Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XeeN


XeeN
senior tag

Éppen most tervezem új wincsik vásárlását, ezért nagyon jól jött ez a teszt!

THX!

ui: Eddig Samsungom volt és most is az lesz! :)

(#2) _Gudella


_Gudella
senior tag

A Samsungok még mindig nagy rezonanciákat keltenek a házban?

(#3) fLeSs válasza _Gudella (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

háztól függ?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

ezt a samsung vinyót vettem sulinetben szerintem jó.
Ezt az NCQ-t hol kell bekapcsolni vagy valamit feltelepíteni??

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#5) _Gudella válasza fLeSs (#3) üzenetére


_Gudella
senior tag

nekem régebbi 160as samsungom, ha házon kívül elindítottam hangtalan volt, de házba beszerelve elviselhetetlenül hangos. Chieftec Dragon ház... te tényleg nagyon brutális hangja volt becsavarozva, semmi pénzért nem lettem volna hajlandó úgy használni a gépet hogy bele van...

(#6) maszat válasza _Gudella (#5) üzenetére


maszat
senior tag

Rezgéscsillapítót vagy valami hasonlót raktál mellé?

(#7) kiskonfi válasza XeeN (#1) üzenetére


kiskonfi
tag

a wd szerintem nem széria hibás volt. Nekem is sípol. De nagyon. Tesom samsungja ehhez képest hangtalan...

(#8) _Gudella válasza maszat (#6) üzenetére


_Gudella
senior tag

nem, egy csavart félig beletekertem, hogy ne essen ki, és rátettem egy szivacsra :)

(#9) faster


faster
nagyúr

A Samsung 200GB-os változat az lehet a P120-as széria?

(#10) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

az enyém csenden.
igen.
Erre az NCQ kérdésrettud valaki válaszolni?

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#11) nRu3 válasza FÖNÖK (#10) üzenetére


nRu3
addikt

igyBővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12) fLeSs válasza faster (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

igen.
SP2014N PATA, SP2004C SATA.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) faster válasza fLeSs (#12) üzenetére


faster
nagyúr

Köszi. Te melyik vinyót vennéd, ha épp nagyjából ekkora vinyót kéne vásárolnod?

(#14) X Factor


X Factor
addikt

Hát nekem is 1 régebbi 120as samsungom van, de nálam nincs semmiféle zaj probléma vele.

Make things work

(#15) kovsol


kovsol
titán

nekem egy samsung SP2004C vinyóm van
a teljesítményével teljesen meg vagyok elégedve de a hangja szerintem nagyon hangos!! ha a többié ennél is hangosabb akkor az már szörnyű lehet
van egy SP1614N vinyóm is de sokkal halkabb de valamivel lasabb érezhető is

May the Force be with you!

(#16) atus33


atus33
tag

Néhány megjegyzés a cikkhez:

- ha a hangerőteszt során közelről hallgatjátok a winyót, akkor az értékelésből az tud tanulságot levonni, aki szintén a füle mellett fogja üzemeltetni :)

- szivacsra tenni a winyót hogy ne rezonáljon -- ez is becsapós, mert ha a házban rezonálósnak mutatkozik, akkor az nem jön elő a teszt során így.

- amikor legutóbb utánanéztem, a Seagate winyókra a következőképpen volt érvényes az idézett 5 év garancia: ha fél éven belül romlik el, akkor 100%-ban, ha 1 éven belül, akkor 80%-ban, ha két éven belül, akkor 50%-ban, majd 30 illetve 25%-ban számítják be másik Seagate vinyó vásárlásakor. (A számokat fejből írtam, de valami ilyesmi volt.) Ez azóta is így van? Érdemes tudni.

- néhány winyó (úgy tudom pl. Seagate, Hitachi) önteszteket végez, amikor éppen nincsen semmi más dolga. Egyes Hitachi modellek pl. nyávogó hangon végzik az öntesztet :) A zajértékelésnél erről jó lett volna olvasni, csendes gépet építőket érdekelheti.

főnök: az NCQ-t elvileg nem kell bekapcsolni; itt lehet megnézni, hogy tényleg be van-e kapcsolva: Sajátgépen jobb kattint -> Properties -> Device manager -> keresd meg a SATA kontrolleredet, majd jobb gomb és Properties -> a Primary és a Secondary channelnél kell legyen olyan checkboxx, hogy ''Enable command queuing''. Még sebességtesztet is lehet csinálni.

. o O o .

(#17) harry


harry
veterán

Az a különös, hogy az előző Sata vinyó tesztben (szubjektív vélemények alapján) a Samsung lett a leghangosabb (pedig a mért adatok szerint nem hangos), ez a széria már halkabb? Most is csinálhattatok volna hasonló hallás alapú hangtesztet. Nekem is Samsung van, végülis halkak, csak van egy állandó magas hangjuk ami elég zavaró.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18) fLeSs válasza faster (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Maxtort vagy a Hitachi-t. A Samsung hangja nekem nemigazán teccett (meg más is írja, hogy gáz), bár sokan vannak, akik szerint halk.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) faster válasza fLeSs (#18) üzenetére


faster
nagyúr

A teszt alapján a Hitachit még csak-csak megértem, főként a 7k250-t, de a Maxtorok elég hangosak, legalábbis a grafikon szerint...

(#20) fLeSs válasza harry (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a cikkben leírtuk, hogy a zajszintmérő szerint a leghalkabb, de szubjektíven ennek sem tetszett a hangja (a rudi és én hallgattuk meg a vinyókat).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) fLeSs válasza faster (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A T7K250-re gondoltam. Amúgy a T7K250 és a DMax 10 között hangban semmi különbség nincs.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

nagyon jo a cikk, csak pl engem is zavar, hogy a mért zaj csak a vinyó melett van mérve..kinnt is kéne mérni, hogy mi jön ebből kifelé :)

másik 1 kis elírás, hogy a 3*100Gb- s lemez nemhiszem, hogy 250es vinyót eredményez :) (Maxtor DMX 10 nél van a hiba)

jahh amúgy samsung : ez a tipus ami a tesztben van 27 100 HUF tökéletesen 1 árban van a többivel (hitachi; maxtor; seagate..)
szóval szvsz ki lehtne hozni különösen ajánlottnak:)

:R

[Szerkesztve]

Nos Omnes Una Manet

(#23) faster válasza fLeSs (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Ezek viszont nagyon hangosnak tűnnek, bár tény, hogy ebből a szempontból a szubjetív teszt is fontos. Nekem viszont riasztóan hatnak ezek a 60dB-s zajszintek, mert ugye a dB skálán 3dB eltérés kétszeres teljesítménykülönbséget jelent (persze a hallásérzet sem lineáris)

(#24) ^Bundi^ válasza faster (#23) üzenetére


^Bundi^
senior tag

én szereltem már 200G -s samsungot u.a. tipusból és semmit nem lehetett kihallani a chieftek házból:)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#25) Pít


Pít
tag

Mondtam, hogy a Samsung a Király!
Nekem SP2004C van... szerintem tök halk....
A rezonálást úgy kell megoldani, hogy jól kell berakni!

Vki tudja, hogy hol kell a NCQ-t ki/bekepcsolni?

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#26) Flashcash válasza harry (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs ebben semmi meglepő.
Alapvetően egy sima zajszintmérés nem elég a vinyó hangjának felmérésére.
Az emberi fülnek megvan a saját karakterisztikája, ami nem lineáris, bizonyos frekvenciatartományokra érzékenyebb másokra kevésbé.
Azt a zajszintmérést ahol ezt a karakterisztikát figyelembe veszik pszofometrikus zajmérésnek nevezzük.

Tehát simán elképzelhető hogy egy átlag zajmérés kihozza pl. a samsungot elsőnek, ettől még lehet a hangjában egy keskenysávú magasfrekis irritáló hang ami minden embert zavar a műszert viszont nem.

(#27) nRu3 válasza Pít (#25) üzenetére


nRu3
addikt

tessék viszafele is olvasni mert ma már 2x le írtuk:(((

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#28) fLeSs válasza ^Bundi^ (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

3x100 GB téma - letiltanak 50 gigát. ;)
a zajszintmérésbe mindig beleköt valaki, nem tudunk ennél jobbat csinálni oszt kész. egyelőre. az előző tesztben kicsit messzebbről mértük a zajszintet, kapásból nem volt semmi különbség zajszintben, mert a háttérzaj magasabb, mint a házból kihallatszó vinyóé.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) fLeSs válasza faster (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

60 dB közelről. De nem a konkrét számokat kell figyelni, hanem viszonyítani kell egymáshoz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) faster válasza fLeSs (#29) üzenetére


faster
nagyúr

Hát ha egymáshoz kell viszonyítani, akkor is a samsung látszik nyerőnek, persze ha nem súlyozott zajmérésről van szó, megértem hogy esetleg a samsung hangja irritálóbb, mint a többié, de nekem egy 160GB samsung (ami valószínűleg P80 szériás volt) sem tűnt kellemetlen hangúnak házba szerelve.

(#31) Steven válasza fLeSs (#28) üzenetére


Steven
addikt

lehet hogy hülye kérdés de firmware frissitésel nem lehet engedélyezni ugye... :D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#32) Flashcash válasza faster (#30) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-A Samsung többfajta motorral készül.

-A rezonanciára sok panasz van ezzel a tipussal kapcsolatban. De az egyes darabok is eltérhetnek egy adott sorozaton belül, ezért ki lehet fogni jobb és rosszabb darabot is Samsungból.

(#33) andrewj


andrewj
csendes tag

Sziasztok!

Az egyik haverom gépében van egy Samsung SP2004C Sata II-es vinyó, az alaplapja Asus K8N (Nforce 3.-as), semmi különösebb probléma, csak annyi, hogy az XP indulásakor, miellőtt az XP Bootscreenje előjön, kb.: 20-25mp-ig fekete képernyő van és más semmi!!!! Amikor eltelik ez az idő, kétszer véig megy a folyamatjelző csík, majd kb.: 5 mp múlva ott az XP előtte használatra készen!!!


Szerintetek mitől van a 20-25 mp.-es semmittevés????

Előre is köszike!!!

Andrewj.

(#34) erdoke válasza fLeSs (#21) üzenetére


erdoke
titán

Alapállapotban nincs, de a seek egyértelműen hangosabb a Maxtorral, ezt még a tesztben is kimértétek, nemcsak a sokéves átlag mondja.

Nekem van a 7K250, a SP80 szériákból 1-1 160-as és a T7K250 ill. a SP120-as sorozatokból 1-1 250-es vinyóm. A Samsung jó rezgéscsillapítású HDD-keretes házban egyedül nem gáz, de a 2-3 már összegerjed néha, és olyankor kellemetlenül berezonáltatják még a Stacke oldalát is. A Hitachi problémamentes, és a korrekt SMART hőmérséklet riportolást is alá tudom támasztani, míg a korábbi Samsungok közül sok irreálisan alacsony értéket mond. Nekem pl. a 160-as most 16 fokos egy 23 fokos szobában. :D

Szerk: A Hitachi SATA-I módban érkezik a boltba, a gyártó oldaláról letölthető kis utillal lehet bekapcsolni a SATA-II üzemmódot. Márha ez érdekel valakit, engem nem...;)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#35) Geli


Geli
senior tag

pont winyo vásár elött(is:DDD ) állok szóval nagyon jókor jött a test:)) thx ph+ fless
...hitachi lesz belöle:)

(#36) kovsol válasza faster (#30) üzenetére


kovsol
titán

nekem van egy 160 GB os P80 és egy 200GB os P120 as vinyóm és szerintem a réginek kellemesebb a hangja
az új 200GB osnak nagyon lehet hallani a motorját(nem folymatosan de néha mintha reszelne a vinyó nem todom máshogy leírni) míg a réginél nem volt ilyen gond

May the Force be with you!

(#37) MUŁĐER válasza kovsol (#36) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mert azt az előzővel ellentétben nem 1 csavar tartja és berázza az egész házad:DDD

amúgy nekem Samsung 250-es IDE vinyóm van, külső usb-rackben, és a belőle íráskor kijövő éles magas hang zavar....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#38) kovsol válasza MUŁĐER (#37) üzenetére


kovsol
titán

te kötöttél belém berakáskor hogy ne csak eggyel fogassam oda ;]

May the Force be with you!

(#39) kovsol


kovsol
titán

szerintem fölös a hangokon fennakadni amig jó a teljesítménye
amugy meg kicsit hangosabban kell zenét hallgatni és meg is van oldava :))

May the Force be with you!

(#40) fLeSs válasza erdoke (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

0,1 dB különbséget mértünk a két vinyó között. :DDD Amúgy sztem a seek-zaj nem annyira lényeges, az sosem szokott zavarni, inkább az idle.
Sztem a Maxtor DMax10 és a hita T7K250 ugyanolyan jó, mondjuk úgy Erdoke kedvéért, hogy a Maxtor picit gyorsabb, de a T7K250 picit halkabb. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) faster válasza kovsol (#36) üzenetére


faster
nagyúr

Asszem inkább veszek monitort :DDD

(#42) erdoke válasza fLeSs (#40) üzenetére


erdoke
titán

Bocsi, rossz grafikonra emlékeztem, én erre gondoltam:
[kép]

Azaz a Maxtor talán picit gyorsabb, de ezt nem igazán veszed észre a mindennapi használatban. Viszont jobban melegszik, amit esetleg észreveszel a lerövidült életttartamból. ;)
BTW mennyi garanciával kaphatóak ezek a Maxtor HDD-k, mert a Hitachi és a Samsung 3 évvel.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#43) fLeSs válasza erdoke (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jajmá az a 2 fok semmit nem számít.
de legyen igazad. :D vagyis nem. akinek a sebesség számít, az vesz maxtort, akinek a hang, az hitachit.
a buták seagate-et vesznek. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) worxland válasza fLeSs (#28) üzenetére


worxland
addikt

Méghogy letiltanak 50 gigát! :))
6 helyett csak 5 fej van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#45) fLeSs válasza worxland (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

5 fej = 1ik tányér 1ik oldalán nincs fej = letiltva. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) erdoke válasza fLeSs (#43) üzenetére


erdoke
titán

Kissé kevertem a két Maxtort, csak hogy el ne találjam. :D

A legjobb aláírás a héten

(#47) LukE


LukE
veterán

az az egymillió óra (sacc/fejben 120ev) ugyi MTBF akar lenni, nem folyamatos uzemora/vinyo?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) TeeJay


TeeJay
félisten

ha lenne SATA csati az alaplapomon én is vennék egy 250gigásat mert egész jó cuccok már ezek.

nekem Seagate van 120gigás otthon és szerintem kellemes hangjuk van
pesti gépben 80gigás Samsung van Codegen házban és hát vásárláskor mikor összeraktam akkor a legalsó vinyó tartó részbe csavaroztam be 4 csavarral és nagyon rezonált aztán gondoltam egyet és becsavaroztam a legfelső (valószínű stabilabb) vinyótartó helyre a házban és most már nem vészes a rezonálása.

mikor hazavittem a Samsung vinyót az otthoni gépembe akkor csináltam olyat hogy szőnyegre kitettem mindkét vinyót és télleg a Samsung volt jóval halkabb de házban meg a Seagate.

lenne 1 kérdésem !!!

van jelentősége annak egy vinyónál hogy 2 tányérosan vagy 3tányérosan adja ki a 250gigát ???
a tesztben a Hitachi Seagate és Samsung 2 tányéros volt.

csak érdekel hogy mennyire befolyásolhatja a sok tányér a hangot melegedést sebességet.

a cikk tetszik:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) fLeSs válasza TeeJay (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Itt egy cikk a kérdésedre: Bővebben: link

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) TeeJay válasza fLeSs (#49) üzenetére


TeeJay
félisten

elolvastam a cikket.

én választ kértem inkább a guruktól:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.