Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _az


_az
senior tag

Akarom!!!!!! :D

az

(#2) temp123456 válasza _az (#1) üzenetére


temp123456
tag

''Nos, az nForce4 itt van''

hoooool????
odamegyek és kiverem beloled... :)) :DD :C

[Szerkesztve]

(#3) Daywalker


Daywalker
addikt

Engem a SoundStorm hiánya bánt.Eddig arról volt szó, hogy lesz, utána kitalálták, hogy majd később lesz...a legújabb, hogy külön kártya?! Hihetetlen.
Amúgy jó deszka, de míg nem lesz megoldva a SoundStorm probléma, addig maradok nForce2-n, mert direkt a DD Live miatt vettem dekódert, és optikain ''kicsit'' jól szól:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

a kérdés az mikor lehet hozzájutni...remélem nem kell sokat várni

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#5) MUŁĐER válasza Daywalker (#3) üzenetére


MUŁĐER
addikt

kicsit hosszú az aláírásod,rövidísd le

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) HERR Z válasza Daywalker (#3) üzenetére


HERR Z
veterán

Ajánlom figyelmedbe a MSI Neo Diamond deszkáját mely SLI minden cuccon túl integrált creative hangkeltővel van ellátva....már ha ennyire integrált cuccokért rajongsz;)

AMúgy ha lesz mód akkor szivesen látnék tesztet ATi RS480+ULi déli hidas alaplapokról is, ott gondolom sem az USB sebesség se a cpu terhelés nem lesz ilyen vacak:))

(#7) anaqer válasza Daywalker (#3) üzenetére


anaqer
veterán

A SoundStorm valóban jó lenne... de addig is kérlek, hogy aláírásodat az Alapelvekben foglaltak szerint 3 sorban maximalizáld, nem viccből van a külön ''Konfiguráció'' mező.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Akkor a vizhutest meg plane el kell felejteni, ha mar a passziv hutes sem megy ra lapkara. Potyara epitettem vizhutest? :O

Nem! Majd mast veszek.... :P

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#9) arpi6k


arpi6k
addikt

Következő rendszerem alapja! Nagyon kéne!:O

Intel & ATI

(#10) Bumbi válasza _az (#1) üzenetére


Bumbi
tag

na mindjárt gondoltam:DDD

42

(#11) _az


_az
senior tag

A soundstorm mitől olyan jó? Úgy értem, hogy az integrált hangkártyák terén kicsit kiábrándutam, mióta láttam ilyen alaplapteszteket... egyik, még az intel hda sem volt olyan jó, mint a live5.1... pedig az egy filléres, 4 éves hangkártya... szal nem is tudom...

amúgy esetlge nagykerekben nem látott ilyen lapokat valaki???
mert én már csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy ''akarom''!!! :D


mellesleg klassz cikk, stbstbstb.. ja és végre én nyitottam egy ilyen topicot! :DDD

az

(#12) HERR Z válasza -SeveN- (#8) üzenetére


HERR Z
veterán

Elvileg NF3-mas lapokon is neccesen fér el, de most hogy itt van nállam a blokk látom hogy lazán elfér..
Szerintem ha a blokkod nem magasabb úgy 40mm-nél akkor úgy meg lehetne csinálni hogy a két végén legyen a csatlakozója, úgy elférne....
Vagy ordasi vga hűtés stílusban oldalról bevezetni a vizet...

(#13) Daywalker válasza HERR Z (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem az integrált cuccokért vagyok oda, hanem a Dolby Digital Encode-ért, amit ki tok használni Digitális (jelen esetben) optikai kimeneten. Ezt a Creative-os cucc sem tudja.

ui:
Oda kéne írni, hogy aláírás max 3 sor, mert szerintem az emberek 89% nem olvassa el a szabályzatot.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) Frigo válasza Daywalker (#3) üzenetére


Frigo
őstag

Ha jól emlékszem majd az Nf5-ben lesz megint SoundStorm.

(#15) Daywalker válasza Frigo (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, de az Intel.:O

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) L3zl13 válasza Daywalker (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a ''89%'' szerintem 99,9% körül van inkább. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#17) -SeveN- válasza HERR Z (#12) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Hat sajnos magassabb a csonkok miatt.

Oldalrol bevezetni? Akkor mar a cpu blokkot is at kell alakitani.
Elcsesztek a vga helyet. Remelem lesz az meg jobb helyen is.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#18) DopeBob


DopeBob
addikt

Ez a ref Nvidia lap nagyon nagyon szép :DD Mivel Nektek már nem kell nekem adjátok? :DDD

MZ/X

(#19) joshua7


joshua7
veterán

Csak hogy legyen egy más vélemény is, én nem ájultam el tőle. :U

Semper Fi

(#20) anaqer válasza joshua7 (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Nem, ''csak'' nem kell más vélemény - indoklással igen. Mi nem tetszett?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Idézetek és reakciók:

''Az NVIDIA az Athlon 64-es processzorok megjelenéséig büszkén viselhette az „iparágában vezető” titulust, már ami az AMD-s lapkakészleteket illeti.''
Ez csak korlátozásokkal igaz.

''Az nForce és az nForce2 is jelentősen gyorsabb volt az ellenlábasok megoldásainál, ''
Ez NEM igaz, ugyanis az első nForce lassúbb és megbízhatatlanabb volt a megfelelő VIA megoldásoknál (hamar el is tűnt a piacról), az nForce2 pedig bár gyorsabb, de megbízhatatlanabb - különösen ami az integrált IDE és USB2-es vezérlőjét illeti.

''... ám mindezt meg is kellett fizetni, mert az NVIDIA chipkészletekre épülő alaplapok drágábbak is voltak a konkurenciánál.''
Főleg az első nForce volt drágább, miközben a belé integrált grafikus vezérlő nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Az nForce2 nem lényegesen drágább, és a tuningolásra különösen alkalmas volta népszerűvé tette bizonyos körökben.

''Az nForce2 a teljesítményt és az eladásokat tekintve is még mindig vezeti az Athlon XP-k, illetve Semporonok alá tehető alaplapok piacát.''
A teljesítménybeli fölénye marginális a KT880-as alaplapokkal szemben, az eladásokat tekintve pedig folyamatosan a VIA a vezető a K7 piacon, és NEM az nVIDIA! (Igaz, az nForce2 megjelenésével folyamatosan csökkent az nVidia lemaradása, viszont az Athlon64-es lapok előretörésével megfordult a tendencia.)

''Az nForce3 150 ebből a szempontból nem sikerült túl fényesen, ezzel szemben az nForce3 250Gb (Socket 939-es nevén nForce3 Ultra) gyakorlatilag máig nem talált legyőzőre.''
Ezzel legalább egyet lehet érteni. Az nForce3 250 Gb végre egy olyan chipset az nVIDIA-tól, amelyről nem csak elhiteti a világelső PR csapata, hogy a legjobb, de tényleg jó is. (Mondjuk a sebességi különbségek nem jelentősek, így az integrált funkcionalitás a döntő.)

(#22) Pukii válasza DcsabaS (#21) üzenetére


Pukii
senior tag

Az nforce nem volt lassab mint a via megoldásai(SÖT!!!!!!sokkal gyorsabb volt...) csak drága volt és nem voltak jo drivereik.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#23) flogidcpp


flogidcpp
tag

Lehet tippelni, vajon mikor fog ez megjelenni a boltok polcain. :Y
Még vagy 1 hónap, ha nem 1.5, pedig a télapó most csomagolja az ajándékait. :DDD

Süss fel nap!

(#24) LordX


LordX
veterán

Sajnos nem volt a szerkesztőségben NCQ-t tudó merevlemez

Nemá! Nem igaz, hogy nincs egy max fél éves Seagate Barracuda 7200.7-es vinyótok...

(#25) Elrood válasza Pukii (#22) üzenetére


Elrood
őstag

KT266Anál lassabb volt az nforce1.

(SÖT!!!!!!sokkal gyorsabb volt...)
Ez meg pláne, hogy nem igaz,

Bővebben: link

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#26) duracell89


duracell89
senior tag

megvan a mostani gépem utódja
nforce4, gémre rlz :)

szerk.: x800xt-t néha otthagyja egy 6600gt, vicces :)

[Szerkesztve]

(#27) dark bit


dark bit
tag

Negatívumként meg kell említeni az integrált audiót, ami valljuk be, kicsit csalódást keltő az NVIDIA részéről. Az még hagyján, hogy nincs SoundStorm, de még a High Definition Audio szabványt sem támogatja a chipset.

De ugye azért ki lehet kapcsolni? :)

d[-_-]b Cool Walley

(#28) anaqer válasza DcsabaS (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Mi a gond az NF2 USB részével..? Erről még nem hallottam. :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) LordX válasza anaqer (#28) üzenetére


LordX
veterán

Dugj bele egy USB-s MP3 lejátszót, mondjuk MSI MegaStick-et, frissítsd a FW-jét, és megtudod :(

A pendriveok néha lefagynak olvasáskor ezzel a chipsettel.

De úgy tűnik a SATÁs nF2 déli hidakban már kijavították. (NF7-S2-ben nincs probléma a fenti pendriveal, legalább is ahogy a haverom mondta. Neki egy NF7-S 2.0-ja van, nővérjének NF7-S2-je)

(#30) anaqer válasza LordX (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Hja, MP3 lejátszó... én nem élek ilyen burzsoá dolgokkal (nemhogy firmwaret frissítsek rajta). Azt hittem, valami komolyabb problémáról van szó.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) Pukii válasza Elrood (#25) üzenetére


Pukii
senior tag

Hát nem tom ,de itt vana kezmben egy 2002 2-3 havi gamestar és abban a tesztben az nforce gyözöt...Nem is kicsivel :F
Azt nem montam mik voltak a tesztben:AMD761,SIS 735,VIAKT266A,NVIDIA Nforce 420

[Szerkesztve]

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#32) Elrood válasza Pukii (#31) üzenetére


Elrood
őstag

:DDD:DDD:DDD

Hát, úgy néz ki, ahány teszt, annyi győztes, bár gamestart sose olvastam.
Akkor fogalmazzunk úgy, NForce1 nem volt közönség kedvenc.


NF2 usb részével nekem is vannak gondjaim, bár kizárlólag egy pendriveval, többet nem próbáltam. Digifényképező, külső vinyó, nyomtató vígan megy rajta. PATA kezeléssel sincs gondom.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#33) LordX válasza anaqer (#30) üzenetére


LordX
veterán

Az nem elég probléma, ha a pendrive lefagy? :F

(#34) fLeSs válasza DcsabaS (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Miért kellett ezt OFF-ként leírni?

Ez NEM igaz, ugyanis az első nForce lassúbb és megbízhatatlanabb volt a megfelelő VIA megoldásoknál (hamar el is tűnt a piacról), az nForce2 pedig bár gyorsabb, de megbízhatatlanabb - különösen ami az integrált IDE és USB2-es vezérlőjét illeti

Az nForce''1'' tudtommal gyorsabb volt az akkori riválisoknál (AMD760, SIS755, KT266A), azért tűnt el, mert drága volt, és nem volt hozzá drivertámogatás (+dual-channel parasztvakítósdihoz jó memóriák kellettek).

Ez NEM igaz, ugyanis az első nForce lassúbb és megbízhatatlanabb volt a megfelelő VIA megoldásoknál (hamar el is tűnt a piacról), az nForce2 pedig bár gyorsabb, de megbízhatatlanabb - különösen ami az integrált IDE és USB2-es vezérlőjét illeti

Az nForce2 USB-bajáról nem hallottam, az IDE-problémáról én is tudok, de nem kezelhetetlen.

Főleg az első nForce volt drágább, miközben a belé integrált grafikus vezérlő nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Az nForce2 nem lényegesen drágább, és a tuningolásra különösen alkalmas volta népszerűvé tette bizonyos körökben.


Az nForce2 is drágább a vele egyidőben kiadott chipkészletes lapoknál (nem a KT880-ra gondolok, mert az majdnem két évvel későbbi)

A teljesítménybeli fölénye marginális a KT880-as alaplapokkal szemben, az eladásokat tekintve pedig folyamatosan a VIA a vezető a K7 piacon, és NEM az nVIDIA! (Igaz, az nForce2 megjelenésével folyamatosan csökkent az nVidia lemaradása, viszont az Athlon64-es lapok előretörésével megfordult a tendencia.)

Az nForce2 gyorsabb a KT880-nál, és az nForce2-IGP-s alaplapok tudtommal sokkal többen ''vannak'', mint a VIA chipkészletes lapok. Nem az otthoni bizgerálós emberekre gondolok (és nem a fórumból indulok ki).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) LordX válasza fLeSs (#34) üzenetére


LordX
veterán

#24?

(#36) fLeSs válasza LordX (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) dwiki


dwiki
senior tag

''Nos, az nForce4 itt van, leteszteltük, meggyőzött minket, bárki nyugodt szívvel megveheti. ''
Úgy értve hogy ott nálatok?
És azt áruljátok? :)
Mert azé kiváncsi vagyok a bótokban mikor lesz elérhető, beszerezhető...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#38) DcsabaS válasza anaqer (#28) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A sebessége csak kb. 2/3-a annak, amit a VIA VT8237-es déli híddal szerelt alaplapok tudnak, és az adatátvitel hajlamos akadozni, a rendszer pedig instabillá válni. (Picit hasonlóan az nForce2 IDE vezérlőjéhez. Talán közös eredetű a hiba. Mindenesetre az nForce3 250-ben már ilyen hiba nincs.)

(#39) ithomas


ithomas
őstag

Csak egy rövid megjegyzés:
Nekem nagyon tetszik ez a cikk,gratula az írójának,sok ilyet még! :C

Real eyes realize real lies!

(#40) LordX válasza fLeSs (#36) üzenetére


LordX
veterán

Akkor sürgősen szerezzetek már egyet :)

(#41) DcsabaS válasza fLeSs (#34) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Miért kellett ezt OFF-ként leírni?''
Mert ugyebár a hivatalos téma az nForce4. (Vagy rosszul tudom?)

''Az nForce''1'' tudtommal gyorsabb volt az akkori riválisoknál (AMD760, SIS755, KT266A), azért tűnt el, mert drága volt, és nem volt hozzá drivertámogatás (+dual-channel parasztvakítósdihoz jó memóriák kellettek).''
Egyrészt nem volt gyorsabb, ha úgy állították be (driver-ek, BIOS, stb.), hogy stabilan menjen.
Másrészt nem is fejlesztették tovább, mint a konkurens termékeket.


''Az nForce2 USB-bajáról nem hallottam, az IDE-problémáról én is tudok, de nem kezelhetetlen.''
Na ja, az IDE problémákat sokan úgy kezelték mint az egyik munkatársam is, hogy beletett a gépébe egy Promise vezérlőt. Attól kezdve érdekes módon megszűntek a misztikus lefagyások és adat korrupciók.

Az USB-vel kapcsolatos sebességi problémái leginkább külső USB2-es HDD-nél kellemetlenek, de máskor is felléphet. (USB-s TV kártya, scanner, stb.)


''Az nForce2 is drágább a vele egyidőben kiadott chipkészletes lapoknál (nem a KT880-ra gondolok, mert az majdnem két évvel későbbi)''
Persze, drágább, de a tudását tekintve nem aránytalanul. Az nForce 1-en viszont csak röhögni lehetett (objektív megítélés mellett). (Hasonlóan az első GeForce FX-ekhez.)

''Az nForce2 gyorsabb a KT880-nál, ''
Ez igaz, de a különbség nem túl nagy.

''és az nForce2-IGP-s alaplapok tudtommal sokkal többen ''vannak'', mint a VIA chipkészletes lapok.''
Rosszul tudod. Valószínűleg abból indulsz ki, hogy a magyar kiskereskedelmi boltokban miből mennyit kínálnak. Azonban a nagy PC gyártók számára a tuning képességek nem sok pluszt jelentenek, ellenben az esetleges instabilitások miatti garanciális ügyek feltétlenül elkerülendők. Ez a magyarázata annak, hogy mindmáig a VIA adja el a legtöbb K7-es (és K8-as) chipsetet.

De hogy ne legyek teljesen off-topic:
A VIA egy ideje késlekedik az új, VT8251-es déli hídjával. Nem tudni, hogy mi a késlekedés oka, de ha ez hosszan így marad, akkor az nForce4 versenytárs nélkül lehet a legjobb, és ez az nVIDIA számára lehetővé teheti, hogy végre az eladott chipsetek számát tekintve is az első helyre kerüljön (az AMD platformon).

(#42) engusz


engusz
veterán

Azt hiszem, hogy ez valamelyest életképesebb lehet, mint a VIA K8T890 + VT8237 párosítás. Csak engem is a chipset helye idegel. Remélem, hogy el fog férni egy 6660 GT alatt az innovatek féle Graph-O-Matic. Ugyanis egyelőre az nForce4 mellett tettem le a voksom az új rendszerem alap(lap)jaként.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#43) fLeSs válasza DcsabaS (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyrészt nem volt gyorsabb, ha úgy állították be (driver-ek, BIOS, stb.), hogy stabilan menjen.

Lehetséges, bennem az van, hogy a maga idejében az nForce volt a leggyorsabb.

Na ja, az IDE problémákat sokan úgy kezelték mint az egyik munkatársam is, hogy beletett a gépébe egy Promise vezérlőt. Attól kezdve érdekes módon megszűntek a misztikus lefagyások és adat korrupciók.

Én registry-buheráról tudok. :))

Persze, drágább, de a tudását tekintve nem aránytalanul. Az nForce 1-en viszont csak röhögni lehetett (objektív megítélés mellett). (Hasonlóan az első GeForce FX-ekhez.)

OK, leírtad ugyanazt, amit én a cikkben. :)

Rosszul tudod. Valószínűleg abból indulsz ki, hogy a magyar kiskereskedelmi boltokban miből mennyit kínálnak. Azonban a nagy PC gyártók számára a tuning képességek nem sok pluszt jelentenek, ellenben az esetleges instabilitások miatti garanciális ügyek feltétlenül elkerülendők.

Sztem ebben elég nagyot tévedsz. ;) Nem a magyar kiskerekből indultam ki.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Kain


Kain
senior tag

Hajrá NF4!
Én is ienre fogom cseréleni rendszeremet,csak legyen már kapható!

(#45) anulu


anulu
félisten

Ausztriában már lehet nF4 alaplapot kapni? úgy tervezem, h (ha megjön Diákhitel...), akkor még Karácsony előtt kirombolok Bécsbe, és próbálok egyet lőni, lehetőleg SLI-s változatot (:DDD). van esély rá, h ha kimegyek, akkor ott egy normál kiskerben tudok venni pl ASUS A8N SLI-t?

amúgy nekem nagyon tetszik az nF4! meg a cikk is! :)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) Wolverine válasza fLeSs (#36) üzenetére


Wolverine
félisten

Adjak egyet kölcsön két napra? :U

Amúgy meggyőző volt az nF4 teljesítménye, mihelyt hozzájutok egy S939-es mobil A64-hez, nem gondolkodom azon, hogy ilyen deszkát vegyek-e hozzá, mert igen :DDD

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47) eXodus


eXodus
őstag

''Az nForce4 Ultra az összes tesztben megszerzi az első helyet, hol kisebb (1-2 %), hogy nagyobb (9 %) mértékben tud elhúzni a konkurensektől.'' :DDD

(#48) Illissius


Illissius
tag

Bár mostanában ritkán látogatom a PH! fórumokat (úgy vettem észre, hogy csak két fórumot 'bírok el' egyszerre, és ez jelenleg a Tech Report és a Gentoo), azért be kellett lépnem, hogy gratuláljak a cikkért. Nagyon jó és alapos lett - könnyen eléri a számomra általában etalonnak számító TR-es cikkek szintjét. Különösen az ATi + nVidia chipsetek és videókártyák mindennemű kombinációban való kipróbálása tetszett - a videókártyák is jól lettek kiválasztva, mindegyik pont 500/500MHz :D (kéne egyszer egy 500/500MHz-en járó videókártyákat összevető rivjút csinálni ;], 5800 Ultra, 6600GT, és X800XT máris három, és akár lehetne 5950 Ultrát és X700XT-t is a megfelelő értekekre fel-le húzni, ha annyi nem elég).

Csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy az ActiveArmor valójában nem valami biztonságot növelő izé, hanem általában a hálozati forgalom hardveres gyorsítása, és a tűzfal kikapcsolása mellett is működik. Bár ez az nVidia elnevezéséből és marketingjából nem igazán derülne ki. Bővebben: link.

[Szerkesztve]

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#49) fLeSs válasza duracell89 (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Khmm, az X800-ast 1024x768-ban, a 6600 GT-t meg 640x480-ban teszteltük.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) duracell89 válasza fLeSs (#49) üzenetére


duracell89
senior tag

az már más tészta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.