Hactor (#2) üzenetére


Adi
senior tag

Ja, még Sony VAIO-t is volt szerencsém rövid ideig kipróbálni, de az se tetszett igazán. Én az asztali PC-k és a palmtopok híve vagyok (bár ebből a Psion S5mx/Ericsson MC218 sorozaté már biztosan nem, lévén szériahibás, valamint az EPOC fileformátumai nagyon zártak :)

ldm start-reconf primary

(#4) Hactor válasza Adi (#3) üzenetére


Hactor
csendes tag

Nem értettelek félre, nem feltételezem, hogy a cikket fikázod, csak azt mondom, hogy ilyen kategórikus kijelentéseket nem szabad tenni.

Az üzemidő egy plusz aksival megduplázható, jó a 6 óra még mindig nem sok, de mégis valami. Egyébként a notebook-ot én legalábbis olyan helyen használtam, ahol van konnektor.

Sajna Crusoe-s notebook nem lesz.

(#5) guest


guest
veterán

Hello, nem tudom miert egy ilyen alap Armada M700-at teszteltek. Nekem a cegem meg marciusban adott egy ilyen gepet, de abban mar 198 Mb Ram, 20 GB vinyo, 850 Mhz proci, halo es modem dugasz (nem kulon zsinorral, hanem egybol a halomadzagot vagy telefonkabelt kell bedugni) es persze DVD-vel szallitottak. Azota pedig persze meg fejlodes is volt... :-)

prohardver vendég

(#6) melon


melon
tag

Én nem tudom hogy miért gondoljátok hogy ez rossz. nekem van egy asztali gépem is meg egy notebookom is (Armada E500), teljesen meg vagyok velük elégedve, mindegyiken dolgozom, és a legnagyobb előnye ott jön be, amikor egy ugyfélhez elviszem a webes melót, és helyben nézzük az apache/mysql/php fejlesztéseket, ott is ahol nincs net. ugyanazzal a géppel még aznap egy padon a parkban árajánlatot írok, és ha nagyon sürgős, akkor el is nyomom mailen egy Siemens s35 telefon segítségével. Mondja még valaki, hogy két szék között a pad alatt!

Én nem mondom, hogy a palm az rossz, de úgy látszik még nem használtál Mac PowerBook-ot. :)

(#7) guest


guest
veterán

Most láttam hogy Compaq Presariot teszteltek... Hát szép.

Több cégnek is külsős rendszergazdája vagyok. Egyik helyen vettek Presario-t "flotta" gépnek 4 darabot.

Na azt a szenvedést, mire a Win2K felment a gépekre az előretelepített (irodai célra használhatatlan) ME helyett...

Még külföldre is kellett telefonálni, és ott kint a Compaq ottani képviselettől kaptunk egy összebarkácsolt ideiglenes drivert egy nyamvadt 3e ft-ot NE2000 kompatibilis 10/10-es, máshol, minden más notebookban Ne2K driverrel defaultból működő hálókártyához. Merthogy a Presarioban bizonyos dolgokat (pl. hogy a hangkártya hanyas IRQ-t használjon stb. ha jól emléxem) fixre készítettek, és nem állítható a setupban sem.

Szóval az lett a vége, hogy felkonfiguráltuk a rendszert, a Compaq megköszönte, és utána visszaadták a telepített gépeket mmégis a forgalmazónak. Azóta Compaq Armadákat használnak, mindenféle probléma nélkül. A cikkben nincs kihangsúlyozva, hogy EZEK TÉNYLEG OTTHONRA készültek, egy hálókártya az már luxus...

prohardver vendég

(#8) Parci válasza guest (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Node, itt a fórum, ahol kiderül :). Komolyan, ezért a fórum, és ezért jelennek meg a hozzászólások a cikk minden oldalán...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Füles válasza Adi (#1) üzenetére


Füles
tag

Hali!

Nem hinném, hogy csak ez az egy irány lenne a helyes...
Nem vagyok egy Intel-párti, de nézd meg az új mobil procik adatait. Az a fogyasztás ami ott van, nem semmi... (csak majdnem. :o) )

(#10) Adi válasza melon (#6) üzenetére


Adi
senior tag

De, használtam Mac Powerbookot, 350-es G3 volt benne (lehet, hogy az már iBook?) és 64 mega RAM. Nem egy rossz gép, csak az operációs rendszere zavart. :D

ldm start-reconf primary

(#11) guest


guest
veterán

Lassan fel eve hasznalom, de meg mindig imadom. Azota nezem mindenhol a notebook-okat, azt kell mondanom, az Armada M700 a legszebb. Nagyon sok a kimondottan csunya, mar-mar gagyi kulseju notebook. Nem ertem a gyartokat, hiszen eleg borsos aron vesztegetik a gepeket, es nem hinnem, hogy divathobortbol ennyi penzt kidobnak az emberek. A notebooknak igenis van ertelme, ha nap mint nap mas-mas helyen hasznaljak, de az ilyen emberek altalaban nem azok, akik kromozott elolappal hasznaljak a 3210-est... akkor viszont minek a sok ocsmany kulseju notebook? Ki veszi azt, nem ertem.
Az egyetlen baj, hogy kicsit nehez a szerkentyu.

prohardver vendég

(#12) kelso


kelso
csendes tag

"nem kell tehát bajlódnunk az operációs rendszer feltelepítésével, konfigurálásával az esetleges hibák javítgatásával, nem szükséges drivereket keresgélni stb"

Muhahahahaha....

Annyit, mint notebookkal, asztali géppel sose szívtam. Pl. a jelenlegi (CPQ E500 + Port Replicator), 1.5 év alatt a következőt hozta össze:
- A portrepbe téve nem kapcsol át monitorra, onnan kivéve nem kapcsol LCD-re
- Ha az iPAQ-ommal adott session-ben szinkronizáltam soros porton keresztül, ki se lehet ejectálni a portrep-ből, aszongya, a soros port dolgozik
- Az LCD 3-4 órás használat után interferál
- Ha az előlapon levő gombokkal mute-olom le, akkor néha visszahangosítja magát (modjuk, miközben a gyerek alszik, egy jó erős chord.wav)
- Néha aksiról menet közben úgy "kisül" (aksi nullára ugrik, még a gép órája is elállítódik, ennek pl. a WinXP időlimites próbaverzió annyira örült, hogy el sem indult többet: azt hitte, csalni próbálok.

kelso

(#13) guest


guest
veterán

szasz,

nagyon bizom benne, hogy acer is szerepel majd a tesztben, ugyanis hosszas kereses utan ezt a notebookot (travelmate 521 tev) talaltam a legjobb megoldasnak. a presario aranal kevesebbert vettem ujonnan (3kDEM), de csak egyetlen parametert talaltam, ami a tesztelt armadanal nem jobb (P3-600), w98, w2k mindketto problemamentesen rajta, driverek cd-n mellekelve, de minden letoltheto az acertol, integralt 10/100 ethernet, 56k modem.. meg sorolhatnam. en inkabb azt nem ertem, hogy ki vesz compaq-ot, mert en meg annyit nem kinlodtam gepekkel, mint azokkal, ugyanakkor az ara az egekben..

schroeder

prohardver vendég

(#14) melon válasza guest (#13) üzenetére


melon
tag

igazából nem tudom, hogy mi lehet a Compaq-okkal a gond, én (mint azt már korábban írtam) Armada E500 tulaj vagyok, és még soha semmi gondom nem volt vele.

(#15) guest


guest
veterán

Itt is érdeklődnék mi a véleményetek a nagy áresésen átment gericom radeonos 1,2-es tualatinos gépről? Asztali gépemet és egy acer extansa501T szeretnék ezzel felváltani munka, dvd, játék célra köszi
Lui35

prohardver vendég

(#16) guest


guest
veterán

Nekem egy Gericom Webboy-om van, C900 proci, 15 GB HDD, 256 MB RAM, DVD, Modem, Lan, 13.3 XGA TFT, stb. és 350.000 Ft. Hibátlanul működik, csupán a Linuxot nem tudtam rá grafikusan felgyűrni. Ugyanez a gép Compaq-ba vagy HP-be kb. 600.000 Ft. Ennyit a nagyokról. Ja, és a proci FCPGA-s, tehát bármikor bővíthető, és max. 512 GB RAMot lehet belerakni. A videonak max 64 MB adható.
Üdv mindenkinek, és nem kell bedőlni a nagyok reklámkampányainak, és kétszer annyit fizetni valamiért, mert az van ráírva, hogy Compaq vagy HP. Kukatz

prohardver vendég

(#17) guest


guest
veterán

És mi van az Apple gépeivel? Azok valahogy mindig kimaradnak az ilyen összehasonlító tesztekből, mintha nem is léteznének.

prohardver vendég

(#18) Hactor válasza guest (#17) üzenetére


Hactor
csendes tag

Sajnos, nem tudunk minden notebookhoz hozzáférni és nincs is rá kapacitás. De ha valamilyen cég felajánl egy Apple gépet, hát "egye fene", megcsinájuk.

(#19) karib


karib
addikt

Ha esetleg egy G4 Titaniumot akarna valaki egy hosszabb-rövidebb időre hozzánkvágni, produkálnék rá kapacitást :D

De egy G3-asra is...

Department of Redundancy Department

(#20) guest


guest
veterán

en toshiba satellite 650 celeron 200ram 8mb video tulaj vagyok. egy eve napi hasznalat, intenziv 3dstudio, photoshop, autocad, flash, web.. etc, altalaban szimultan. a gep mobilitasa, mind prezentacios, mind munkahely /kavezo, agy, asztal, hajo, strand/ szempontjabol messze ertekesebb mint az a par perc amit egy hasonlo aro de erosebb asztali gep nyujtana. a brandrol, a nagyok meg mindig jobban vannak osszerakva ha csak kivulrol is, ami meger egy kis extrat, ha mar egyszer naponta tizszer kibe, stb. persze ebben a mac az ur.
ui: remelem mertek toshibat es dell-t is.

prohardver vendég

(#21) guest válasza guest (#16) üzenetére


guest
veterán

En nem doltem be senkinek, a cegeme a gep. De nem banom, hogy adnak arra, mivel allitok oda a klienshez.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Shootout: 11 laptop tesztje! - 1. rész (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.