Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Misha válasza Athos07 (#147) üzenetére


Misha
csendes tag

az új firm tudja a nicam sztereót (ami ugye nem valódi sztereó), ezért egy szokol rádió minőségénél többet nem fognak kihozni ebből a telcsiből.. sajnos aért mert 30-as széria bele tett a nokia ilyen kis apró geciségeket.. de azért én szeretem, bár nekem nem a zene a fő szempont..

(#152) k.


k.
őstag

nekem ilyen van és a hangszóróján kívül semmi baja
:C

(#153) k.


k.
őstag

ide már senki sem ír?:O:O:O

(#154) k.


k.
őstag

Nekem már 3 hónapos,pár porszem az előlap alatt 0 hiba minden megy mint amikor kivettem a csomagolásból:DD:DD a kijelzője meg nagyon király(összemértem egy 6230ivel és ég és föld a 3230as javára)a gombjai nem lazultak meg,a hangszórója meg olyan amilyen. szóval nagyon jó kis társam ez a teló nem bántam meg:C:C

[Szerkesztve]

(#155) Beri


Beri
addikt

N-Gage-es játékokat sztem nem nagyon fog ezen a telón játszani senki, ugyanis kevesebb RAM-ja van mint a 6600nak és ezeknél a játékoknál arra nagy szükség lenne. Pl. Sega Rally, ami azért eléggé tré, valljuk be, legalább 8MB SZABAD RAM-ot követel. Nekem 6630asom van, abból legalább nem felejtették ki a nagyobb memót, meg az mp3 sem 22kHz, viszont rádió nincs. Na mind1, most nem ez a lényeg, ez nem a 6630 topic...
Jaés a védett fileokat a profimail nevű e-mail kliens fájlkezelője, a profiexplorer gond nélkül elküldi. Ha valakinek szüksége lenne rá, szívesen elküldöm mailben.

Ami a legjobban meglepett, az az, hogy nem lehet kapni 1GB-s RV RS-MMC-t!!! A Kingston által gyártott legnagyobb ilyen kari 512es és a környéken ekkorát nem is látni.... marad hát a 256, ami azért elég kevés ha az ember berak pár mp3-at meg legalább 1 teljes filmet xvid-ben.....

eladó Aromamizer RDTA V1

(#156) k.


k.
őstag

tudja valaki milyen az új szoft ezen a telón?mert azt hallottam van ilyen de már nem tudom hol, valaki már említette.

(#157) Athos07


Athos07
senior tag

Nekem 2 hete még nem tudtak felrakni újabbat a mostaninál: v3.0505.2

Asszem ezt már akkor írtam, ez egy februári keltezésű szoft... de lehet, hogy csak zavartam a nokiás csávót.. ;]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#158) Pompi válasza k. (#156) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Nagy Symbian topikba linkeltem nemrég egy oldalt, ahol meg lehet nézni, hogy melyik az aktuális fw a Nokia telefonokhoz:
Bővebben: link
Ezek szerint 3230-re v3.0512.0 a legfrissebb.

Utolsó frissítés 2005.09.06. Tehát bőven öregebb a soft, mint 2 hét, remélem ennyire nincsenek lemaradva itthon a Nokiánál.


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#159) Athos07 válasza Pompi (#158) üzenetére


Athos07
senior tag

Hát a szegedi Nokiáról eddig is megvolt a véleményem, ezek után sem komálom őket jobban. Namindegy, még próbálkozom. :(((

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#160) Misha válasza Beri (#155) üzenetére


Misha
csendes tag

Simán van a frissen formázott 3230nak is 8-8.5 mega szabad ramja szóval ezt benézted

(#161) Pompi válasza Beri (#155) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''A Kingston által gyártott legnagyobb ilyen kari 512es és a környéken ekkorát nem is látni.... marad hát a 256, ami azért elég kevés ''

Hol kerestél 512-es karit? Ezek szerint nem jó helyen:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#162) geckowize válasza Misha (#160) üzenetére


geckowize
őstag

Akkor az enyémmel nemtom mivan...
FExplorerrel nézem és eddig mindig 1403 MB RAM volt... Most se különb...

(#163) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nem vagyok 3230 tulaj, ezért csak azt látom amit írnak a specifikációk, de én a neten fellelhető leírásokban mindenhol 6mb intergált memóriát látok...

Feel Good Inc.

(#164) Athos07 válasza Pompi (#163) üzenetére


Athos07
senior tag

Az 1,4MB az a ram, a 6MB meg a beépített flash. Épp az előbbi miatt nem megy oly sok N-Gage játék rajta, mert az kevés. Bezzeg az N70-ben valami 20mega ram van! :D

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#165) Misha


Misha
csendes tag

Na akkor tisztázzuk. A 3230asban 16 mega rom van és 6 mega flash memória. De ezen kívül van még 9mega ramja a processek futtatásához. Az hogy mekkora a flash tárhely az édes mindegy, mivel úgyis mindenki mmc-t használ. A 9mega ram valóban nem egy hatalmas mennyiség, de nem kevés a többi symbianos telcsihez viszonyítva. És mivel átlagosan 40-50 process fut a telcsin ezért teljesen reális hogy általában 7-7.5 mega szabad ramunk van ha hesználunk normális témát, képernyőkímélőt, meg még 1-2 háttérben folyamatosan futó alkalmazást.

(#166) Misha


Misha
csendes tag

Egyébként meg N szériában lassabb proci van mint pl. 6630ban szóval sokra mész a 20mega rammal..

(#167) Pompi válasza Misha (#166) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

:U Ezt meg honnan veszed?!

Nokia 3230

Series: Series 60 2.1
Symbian: OS 7.0s
Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, 123 Mhz

Nokia 6260

Series: Series 60
Symbian: OS 7.0s
Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, 123 Mhz

Nokia 6630

Series: Series 60 2.6
Symbian: OS v8.0s
Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, 220 Mhz

Nokia 6680

Series: Series 60 2.6
Symbian: OS v8.0s
Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, 220 Mhz

Nokia N70 / N90

Series: Series 60 2.8
Symbian: OS v8.1a
Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, 220 Mhz

Nokia N91

Series: Series 60 3.0
Symbian: OS v9.1
Processor: na erre nem találtam infót, de a többi adata és a többi N szériás adatai alapján nem hiszem 220 MHz-nál lassabb lesz...

Feel Good Inc.

(#168) geckowize válasza Misha (#165) üzenetére


geckowize
őstag

Úgylátom téged messze elkerültek a 3230-asok. Most nem letámadni akarlak, de én inkább a szememnek hiszek, mint amit írnak a neten.

Én rendelkezem egy Nokia 3230 típusú mobiltelefonkészülékkel így megtehetem azt a trükköt, hogy szemügyre veszem.;]
És hosszú-hosszú esték vesztek kárba ama nemes eszköz tanulmányozása miatt. Namármost ha egyszer egy profi program azt írja, hogy
C: (6139kb) <flash>
D: (1403kb) <ram>
E: (31066kb) <disk>
Z: (28672kb) <rom>

Akkor nem fog érdekelni, hogy a neten író tiszelt embereknek nincs szeme vagy nincs 3230-a, hanem jókora hasuk amire rávágnak.
Szal a 3230-nak
-telefonmemóriája 6MB.
-RAM-ja 1.4MB,
-a kártya, amivel kínálják az 32MB
-és a ROM, ami bele van égetve a vasba az 28MB.

Megnéztem a nővérem 7610-ét is, és ott is 1403kb a RAM... Most ilyen lehet?:F

(#169) Athos07 válasza geckowize (#168) üzenetére


Athos07
senior tag

Egyetértek! Én sem a hasamra ütöttem, amikor írtam, hanem az FExplorerben hajtottam végre a geckowize fórumtárs által említett furfangos trükköt, és ugyanezt kaptam. (Annyit hozzá tennék, hogy ez az 1400kB a teló üresjáratakor szabad memória - természetesen az FExplorer és az alap telós processzusok ezalatt mennek, viszont az azok által használt memória úgysem fog felszabadulni - azt nem tudom, hogy azok számára el van-e különítve hely - de azt nem hinném, hogy a FExp. 7,6MB-ot foglalna ki. Tehát a programok számára használható memória - ami ugyebár a lényeg - az 1,4MB. Ennyit erről.)

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#170) Misha válasza Pompi (#167) üzenetére


Misha
csendes tag

Asszem nokiaprogramok.hu-nvolt egy összemérőtáblázat a memória és a proci sebességek összehasonlítása. és ott a n széria all teljesített a 6630hoz képest.de majd megkeresem a tesztet

(#171) Misha válasza geckowize (#168) üzenetére


Misha
csendes tag

na most nekem is 3230asom van. és Fe explorerrel szépen a gyökérbe kéne menni. A fejlécet megtekintetni ugyanis ott írja hogy mennyi a Free memory: ami általában 7-8 mega körül mozog rosszabb esetekben is.

(#172) Misha válasza geckowize (#168) üzenetére


Misha
csendes tag

az a 1.5 mega az gondolom külön a rendszernek van lefoglalava. h semmiképp ne tudjuk elvenni a renszertől a memóriát. de gondolom most már csak elhioszed h a 3230asnak kb. 9-10 mega memóriája van. hiszem simán elfut egymás mellett egy 2megás szótár, egy 3megás játék meg még egy vagy kettő 1mega körüli program és hangsúlyozom nekem is 3230as telcsim van és ez saját tapasztalat..

(#173) Misha válasza Athos07 (#169) üzenetére


Misha
csendes tag

Meddig ragozzátok még a hülyeséget? Nagyon eccerű fogsz egy rendszerprgit és kinyírsz pár processt. gyengébbek kevéért freeupmemory: Bővebben: link
és ezzel a módszerrel akár 9.5 mega szabad memóriát is ki lehet csalni a 3230asunkból

(#174) Athos07 válasza Misha (#173) üzenetére


Athos07
senior tag

Egyrészt: kösz a tippet, majd kipróbálom. Másrészt a linked nem jött be. Harmadrészt - polírozhatsz még a stílusodon, bár a hozzád hasonló ''nagymenőkből'' is kell egy-két példány :C

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#175) geckowize válasza Misha (#171) üzenetére


geckowize
őstag

Tudod mi az a Free memory ott felül?? A telóból és a kártyából maradt szabad helyek összege...:U

(#176) geckowize válasza Athos07 (#174) üzenetére


geckowize
őstag

...a reálisan gondolkozó ős-3230 tulajok közé...;]

(#177) k. válasza geckowize (#176) üzenetére


k.
őstag

nekem már jún 16 ót van úgyhogy az enyém már egy ˝ős˝ darab:C

(#178) Beri válasza geckowize (#168) üzenetére


Beri
addikt

Az a D: meghajtó nem a szabad RAM. Tegyél fel pl. egy AppMan-t és azzal nézd meg.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#179) Pompi válasza Misha (#170) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én my-symbian.com-on és a mobile-review.com-on néztem meg a telefonok specifikációit.
Egyébként a ma megjelent mobilarénás N70 cikkben is 220 MHz van írva.

Feel Good Inc.

(#180) metaldog


metaldog
aktív tag

Hello lenne egy kérdésem most akarok új telót venni. Melyiket vegyem Nokia 3230-ast vagy a SE k750i-t?

(#181) Viktor0610 válasza metaldog (#180) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak hasonlókat tudok neked írni (bár lehet felesleges, mert nem -csak- énrám vagy kíváncsi), mint a 6630 topikban...
Amennyiben egy jobban ''alakítható'', okos telcsit szeretnél: 3230.
Amennyiben multimédiázni szeretnél inkább: K750i.

Azt egyébként ne várd, h. elfogulatlanul döntsön más helyetted, neked kell mérlegelned, mit szeretnél!!!

Samsung Galaxy A54

(#182) Athos07 válasza metaldog (#180) üzenetére


Athos07
senior tag

Az előttem szólóhoz hasonlóan én is csak azt tudom mondani, hogy elsőként azt kell eldöntened, hogy ki todod-e használni a Symbian nyújtotta lehetőségeket.

K750i - ha jó kamera, sokrétű tudás, és kis méret kell
3230 - ha nagyobb kijelző, kimeríthetetlen tudás kell

De szvsz nem mindegy, hogy most milyen telefonod van, mert ha pl. most Nokiád van, az elején furának fog hatni a SE menürendszere. Nekem a SE méretei, kijelzője túl kicsi volt, a Nokiának viszont nem túl szépen szólnak az mp3-ai, és porosodik a kijelzője (bár ez csak napsütésben látszik).

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#183) geckowize


geckowize
őstag

Huh eléggé elapadt itt a topic. Senki nem akar 3230 problémákat, észrevételeket megosztani? Tegyünk azért egy próbát.

(#184) DTF


DTF
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hibajelensége-e, de a telefonból érdekes hang (búgás, akku felől) jön ki, amikor világít a kijelző! Lehet, hogy csak azért mert okostelefon? Most vettem használtan, de nagyok OK a telefon!

DTF

(#185) k.


k.
őstag

Ahogy már lírtam nem kell aggodni ez egy nagy telós bug.Egyerüen ilyen a kijelzője.Hidd el nekem is csinálja. :U De nem lesz semmi nekem már fél éve megvan és nem történt semmi szóval nem kell aggodni.Felrobbanni meg úgy sem fog. :C

(#186) DTF válasza k. (#185) üzenetére


DTF
aktív tag

Húúú, nagyon megkönnyebültem, hogy nem gond ha búg. Már írtam is mail-t egy Nokia szervíznek, de hál istennek már nem aktuális!
Azt nem tudod véletlenül, hogy mi okból csinálja? Talán gyártási hiba?

DTF

(#187) k.


k.
őstag

Valószinüleg tervezési lehet.Legalábbis én erre tudok gondolni,mert ha gyártási hiba lenne akkor nem búgna az összes, azt már rég észrevették volna.

(#188) DTF válasza k. (#187) üzenetére


DTF
aktív tag

Tervezési hiba? Hát az nagyon durva! És kiadnak egy ilyen telefont?
Meg nekem van olyan is, hogy bepárásodik és beporosodik a kijelző belülről! Hogy lehet házilag tisztítani? Mert ahogy néztem az előlapot nem lehet leszedni, vagy igen?

DTF

(#189) k. válasza DTF (#188) üzenetére


k.
őstag

MIndenkinek porosodik,nekem, szerencsére nem anyira, de Athos07nek nagyon.Ja és tisztítani sehogyan sem lehet csak a szervíz tudja,de ha merész vagy a kkor szét is lehet szedni csak össze is kell tudni rakni.....

(#190) DTF válasza k. (#189) üzenetére


DTF
aktív tag

Nem! Dehogy szedem szét! Ugrik a gari! Azért annyira nem poros, csak észrevettem. Gondolom ez a porosodás azért van, mert a kijelző és a funkciógombok között van egy 2 mm-es rés! Azért ez is nagyon durva!

DTF

(#191) k. válasza DTF (#190) üzenetére


k.
őstag

HÁt azért remélem szereted a kicsikét minden hibája ellenére, mert lehet szeretni én is szeretem.Egyszerüen azért vannak ilyen hibáimert túl hamar lett iadva és már nem foglalkoztak vele eleget.

(#192) DTF válasza k. (#191) üzenetére


DTF
aktív tag

Igazából én csak a megjelenése miatt vettem, nekem bejön az ilyen, kicsit üzleties stílus. Nekem fekete-ezüst színű, és nagyon jól mutat. Mp3-ra nem használom, nagyon gagyi! A kijelző ahhoz képest,hogy nem nagy felbontású és ''csak'' 65e színű kíváló. szerintem az ilyen felbontású és színmélységű kijelzők közül a legjobb! Simán veri a K700-asét!
Most fogok majd rátenni egy pár progit.
Viszont a legjobb az egészben az a Nokia PC Siut-tal való szinkronizálás és fájlkezelés! Egyszerűen szuper!

DTF

(#193) DTF


DTF
aktív tag

Lehet a telefonra rátenni vmi PDF nézegető programot? Ha igen légyszi mondjátok meg a nevét!

DTF

(#194) geckowize válasza DTF (#192) üzenetére


geckowize
őstag

A kijelző ahhoz képest,hogy nem nagy felbontású és ''csak'' 65e színű kíváló.

Csak úgy mondom, hogy a bejelentésekor igenis nagy felbontásúnak számított, talán még a megjelenéskor is. A K700-ét azért veri mert kicsi a pixel/négyzetcenti arány, tehát nem zsugorodnak össze a pixelek és így nagynak tűnik. Ebben viszont téynleg jobb a Nokia.

Az meg, hogy lehessen PC-vel beleturkálni a telefonba, alap. Beb*szna, ha nem lehetne... ;]

(#195) Pompi válasza geckowize (#194) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Csak úgy mondom, hogy a bejelentésekor igenis nagy felbontásúnak számított, talán még a megjelenéskor is.''

Hát ha azt vesszük, hogy az első S60-as Nokia, a 7650 2002 elején lett bejelentve a 3230 pedig 2004 év végén, azaz közel 3 év van a két telefon között, és már a 7650-nek is ez volt a felbontása, akkor nem mondanám, hogy nagy a felbontása. Az okostelefonok között ez akkor is már csak átlagos volt, ma meg van jópár nem okos telefon aminek nagyobb felbontása, egyes újabb Nokia okosoknak meg akár ennek a négyszerese is.

Feel Good Inc.

(#196) geckowize válasza Pompi (#195) üzenetére


geckowize
őstag

Igen, bevallom hibáztam. A Nokia S60-asak között ez volt az átlagos felbontás, ezt akartam írni, csak valamiért megfájdult a szívem, mivel a telefonomat, pontosabban annak kijelzőjét ócsárolták. :DDD

Ha már a kijelzőknél tartunk, elmondanám, hogy a 3230 kijelzője sokkal szebb és élesebb mint egy 6630-é. Személy szerint én még nem láttam 6630-ast, vagyis csak egy két percig fogtam kezemben (de akkor még nem volt meg a 3230-om, mert épp vaciláltam, hogy mit vegyek), így csak a 7610 és 6600 okostelefonok kijelzőjéről tudok véleményt alkotni. Egy biztos, e kettőnél biztosan jobb a 3230 display-e.

[Szerkesztve]

(#197) DTF válasza geckowize (#196) üzenetére


DTF
aktív tag

Nem akarok kötözködni, de megmondanád, hogy ki és miképpen ócsárolta a telefon kijelzőjét?

DTF

(#198) k.


k.
őstag

:DD :C Na ez jó kérdés.Egyébként miért adod el a mobilodat?Enyire nem jó?

(#199) DTF válasza k. (#198) üzenetére


DTF
aktív tag

Gondolom tőlem kérdezed: azért adom el, mert nincs rá szükségem csak nagyon olcsón vettem és persze többért akarok túladni rajta.

DTF

(#200) geckowize válasza DTF (#197) üzenetére


geckowize
őstag

inkább ne kötözködj ;]
az épp elég sértés volt h azt mondtad h nem nagy felbontású a kijelzője. de borítsunk fátylat a múltra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.