Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ploszi


Ploszi
senior tag

csak megerősíteni tudom a leírtakat, némi szerencsével és baráti közreműködéssel sikerült a cikkben szereplővel mindenben megyegyező Enthusiast series kártyát szereznem, csont nélkül megy 9700Pro szintjén, 3DMark03-al folyamatosan tesztelve is :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#2) Ploszi


Ploszi
senior tag

ja és még most jön az, hogy a gyári rózsaszín pasztát le kéne vakarnom és normál pasztával helyettesítenem, akkor menne a core feljebb is :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#3) MaUser válasza Ploszi (#2) üzenetére


MaUser
addikt

Ne ragozd, mert még megirigyellek.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#4) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

És hol lehet ilyen kártyát kapni? (PowerMagic)

"Later Nerd!"

(#5) Parci válasza Dr.Burn (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

[L]http://www.expert.hu[/L] -- ők a forgalmazók, nézd meg a honlapjukat, ha mást nem, hát telefonszámot találsz, ahol lehet kérdezni... de biztos csomó kiskerben is van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Szeke


Szeke
senior tag

Gratula, jó a cikk. Érdekes, mert ha tényleg ilyen ''egyszerű'' 9500asból 9700Pro-t csinálni, akkor az a helyzet áll elő mint anno a ti200 vs ti500, ti4200 vs ti4600.... A drágábbat senki nem fogja venni. ATI bácsinak ez nem jó, ergo vki ezen bukni fog....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) Dr.Burn válasza Parci (#5) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Köszi.

Jah és tényleg jó a cikk.

"Later Nerd!"

(#8) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

ATI Radeon Club3D 9500 43 240 Ft 54 050 Ft

Szerintetek megéri és lehet hackelni?

"Later Nerd!"

(#9) Alan válasza Ploszi (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

Szerencse kérdése (is). Az enyém is megy, de szemetel egy kicsit, olyan mértékben, hogy el tudok képzelni olyan felhasználót, akit már zavar. Plusz az enyémen a 3.3 ns-os Infineon ramok tényleg ''csontra'' be vannak lőve 300 MHz-re, efölött pixeltrutymó a ''jutalom''. De nem panaszkodom, ez így is nagyon király.

(#10) Phobos


Phobos
aktív tag

Miről lehet felismerni, hogy melyik 9500-ös megy 9700-es ként, mert eddig mindenki azt mondta, hogy próba szerencse...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#11) Parci válasza Dr.Burn (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A forgalmazó anno azt mondta, h nem lehet majd húzni őket.
Garancia egyik esetben sincs, de én ad hoc alapon is tuti Powermagic-et vennék. Nálunk eddig ott volt a legtöbb sikeres példány.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Overmind


Overmind
aktív tag

A cikk előtt venni akartam egy Radeon 9500-at 36+áfáért. Lelkesen mentem a boltba, és kérdeztem, hogy milyen márkájú az a bizonyos 128 megás Radeon 9500, amit 36-ért hírdetnek. Mondta, hogy Powermagic, de nem ajánlja. Mutatott egy Gigabyte 9500, ami csak 64 megás, viszont 40+ÁFA :DDD El is szontyolodtam, mármint a PM kritika miatt. :( De ha már ott vagyok megnéztem a GB-t, és mit látok!? 3 (három!!!) ns-os Infenion ramok.
Akkor most mi-merre-meddig-miért?
A teszt után a PM-hez húz a szívem, de mit a fenét keresnek egy Radeon 9500-ason 3-as memók, mikor elvileg a GB csak 3.6-ossal gyárt!? Mostmár tényleg nem tudom, melyiket szeressem.
Vélemény?

(#13) karyo válasza Overmind (#12) üzenetére


karyo
senior tag

nehéz a kérdés, bár ha jól emlékszem egy PH!-es cikkben ahol egy Club3d és egy GB kártya remekelt, ott csak a club3d-t lehetett 9700-á alakítani.

A kérdés egyre több embert izgat, igy jo lenne ha megjelenne egy kiegészítő cikk a kimaradt 9500-ös kártyákkal is, pl connect3d ctb...hogy tisztán lássunk.

Enjoy the silence.

(#14) Ploszi válasza Overmind (#12) üzenetére


Ploszi
senior tag

neked kell döntened, kockáztatsz és lehet lesz 1 R9700-ed, bagy megveszed a tuti minőségű R9500-öst, amit nem biztos, hogy akár 9500Pro-vá lehet alakítani :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#15) khalox


khalox
őstag

Na tessék... egész eddig mindenki szidta a PowerMagic kártyákat, mint a bokrot - most meg majd kíváncsi leszek, emnnyiben változik a népek véleménye.
Lehet, hogy elég csak egy pozitív cikk? :)

Mondjuk a PM az első sorozataiban mindig az ATI féle nyákokat használta (a 8500-asnál is).

(#16) zetecR válasza Overmind (#12) üzenetére


zetecR
addikt

Tapasztalataim szerint sokkal többet számít ezeknek a kártyáknak a core húzása, mint a memé (gondolom a 256 bit miatt).
Az én 9500-ösöm coreja 350-en megy, a 3.6-os Hynixek pedig 303-on. Ha jó kedve van (ezt még nem sikerült kideríteni, hogy mitől...) 318-at is viszi hibátlanul, akövetkező újraindításig... :)
Szóval a Gigabyteból tuti nem csinálsz (szinte) semmit, a PM-ből meg akármid is lehet. Esetleg beszéld meg velük, hogy ha nem tetszik a PM képe ( :)

(#17) zetecR


zetecR
addikt

Egyébként mik azok az IC-k, amiket a másik oldalon az a bordós (rózsaszínes?) alulap hűt (két fehér patent szorítja rájuk)?

(#22) Ser Róbert


Ser Róbert
csendes tag

Meddig lehet felnyomni egy 3, 06Ghz-es procit? Persze hogy még működjön is 1 évig legalább?:))

(#23) pepepapa válasza Overmind (#12) üzenetére


pepepapa
tag

Engem felizgatott amit irtál- főleg a giga bár még nem tudom, hogy elő tudok e varázsolni ennyi pénzt /olykor-olykor zabálni is kéne/ de megoszthatnád velünk melyik üzletben találtad. köszike.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#24) Dr.Burn válasza Parci (#11) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Értem. Akkor megpróbálok a közelben egy ilyet bevadászni. De az ár szerinted ok lenne?

"Later Nerd!"

(#25) Parci válasza Overmind (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Gyerekek, olvassátok el a cikket RENDESEN! 64 megás kártyából eleve nem lehet 9700-est csinálni, egyikből sem!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Parci válasza Parci (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

És a Club3D-ből is épp ezért csak 9500 Pro lett, anno.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) Overmind válasza Parci (#25) üzenetére


Overmind
aktív tag

Tudom. És azt hiszem a többiek is.

(#28) Overmind válasza pepepapa (#23) üzenetére


Overmind
aktív tag

Multimediatower. Debrecenben. :D Sorry

(#29) Thom!


Thom!
veterán

Csak annyit teszek hozzá hogy most tudok olyan 51-52 nettóért Sapphire 9700np(box) szerezni, én biztos nem fogok vacilálni 9500to9700-ra.

(#30) Alan válasza Overmind (#12) üzenetére


Alan
aktív tag

Szerintem azok 3,3 ns-os Infineon ramok voltak, és mivel a Gigabyte kártyája 64 megás (azaz 128 bit széles), a memória szűk keresztmetszet lesz. Inkább vedd a PowerMagic-et.

Ennél a kártyánál nem tudnak a gyártók semmit elrontani, mind a két RAMDAC az R300-ba van beépítve, hiába ''dzsunka'' a PM, egyszerűen nem valószínű, hogy bármi bajod lenne vele. A 256 bites memóriasín pedig sokat fog segíteni nagyobb felbontásnál bekapcsolt élsimítással meg anizotróp szűressel.

(#31) Alan válasza Thom! (#29) üzenetére


Alan
aktív tag

Igaz, de nem biztos, hogy az R300 nagyon húzható lesz benne. Ezek a 9500-as, 9500 Pro, 9700-as kártyák mind bizonyos mértékben ''selejt'' R300-akból készülnek - van, amelyikben nem működik valamilyen funkció (pl. 1-2 két futószalag, Hierarchical Z stb.), van amelyik nem stabil a névleges órajelen (324 MHz)

Szerintem az első kategóriát adják el 9500-nak, másodikat pedig 9500 Pro-nak meg 9700-nak. Legalábbis én ezt csinálnám. Minek tennének hibátlan, húzható processzort az olcsó kártyákra?

(#32) keopsz válasza Ploszi (#2) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

azt imho ne erőltesd, ugyanis az r300-asokra gyárilag szerelt lesarkazásvédő nem túl ügyes db, és sok esetben túl magas.. a ragacs jobban kompenzál, mint a paszta, ez utóbbit nem tudod elég ''magasra'' kenni.

a zafírteh-kártyák kerek bordája amúgy sokkal praktikusabb, mint a szögletesek, hiszen nem fexik fel minden oldalon..


cantante di sampietrini

(#33) Sanya


Sanya
nagyúr

Powermagic-kel tutira hogy megy a hack?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34) Clark válasza Sanya (#33) üzenetére


Clark
tag

Semmi sem biztos.
Egyébként a cikk végén ott van.

(#35) pepepapa válasza Overmind (#28) üzenetére


pepepapa
tag

Köszike! sej-haj-debrecenbe kéne menni.....

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#36) Sanya válasza pepepapa (#35) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mi kell Debrecenből?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37) greenface


greenface
aktív tag

Kicsit OFF, de már nagyon a bögyömben van:

miért egyre drágábbak a VGA-karik, miközben mindennnek megy lefelé az ára...?!!

Anno 20e-ért vettem Voodoo2-őt, ami akkor csúcskártya volt. Mai értéken ez kb. 13-15e Ft. Hol veszek most ennyiért csúcskártyát...? Még low-end-et se nagyon...

R9500 40-50e Ft-ért hú de jó vétel... Hát köszönöm szépen.
Miközben 20e-ért van nagyon jó alaplap, jó vincsi, (amiket 2, akár 3 évig is használhat az ember), még kevesebbért jó proci, akkor egy sz*ros VGA kártya, amin 1,5 év múlva már nem megy semmi rendesen, mér' kerül 40-50e-be? És ezek a karik lebutítottak, HOGY OLCSÓK LEGYENEK...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#38) greenface


greenface
aktív tag

Ja, és elvileg versenyhelyzet van (ATI vs. Nvidia)...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#39) Sanya válasza greenface (#38) üzenetére


Sanya
nagyúr

De örüljünk, hogy nem 200.000-nél kezdődnek a kártyák, mint mikor bejött a geforce4 sorozat és nem volt versenyhelyzet... Most van és csak 100.000 a csúcskari. Franc se érti, kérdezz 1 közgazdászt

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) khalox válasza greenface (#37) üzenetére


khalox
őstag

Nincs igazad.. mutathatok neked egy olyan árlistát, ahol a Riva TNT2-es 104 ezer forintot kóstál...

(#41) khalox válasza khalox (#40) üzenetére


khalox
őstag

Ehhe.. (C) KovácsÚr

(#42) Sanya


Sanya
nagyúr

Kovácsúrból hogy lett házigazda?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) khalox válasza khalox (#40) üzenetére


khalox
őstag

Pedig akkor még volt konkurencia - 3Dfx, S3, Riva + a klónok...

(#44) zetecR válasza Sanya (#39) üzenetére


zetecR
addikt

''100.000 a csúcskari''?

2003.04.14. árlista, nagyker, mondjuk nem játékkártya:

PNY Quadro 4 FX 2000
AGP 8x, High-speed 128MB DDR2 memory 394,900

Ehhez képest még a 9700AIW is occsóér van... :)

(#45) zetecR válasza keopsz (#32) üzenetére


zetecR
addikt

Azért kell lepattintani a keretet. Bár igazából az nem lesarkazásvédő, hanem a felületszerelt bisz-baszokat védené...

(#46) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Kapott egy ráadás oldalt a cikk.. -- némi ''mi-hol szűk'' típusú elemzés, Radeon 9500, 9500 Pro és 9700 tesztekkel. Olvassátok el, ha már olvastátok a cikket, érdemes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Tiggr válasza greenface (#37) üzenetére


Tiggr
tag

Hát, amikor nekem hozott a Jézuska egy Voodoo2-t, az még 40 eFt volt... Amúgy a tudásuk jóval nagyobb mértékben nő, mint az áruk.

(#48) Tiggr


Tiggr
tag

Van pár adalékom a cikkhez, ugyanis az említett PowerMagic kártya jelenleg az én gépemben dohog, méghozzá 380/300 MHz-en. A működése viszont kicsit ellentmondásos, ugyanis nem értem, hogy mitől lehetnek az alábbi jelenségek:

3DMark 2003-ban, alapbeállításokkal 4518 pontot csinál, hajthatom, amíg akarom, hibátlanul megy. Egy nagyon új játék, a Delta Force 4 1280x1024 felbontással, minden grafika maximumon, villámgyorsan fut, hiba nélkül, s a Jedi Knight II is villámgyors max. grafikával, 1600x1200-on.

De! A 3DMark 2001 Nature tesztjének első képkockájába következetesen belefagy, s a Dungeon Siege néhány textúrája szemetes.

Mással egyelőre nem volt időm kipróbálni, de annyit mondhatok, hogy a 3DMark 2001 a nem hackelt kártya driverrel ugyanezt műveli, a DS-t nem próbáltam...

A konfig: ASUS A7M266 alaplap, Athlon Tbird 1333 MHz, 256 MB DDR SDRAM, SB Live! 5.1, a GPU-t mindenki tudja! :) SW: Win 98 SE, DX 9.0, hackelt Catalyst 3.2

Hogy mi lehet a fenti hibák oka, nem tudom, de elképzelhető, hogy a driverben van továbbra is bug, vagy az alaplapom túl öreg. Mindenesetre fura, hogy a legújabb stuffok kiválóan mennek. Talán az újabb progiknál odafigyelnek a RADEON karikra is.

Ha lesznek újabb híreim a kompatibilitásról, még írok!

(#49) Arius


Arius
aktív tag

Ha tud valaki kiskert ahol lehet venni, az ne habozzon közölni itt plííííz

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#50) Tiggr


Tiggr
tag

Na, tegnap újabb teszteket folytattam. Az ATI technológiai demoi szépen futottak, egyedül a Bear-nél volt hasonló szemetelés, mint a Dungeon Siege-ben. Aztán visszaállítottam a kártyát 9500-ösnek, s minden remekül ment. Kivéve a 3D Mark 2001-et, az továbbra is fagy. Szóval az egyik textúrázóegység valószínűleg hibás.

De sebaj, az órajeleket azért szép magasra fel lehet nyomni, úgyhogy a korosodó alalplap - proci párosomon sem akadnak a játékok, még a legnagyobb felbontásban, legnagyobb részletesség mellett sem. A 3DMark 2003 így is ad neki 3600 pontot. :)

Azért rejtély számomra, hogy 9700 módban miért megy hibátlanul pl. a 3DMark 2003, meg pár új játék? Nem használják a hibás egységet? Azt hittem a 3DMarkok minden porcikát (porcicát :) ) megmozgatnak a grafikus kártyán...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.