Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] 4x4 -- Négy GeForce4 Ti4200 tesztje (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Azér' ezek a táblázatok...besz*rás:)

while (!sleep) sheep++;

(#2) Manta


Manta
tag

Egérpadot ki szállította a teszhez?

(#3) Vertic


Vertic
aktív tag

Na, most akkor ez azt jelenti, hogy kell a 128Mb a kártyára - van értelme? (már ha azt akarom, hogy sok ideig jó legyen - hehe :) )

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#4) keopsz válasza Manta (#2) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

http://www.darfon.com/product/keyboard/M100.htm

cantante di sampietrini

(#5) Loader


Loader
tag

Azért megnéznék szívesen egy Abit-Inno GF4 tesztet is!

''Te! Hogyis van ez?''

(#6) Petya válasza Vertic (#3) üzenetére


Petya
tag

Jó ha ottvan a 128! Főleg ha egy jó darabig még meg akarod tartani a kártyát! Anandtechen volt teszt a 64 vs. 128 -ról. Tanulságos!

(#7) Yutani válasza Loader (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Abit: nekem 128MB-os 4200-as van, 4ns-os RAMmal. Nos, a 300/600-at akadály nélkül veszi, de a 315/615-öt is vitte gond nélkül. Csak éppen a ramra kéne hűtő.

Szóval Abit O.K.

#tarcsad

(#8) casenoid


casenoid
tag

Egyetértek, Abit és Inno3D tesztet is kérünk!
főleg mert árban elég jók, és sokunk lehetséges választása épp
rájuk esne.
Én is most fontolgatok egy Abitet....

(#9) Padre


Padre
tag

Igen nagyon király lenne egy Abit Ti4200 64Mb és 128Mb VS. Inno Ti4200 64Mb és 128Mb teszt!!!! Minnél előbb mivel én is fejlesztenék, szóval hajrá! :))

(#10) Flashcash válasza Loader (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is így vagyok vele.
A gef3ti200-nál is elhittem hogy a chaintech meg az asus király jól húzható kártya csak éppen nem lehetett kapni sehol vagy 1.5-2X áron.
Hollandiába meg nem járok chaintech-et venni. :)
A valóság az hogy a legtöbb bolt MSI/ABIT/INNO kártyát árul és a legtöbb ember ezekről szeretne olvasni.

(#11) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Van akinek sosem lehet a kedvére tenni... :).
Lesz majd második rész, ha oda jutunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) aDamker


aDamker
aktív tag

Reméljük is... ;)

(#13) aDamker


aDamker
aktív tag

Habár én már megvet(e)tem az ABIT-omat,ami szombaton érkezik :P

(#14) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Kedves indexes bácsik!

Kérem szépen, hogy küldjenek nekem egy olyan cséjntehes videokártyát, mer' nagyon tetszik! Ha nem kapom meg szomorú leszek...cserébe felajánlom G.I Joe akciófigura gyűjteményem...vagy egy rekesz sört.
Ha teteszik az ajánlatom, feltétlenül szóljanak, mert csak.

Köszi: Ürgülke

(#15) ztarget


ztarget
csendes tag

Üdv mindeninek!
Régóta látogatom a PROHARDVER!- t, és nagyon várom mindíg az új cikkeket, és meg is vagyok velük elégedve. Eddig egy rossz szót nem szóltam volna, de sajna az első hozzászólás amit elkövetek életemben ebben a fórumban, az elégedetlen hangvételű lesz. Előre is elnézést kérek a szerkesztőktől és a tagoktól, de ezt meg kell tennem. mégpedig:
Nem okvetlenkedni akarok, de ebbe na tesztben HOL VANNAK ÖSSZEHASONLÍTVA A 4 KÁRTYA TESZTEREDMÉNYEI???
Ennyit hiányolnék.
Üdvözlök mindenkit!
Tisztelt szerkesztőség; Köszönöm a szót.
:))

ÖÖÖ...most nézem valami füstöl a gépemben......

(#16) Sidaries válasza ztarget (#15) üzenetére


Sidaries
őstag

:) Első hozzászólás. Egyébként egyet értek veled. Lehet, hogy én nem vettem észre valamit?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#17) Parci válasza ztarget (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A cikkben is elhangzik, de egyébként is igaz, hogy gyakorlatilag tökmind1, hogy melyik Ge4 Ti4200-ast veszed, mert alapórajelen a sebességük megegyezik (nincs szóródás). Amíg tehát nem használod az extrákat (TV ki-/be-, stb), illetve nem tuningolsz, addig sebesség szempontjából azonosak a megoldások.

Éppen ezért csak egyszer közöltük ezeket az eredményeket, lásd táblázatok. Utána pedig leírtuk, hogy az egyes kártyákat meddig tudtuk húzni, illetve milyen extráik vannak.

De, nem arról van szó, hogy ne tudnánk jobbat, ez egy iszonyú régi cikk, ami bent ragadt, és most végre kiizzadtuk, felszámolandó a saját adósságaink. A megújulásunk ugyanis sok dolgot jelent, többek közt a cikkek racionalizálását is.

Szóval egyrészt ''szori'', másrészt stay tuned!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Male


Male
nagyúr

Azért megnéztem volna egy ASUS Ti4200 Delux-ot is, amin 3.3ns-os BGA tokozásu RAMok vannak. Vajon mennyit megy, megéri e a lényegesen magasabb árat.

(#19) TitiRii válasza Loader (#5) üzenetére


TitiRii
senior tag

na ja eby abit igazán befért még volna a tesztbe..
nem beszélve egy innovisionrol és akkor jött volna a kopp hogy mig az elözö 5 kártya szinte egyformák addig az uj innok totál másképp néznek ki és nem is mondanám öket se megbizhatonak se stabilnak de még üzembiztosnak sem.. ellenben a régi(27 es verzioig) amik ugyan sziontén gef4 szabványok voltak...

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#20) Male válasza Parci (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Azt tényleg fölösleges leírni, hogy az egyik kártya 130 helyett 131 fps-t tud. Ilyeneket gyakran olvasni a CHIP-ben (a volt CHIPben), hogy az egyik alaplappal a 3DMARK 6200 pontot ért el, a másik meg 6205-öt, ami szerintem nem jelent semmit, vagy a SysMarkos teszt, amikor minden kártya 193 és 196 között teljesített (ha jól emlékszem a számokra, de az biztos, hogy max 3 pont volt a különbség). Ez szerintem a mérési hibahatárban van, így nem jelent semmit.

(#21) Male


Male
nagyúr

Az ABIT-tal is vigyázni kell, mert időnként más RAMokat használ. Ez még az MX400-nál volt, amiről állandóan azt hajtogatták, hogy 5.5 ns-os memória van rajta. Vettem is egyet, de nem néztem meg a boltban (sajnos). Persze kifogtam egy olyat, amin 6 ns-os noname RAM van, amit a gyári 166-ról 172 MHz-ig lehet csak stabilan húzni (ami felesleges, hiszen minimális a különbség).

(#22) Bozz válasza Male (#21) üzenetére


Bozz
tag

Ez a veszély vajon a ti4200-eseknél is fennáll?

(#23) napos2600


napos2600
tag

ooo ize club3D kartya nem lesz? csak ugy kerdeztem szal ne bancsatok...
/me leszegett fejjel elkullog...

(#24) Hun'reeth válasza Male (#18) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ha hozzáférsz az új CHIP-hez abban istenítik az említett kártyát, és náluk vitte a 4600-as beállításokat gond nélkül.(egyedüliként a 10 db kártyából csak az árát fájlalták és igazuk van :))

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#25) Male válasza Bozz (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Sose lehet tudni. Mindenesetre érdemes a boltban vásárlás előtt megnézni, hogy mi van a RAMra írva (már ha lehet).

(#26) Male válasza Hun'reeth (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem is megvan az a CHIP (ez már Magyar PC Magazin néven jelent meg), de az a gond vele, hogy nem nézték meg, hogy melyik kártya mennyit megy, hanem csak a Ti4400 és 4600 órajeleit próbálták ki, így nem derült ki az sem, hogy hol van a vége az ASUSnak.

(#27) Jym


Jym
tag

GeForce4, GeForce4, GeForce4...
420, 440, 460, 4200, 4400, 4600, ASUS-nál 8170, 8420, 8440, 8460...
Radejontot vegyél vazze', ott tisztább a kép (mindkét értelemben).
Egy jóféle 8,5k más nem is köll. Pénzesnek 9,7k vagy 9,5k

Jym

(#28) The_Tom


The_Tom
senior tag

a Leadtek-nel mit jelent az LE??

Üdv.

Szerintem.

(#29) mzperx válasza Jym (#27) üzenetére


mzperx
aktív tag

Hát én a Radeonnal kicsit óvatosan bánnék, épp most szívatott meg jó alaposan....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#30) ztarget válasza Parci (#17) üzenetére


ztarget
csendes tag

Ja, hogy egyesével! Aha látom már!
A fene egye meg azt az oszlopdiagramokhoz szokott szememet:))
Egyébként nagyon vártam már ezt a cikket! Jó hogy nem felejtettétek el!
További jó munkát, várom a rengeteg cikkeket:)
Tsa...

ÖÖÖ...most nézem valami füstöl a gépemben......

(#31) emvy


emvy
nagyúr

Na, azért a Vácon szereplő Ge4essel valami gáz tuti volt, itt a 4200asok jobban nyomták 2xAA mellett jóval gyengébb alapokon.

while (!sleep) sheep++;

(#32) HWS


HWS
csendes tag

Nagyon jó a cikk, de egy büdös szót nem értettem azokból a táblázatokból. Nyilván én vagyok a tájékozatlan és a hülye is, de azért jó lett volna valamiféle jelmagyarázat, vagy csak simán magyarázat annak érdekében, hogy a hozzám hasonló hígagyú, teszteléssel nem nagyon foglalkozó, de egyébként igen széleskörű számítógépes ismeretekkel rendelkező egyének is megértsék a cikk lényegét. Meg néhány szó eshetett volna arról is, hogy a mai mezőnyben hogy állják meg a helyüket ezek a lapok. Pl. az ATI kártyákhoz képest most jobbak, vagy rosszabak? :DDD

.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,.,

(#33) Tapsi válasza HWS (#32) üzenetére


Tapsi
addikt

+nézted a dátumot? :P

(#34) Fr4G


Fr4G
aktív tag

JAJJ De JOO lenne ha én egy r9700esen gyártanám már a pixelem nem pedig egy sz*r gef2esen :=(((((((((((((((

(#35) Fr4G


Fr4G
aktív tag

pedig azért látom, ez a cikk sem már mai...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] 4x4 -- Négy GeForce4 Ti4200 tesztje (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.