Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hitman77 válasza Athos07 (#50) üzenetére


hitman77
senior tag

A software frissítést kérdeztem meg tőlük és erre válaszolták, hogy amíg nem jön ki a szolgáltatóknál addíg nem várható. Mikor megkérdeztem, hogy az mikor lesz akkor mondta, hogy nyár eleje előtt biztos nem. MMC kártya tényleg nincs a Nokiánál én is kérdeztem. Nem érte meg 4-szeres áron ugyanazt árulni, mint a számtech. boltok. De ne vegyél bele DV-RS-MMC-t, mert felesleges és drága. Bőven elég az RS-MMC. Ebben a telefonban semmi pluszt nem nyújt a DV. Az csak a 6630-ba való, és a csökkentett energiafelvételt jelenti de mivel DV ( dual voltage ), ezért csak a megfelelő telefon használja ilyen módon. A sima telefonok 3.0V-ot adnak neki, tehát nem jelentkezik semmilyen haszon a DV mivoltából.

(#52) X-Code válasza hitman77 (#51) üzenetére


X-Code
csendes tag

Látom, te illetékes vagy ebben a témában. A 6600-ás Nokiára való programok kompatibilisek ezzel ?

(#53) hitman77 válasza X-Code (#52) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Igen, többnyire. Az operációs rendszerük szinte megegyezzik series 60 symbian os 7.0s.
A 3230 rendelkezik egy ''Feature Pack 1''-es kibővítéssel. A gyakorlatban szinte minden fut, de a régebbi programokból inkább az os7.0 verziót kell megpróbálni. A 6600 a régebbi programokkal talán kompatibilisebb, de eddíg csak 2 software nem ment rajta: slovoed, panoman. Mind a kettőnek jött ki ujabb verziója, ami fut rajta. Tehát idővel minden valamire való software-t frissíteni fognak.

(#54) X-Code válasza hitman77 (#53) üzenetére


X-Code
csendes tag

Üdv !

Pl SmartMovie megy rajta ? A 6600-ás témák jók rá ?

(#55) hitman77 válasza X-Code (#54) üzenetére


hitman77
senior tag

A smathmovie-t nem tudom, nem használom. A témák jók rá. Szerintem ha ez a dolog hiányzik a döntésedhez, hogy cseréld vagy ne cseréld akkor ez nem lehet akadály.
Viszont mi szól mellette?
- rádió
- infra
- kissebb
- pop-port
- szerintem szebb
- jobb kamera ( 1.2Mpixel ).
- 1 órás video

Amivel még jobb, de a szolgáltatóknál még nem használható:

- push-to-talk ( adóvevő )
- jelenlét szolgáltatás
- helymeghatározás
- csevegés

Mp3 lejátszásra sajnos ez sem képes normális minőségben ( 22kHz mono ).
A lista nem teljes csak ezek jutottak eszembe.

(#56) pdave válasza X-Code (#54) üzenetére


pdave
aktív tag

a smartmovie megy rajta, a 6600 témák 90 százaléka jó, a maradék vmiért csíkos.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#57) X-Code válasza hitman77 (#55) üzenetére


X-Code
csendes tag

Végülis nem cserélnék, hanem vennék egy ilyet (Nekem nincs 6600-ám, csak egy havernak) Végülis jó kis cucc, de még azért várok, hogy lemenjen az ára 60-70k-ra.

(#58) X-Code


X-Code
csendes tag

Amúgy ti hol vettétek ?

(#59) gergo444


gergo444
csendes tag

A 6630 A JÓ
MINDEN KÉRDÉSRA TUDOK VÁLASZOLNI 6630-AL KAPCSOLATBAN

(#60) hitman77 válasza X-Code (#58) üzenetére


hitman77
senior tag

Internetről. 76eFt.-ért. Magyar garanciális, dobozos új.
Szerintem már ennyiért bármelyik boltban kapsz.

(#61) hitman77 válasza pdave (#56) üzenetére


hitman77
senior tag

Neked is porosodik a kijelző?

(#62) pdave válasza hitman77 (#61) üzenetére


pdave
aktív tag

ja, sajna elkezdett már, baromira idegesít. nem tudod honnan lehetne ehhez a symbianhoz kamerás programokat (pl lenses, panoman) letölteni? meg az is érdekelne, hogy van-e már az 1,2 mp-es kamerákhoz olyan szoftver, ami tartalmaz beállítási lehetőségeket (pl fehéregyensúly, élesség, stb) ?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#63) Athos07


Athos07
senior tag

Ja - gergo444-nek annyiban igaza van, hogy a 6630-at is mármár 80K körül meg lehet venni (Pesten :O), és elvileg mégiscsak prémiumtella - bár nincs benne infra, meg rádió. De a magam fajtának, akinek a 80K sok, annak várni kell a szolgáltatókra, ott meg a 6630 mindig is drága lesz... sztem.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#64) GodHeart válasza Athos07 (#63) üzenetére


GodHeart
senior tag

akkor egy cipőben járunk pénzügyileg... :(
de akkor is aztmondom, hogy inkább spórolj fél évig is akár, mert utána más embernek érzed magad, ha tényleg vonzanak ezek a hatalmas tudású telefonok! Én miután megvettem az N-Gage-em teljesen másnak éreztem/érzem magam! :)

[Szerkesztve]

(#65) Athos07 válasza GodHeart (#64) üzenetére


Athos07
senior tag

Háát, most már közeledett a zsém és a 6630ára de még van kis difi - azért még várok, hátha a 6680 lenyomja még. Engem nem nagyon dobott fel a 6680 (bár a 6681 nagyon tetszik)... a 6630 nekem a király.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#66) AS válasza Athos07 (#65) üzenetére


AS
félisten

Azért jol gondold. meg és tudjál meg mindent a kiszemelt áldozatrol..:DD

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#67) GodHeart


GodHeart
senior tag

mondjuk mikor én vettem az ''álom'' telefonom, akkor két kiszemelt áldozat is volt! Az egyik a 3660, a másik az N-Gage! Nekem is hirtelen jött, hogy melyiket vegyem, de nem csalódtam! :)
Mondjuk ha olyan 100körüli pénzem lenne, akkor most egy 6680-ra spólonék! szvsz igen jó kis telefon lehet, és mivel symbian 8.0 van benne, ezért jó ideig időtálló lesz! :\

(#68) Athos07


Athos07
senior tag

Hát igen, de ha nem fontos, hogy lássák az arcod, amikor evés közben telefonálsz a főnökkel (rektorral...) , akkkkor jó a 6630 is :DD
(Ha jól gondolom, a 6630 volt az első telefon, amibe beleültették a v8.0-s Symbiant... a v9.0-t meg még egyikbe sem - pedig az már a nagyfelbontású fényképezőket is tudja majd kezelni --- alíg várom az első ilyen tellát :C)

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#69) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Sziasztok!
Eljött a hétfő! Amint említettem megvettem a 3230-ast!78000Ft volt.(szerintem egy reális ár)Még csak az akksi formázó időszakban vagyok ezért nem sok dolgot tudok említeni a software-ről: ami nekem feltünt hogy egy 3650-eshez képest sokkal gyorsabb viszont a kép exponálási idő legalább a kérszeresére nőtt. Minőségében a képek tökéletesen megfelelnek.Külső: hosszas szorongatás után elmondhatom, hogy seholsem recseg-ropog elentétben a már emlitett 3650-el.Ha nem lenne a két választó gomb annyira lazára fogva akkor megszünne az a kb. 1 mm-es hézag és igy talán nem tudna porosodni a kijelző.
''Kemény'' 6 órányi ismerkedés után bátran kijelentem: egyáltalán nem bántam meg ,hogy 3230-ast vettem.Csak bátorítanám azokat akik szemeznek ezzel a telóval.

6630 vagy 3230? Ahogy a hírdetéseket figyelem kb 10000Ft van a két telefon között.Az egyik oldalon a nagy 3G a másik oldalon ezzel szemben FM rádió. Szerintem itt el is lehet gondolkodni hogy kis hazánkban melyiknek vesszük több hasznát.:) Legalábbis még kb. egy évig.

Ui:köszi a memkártyás tanácsot.

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#70) sholtz22


sholtz22
csendes tag

A Symbian mennyivel tud többet mint a Java? Egy 3230-as telóra felmennek a Pda-progik is?Vagy ott is van Symbianon meg nem Symbianos progik és akkor csak a kompatibilis megy fel?3230-as telóra tud valaki angol-magyar-angol szótárt?Mennyire szar a zenehalgatás rajta?A tesztek szerint szar.

Köszönöm.

(#71) GodHeart válasza sholtz22 (#70) üzenetére


GodHeart
senior tag

hujuj.. itt elméleti gondok vannak! :)

a symbian és a java között van némi különbség.. a java az egy programozási nyelv, a symbian meg egy oprendszer, mint a windows, csak más, telefonra való. nemmennek fel rá a pda progik, viszont szinte tök ugyanazokat meglehet vele csinálni, mint egy pda-val, hisz oprendszere lévén, bármit meglehet rá írni! :)

az előtted hozzászólóhoz meg kicsit viccesen ideírnám! :) hogy a fenébe bántad volna meg hisz symbian!! :D az meg rosz nemelhet :)

(#72) hitman77


hitman77
senior tag

Szia

A zenehalgatás tényleg nagyon rossz rajta ( mono, zajos ). Így van a symbian operációs nyelv a java pedig objektum orientált programozási nyelv. Gyakorlatilag minden operációs rendszeren futtatható. A symbianon is.
A kijelző porosodása úgy néz ki elég nagy probléma lesz. A Nokia szerintetek tud rá megoldást? Érdemes ezzel visszavinni?

(#73) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Csumi
Hát elég tré hogy még csak egy napos a telóm de már megjelentek a szöszök a kijelzőn.Szerintem a nokia nem csinál semmit ezzel a problémával. Ha lenne valami normális tok hozzá akkor jó lenne, de még a nokiában sincs kompatibilis tok :(
A rádió elég jó de a 22000 Hz-es mono MP3 nem a legjobb.
A sokkal gyengébb sonyericsson K700i-nél.



[Szerkesztve]

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#74) Athos07


Athos07
senior tag

Bog: még mindig nem látom a tesztképeket. Ez azért van, mert még mindig nincsenek fenn? :F

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#75) Bog válasza Athos07 (#74) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szia,

ma este már fent lesznek, elnézést a csúszásért.

Bog

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#76) Athos07


Athos07
senior tag

Köszi :P

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#77) Bog válasza Athos07 (#76) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A képek fent vannak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#78) Athos07


Athos07
senior tag

Nem is rossz képek... egy középkategóriás telcsitől. Főleg az utolsó - jobb fényviszonyú - kép lett elég jó. Rosszabbra számítottam.

Bog: lenne egy kérdésem. Te találkoztál-e azzal a porosodós problémával, amit a fórumtagok említettek - az előlap és a kijelző között porosodott a 3230-asuk?

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#79) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Gyerekek lehet hogy fogalomzavarban szenvedek ezért léci magyarázzátok el nekem hogy mit nevezünk közép és felső kategóriás telefonoknak.(miért lenne a 3230 középkategóriás?)

Amúgy ha a kijelző világít akkor egyáltalán nem látszik hogy szöszös az előlap.

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#80) Athos07 válasza Cereventes (#79) üzenetére


Athos07
senior tag

Hát látod épp ez benne a legjobb: ha a Nokia rámondja egy olyan telefonra, hogy középkategóriás, ami akár még fél éve, simán felsős lett volna, akkor:
- remélhetőleg a nagyobb tudás olcsóbban jut el hozzánk
- sejthető, hogy hamarosan jönnek az új dimenziós csúcsgépek (nem a 8800-ra gondoltam itt most, hanem új oprendszer-verzió, kijelző-felbontás, kamera...stb)

Tehát a lényeg: azzal, hogy a finnek a 3xxx-asok közé rakták a telefont, azzal egyben a középkategóriába is pozícionálták. És láttuk, hogy ez jó. :R

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#81) AS


AS
félisten

Nokai also kategoriának hirdete..:DD:D:C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#82) Lortech


Lortech
addikt

A Nokia 3230 már megjelenésekor olcsóbb, mint a hasonló rendszerrel ellátott telefonok, ha azoknak is a megjelenési árát nézzük.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#83) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Á mostmár értem eddig azt hittem hogy fejlettségük/tudásuk alapján vannak rangsorolva a tellák.De most komolyan ott a sagem myx-8 as tiszta szégyen még kártyát sem tud írni, de azért mert a külsejét egy divattervező kreálta es 50-ezerrel drágább mint a többi versenytársa ezért rögtön felsőkategóriás ?!BRAVÓ :C

Bog: lehet hogy kicsivel többet nyomkodom a kelleténél ,de nekem még nem bírt 3 napot töltés nélkül. :)


[Szerkesztve]

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#84) Bog válasza Cereventes (#83) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Vagy nekem volt szerencsém a béta modellel:)

A Sagem állítólag az új sw verzióval már tud kártyát írni, de ez nem mentesíti néhány egyéb hibájától. Számomra a myX-8 olyan, mint a Lancia Thesis: nagyon szép, de azért a Honda Legend az jobb:U

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#85) Athos07


Athos07
senior tag

Miért, a Maseratit is lehet szeretni, attól, hogy 1-2 helyen megfolyt az enyv... :DD

(---Totalcar---)

[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#86) Athos07


Athos07
senior tag

A 3230-tulajoktól kérdezném, ha szabad, hogy egyáltalán nem lehet eltávolítani az előlapot? Szégyen, nem szégyen, nekem eddig mindig csak express-on-os telláim voltak, úgyhogy nem tudom, hogy hogy működik ez a nemcserélhetőelőlap-dolog. Meg az is fura, hogy a nemcserélősökhöz is lehet venni utángyártott cuccot... :))

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#87) ^grafo válasza hitman77 (#61) üzenetére


^grafo
csendes tag

nekem marhara

www.movementinside.com

(#88) ^grafo válasza Athos07 (#86) üzenetére


^grafo
csendes tag

én lebirtam FESZÍTENI (!) :)

www.movementinside.com

(#89) Athos07


Athos07
senior tag

És ezzel a végletes módszerrel akkor ki lehetett lapátolni a por egyrészét?

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#90) hitman77 válasza ^grafo (#88) üzenetére


hitman77
senior tag

A garancia ebben az esetben gondolom elveszik. Nehéz szétszedni? A két csavaron kívül máshol is össze van fogatva?

(#91) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Én akárhogy nézegetem normális módon biztos nem lehet levenni az előlapot. Ha erőszakosan próbáljuk levenni akkor 100% hogy ugrik a garancia.

Athos: mintmár említettem a szöszök egyáltalán nem is látszanak amikor a ledek világítanak.Szóval annyira nem gáz. Rólam tudni kell hogy az előző telómat(N3650) fél évig átlátszó tokban tartottam és már attól kiborultam amikor lejött a kijelzővédő fólia.:) Ha te nem vagy ilyen típus akkor nem olyan számottevő probléma.


[Szerkesztve]

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#92) Athos07


Athos07
senior tag

Hááát, én is szeretek vigyázni rájuk (könnyebb jó áron túladni rajtuk - gyakrabban csrélhetek... tehát számító okokból is megéri), meg egyelőre még mindig a pannononon-ra várok, hogy bevegye a kínálatba (bár nagyon örülök a xaros mpx-nek nemkevésbé a nagyrabecsült szímensznek is, hogy bevették, DE MINEK????) :((

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#93) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Előző telcsieimet mind a pannonnál vettem, de szerintem mostmár felesleges gondolj a 6630-ra 175-e kártyásan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Már szinte akárhol megkapod nokia garival függetlenül 90e-ért.
Ha lessz a pannonál vagy akárhol 3230 biztos, hogy ugyanez lesz a helyzet.

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#94) Athos07


Athos07
senior tag

Előfizetéses hűségprogramra venném, ezért gondolom, hogy úgy csak olcsóbb -- ha nem, akkor meg kiszurkolom a független árat, de egyelőre az még nincs meg.:(

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#95) Sanya


Sanya
nagyúr

eléggé sonyericcson beütésű kis teló

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#96) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. A porosodás egyre jobban jelentkezik pedig nem dolgozok poros helyen és nem is használom a telefont poros helyen soha. Meg kérdeztem a Nokiát és azt mondták, hogy vigyem be a telefont és kitisztítják. A gond az, hogy most vettem észre, hogy a garancia nincs kitöltve, azaz megvan a gyári magyar garancia levél, de üres. Felhívtam a Nokiát akik közölték, hogy így nem jó és vigyem vissza, hogy töltsék ki. Ez nem nagyon megy mivel már nem tudom megtalálni azt akitől vettem. Ebben az estben elég ha szerzek egy céget aki kitölti és rányomja a pecsétét vagy mindenképp egy Nokiánál bejegyzett viszonteladó kell? Ha ez így nem megy mit tudok még csinálni? Én úgy tudom, hogy a Nokia telefonjai világ garanciás termékek, akkor viszont mindegy milyen cég van a papíron, mert akár Svájc-ba is vehettem volna.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#97) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Hitman77: hivatalosan maga a NOKIA vállal 1 év garanciát a telefonjaiért ami azt jelenti hogy akárhol vetted de nem idősebb egy évnél nekik kötelességük megjavítani.Ugyebár 3230-nál ez a dolog egyértelmű
A telefon dobozának oldalán van 3 matrica ebből is a ''B'' jelzésű a leg fontosabb ha ez megvan és eggyezik a telefon imei azonosítójával akkor viheted a nokiához.A használati utasítás végén van egy Jótállási jegy hivatalosan oda kell.
Ahol én vettem ott nyomtak rá egy hosszú pecsétet is ami igazolja ,hogy nem illegális úton jutottam a telefonhoz.( nameg oda is mehetek pampogni ha esetleg gáz van:) )
Ha valami nyoma van külső behatolásnak a nokia hozzá sem nyúl a telefonhoz ingyen.

Ma én is bemegyek a Nokiába érdeklődni ezügyben.
Természetesen ezek saját tapasztalataim úgyhogy ne vedd szentírásnak,

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#98) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Én még egy T65-öst használok és szeretném majd lecserélni de mégsem tetszik ez az 1 perc max hangfelvevés ennél a 3230-nál. : ( 5évvel ezelőtti motorola max. 3percet tudott felvenni.. :R
Most előre is fejlődik a technikai meg vissza is :F

Aláírás

(#99) GodHeart válasza kapcs-ford (#98) üzenetére


GodHeart
senior tag

jó, de itt a symbian révén ráteszem egy másik hangfelvevőt, és annak már nincsenek korlátjai, max a memória mérete! :)

(#100) kapcs-ford válasza GodHeart (#99) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Jól hangzik :) és azzal is bármikor tudok rögzíteni egy-két gombnyomással egy telefonbeszélgetést?

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.