Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ez a cikk egyben az új szerver első komoly nyilvános főpróbája is...
Fogyasszátok egészséggel! :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) dante3 válasza Parci (#1) üzenetére


dante3
addikt

Nagyon finom!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3) b@ndi


b@ndi
tag

Jo kis cikk :DD
Kivancsi leszek a kozep(ar)kategorias mezonyre is.

off
Az elso tablazatban, a videokartyak leirasanal, valoszinuleg osszekevertetek a nv38 es nv40 tovabbi optimalizacioit. (Hacsak az NV 40-ben nem fejlesztettek vissza 1-2 dolgot :)

(#4) Esmein


Esmein
nagyúr

Szent ég, ezzel mekkora meló lehetett ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A cikket még nem láttam,de a Ph fut mintha mi sem történt volna.



(#6) Parci válasza Esmein (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fLeSs eddigi legnagyobb műve, rudi aktív támogatásával :).
Egyébként érezhetően belassult a szerver a cikktől... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Esmein válasza Parci (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát, nagyon durván meg lett csinálva. Le az összes kalappal fLesS és Rudi előtt. Nomeg az új ph! vas előtt :P

Profi cikk, csak gratulálni tudok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Uzmany válasza Parci (#1) üzenetére


Uzmany
őstag

Nagyon jó lett a cikk Ezt még egy párszor át kell olvasni, és szépen lassan emésztgetni. :)
Viszont nálam adsl-el elég lassúnak tűnik a PH! :(

® visions created with passion

(#9) infest


infest
tag

Sajna a 6800 ultra egy árban van az x800 xtvel (520euro), igyvalószínűtlen, hogy megérné egy x800 proval szemben ami 370~400 eur...

sütit?:)

(#10) hobizoli válasza Parci (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat azert en remeltem, hogy ez meg sem fogja erezni...:)




hobizoli

több drón kell ;P

(#11) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Nagyon király lett ez a cikk... (és a szerver is). És a végén ez a mondat: ''Az NVIDIA GeForce 6800 Ultra videokártyát az NVIDIA-tól, az ATI Radeon X800 XT és Pro modelleket az ATI-tól kaptunk tesztelésre. ''... Grat PH!

(#12) erdoke válasza hobizoli (#10) üzenetére


erdoke
titán

Nem dual Opteron...:DD

A legjobb aláírás a héten

(#13) bujdyka


bujdyka
tag

Még nem értem a cikk végére, de nagyon tetszik! :)
Azonban meg kell, hogy jegyezzem, hogy a GeForce 6800 alá rakott táp nem 300 W-os, hanem 422,4!!! Ezt nem írtátok bele a cikkbe csak ki kellett számolni...
Ez már azért árnyalja a képet...

Szerk: Még mindig nem értem a végére, de iszonyat munka van benne!!! Köszönjük!

[Szerkesztve]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#14) iguana


iguana
őstag

ismételeten azt kell hogy mondjam: grat. szép munka, jó volt olvasni.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#15) MarKoo


MarKoo
őstag

Szép munka, jó kis cikk. :P :C

(#16) gerlaip


gerlaip
addikt

Télleg jó a cikk, csak nekem még egyelőre nehéz átlátni ezeket a teszteket. Kb olyan végigolvasni, mint egy szakkönyv egyik fejezetét elolvasni. Az ember szeme önkéntelenül is ugrik, hogy hátha lát valami érthetőt. nyiván 10-20 perc nyálazás után már könnyebb :DDD
Gratula hozzá, a prohardver tartja a szintet :B

lámavakond

(#17) Notes


Notes
senior tag

Nagyon jó a cikk. Köszönjük!

Sajnos az új szerver (ha lehet) még lasabb mint a régi volt... :(
Ha minden komolyabb cikk után így belassul a PH akkor ez nem túl biztató egy friss vas esetén...

Romanes eunt domus!

(#18) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Tényleg jó cikk, most nyomtatom ki a céges színes lézerre... :D Ahogy azt kell. :DD

1. kérdés: Vikthor hol veheti meg az X800XT-t?

2. kérdés: Vikthor Sapphire 9800 Pro Zalman+OP1 dobozos VGA kareszért ki mit ad? 420-430 MHz Core / 700-720 MHz Mem tuningolva, 3DMark2003-ban 6000 pont felett teljesít.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19) MarKoo válasza Vikthor (#18) üzenetére


MarKoo
őstag

Szerintem még sehol, max ha sikerülne nekem szerezni, akkor tőlem. :P

[Szerkesztve]

(#20) HiperG


HiperG
addikt

Wow! :C :C
Gratula! :P

(#21) bullseye válasza bujdyka (#13) üzenetére


bullseye
addikt

Pont azt írták, hogy 300W, csak leírták az alapértékeit. Ha a feszültség és áramerősség értékek összeszorzásával többet kaptál, mint a névleges, az még nem jelent sokat, mert oztán jönnek a figyelmeztetések, hogy a 3,3+5V-nak mi lehet a max terhelése és a 3,3+5+12V-nak mi lehet a max terhelése.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22) csudri


csudri
őstag

B@sszus, holnap államjog vizsgám van! Most kezdtem volna el tanulni, erre itt ez a cikk! :O

Na mind1, nekiesem, hiszen első a PH!. :C

(#23) nbi


nbi
tag

Jó a cikk, nagyon jó. Csak pislogok. Fél óra után kb. a felénél vagyok. Amúgy az új szerver nálam még nem érezteti a hatását. üdv, nbi

3athlon - swim, bike, run

(#24) eddie303


eddie303
őstag


A tisztelt Költönek egy tipp a rímeléshez:
''Tápom tápom, mondd meg nékem, elég lészel-e te nékem?''
:D Bocs a pofátlanságért

Isteni jó munka, gyerekek, az ég mostmár tiszta el?ttem is. Hanem akkor miért
írt a tomshardware.hu hülyeségeket ezel?tt, hogy lekörözi az Ati-t az NVidia?
Még teszt is volt, nem csak pletyka. A tomshardware átment bulvárlapba?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#25) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ez tényleg nagyon állatjó lett. :) Azt hiszem mindent lemértetek amit csak lehet. :C

Esetleg nem ártott volna a trilinear szűrést kicsit részletesebben leírni, mert így csak annyit értek belőle hogy összemossa a MIP-szinteket... oké, de hogyan? Ha egyszer 12*12-es meg 24*24-es textúra van, azokat hogy mossa össze 16*16-osra pl? Az anizotrópról meg egy szó sincs. :( Ott van az összes ábra meg minden, de hogy miben más az anizo mint a trilinear azt továbbra sem értem.

Egyébként nálam is úgy tűnik hogy a cikk rendesen belassította az új szervert.

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) nbi


nbi
tag

''brilinear'' , egy kis irónia :)

3athlon - swim, bike, run

(#27) Erasmus


Erasmus
őstag

Ja, sajna egyelőre nem hasít az oldal. Parci szerint még van tennivaló a konfigurálással. Majd este megmondja a frankót...

üdv,

(#28) faster válasza Panther (#25) üzenetére


faster
nagyúr

Esetleg nem ártott volna a trilinear szűrést kicsit részletesebben leírni, mert így csak annyit értek belőle hogy összemossa a MIP-szinteket... oké, de hogyan?

Ha érdekelnek a technikai részletek, a textúrafiltering, akkor érdemes elolvasni ezt:

[L]http://graphics.tomshardware.com/graphic/20040603/index.html[/L]

(#29) faster válasza nbi (#26) üzenetére


faster
nagyúr

Régóta ez a neve...

(#30) Erasmus válasza eddie303 (#24) üzenetére


Erasmus
őstag

Kösz a szótagszámra is ügyelő verselést.:) Javítva.

üdv,

(#31) faster válasza Erasmus (#30) üzenetére


faster
nagyúr

Rengeteg apró megjegyzésem lenne a cikkel kapcsolatban, beírjam ide, vagy inkább küldjem el emailben? Ha email, akkor kinek küldjem?

(#32) Erasmus válasza faster (#31) üzenetére


Erasmus
őstag

ha közérdekű, jöhet ide is, egyébként flessnek küldd.

üdv,

(#33) Bandit21


Bandit21
addikt

Jó a cikk nagyon majd végig is rágom magam rajta részletesen is! (ma lett vége a vizsidőszaknak ülök és nézek ki a fejemből de majd erőt veszek rajtam)
Szóval granulálok Nektek! Amikor először olvastam, csak cikk közben néztem, h ki a szerző, látom Fless, fú mondom nyagyszerű, de éreztem benne az erős ''rudis'' behatást és aztán a végén látom is, h kinek a keze van még a dologban! Az a X800XT jó meleg lehet, egy Zalmannal mit bírna?
''Az NVIDIA GeForce 6800 Ultra videokártyát az NVIDIA-tól, az ATI Radeon X800 XT és Pro modelleket az ATI-tól kaptuk tesztelésre.''
Ez meg talán a legkomolyabb mondat... mmint a végén. Azért ehhez elismertség kell! :C

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#34) Esmein


Esmein
nagyúr

Mennyiért lehet szerezni illyen infrás hőmérőt ? Régóta gondolkodom egy beszerzésén, de csak akkor ha nem csillagászati.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) ByB


ByB
addikt

Mikortól kapható az új XT király ATI? (És a szerkesztőség honnan szerezte be???) VGA függő vagyok... Orvosaim javallatára, ATIkkal kezeltetem magam... Segítsetek!!!

(#36) Illissius


Illissius
tag

Jó a cikk, nagyon alapos :)
Az egyetlen amit nem értek, hogy kimutattátok, hogy az optimalizációknak nincs nagy hatásuk a képminőségre, a teljesítményre viszont annál inkább, és ezután leteszteltétek a kártyákat úgy, hogy az nVidia optimalizációit kikapcsoltátok, az ATiét viszont nem...
Továbbá itt mindkettőnél van AF optimalizáció (szögfüggés) is, meg trilinear optimalizáció (brilinear) is. Mindkettőt kikapcsoltatátok az nVidiának, vagy csak az egyiket? Az ATinál érthető, hogy nem kapcsoltátok ki, mivel nem lehet.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#37) rvs


rvs
aktív tag

korrekt, alapos, hosszú, ultimate. :)
szép, ahogy már mondta valaki tartjátok a szinvonalat.

(#38) faster válasza Illissius (#36) üzenetére


faster
nagyúr

Az AF szögfüggőségét nem lehet kikapcsolni egyik chipnél sem. A 6800 szériától kezdve ki lehet kapcsolni a brilinear optimalizálást, ennyi.

Szerk: Illetve mégegy: az ATI kártyáknál ki lehet iktatni a stage optimization-t úgy, hogy nem a control panelon állítod be a trilinear filtert, hanem a játékban, már amelyikben lehet.

[Szerkesztve]

(#39) s17jojo


s17jojo
csendes tag

A cikk olvasas kozben ugy ereztem,mintha a cikk iroja NVIDIA-t partolna, es ATI gyengesegeit probalta ''felnagyitani'' :) Nem ertem mi olyan nagy szam a SH3.0-ba, mikor meg semmi sem tamogatja. Szerintem az NVIDIA megint mellenyult. Igaz a kartya talan versenykepes, de a gyartasa eleg gazos.
Ugy erzem ezt a csatat is megnyerte az ATI :).

(#40) Illissius válasza faster (#38) üzenetére


Illissius
tag

Az AF szögfüggőséget is ki lehet, lásd itt: [L]http://techreport.com/reviews/2004q2/geforce-6800ultra/index.x?pg=3[/L], az utolsó előtti bekezdés.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#41) csudri


csudri
őstag

Na jelentem a végére értem és csak egy dolgot tudok hozzáfúzni így elsőre:

Hááááát....

Na jó, akkor komolyan!

1. Az X800p bestbuy lehet, főleg az első széria, mert ahogy hallom elég jól moddolhatók a zsugák.
2. Az X800XT tuningpotenciálja egyszerűen kiábrándító! Ha valakinek egy kicsit is rosszul szellőző háza van, az folyton szívni fog vele, ha terheli!
3. Remélem, hogy az alap 6800 eléggé tuning-bajnok lesz, mert akkor az Ati ismét csak csatát nyert és a nem a habárút!

A cikkhez gratula, le a kalappal!

u.i.: A server elég lassú! Remélem, hogy még mindig csak az átállás miatt, mert ha ez minden komoly cikk után így lesz, hogy maga alá csinál a cucc, akkor nem leszünk jóban! :))

(#42) Raymond válasza s17jojo (#39) üzenetére


Raymond
félisten

Haha - fLeSs az NV-t partolja :)

Meg ha a cikk nem is lett volna partatlan (amugy az) az NV40 vitathatatlanul tobb funkciot tamogat mint az R420. Sebesseg az mas kerdes.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) faster válasza s17jojo (#39) üzenetére


faster
nagyúr

Ugyan minek találták ki ezt az egész SH2-őt, minek rakták az R300-ba, hiszem mikor megjelent, semmi nem támogatta. :U

(#44) Pukii


Pukii
senior tag

Azt azért nem szabad elfelejteni hogy az nvidianak a gf6800 hoz még nincs jo drivere amivel ösze lehetne mérni a gf6800 ot az x800 al.Ez valoszinüleg azért van mert a gf6 teljesen uj chip az x800 viszont csak az r300 kipofozot gyorsitot változata ezért ahoz a jelenlegi driverek is teljesen jok.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#45) faster válasza Illissius (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Also, I spent some time trying to find visual difference between NVIDIA's adaptive aniso and non-adaptive aniso (using different angles of inclination, looking for mip-map level of detail changes, doing mathematical ''diff'' operations between screenshots) and frankly, I didn't find much of anything.
:P

(#46) s17jojo válasza Raymond (#42) üzenetére


s17jojo
csendes tag

Lehet, hogy tobbet nyujt az NV40, de ha nem lehet kapni a boltokban? :) Korabban mar volt pelda erre az NVIDIA-nal :). (Megjegyzem az ATI-nal is)

(#47) F-ECT$ válasza csudri (#41) üzenetére


F-ECT$
titán

Így van. X800P évek óta az első igazi best buy a felső kategóriában. Már most se eszement drága (mint a 9800P volt 100 nettó körül) + tényleg sokat hoz a mod+tuning.

Dive ever, work never.

(#48) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Grat a cikkhez:C Szerintem a 6800GT és az X800Pro lesz a best buy kártya.

(#49) F-ECT$ válasza Alvin_ti4200 (#48) üzenetére


F-ECT$
titán

A 6800GT az Ultra alatt van teljesítményben, ergo ha az ára nem lesz sokkal az X800P alatt, akkor...

Dive ever, work never.

(#50) Pukii


Pukii
senior tag

Kiváncsi vagyok mikor add ki egy ujab kártyát ami gyorsabb a gf6800 ultránál(mert szerintem tuti hogy lesz mert a gf6800 ultrát lehet tuningolni rendesen és nem is melegszik ojan vészasen).Az ati szerintem viszont mostanában nem nagyon tud kiadni gyorsabb kártyát az x800xt nél mert már az alapbol is egy tuningolt x800 pro.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.