Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frigo


Frigo
őstag

Egy elírást látok a Pentium D táblázatban:

820-as jelölésű CPU órajele 2.8GHz
830 3.0Ghz
840 3.2Ghz
850-es meg még nincs is.

Bővebben: link

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Megsúgom az A64 4800+ DC változata 225 000FT körül lesz....

Amúgy jó kis cikk lett

(#4) Csepy


Csepy
senior tag

Mi az, hogy a Kingston pendrive hátulján KINGMAX felirat díszeleg? :DDD


Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#5) Loretto válasza Csepy (#4) üzenetére


Loretto
veterán

Pont ezt akartam írni.

6600Le+sli--> lesz erre kereslet, vagy csak betöltik őket az ''egybegépekbe''?

Soirée...

(#6) fasyrt


fasyrt
őstag

Rudi, nagy buli lehetett pének este, hogy 2 baki is van benne! :)
Engem ünnepeltetek, hogy megvan a nyelvvizsgám? Akkor minden meg van bocsájtva! :D

(#7) harry válasza ftc (#2) üzenetére


harry
veterán

Én X2 4800+ -t Hornyák Tradenél láttam 267e Ftért. Bővebben: link, Bővebben: link Gondolom csak rendelésre hoznak.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8) anulu válasza Kalandor (#3) üzenetére


anulu
félisten

végülis... mihez képest? ;) szerintem a 3800+ a megéri kategóriában van, főleg, mert néhány külföldi oldalon láthatóak teszteredmények, és nem ritka a magonkénti 2500-2600MHz... mindez léghűtéssel. ennél nagyobb teljesítmény szerintem egyelőre felesleges. tudom, ezt pont én mondom... :DDD

ha lemegy 80-90K környékére, akkor érdemes lesz már rá beruházni. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu


anulu
félisten

3800+ melyik nagykernél van? eddig kiskerben is csak 4200+ -t láttam (Aliennél) br 143K-ért. az azért sok... inkább egy GTX :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) erdoke válasza anulu (#9) üzenetére


erdoke
titán

Expert. Demostudio árlistájában is ott figyel a 3800+, kb. nettó 20e Ft-tal olcsóbb a 4200+-nál.

A legjobb aláírás a héten

(#11) anulu válasza erdoke (#10) üzenetére


anulu
félisten

köszi :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) erdoke


erdoke
titán

''Megjelenését tekintve szokásos Kingston minőséget látunk. A stabilabb ki- és becsatlakoztatást kétoldalt gumi csúszásgátló segíti, az egység hátára színjátszó Kingmax felirat került.''

Természetesen nem figyel Kingmax felirat a Kingston pendrive hátán, ahogy ez a képen is jól látható. ;)

Szerk: Csepy megelőzött, és nem olvastam vissza. Öreg hiba. :D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#13) erdoke válasza harry (#7) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom még ők se találkoztak ilyennel...

A legjobb aláírás a héten

(#14) viharhozo


viharhozo
addikt

A P4 tablazatban is van sztem eliras, legalabbis sokallom a 157k-t egy 3.2es prociert.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15) BenJoe


BenJoe
senior tag

Sziasztok!

Nem tudna valaki nekem egy olyan tesztet mutatni, ahol van egy A64, és ''annka a kétszerese'' X2? Tehát például 2000MHz 512kb cache VS. 2X2000Mhz 2X512kb cache? :F

Előre is köszi! :R

Link is jó!

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#16) harry válasza BenJoe (#15) üzenetére


harry
veterán

Itt több procit is teszteltek, van 3800+ (2,4GHz) és X2 3800+ (2GHz, szóval csak az elnevezés azonos, de néhány tesztnél 2,4GHz-en járatták) Bővebben: link, tuning: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17) Krix válasza erdoke (#12) üzenetére


Krix
őstag

''A SecureTravel egy kizárólag Kingmax DataTraveler egységekkel használható tartalomtitkosító.''

Ez is nyilván Kingston akart lenni. :)

If it is not broken then don't fix it!

(#18) BenJoe válasza harry (#16) üzenetére


BenJoe
senior tag

Én speciel másra gondoltam... De ez tán még jobb is. Respect! :DDD:R

Jah, az A64 4000+-nak a ''duplázása'' az X2 4800+

Mert:
2000Mhz bus, 2,4 GHz, 1MB L2 >>>>>>> 2000Mhz bus, 2x2,4 Ghz, 2MB [2X1MB] L2:)

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#19) Incognito


Incognito
senior tag

''A stabilabb ki- és becsatlakoztatást kétoldalt gumi csúszásgátló segíti, az egység hátára színjátszó Kingmax felirat került.''

Én nem látok Kingmax -ot csak Kingston -t...

[MOD: Most hogy így végigolvasom a fórumot, értelmét vesztette a hozzászólásom]

[Szerkesztve]

(#20) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szerk: már a #3-ban is észrevették.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) 911


911
tag

''A nagyobb kétmagos Athlon 64 X2-k még nem érhetőek el itthon, de már a kicsit ára is vészjóslóan magas.''


''be-ba-be-bub-ble''

(#22) harry válasza 911 (#21) üzenetére


harry
veterán

Nézzétek már át a topicot, már rég észrevettük :U

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) Petya25


Petya25
addikt

A magam részéről a P4 640-et vagy a venném. Fölötte kezd el ugrani az ár, és a kétmagos ma még túl drága (és kihasználhatatlan). Talán egy fél év múlva egy 830-ast... :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#24) klepto


klepto
addikt

Üdv!
Engem a 64bites WinXP érdekelne!
Ebből van már hivatalos magyar nyelvű verzió is forgalomban?
Ha igen, hol, és mennyiért kapható?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#25) anulu válasza klepto (#24) üzenetére


anulu
félisten

egyelőre - tudtommal - nem van. :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) erdoke válasza klepto (#24) üzenetére


erdoke
titán

Ezt sose értettem. Mi kell az oprendszerben magyarul? A Run vagy a Control Panel? :F

A legjobb aláírás a héten

(#27) DaSilva válasza erdoke (#26) üzenetére


DaSilva
senior tag

vagy a help.

huss, fohászom száll feléd

(#28) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

az X2 4800+ 215K
és a többi is elérhető mind mo -n :)

Nos Omnes Una Manet

(#29) ^Bundi^ válasza Petya25 (#23) üzenetére


^Bundi^
senior tag

a kétmagos egyáltalán nem kihasználhatatlan..én pl szeretek Dc -zni filmezni esetleg tömöríteni egyszerre...erre pl tökéletes lenne :)

Nos Omnes Una Manet

(#30) anulu válasza ^Bundi^ (#29) üzenetére


anulu
félisten

én is :) sőt, mellette Photoshop + Visual Studio .net / 6 + még akármi...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) anulu válasza ^Bundi^ (#28) üzenetére


anulu
félisten

qrva drága, de nagyjából reális...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) ^Bundi^ válasza anulu (#31) üzenetére


^Bundi^
senior tag

sajna..:(
a legolcsóbb X2 es is 106K körül van 1 4400+ meg már 136K és kb így mennek fel az árak

Nos Omnes Una Manet

(#33) napocska


napocska
tag

Emmeg pont most voltam korhazlatogatason, es egy ilyen titkosithato USB kulcsra gondoltam, amire a betegaddatokat fel lehetne vinni, doktor bacsi pedig tudna olvasni jol...Persze a kartonozoban kavezo nenikeknek ez nagyon betenne.

(#34) Petya25 válasza ^Bundi^ (#29) üzenetére


Petya25
addikt

Jó-jó én is ki tudnám hajtani a belét, de azért ezt ma is meg tudod csinálni jóval olcsóbban (persze kicsit lassabban). Még egy kicsit várni kell az alacsonyabb árra és akkor tökéletes lesz.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#35) harry válasza ^Bundi^ (#32) üzenetére


harry
veterán

106k körül x2 3800+, a ~140k kategóriában inkább 4200+ de remélem fél év múlva lemegy az áruk és jobban ki lehet őket használni, csak kérdés akkor milyen alaplapok lesznek (lehet váltanak s939ről).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#36) orbano válasza Petya25 (#34) üzenetére


orbano
félisten

Komolyan azt hiszitek hogy a multitasking lesz ettől gyorsabb? PErsze gyorsabb lesz, de nem a két magtól, hanem egyszerűen an agyobb többletteljesítmények köszönhetően. Egy vindozban fut egyszerre kb 70-80 szál (jelen pillanatban 54 szál látszik a tasklistában + ugye a szolgáltatásként futók), ennek aztán tök mind1 hogy 1 vagy két különálló utasításfeldolgozó van...:)

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) hobizoli válasza orbano (#36) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat azert annyire nem mind1 am az, a masik szobaban az MP-s gepem kicsit jobban brummog, mint ez az A64-s ami elott most ulok, igaz abban 2x ennyi RAM is van.... :D


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#38) Petya25 válasza orbano (#36) üzenetére


Petya25
addikt

Az egymás mellett dolgozó processzek azért így kevésbé veszik el egymás elöl a procit.

A hunfost.hu hogy van?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#39) orbano válasza Petya25 (#38) üzenetére


orbano
félisten

Kevésbé eszik.... pont ezt mondom. Egy processzornak teljesen mindegy hogy 40 vagy 80 szál megy-e rajta :) Elhanyagolható a telejsítménykülönbség.

alakul az új szerver

A vér nem válik VAZZE!™

(#40) erdoke válasza orbano (#36) üzenetére


erdoke
titán

Nem is az alacsony CPU terhelésű cumók szimultán futtatásánál veszed észre a két magot. ;) Ott csak annyi a különbség, hogy nem 30, hanem csak 15 % a prociterhelés.
Viszont amikor két CPU-intenzív alkalmazást futtatsz, nagyon nagy a különbség a második sebességében.

A legjobb aláírás a héten

(#41) orbano válasza erdoke (#40) üzenetére


orbano
félisten

igen. de ha egy egymagos procinak lenne ugynekkora teljesítménye mint ennek a kettőnek, akkor nem éreznéd a különbséget :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) #64791808 válasza orbano (#41) üzenetére


#64791808
törölt tag

hát pont ezaz te zseni, nem tudnak olyan egymagos processzort gyártani, ami ezt a teljesítményt hozza! egyenlőre még nem.

namost a taskok száma mindegy, de egy leegyszerűsített matekpéldával élve: van 80 taskod, n processzoridő igénnyel. ez 80n. ha ezt egy processzor hajtja végre, akkor 80n feladatot kell végrehajtania. ha kettő ebből, akkor 40-40n tehát feleződik a terhelés a processzorigényes feladatoknál.

indíccsál el két dvd kódolást párhuzamosan. lassú lesz. szimuláljuk azt, hogy az egyik kódolást egy másik procival csináltatod - lődd ki. ugye hogy gyorsabb lett?

szal pont a multitasking miatt van értelme. fut 4 counter-strike szervered, 2 az egyik, kettő a másik procin. vágod már? ha nem, olvasgass még utánna

(#43) orbano válasza #64791808 (#42) üzenetére


orbano
félisten

én értem, tanultam operációsrendszer-tervezést, van lövésem a dologról. Egyszerűen csak annyit mondtam, hogy a kutya nem a két magban, hanem a kétszeres sebességben rejlik. Az más kérdés, hogy pont a multitasking (két erőforrásigényes process) miatt van értelme. De a mondjuk 2x10tflop és az 1x20tflop-os proci között nem éreznéd a különbséget. A nagyságrendbe meg ne köss bele, csak példaként írtam ennyit...

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) #64791808 válasza orbano (#43) üzenetére


#64791808
törölt tag

értem a példát, de te is érsd meg: 2x10 és 1x20 tflp közt nincs különbség, FELTÉVE, HA a 20 tflp-os processzor létezik, gyártják. Ha nem gyártják, akkor marhanagy a különbség.

(#45) LordX válasza orbano (#41) üzenetére


LordX
veterán

Dehogynem. A válaszidőben - kétprocesszorosnál ez jobb. Látsd: P4-ek HTT-je. Szar a proci egy nála (mondjuk) 400-al nagyobb számú A64-hez képest, de gyorsabbnak érzik sokan, mert jobb válaszidőket produkál. És az még nem is teljes értékű 2. mag.

(#46) #64791808


#64791808
törölt tag

nem beszélve arról, hogy a mostani tendencia rá fogja kényszeríteni a programozókat, hogy több processzorra optimalizált, sokszálú szoftvereket fejlesszenek. ez pedig azért jó, mert több maggal/több processzorral jobban skálázható a teljesítmény.

nem kell annyi pénz a fejlesztéshez, ha van jó szoftver, akkor előbb-utóbb nem két, hanem négy magos processzorok látnak napvilágot, virtuális magokkal, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.