Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) anulu


anulu
félisten

részemről gratulálok a cikkhez

engem meggyőzött az NV40. nem akarok flame-et kirobbantani, de amekkorát szívtam a Catalyst-okkal, azok után nem fogok ATi-t venni, bár a kártyái jobbak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#52) Christoph


Christoph
aktív tag

Szép munka, alapos teszt !!!!

Lehet egyáltalán kapni az NV-t kis országunkban? Érdekelne az ára...

Annyit hozzátennék, hogy még gyorsulni fog SZERINTEM a 6800, hiszen az NV első driverei mindig elég ratyik....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#53) anulu válasza F-ECT$ (#49) üzenetére


anulu
félisten

remélem, árban alatta lesz, és akkor megvan a következő kártyám...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54) robekri


robekri
addikt

Tettszett a teszt gratu hozzá!
Főleg az, hogy hőmérséklet is van a tesztben, most nyugodtam meg, hogy meleg a zalmanom a 9800pro-mon!

Ati a király!!!:C (ugyancsak heHE)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#55) panda


panda
tag

félig OFF
Ati megint király, most legalább van okom Ati-ra cserélni az Nvidia karimat.
Sajna a főnök nem megértő a cikk fontosságát és nagyszerűségét illetően :O, de már kinyomattam és majd otthon nyálazgatom :DD, túrós neki:DDD
Nagyszerű munka volt fiúk:C, bearanyoztátok a napomat:))
ON

Our choices define us, sometimes doom...

(#56) panda válasza panda (#55) üzenetére


panda
tag

Bocs a sok smiley-ért de igazán happy vagyok

Our choices define us, sometimes doom...

(#57) faster válasza Erasmus (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Na akkor irkálok:

Táblázathoz:

Miért jelölik 2.0+-nak(24 bites) az R360 képességeit shader tekintetben?
R420-nál nincs ott, de tudtommal az is 24 bites precizitású, bár egy-két plussz van a pixel shader részben.
SmartShader 2.0; SmoothVision 2.0
Úgy tudom 2.0-nak jelölik az R300-nál, 2.1-nek az R350 és R360-nál (kis fejlesztés az R300-hoz képest).

További optimalizációk: az NV38 és NV40 adatai fel vannak cserélve (Ultrashadow2,...)

kevesebb feszültségstabilizáló alkatrész található

Nekem úgy tűnik, - főként az X800 - 9800XT esetében -, hogy nem a feszültségstabilizáló alkatrészek száma között van komoly különbség, hanem a ramoknál a lezárásoknak, ami a GDDR3 ramokban beépítve van (ODT, On Die Termination), mint a DDR2 esetében. Ez látszik az NV40-NV38-nál is, bár ott a tápegység rész is egész másnak néz ki. Ez majd a sima DDR-ramos 6800 és a GDDR3 ramos 6800Ultrán fog a legjobban látszódni, ha igazam van.

Érdekes, hogy a Geforceon GC20-as ramok vannak, amik 500MHz-ig bírják a spec. szerint. Ezek alapján a gyári 6800Ultra kapásból 50MHz-cel magasabban jár! (Egyébként a Beyond3d által tesztelt kártyával is ez volt a helyzet, míg az Xbitlabs GC16 ramos kártyát kapott, és remélem a kisker forgalomba kerülő kártyákon is ez lesz)

Örülök, hogy a fogyasztás- és tápkérdés rendeződni látszik, az Nvidia alaposan túllőtt a célon a 480W-os táppal az elején. pl. ez alapján: [L]http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/x800_pro_xt_pe_geforce_6800_gt_ultra/19/#leistungsaufnahme[/L] - még a 9800XT is csak 5W-tal fogyaszt többet, nem is beszélve az 5950Ultrához képest...


2x-es FSAA esetén az NVIDIA-kártyák csak ölbe tett kézzel ülnek, ugyanis egyszerűen nem dolgoznak, nincs FSAA!

Nem lehetséges-e, hogy azért ilyen az eredmény, mert 2xFSAA esetén az Nvidia kártyának pont ellentétesen helyezkednek el a textúramintavételi pontjai, mint az ATI kártyáknál? Ezt csak úgy lehetne ellenőrizni, ha egy másik irányban lejtő 45°-os éllel is megvizsgáljuk...

... könnyedén kitárgyalhatjuk, hiszen az X800-asok semmiben sem változtak az előző generációhoz képest, már ami az FSAA-t illeti.
Mármint, a temporal AA-t, illteve a lehetőségét leszámítva. (Még nem próbáltam ki, de állítólag a megfelelő driverrel R300-350-en is elő lehet csalni)

Ez az opció az újabb driververziókban kikapcsolhatóvá a ''Trilinear optimizations'' menüpontban. Ezt azért fontos megjegyezni, mert a későbbi teszteket optimalizáció nélkül futtattuk le,...
Azért az tegyük, hozzá, hogy ATI esetén is van ilyesféle optimalizáció, ami nem kapcsolható ki, hanem az ATI állítása szerint adaptív módon, a MIP textúrák elemzésével használja a driver, mások szerint csak akkor, ha colored MIP-eket használ a tesztelő. :)

Na, most elérkeztem a 10.-ik oldalig, és elfáradtam. :)

Majd később folytatom...Remélem nem baj. :P

(#58) rudi


rudi
nagyúr

Elhangzott a kérdés a trilinear szintjeinek váltásáról. Tudtommal lineáris váltás van. Annak függvényében, hogy milyen közel van a lod érték az egyes MIP szinteket váltó szakaszokhoz. Ha pl félúton vagyunk a 0 és 1 stage között akkor egyenlő súllyal hatnak, ha harmad úton a 0-hoz közelebb akkor 2-rész 0ás és 1-rész 1-es. A mintevételezés úgy zajlik, hogy először lezajlik külön két bilinear szűrés - vagyis veszünk négy mintavétel pontot, ezeket összeadjuk majd az eredményt osztjuk 4-el - ezután ezek fel vannak szorozva a megfelelő távolsági együtthatóval (ahogyan korábban írtam például 2:1) és osztva vannak kettővel. Persze ez csak elviekben megy így, és lehet átcsoportosítani a műveleteket, hogy mondjuk először levesszük mind a 8 (2×4) pontot a megfelelőket a megfelelő együtthatóval szorozzuk (például az első négyest a 2-vel a másodikat eggyel) és a végén jön egy osztás 8-al. A megfelelő együtthatók kiszámolása van optimalizálva, erről a cikkben belinkelt digit-life cikkben olvashattok.

Mindenesetre az én szerény véleményem az, hogy kicsit vicces azon szőrözni, hogy mennyire hiper folyamatosan vált a VGA a MIP szintek között, amikor ez a váltás vizuálisan érzékelhető (vagyis szemmel látható) eltérést (és nem hibát) csak spéci kitenyésztett szoftverekkel mutat. Ha elolvassátok a cikkben linkelt Tech-Reprotos ATI interjút, akkor ott olvashatjátok az ATI hivatalos véleményét az adaptív filterezéssel kapcsolatban. Mindenesetre ami adaptív és HA jól működik az csak jó lehet, mert rakás favágó fölösleges munkát lehet vele elkerülni.

Ha már munka elkerülésről van szó, akkor nézzétek meg alaposabban a forgalomirányított és a nem forgalomirányított Pixel Shader 2 tesztek sebességviszonyát. Erre mondom én, hogy IGEN!!! Ez tipikus esete a jó adaptí eljárásnak; csak akkor végzem el a melót ha kell. Nem fogom ez ezermillióvégtelen polygont leárnyalni ha már eleve láthatatlan irányba esik az árnyék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#59) Orgi666


Orgi666
csendes tag

Udv!
Kiraly a cikk, orulok, h kis hazankban is van igenyes hardver oldal.
Egy kerdes es eszrevetel egyben, nem csak a cikkel kapcsolatban:
Linux teszt miert nincs soha? Erdekes lenne, es elgondolkodtato, h melyik ceg gondol a Linux felhasznalokra.
-Orgi-

A forráskód legyen velünk!

(#60) engusz


engusz
veterán

Szomorú, hogy az ATI nem tesz (tetet) bordákat arra a nyamvadt memóriákra! Azt viszont igaz, hogy mellette nagyon halk a hűtője és kisebb is. Bár az utóbbi véleményem szerintem mindegy, mert a hozzá értő ember úgy sem tesz kártyát az AGP utáni első PCI-ba. Aztán a későbbi képeken is jól látható, hogy – bár elfoglalja a GeForce 6800 az első PCI-t - a soron következőbe simán elfér egy. Szerintem nem kaphat sokkal kevesebb levegőt a hűtő, mint pl. az X800 és az első PCI-ba csatlakoztatott kártya esetében.

(A videokártyák GPU-járól készült kép elég konkrét lett! Nagyon tetszik! :D)

Meglepő ugyanakkor, hogy a 300 Wattos táppal is működött a rendszer! Hosszútávra biztos nem alkalmaznám, inkább valami nagyobbat. Biztos, ami biztos alapon.

Bár lassabb a 6800 Ultra, mint az X800 XT, de nem szabad az nVidia kártya egyéb szolgáltatásait elfelejteni! (No meg a melegedés problémáját!) Úgy gondolom, hogy az árak alakulásával még várjunk egy picit, hiszen nem is olyan régen ''robbantak'' be a piacra. (A 6800-as ugye egy picit később.) Ugyanígy jöhet még ''csoda'' driver is. Mind a két oldalról.

Jó lett a cikk, gratulálok a közös munkához!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#61) Legolas


Legolas
senior tag

Itt megint felmerül a ph egyik sláger témája.
Itt rengeteg ember megrögzött tápmániás. Mindenki jön azzal, hogy lecserélem a 400W-os tápom, mert már kevés. Viszont mindenki gépe gyengébb a cikkben látottnál, ami meg röhögve elment egy 300W-os táppal.
Na most akkor hogy is van ez?
Itt általában, ha valakinek instabil a gépe, vagy nem indul el, rögtön jön 10 ember, hogy gyorsan cserélje le a tápját, mert bizos az a baj.
Ezeknek az embereknek most ajánlom, hogy jól gondolkodjanak el.
És ne jöjjenek azzal, mint néhányan, hogy 8 venti van a gépben, amikor 2W körül eszik egy házventi, és avval sem, hogy 4 vinyójuk van, mert ez a 6800 ultra ez annyit eszik mint 3-4 vinyó!
Szóval: ÓVATOSAN AZZAL A TÁPTÉMÁVAL!
Persze a hővezérelt ventis, nagy tápoknak meg van az az előnye, hogy nagy kapicitásra vannak tervezve és kisebb terhelésnél igen halkak tudnak lenni, nade a stabilitási gondokat már nem kéne mindig a tápra kenni!
(aki meg prescottot vesz az vessen magára :) )

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#62) marcee


marcee
addikt

Igazán nem szoktam dícsérni a cikkeket (sőt kifejezetten útálom, hogy néha az első 20-40 hsz csupa tapsikolós smiley), de ez valami elképesztő!!! Baromi jó, részletes, alapos: a 300W-os táp, hangerő, hőmérséklet méréstől majdnem hasraestem.
2.5 óráig tartott átrágnom magam a teszten és most úgy el vagyok pilledve, mint egy hasonló hosszúságú vizsga után!

Egy apró megjegyzés, igazából nem is a cikkre, hanem az engine-re vonatkozik: nyomtatóbarát módban, az oldalak nincsenek elválasztva. Az egyik vége után rögtön a következő sorban van a követő oldl címe.

\m/

(#63) marcee válasza s17jojo (#39) üzenetére


marcee
addikt

''Nem ertem mi olyan nagy szam a SH3.0-ba, mikor meg semmi sem tamogatja.''

Az a helyzet, hogy az Ati támogatásának hiányában a közel, de akár kicsit távolabbi jövőben sem lesz túl sok program, ami használni fogja, maximum, ha az nV ''megsegíti'' a fejlesztőket, vagy ezzel a ficsőrrel akarják reklámozni a stuffot.
Vagy te úgy gondoltad, hogy előbb jelennek meg a játékokban SM3.0 funkciók mint a hardverekben?

Szerk: Mikor Rudi kezenyomát véltem felfedezni a cikkben, megnéztem újra a ''szerző''-t, de csak a fórumból derül ki, hogy nem tévedtem. Miért?

[Szerkesztve]

\m/

(#64) Overlocker


Overlocker
veterán

:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C....

(#65) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A cikk nagyon jó.

Kicsit csalódtam az Atiban. Bár teljesítményben nyerő, de semmi innovatívat nem mutat fel szvsz. Az nv40 architektúrából még akármi is lehet, de az X800 csak brute forceban több az előző generációnál.

Aki hülye, haljon meg!

(#66) L3zl13 válasza Legolas (#61) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez egy jó minőségű 300W-s táp volt, nem valami sz@r. Szóval egy Vargánya 400-as lehet, hogy méteres lángnyelveket lövellt volna egy ilyen konfig láttán.
És az sem biztos, hogy ez a táp tovább bírta volna pár napnál a cuccot.

Másrészt pedig oda volt írva, hogy DVD író meg hasonló körítések, de azt nem tudom, hogy működtek is, vagy csak CD-romként voltak használva telepítés alatt.

Harmadrészt nem Prescott proci volt. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#67) Illissius


Illissius
tag

Egy kérdés: A 6800U végleges tuningeredményeit a 300W/1csati konfiggal értétek el, vagy próbáltátok nagyobb táppal és két csatival is? Mivel a második elvileg a tuningolás végett van rajta, érdekelne, hogy van-e valami hatása...

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#68) faster válasza L3zl13 (#66) üzenetére


faster
nagyúr

Negyedrészt egy 5950 Ultra többet eszik, mint a 6800 Ultra.

(#69) Notes válasza Legolas (#61) üzenetére


Notes
senior tag

Ne strapáld magad... én már próbáltam, reménytelenek. Itt csak akkor vagy menő, ha legalább 400-as Chieftec tápod van, a többi csak az oktalan köznép ön- és közveszélyes játékszere. Szerintük...

Romanes eunt domus!

(#70) Wolverine válasza Legolas (#61) üzenetére


Wolverine
félisten

Először is, a cikk jó. Ha lesz elég pénzem majd egyszer, ATI-ra cserélem a Ti4200-at, ez már biztos :))
Másodszor, én pont tegnap jártam úgy egy Volcano 11 beszerelése után a 300 W-os táppal, hogy megzakkant kissé a winyó. Emiatt most rakhatok fel új Wint, mert az egyik vizsgámra az anyag csak itt van meg... :( És nálam is csak egy kombó, egy 80-as winyó, egy VGA hűtőventi, két házventi meg a Volcano van - viszont ezekre jut összesen 3 független molex csati, tehát nem optimális az elhelyezés. Pont ezért, a jövőbeli fejlesztési terveimet figyelembe véve inkább cserélek egy 460 W-osra, nehogy kevés legyen később...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#71) Uzmany válasza Notes (#69) üzenetére


Uzmany
őstag

:))

® visions created with passion

(#72) faster válasza Wolverine (#70) üzenetére


faster
nagyúr

460W? Nem lesz az kevés? Én, ha biztosra mennék, minimum 800+-ot vennék. Vagy többet. :))

(#73) marcee


marcee
addikt

(Bocsánat, hogy apránként buknak elő belőlem a kérdések, dehát a cikk egy kicsit lefárasztott :D)

A 6800 D3Dmark Dx7 teszt beli jó szereplése nem azt jelenti, hogy még mindig van benne külön fixed function rész?

Tudom jól, hogy a 3d markokat mostanában illik kerülni, de ha már az X800 tesztben volt, akkor itt is elfért volna. (pláne kiváncsi lettem volna rá, hogy az XT egy 3400+ mellett elér-e 30k a 2001-ben)

Szerk.: Még egy kérdés (:) ) : nem fogta vissza a teszteket az 512MB RAM?

[Szerkesztve]

\m/

(#74) Sn00k


Sn00k
veterán

Ezt meddig csináltátok??
Éjt nappalá téve... ment a munka??
Amúgy C00L !
Nice JOB :P

3njoy the Lif3

(#75) zsiga667 válasza Notes (#69) üzenetére


zsiga667
addikt

Most nagyon lamernek érzem magam, csak 350W... :DDD

(#76) Wolverine válasza faster (#72) üzenetére


Wolverine
félisten

Ki tudja, mikor mennyi kell? Ráadásul ez elfogadható árú is... Mellesleg ha egyszerre lesz a gépben egy X800, egy DVD-író + a combó, meg 2 vagy 3 winyó és a legtöbbje működik erősen (épp játszom DVD-másolás közben :U), akkor nem fog ez ártani :o Ja meg hát szegény Tbred kissé meg van húzva, melegszik az a szerencsétlen :B
mod: én láma user vagyok, tessék engem csak kicsit bántani :B

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#77) faster válasza Wolverine (#76) üzenetére


faster
nagyúr

Azért az jelent valamit, hogy egy 300W táp elbírta az A64 + tuningolt Gef6800 ultra kombót :P , bár azt nem tudom, mennyivel fogyaszt többet egy DVD író, mint mondjuk egy sima CD író vagy egy DVD olvasó. Én a helyedben vennék egy 360W-os márkás tápot, max egy 420-ast, oszt csókolom. :))

(#78) faster válasza rudi (#58) üzenetére


faster
nagyúr

Ez oké, de ha nem látszik a trilinear optimalizáció, akkor a Geforce-nál miért kell kikapcsolni... :) Vagy ott látszik?

[Szerkesztve]

(#79) Wolverine válasza faster (#77) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez a mostani UltraPower, és az új is az lesz. Tudtommal nem is rossz márka. De megijedtem, amikor a hűtőcsere után a Win elhunyt és hibák gyülekeztek a Maxtor kék egén... micsoda hülyeségeket kezdek beszélni :D
Azért gondoltam a tápra, mert erősen limitált molex csatik révén nem tudtam hová dugni a Volcanot és én marha a winyóhoz tettem Persze, lehet hogy nem ez volt az oka, de nem nyomozok.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#80) rudi válasza engusz (#60) üzenetére


rudi
nagyúr

A GDDR3 nem melegszik ám!!! Idle és low állásban nem is kell neki áram egyáltalán, csak high állásban. Ott igaz több mint a DDR2-nek, de átlagban így is kevesebbre jön ki. A PCI slot kihasználásában igazad van. Szerintem ha az embernek integrálva van a hálókártyája, hangkártyája, akkor általában nem is kell neki PCI slot, persze csak ha nincs tunerje meg egyéb dolgai. Mindenesetre nekem két gépem van (egy soundstormos Nforce2 hajtani és egy KT600as dolgozni), és az egyikben sincs egyetlen PCI-s kártya sem.

Az hogy lemegy 300W-os tápról egy ideig az egy dolgo. Az ilyen fogyasztásos hardveres dolgokat illik túlméretezni, mert mi van ha a kedves júzer 1000FPS-es kvék mellett még TV-t is néz a tunerrel meg DVD-t ír és a procija, RAM-ja és északi hídja is túlfeszültséget kap.

Az árszabás pedig egy óriási verseny lesz. A genyó ATI-sok olyanokat szellőztetnek, hogy az Nvidia nem sikeres chip per ostyát (vagy micsodán készülnek ezek az izék) henem ostyák száma per EGY sikeres chipet számol, szóval nem nagyon tudja olcsón adni az NV40-et. Aztán meg itt van az űr a 4 és a 12 futószalagos kártyák között. Ha lesz valami 8 futószalaggal és 6 vertex egységgel meg 256 bites DDR-el akkor az elég gyors lesz ahhoz, hogy egyáltalán ne lehessen eladni a 12-16 futószalagos kártyákat. De ha ez a 8 futószalagos chip csak 128 bites memóriát kap akkor nagyjából 9800XT sebességén lesz, de árban akár 150-200 USD-ből is nyereséggel gyártható, mert elvileg egy 0,13-as 8 futószalagos chip és egy 9600XT NYÁK összeházasítása lesz előállítási költségben.

A vicces az, hogy a következő, kb. 6-9 hónap múlva esedékes vérfrissítést az ATI megint nem tudja majd oldani technológiai fejlesztéssel, vagyis a chip felépítése érintetlen marad csak áttérnek 0,11-re és +100-150MHz-re core frekvenciában.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#81) faster válasza rudi (#80) üzenetére


faster
nagyúr

ATI nagyon ráfeküdt a gyártástechnológia fejlesztésre, míg az Nvidia elméletileg az NV30 óta ugyanazt a technológiát használja, a chipet viszont többször is átdolgozta.

(#82) Wolverine válasza rudi (#80) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, a táppal én is ilyesmikre céloztam: pl. most jutott eszembe, hogy a Hynix D43 alapból 2,7 V-ot kér, pedig még meg sem hajtottam :D A procim tuningolt, kell a kraft! :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#83) engusz válasza rudi (#80) üzenetére


engusz
veterán

''A GDDR3 nem melegszik ám!!!''
Igazad van, a 75 fok az már forró!

''A PCI slot kihasználásában igazad van. Szerintem ha az embernek integrálva van a hálókártyája, hangkártyája, akkor általában nem is kell neki PCI slot, persze csak ha nincs tunerje meg egyéb dolgai.''
Erről van szó! Viszont, ha már foglal egy PCI-t, akkor lehetne olyan hűtő rajta, ami kívülre szállítja a felmelegedett levegőt. (Pl. az FX 5950 Ultra gyári hűtője.)

NV40-ből elfogadnék egy 8 futószalagos, 6 vertex egységgel felszerelt, 256 bit-es DDR-es darabot! A 150-200 dollár pont jó lenne. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#84) rudi válasza faster (#78) üzenetére


rudi
nagyúr

Asszem ott láccik. Most éppen nics nálam a puskám, de emlékeim szerint valami fekete keret jött elő félig átlátszó textúrák ''brilinear'' filterezésénél. Nézz be a 3dcenter.de-re, ők a szakik ebben a témában.

OFF
Még annyi a cikkhez, hogy fLeSs vitte a munka oroszlánrészét, enyém a szokásos RightMark és az optimalizálós filteres rész volt. Csak az magában 16.000 karakter és kb. 50 darab 5-20 másodperces tesztfutam kártyánként és kb egy nap elemzés meg fogalmazás meg szerkesztés, szóval egy ilyen cikk közelíti egy főiskolás informatikus diplomadolgozat szintjét.
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#85) faster válasza engusz (#83) üzenetére


faster
nagyúr

Viszont, ha már foglal egy PCI-t, akkor lehetne olyan hűtő rajta, ami kívülre szállítja a felmelegedett levegőt.

Majd lesz olyan is, OTES lesz a neve és az ABIT fogja gyártani. :D
Egyébként annyira nem fontos, messze nem melegszik annyira, mint az 5950ultra, vagy akár az X800XT.

(#86) engusz válasza faster (#85) üzenetére


engusz
veterán

Az FX 5900-es OTES nagyon jól működik! (Volt hozzá szerencsém.) Bár a kis ventilátornak megvan a jellegzetes, magas hangja. Termeljen akármennyi hőt egy videokártya, jobban szeretném, ha rövid úton távozna a házból a levegő!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#87) Illissius válasza faster (#85) üzenetére


Illissius
tag

Az Abit elég alaposan úgy tűnik hogy már csak ATi cuccokat gyárt :(

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#88) rudi válasza faster (#81) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez olyan vagy-vagy dolog. Vagy csinálsz egy jó alapmodult (ATI) és ezt a többszörözéssel és egyre újabb gyártási módszerrel gyorsítod, vagy kénytelen vagy átdolgozni az architektúrát (NV). MIndenesetre az, hogy az NV kénytelen volt alaposan átdolgozni az FX-ek koncepcióját (most már másodszor, mert az NV35 is jelentős átdolgozás volt az NV30hoz képest) jelzi, hogy nem éppen sikeres koncepcióról volt szó. Ennek ellenére a már megjelenésekor vesztesnek prognosztizált (beyond3D és digit-life is az NV30-at tippelte jobbnak a pre release tech paperek alapján) R300 köszöni szépen jól van, R350-380-ként alig finomították, R420-ként maradt a régi vertex shader technika csak többet raktak bele és átdolgozták a pixel shadereket meg ott is gyarapítottak.

A VS3.0 modellre láthattatok RightMark tesztet, bár ez egy relatíve egyszerű kód volt, szóval a jövőben javulhat a helyzet, de attól tartok ez a jövő majd csak az NV40/R420 éra után jön el 1-2 év múlva. Addig a jövőre való tekintettel pakolom a régi jó Medvedev cikket: [L]http://www.digit-life.com/articles2/dx-next/index.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#89) Wolverine válasza faster (#85) üzenetére


Wolverine
félisten

Esetleg egyszerűen teszel mellé egy kifelé nyomó ventit, az rögtön lefoglalja a PCI slotot is :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#90) rudi válasza engusz (#83) üzenetére


rudi
nagyúr

Aha látom 75 fok, meg több is... Akkor csak azt tudom mondani, hogy ez van... heat pipe kellene ide is talán.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#91) Illissius válasza rudi (#84) üzenetére


Illissius
tag

Kezdetben asszem tényleg valami ilyesmi volt, viszont azóta sokat finomítottak rajta, és a mostanibb cikkek szerint nem nagyon lehet észrevenni különbséget, max. mesterséges mipmap színezgetéssel meg nagyítóval. Lásd pl. itt: [L]http://techreport.com/reviews/2004q2/radeon-x800/index.x?pg=16[/L]. Szabad szemmel 0 különbséget látni, pedig én kinyitottam a optimalizációs képet és az anélkülit PNG formátumban egymás melletti tabekben és váltogattam közöttük úgy hogy mindkettőben a kép pontosan ugyanabban a pozícióban volt, és teljesen simán váltogatott a két tab között pl. nem villogott meg semmi. Abszolút 0 a különbség.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#92) faster válasza rudi (#90) üzenetére


faster
nagyúr

#57-et olvastad? Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült, de nem csak ''optimalizációs ömlengés'' van benne, a táblázatban van egy-két furcsaság... :U

(#93) rudi válasza Illissius (#91) üzenetére


rudi
nagyúr

No megvan egy aktuális Tom's-os cikk [L]http://graphics.tomshardware.com/graphic/20040603/ati_optimized-06.html[/L] a ''brilinear'' korábban vált valamivel, de azért nem merték odatenni a két képet a színes MIP-ek nélkül mert SENKI nem látott volna szabad szemmel eltérést.

Aztán itt az eltérés az optimalizált és nem optimalizált trilin között [L]http://graphics.tomshardware.com/graphic/20040603/ati_optimized-07.html[/L] megint csak statisztikai kivonással (ahol világos ott volt eltérés) találtak eltéréseket, valamiért megint nincs ott etedeti screenshot...

Ami érdekes módon kimaradt, az az optimalizált és a nem optimalizált kép összehasonlítása... vajon miért...?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#94) bolondember válasza Legolas (#61) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Én is hüjeségnek gondoltam, de amikr netezés közben dobott a drájver egy ''nincs elég nafta,visszavaeszem az órajelet''-ablakot (5900XT), hát, elhatároztam: ebből tápnak KELL lennie...:(
(kék cimkés 300W kodegen)



Ja, tényleg jó a cikk,remélem egy normális nvidia drájverrel is letesztelitek! :)

[Szerkesztve]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#95) faster válasza rudi (#93) üzenetére


faster
nagyúr

Nem az a gond, hogy van optimalizáció, hanem az, hogy a Geforce-nál kikapcsolható, és emiatt ki is van kapcsolva, és emiatt alacsonyabb frameratet produkál a tesztekben. Ha jól értem, akkor azért, mert a Geforce félét nem tartjátok olyan jónak, mint az ATi-ét. Nem vitatkozok, csak tisztázni szeretném a tesztbeállítások miért lennek úgy beállítva, ahogy...

[Szerkesztve]

(#96) fLeSs válasza faster (#95) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A táblázatot javítottam. Nagy volt a cikk, soxor átnéztem, de sajna én is csak ember vagyok.
Az NV-nél azért volt kikapcsolva az optimalizáció, mert ki lehet kapcsolni. Az ATI-nál is ki lehet kapcsolni (ATI Tray Tools kell hozzá), de ezt már csak utólag tudtam meg.
1ébként NV-nél lemértem pár játékot így is, úgy is, és nem változott az fps semmilyen irányba.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#97) fLeSs válasza fLeSs (#96) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Bocs, javítom magam: nem változott meg drasztikus mértékben az fps-ek száma (70 helyett 69, 51 helyett 49, stb.).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#98) Egon


Egon
nagyúr

Gratula, tetszett a cikk. Három dolgot jegyeznék meg: egyrészt a későbbi driverek még sokat árnyalhatnak a kialakult képen, másrészt a (majdani) középkategóriás példányok lehetnek az igazi befutók (ha az NV piaci részesedésre törekszik, tud kevéssé butított kártyát adni - lásd 5900XT, míg az Atinak lassan minden második _kapható_ kártyája 64 bites memóriabusszal nyomul...:U), harmadrészt lehet rosszul emlékszem, de nem úgy volt hogy vagy 100 dolcsival olcsóbb lesz az NV új csúcskártyája, mint az Atié? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#99) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként köszi a gratulációkat.
Sajnos van egy sejtésem, hogy az emberek nagy része csak a játékteszteket fogja elolvasni, de muszáj volt ilyen részletes tesztet írni, mert el voltunk maradva más siteokhoz képest (önhibánkon kívül, mert sem az ATI, sem az NV nem küldte el idáig a kártyáit, mivel pici ország vagyunk).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#100) rudi válasza faster (#57) üzenetére


rudi
nagyúr

Szóltam az illetékeseknek, hogy javítsanak amin kell.
A 2.1-el igazad van.
A + joggal van ott az R360nál, az ATI is így jelöli az F-buffer miatt.
A 24bit most már ott van.
A RAMoknál tényleg a lezáró ellenállások kerültek a chipekbe, ezzel kapcsolatban még lógok egy írással, de ami késik az nem múlik.
A 2×AA dolog elképzelhető, hogy úgy van ahogyan állítottad, a két mintavételezési pont mindenképpen átlósan van egymással, szóval vannak esetek amikor ütik egymást.

Igazat megvallva szerintem a két gyártó nagyon szívesen megegyezne abban, hogy legyen ''AZ FSAA'' mint fogalom és takarja a 4×FASS-t, mert a 8 szorossal már meg fognak szakadni és nem nagyon hoz képminőségbeli javulást. Nekem totál megfelelne két beállítás: egy normal noAA noAF és egy IQ ami 4×AA/8×AF lenne. Pesze lehetne még egy medium 4×AA/4×AF mert sem az AF sem az AA nem sokat ér kétszeres szinten.

Az adaptívos AA cucc az eddigiek szerint két esetben nem kapcsol be:
1. dinamikus textúráknál, ahol nincs idő textúraelemzésre
2. akkor ha NAGY az eltérés az egyes MIP szintek között. Gondolom nyomnak egy gyors képfeldolgozási statisztikát a képen (pl hisztogram) és ha túl nagy az eltérés a két MIP szint ilyen értékei között vagy is a két kép sokban eltér egymástól akkor használják a szabályos trilin-t. Ilyen eset a más-más szí}űre festett MIP map.

Csak folytasd nyugodtan a bugtesztelést :P

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.