Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

nForce3-ban van SATA vezerlo, csak le van tiltva...

Az a bazinagy N/A logo a 2. oldalon pedig igen-igen csunyan nez ki :D


Fiery

(#2) DopeBob


DopeBob
addikt

Jó a teszt, de én valahogy nem látom az értelmét... :))
Szerintem egy kézen (de max 2)megszámolható azoknak a száma akiknek Mon Athlon64 ük lesz negyed éven belül...

MZ/X

(#3) DopeBob


DopeBob
addikt

Jó a teszt, de én valahogy nem látom az értelmét... :))
Szerintem egy kézen (de max 2)megszámolható azoknak a száma akiknek Mon Athlon64 ük lesz negyed éven belül...

MZ/X

(#4) Fiery


Fiery
veterán

''Egy alaplap kiválasztásánál a vevő a legtöbbször – az ár mellett persze – elsősorban a nyák színét, a feature-listát, a teljesítményt és utolsó szempontként a tuningopciókat nézi.''

Nyak szinet ki nezi? Legalabb ne elso helyre raknatok a listaban...

''amely fel van készítve a 64 bites világ viszontagságaira, és emellett rettentően gyors.''

Miert is viszontsagsagos a 64 bites vilag? :)

''Hiszen ha például már rendelkezünk önálló hang-, háló- vagy SCSI-kártyával, aligha van szükségünk e szolgáltatások integrált változataira.''

Hacsak nem 10/100-as halokartyank van, es az alaplapon integralt gigabites van. Vagy van egy Realtek 10/100-as kartyank, az alaplapon meg egy Intel 10/100 van...

''Jó megoldás lehet az is, ha a szorzó helyett az HyperTransport busz szélességét csökkentjük 16 bitről 8 bitre, hiszen a hatás ugyanaz.''

Ezt elmagyarazhatnatok, szamomra ez nagy elirasnak tunik...


Fiery

(#5) Fiery válasza DopeBob (#2) üzenetére


Fiery
veterán

En rajtam kivul 2 masik arcrol tudok, akinek Athlon 64-e van. Esetleg a tobbiek jelentkezzenek itt :) Biztos, hogy mar 5-nel tobben vagyunk.


Fiery

(#6) hunluigi


hunluigi
senior tag

Gyönyörűek a lapok!!! :( Hacsak a főnököm drasztikusan nem emeli a fizum ami sajna nem túl valoszínű... :O

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#7) peace&love


peace&love
aktív tag

Én valamit nem értek...:F :F :F :F :F
Nem szükséges az is, hogy az oprenszer is támogassa a 64bit-es processzort?
Csak mert akkor ez Win2003 Enterprise-on van kihasználva csak, vagy Linux-on, vagy ilyesmiken, nem??? XP alatt meg sima 32bit-esként van használva...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#8) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Ez a ''SecureIDE'' vajon titkosítva tárolja az adatokat a HDD-n (és azon az USB-key szerűségen van a kulcs), vagy szimplán nem enged hozzáférni? Mert utóbbi esetben nem sokat érhet, max ha lelakatolod a gépet.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#9) Fiery


Fiery
veterán

''Érdekességképpen kipróbáltuk, hogy működik-e a szorzóbeállítás rendesen, és beállítottuk az 5-ös szorzót, tehát 1000 MHz-et. Meglepődtünk, amikor kiderült, hogy a Sandrán kívül egyik ismert program sem detektálja jól a szorzót és az FSB-t, mind 10x100-at észlelt, míg a Sandra 5x200-at.''

Kicsit regi AIDA32-vel probalkoztatok, azota mar siman tudja o is :)

''A Chaintech egyetlen és legfullosabb Socket 754-es alaplapjával képviseltette magát''

Ha egyetlen, akkor hogyan lehet legfullosabb? :)

''A márka ismerőinek nem okoz meglepetést, hogy a Giga-lapok elhagyhatatlan hozzátartozója, a DualBIOS megtalálható ezen az alaplapon is.''

A Gigabyte lapok kisebb hanyadan van csak DualBIOS. Nem kellene a dragabb alaplapok szolgaltatasabol altalanositani, ez nem egeszen olyan, mint mondjuk a SoftMenu az Abitnal.


Fiery

(#10) Fiery válasza peace&love (#7) üzenetére


Fiery
veterán

A 64 bites AMD processzorok 32 bites uzemmodban is futnak, 32 bites oprencerrel. Jelenleg csak a Linux kepes 64 bites uzemmodban hajtani ezeket a procikat, valamint a Windows XP 64-bit Edition; Windows Server 2003 es Windows Longhorn 64 bites verzioi, de ez utobbi harom csak beta verzioban erheto el egyelore.

A 64 bites oprencer melle persze me'g kellenek 64 bites progik is, hogy ki tudd hasznalni a 64 bites vegrehajtasban rejlo elonyoket -- noha 64 bites oprencer alatt is a legtobb 32 bites progi gond nelkul futtathato.

Linux alatt persze ezzel sincs gond, hiszen ott a teljes disztribucio ujrafordithato 64 bites beallitassal.


Fiery

(#11) anaqer


anaqer
veterán

Látom nálatok is megy az év végi hajrá, FX vs. ATi, most meg ez... grat! :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) peace&love válasza Fiery (#10) üzenetére


peace&love
aktív tag

Köszi, akkor jól gondoltam.

/Van 64bit-es XP, is? Nem is tudtam... így már érdekesebb./

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#13) gergoke válasza peace&love (#12) üzenetére

van. de beta marad még egy jó ideig... :) tehát -akár azt is mondhatnánk- nincs. és ne menjünk bele a driverek kérdésébe sem mélyebben... :)

(#14) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Gratula a cikkhez.:C A kedvenceimmé váltak az Asus K8V Deluxe, a Gigabyte K8VNXP és az MSI Neo. Utóbbi iszonyat jól néz ki.

(#15) tuctuc


tuctuc
aktív tag

A Chaintech Nforce-os lapján elég sok a VIA chip (VIA Envy24PT és VIA VT1616, VIA VT6306 IEEE1394), ez csak nekem nem tűnt fel eddig, hogy átveszik a jót -egyébként teljesen racionálisan és érthetően- ahelyett, hogy saját megoldással erőlködnek, vagy ez már régen így megy?

20 éve a PH-n

(#16) óóó Zsanett!


óóó Zsanett!
tag

Szevasztok!
A teszt jó, de mégsem túl hasznos.
Én az év végi prémiumnak köszönhetôen megtehettem volna, hogy egy ilyenre cseréljek.
De mégsem tettem, mert oprendszer hiányában, nem láttam sok értelmét a 100rongyos
procinak és a 45 ezres alaplapnak. De a 32 bitbôl sem láttam értelmét megvenni a
csúcsmodellt, hiszen az jövôre már pont a 64 bit miatt eladhatatlan lesz.
Maradt a jól bevált 2500-ös Barton és az Abit NF7-S. Ráadásul, aki megteheti, hogy évente-
másfélévente vált alaplapot, az biztos hogy a már bevált márkájánal marad (esetemben ez
az ABIT) és inkább ebbôl várja meg a 2.0-ás verziót, mind hogy egy általa ismeretlent (pl.
Chaintech) vegyen...
Mindenesetre érdekes cikk volt, az ilyeneket szeretem. Ha a proci ára lemegy 50 ezer alá,
lehet hogy majd újból elolvasom...

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#17) Fiery válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


Fiery
veterán

A KT8 Neo tenyleg jo kis alaplap, amig nem akarod tuningolni :) Cool'n'Quiet rulez.


Fiery

(#18) Alvin_ti4200 válasza Fiery (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A64-et minek tuningolni?:))

(#19) HiperG


HiperG
addikt

Király a teszt gratula! :)

Nekem legjobban az Abit és az Asus üdvöskéje tetszett

(#20) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Egy kiegészítésem van. Ezt írtad kedves fLeSs:
''Ez az Abit első olyan alaplapja, amelyen már egy diagnosztikai ledrendszer is helyet kapott. A feature nem ismeretlen, hiszen például az Epox-lapokon már generációk óta megtalálható ez a szolgáltatás, mely igencsak hasznos lehet azokban az esetekben, amikor a gépünk meghibásodik.''

Ez nem igaz, ugyanis már a TH7-II-n is volt anno 2 éve.

(#21) Goodman


Goodman
tag

Ez az Abit első olyan alaplapja, amelyen már egy diagnosztikai ledrendszer is helyet kapott. A feature nem ismeretlen, hiszen például az Epox-lapokon már generációk óta megtalálható ez a szolgáltatás, mely igencsak hasznos lehet azokban az esetekben, amikor a gépünk meghibásodik.

Abit TH7-(II)-n is volt, vagy csak en emlekszem rosszul? :)

(#22) Goodman válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


Goodman
tag

Ön nyert! :D

(#23) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Egy ilyen fekete Asus lapot(+fekete kábeleket) szívesen elnézegetnék a házamban..

Király a cikk.

(#24) tildy válasza anaqer (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Kukk, ott van mellete egy venti is.Összeségében elmondható a chaintechről, hogy minden lapján zajosaka ventik...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) tildy válasza óóó Zsanett! (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

nanana nem szidni a chaintech lapokat!
Egyáltalán nem ismeretlen, nemkem is chaintechem van.
És nagy nagy puszi flessnek, ez jól sikerült cikk:))
Mondtam én.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) engusz


engusz
veterán

Tetszik a cikk...
Jövő év nyarán lesz esedékes a váltás. Úgy néz ki, hogy ''csak'' Athlon 64-re futtja majd. De szvsz elég lesz utánna egy jó ideig.

A tesztre visszatérve. Igenis van értelme, hogy ki vannak vesézve az alaplapok! Később óriási segítség lesz, ha kijönnek a 2.0-s vagy nagyobb verziószámú változatok.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Zenty


Zenty
őstag

Elég jónak tünik ez via hangchip!Az tudja valaki ,hogy ez is kismértékben terheli procit mint soundstrom vagy zabál? :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#28) Thom!


Thom!
veterán

SiS755: New Chipset for Athlon 64

[L]http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/display/sis755.html[/L]

Ez a chip nagyon komoly. Még az ára is jó lesz.. maga a manna. :DDD

(#29) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Nagyon tetszik a cikk, gratula! Viszont egy észrevétel : ''Ez az Abit első olyan alaplapja, amelyen már egy diagnosztikai ledrendszer is helyet kapott.''. A ket eves Abit TH7-II alaplapomon mar van ilyen led, azota nem tudom mi lett az abit alaplapokkal.

(#30) Fr4G válasza Goodman (#21) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Bocsanat, ezt a hozzaszolast nem olvastam:)

(#31) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Hmm... nem rossz tesztecske, bar szamomra a tuning abszolute erdektelen dolog :)))

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#32) tocsa válasza DopeBob (#3) üzenetére


tocsa
senior tag

A jövőbe látás képessége felbecsülhetetlen értékű. Biztos volt már veled is, hogyha előre tudtál volna valamit, akkor másképpen cselekedtél volna. Ez a cikk egy kis jövőbe látás. Megvizsgálhatod, hogy egy év múlva milyen AMD-s konfigod lehetne/lesz.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#33) anaqer válasza tildy (#24) üzenetére


anaqer
veterán

[L]http://static.prohardver.hu/html/lap/a64_sout/chain/lap.jpg[/L]

Verjen le a jég ha ezen a ''chipseten'' ( NF3 ugye 1 chip ) aktív hűtő van!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) Alvin_ti4200 válasza anaqer (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ebből nem lehet megállapítani, én csak bordát látok a dísz alatt, de lehet, hogy van vhol venti is, ki tudja? fLeSs?:DD

(#35) GigabyteFan válasza Fiery (#9) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

csak a belépő szintű lapokon nincs DUAL BIOS! a közép és felső szintű alaplapokon mindegyiken van, tehát az alaplaptipusok számát tekintve jóval többön van mint amelyikn nincs .... ha valamiről nem tudsz ne nyilatkozz róla .. thx

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#36) Hun'reeth válasza tocsa (#32) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Így van! Szvsz nagyon is jó ez a cikk pontosan erre valók a hardver oldalak, hogy megismertessenek előre a még szinte el sem érhető technológiákkal ill. azok előnyeivel/hátrányaival. A legújabb Ferrafiról sem azért olvas az ember mert maholnap olyat vesz, hanem mert érdekli. :D Na meg szép is. :D
- édekes, hogy a szinkron ill. asszinkron hajtás közül nem derült ki igazán melyikkel jár jobban user :P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#37) Fiery válasza GigabyteFan (#35) üzenetére


Fiery
veterán

149 db K7, K8 es P4 procit fogado alaplapot checkoltam le, ezek kozul 32-n van DualBIOS. Ha nem hiszed, el lehet faradni a Gigabyte oldalara, es korul lehet nezni.

Mellesleg, a 8 db K8-as Gigabyte alaplapbol kapasbol csak 5-on van DualBIOS, itt talan bejon, amit mondasz, de a szitu itt is hamar meg fog valtozni, beall szepen az 50 % alatti DualBIOS ''penetracio''.


Fiery

(#38) Peet


Peet
senior tag

Véletlen egybeesés lenne, hogy egy másik magyar számtech oldalon is most jelent meg egy ilyesmi cikk????????????????? :)

(#39) tothjozsef válasza Peet (#38) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Nem véletlen - most kaptak ők is teszt-alanyokat.

(#40) Parci válasza Peet (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem teljesen. Mi kb másfél hete kész vagyunk az anyaggal, csak nem akartuk ''megütni'' a saját vga-s cikkünket. Nem számítottunk a hwsw-től ilyesmire, mert hw téren annyira nem fókuszáltak az utóbbi időben, ezért nem siettünk. Megelőztek minket, és így nyilván nem akartuk bent tartani a cikket, hiszen sokan csak egyszer rágnak végig egy ilyen tesztet, mi pedig nyilván azt szeressük, ha ezt a miénkkel teszik :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) fLeSs válasza Fiery (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. Ha le van tiltva, akkor nincs, mert nincs mit beírni a táblázatba. :)
2. Egyéni szoc probléma. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) fLeSs válasza DopeBob (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sokan lesznek, akik fél- vagy egy év múlva vesznek ilyen gépet.
Így sincs értelme? :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) fLeSs válasza Fiery (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

''Nyak szinet ki nezi? Legalabb ne elso helyre raknatok a listaban...''

Miért ne? Én sem szóltam bele, hogy mit hogyan írj a HWSW-s cikkbe.

''Miert is viszontsagsagos a 64 bites vilag? :)''

Miért is kötsz bele mindenbe? :)

''Hacsak nem 10/100-as halokartyank van, es az alaplapon integralt gigabites van. Vagy van egy Realtek 10/100-as kartyank, az alaplapon meg egy Intel 10/100 van...''

Lásd egyel feljebb a választ, a lényeget sztem rajtad kívül mindenki érti.

''Ezt elmagyarazhatnatok, szamomra ez nagy elirasnak tunik...''

16 bit -> 8 bit

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) fLeSs válasza Warlock_42 (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Titkosítva tárolja. Viszont így a kulcs nélkül meg nem érsz semmit a vinyóval, illetve nem kötheted rá másik alaplapra sem, mert nem fogod látni az adatokat :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) fLeSs válasza Fiery (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

''Kicsit regi AIDA32-vel probalkoztatok, azota mar siman tudja o is''

Akkor még csak ez volt elérhető.

''Ha egyetlen, akkor hogyan lehet legfullosabb?''

Ez már ahogy elnézem, azóta javítva lett :D

''A Gigabyte lapok kisebb hanyadan van csak DualBIOS. Nem kellene a dragabb alaplapok szolgaltatasabol altalanositani, ez nem egeszen olyan, mint mondjuk a SoftMenu az Abitnal.''

OK!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A TH7-II-ről sorry, de nem tudtam, az egy 3243249 éves alaplap. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) fLeSs válasza tildy (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D :B

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Chaintech-en van ventilátor, csak alig látszik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) fLeSs válasza Hun'reeth (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nemigazán értem, hogy mire gondolsz olyankor, amikor azt mondod, hogy nem kiforrottak? instabilitási probléma nem volt egyik lappal sem, az pedig, hogy a BIOS-ban hiányozna mondjuk a mem. időzítések opciói, az egy későbbi BIOS-szal simán orvosolható.

Az aszinkron vs szinkronhoz: sztem ahány alkalmazás, annyi féle végeredmény. Gondolom (logikus) ahol a memória-sávszélesség a lényeg, ott a nagyobb szinkron órajel a lényeg, míg a procira érzékeny alkalmazásokban meg nem. :D

Ja igen, ilyen csavarhúzó készletet sztem nem lehet külön kapni, de nekem is nagyon tetszik. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Ez az fless mond meg nekik :D

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.